Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 07:23:41 πμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ASTERIX ΕΘΝΟΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ  (Αναγνώστηκε 127609 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 07:59:24 μμ »


   Θα βγω αυριο προς αναζητηση "παπυρου" στα περιπτερα !  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Πιστευω θα το εντοπισω...
Νασαι καλα pasmel ! Μολις το διαβασω ,θα μπω να γραψω εντυπωσεις..
Καλη αναγνωση παιδες..
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 07:58:23 μμ »


  Φιλαρακι, δεν μπορεσα να το εντοπισω...
  Για να ειμαι ειλικρινης βεβαια, σε 3-4 περιπτερα το εψαξα..αλλα δεν ειχε ιδεα κανεις τους..
  Που να το αναζητησω αραγες ?!
Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #92 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 09:58:25 πμ »

Τσέκαρε και σε βιβλιοπωλεία, νομίζω στα public το έχω πετύχει
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
Phantom Duck
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 12:23:09 μμ »

Σε περίπτερα δεν παίζει ακόμα, μόνο σε βιβλιοπωλεία και κομικσάδικα υπάρχει. Θα σου έλεγα να τσεκάρεις τα κομικσάδικα της Σόλωνος, στην αρχή της Κάνιγγος. Αυτό που το έχει σίγουρα (και λογικά θα σου κάνει και 5-10% έκπτωση) είναι το Comicstrip που συνεργάζεται με την εκδοτική. Μετά υπάρχει ακριβώς απέναντι το Comicon, και υπάρχει και δυο στενά πιο κάτω, πάνω από την Κάνιγγος το Solaris που λογικά θα το έχει κι αυτό.

Τώρα περί Μαμούθ ο λόγος, αύξησαν την τιμή στα περιοδικά τους κατά 1€ περίπου από την αρχή του μήνα, εδώ και 3 ημέρες δηλαδή. Δεν ξέρω στα συγκεκριμένα μαγαζιά τι παίζει, όμως κρατήστε κατά νου πως μπορεί να βρείτε την αναθεωρημένη τιμή. Κάποια πιο κεντρικά βιβλιοπωλεία μπορεί να έχουν κρατήσει την παλιά τιμή μέχρι να εξαντληθούν τα κομμάτια τους,  θα πρέπει να το ψάξετε λίγο αν σας ενδιαφέρουν πολλά τεύχη.

Τον πάπυρο πάντως, για να επανέλθουμε στο θέμα μας, τον έχω καιρό και μου άρεσε πολύ. Σίγουρα πολύ καλύτερο από τα τευχάκια που δεν συμμετείχε ο Goscinny και έγραφε το σενάριο μόνος ο Uderzo. Και το σχέδιο είναι αντάξιο του Uderzo, πολύ καλό, προτείνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2016, 12:40:53 μμ από Phantom Duck » Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #94 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 08:24:03 πμ »

Νομίζω το comicstrip που αναφέρει ο φίλος phantom εχει γενικά πολύ stock απο mamouth για όποιον ενδιαφέρετε για τίτλους της mamouthcomix 
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
pasmel
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 232


Έστιν ουν Ελλάς και η Μακεδονία


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 06:15:54 μμ »

Στο public υπάρχει σίγουρα.
Εγώ από εκεί το πήρα.
Καταγράφηκε
pasmel
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 232


Έστιν ουν Ελλάς και η Μακεδονία


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 12:40:25 μμ »

Αγαπητοί φίλοι δεν ανοίγω άλλο θέμα..
Έλαβα ενημέρωση από την επίσημη ιστοσελίδα του αστερίξ ότι θα κυκλοφορήσει νέο τεύχος τον Οκτώβριο του 2017.
Φυσικά για να κυκλοφορήσει Ελλάδα θα χρειαστεί περισσότερο χρόνο, παρόλα αυτά τα νέα είναι ευχάριστα!
Εν αναμονή λοιπόν και για νεότερες πληροφορίες...
Καταγράφηκε
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 06:29:22 μμ »

Να μην ανοιξω και γω αλλο θεμα αφου αφορα τους φαν του ειδους.Περα απο την σειρα που αριθμει 36 πλεον τευχη, και τα εκτος σειρας που ειναι αλλα 8, υπαρχουν και αυτα εδω. Σειρα αντιγραφη της γαλικης που εβγαλε ο ψαροπουλος με την ονομασια ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ. Δυσευρετα που οταν εμφανιζονται απλα.... εξαφανιζονται.Κυμαινονται συνηθως σε τιμες απο 5 εως 10 ευρω.Για την ιστορια
νο2  Τα μηλα της φωτιας
νο3  Ο Τρομεροκοκοριξ
νο4  Η Αρματοδρομια
νο5  Γαλατοθρεφτα και μαμοθρεφτα
νο6  Νερο του ουρανου
νο7  Ο Καλιφωνος Καλοφωνους
νο8  Οι πειρατες
Το νο 1 δεν το χω δει ουτε σε φωτογραφια 
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 11:45:58 μμ »


   Ωχ ! Μας εστειλες τωρα ρε Κωστα ! Τι ειναι ετουτα ?!?! Ειναι κανονικες ιστοριες μεσα? Ειναι ανεκδοτες ? Επετειακες ? Τι στο καλο? Τοσα χρονια διαβαζω Αστεριξ και τον παρακολουθω και δεν τα ηξερα!

(ΥΓ: Ευχαριστω φιλαρακι και για τα τηλεφωνα που μου εστειλες,εκανα επαφη και με τους δυο και το προχωραω..)
Καταγράφηκε
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 09:12:01 πμ »

Ειναι σειρα που κυκλοφορησε στην γαλλια την περιοδο 1984-86 με μικροτερη διαταξη βιβλιου και λιγοτερες σελιδες  που ειχε σκοπο σαν ιδεα να λανσαριστει σε πιο νεανικο κοινο. Δεν ευδοκιμησε και στο ογδοο τευχος σταματησε. Ο ψαροπουλος εκδοσε και αυτη την σειρα σε περιορισμενο αριθμο αντιτυπων και ειμαστε απο τις ελαχιστες χωρες που εγινε μεταφραση. Ουτως η αλλως...συλεκτικα!
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 09:34:36 πμ »


  Ελα ρε συ!  Τα θελω!!!  χαχαχαχα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
pasmel
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 232


Έστιν ουν Ελλάς και η Μακεδονία


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 11:38:05 πμ »

Πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες φίλε μου!
Μπράβο!
Θα ήταν εξαιρετικό αν μπορούσαμε να τα βρούμε έστω και σε ηλεκτρονική μορφή.
Αν γνωρίζει κανείς που θα μπορούσαμε να τα βρούμε...
Καταγράφηκε
pasmel
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 232


Έστιν ουν Ελλάς και η Μακεδονία


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 04:18:59 μμ »

Αγαπητοί φίλοι έχω διπλά ευχάριστα νέα!
Πρώτον, μετά από επίμονη αναζήτηση βρήκα σε ηλεκτρονική μορφή τα τεύχη της σειράς Αστερίξ κοκκινο και χρυσό. Όποιος θέλει μπορεί να τα βρει στο arxeiokomic.gr, ένα πολύ καλό διαδικτυακό site, που έχει σχεδόν τα πάντα από κομικ, Αστερίξ και άλλα!

Δεύτερον, το 37o τεύχος με τις περιπέτειες των δύο Γαλατών με τίτλο «Asterix et la Transitalique» κυκλοφορησε στις 19 Οκτωβρίου σε όλη την Ευρώπη(πλην Ελλάδας).

Μετά τον «Αστερίξ στους Πίκτους» (2013) και τον «Πάπυρο του Καίσαρα» (2015), το νέο βιβλίο υπογράφουν (όπως και τα δύο προηγούμενα) οι 58χρονοι Ζαν-Ιβ Φερί (σενάριο) και Ντιντιέ Κονράντ (σχέδιο). Την έκδοση υπογράφει ο οίκος Albert-Rene (θυγατρική του ομίλου Hachette Livre).

Αυτό που αναμένουμε με αγωνία είναι η κυκλοφορία του και στα ελληνικά!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 05:21:58 μμ »

Ωραία νέα ευχαριστούμε για την ενημέρωση
Καταγράφηκε
pasmel
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 232


Έστιν ουν Ελλάς και η Μακεδονία


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Απρίλιος 14, 2019, 03:32:03 μμ »

Αγαπητοί φίλοι, μετά από αρκετή καθυστέρηση είναι η αλήθεια, σας πληροφορω (για τους μη γνωρίζοντες) ότι κυκλοφορεί αρκετό καιρό τώρα το τεύχος "Ο Αστερίξ και ο Υπεριταλικος" στα ελληνικά. Προσωπική μου άποψη είναι αρκετά συμπαθητική ιστορία στα χνάρια των "παλιών".
Επιπλέον....“Η κόρη του Βερκιγγετόριγα” είναι ο τίτλος του 38ου βιβλίου με τις περιπέτειες του Αστερίξ και του Οβελίξ, του οποίου η παγκόσμια κυκλοφορία έχει προγραμματιστεί για τις 24 Οκτωβρίου.
Όπως γνωρίζουμε οι φίλοι του Αστερίξ, ο Βερσινζετοριξ ήταν ο αρχηγός των γαλατών στη μάχη ενάντια στους Ρωμαίους. Το νέο τεύχος (όπως και κάθε τεύχος του Αστερίξ) αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Πλέον οι πληροφορίες αναφέρουν ότι θα κυκλοφορεί νέο τεύχος Αστερίξ κάθε δύο χρόνια από το γνωστό πια δίδυμο των Φέρι και Κόνραντ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences