Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 03:07:47 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Το παθος της Αποκτησης!!  (Αναγνώστηκε 3895 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Ιούλιος 24, 2011, 07:50:26 πμ »

Κατα καιρους εχω αναφερει οτι αν δεν υπαρχει εγκρατεια στα χτυπηματα μας μονοι μας γυρναμε και βγαζουμε τα ματακια μας εμεις οι ιδιοι οι αγοραστες!!
Κοιταχτε αυτη εδω την δημοπρασια http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370526003758&ssPageName=STRK:MEDWX:IT#ht_2874wt_754
Μου την εστειλε φιλος και μελος της σελιδας μας πριν δεκαπεντε μερες για να την εχω στα υποψιν.
Μου εξηγησε οτι τα χαρτονομισματα ειναι ανατυπωση για την πρωτη συλλεκτικη εκθεση που εγινε στα Χανια και οτι βγηκαν μονο 500 τμχ!!
Επειδη απο την προηγουμενη βδομαδα ειμαι στα Χανια πηγα και βρηκα τους οργανωτες της τοτε εκθεσης και ειχαν στα χερια τους μερικα ζευγαρια ακομα απουλητα.
Η ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΤΑ 5-6 ΔΟΛΑΡΙΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΛΑ.
Οι φιλοι λοιπον εδω στα Χανια μου λενε : Γιωργο 10 ευρω τα διναμε στην εκθεση αντε με 15 παρε τα!!
Παιρνω λοιπον ενα ζευγαρι και σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με τον φιλο που μου εστειλε την δημοπρασια μου λεει : Γιωργο θελω και εγω ενα ζευγαρι αν μπορεις!!
Παω λοιπον αυτο το σαββατο στα παιδια που τα εχουν και μου λενε Γιωργο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ!!
Γιατι λεω βρε παιδια??
Ειδες μου λενε ποσο εκλεισε μια δημοπρασια στο Ιντερνετ? ? ? ?
Εκλεισε στα 50 ευρω!!
Αμα θες φιλε δωσε 40 και παιρνεις και αλλο ζευγαρι!! Παρακατω δεν τα δινουμε καλυτερα να τα βγαλουμε στο ebay !!
Φυσικα δεν δεχτηκα να τα πληρωσω σε τετοια τιμη!!

Την ιστορια αυτη σας την παραθετω για να δουμε ολοι που μπορει να μας τραβηξη ο ποθος να αποκτησουμε κατι!!
Χαρτονομισματα ανευ αξιας να πουλιουντε σε δημοπρασια 63 δολλαρια συν τα μεταφορικα!!
Τις προαλλες ενας ψευτικος Καποδιστριας χτυπηθηκε στα 12,5 ευρω με αρχικη τιμη τα 2,5!!
Αληθεια αν τον επαιρνε με δυο χτυπηματα ενας στα 3,5 ευρω δεν θα ηταν καλυτερα??
Λετε να μην ξαναβγουν ψευτικοι Καποδιστριες στο Ιντερνετ??
Και εγω τον ηθελα και ο Νικος πιστευω και ο Θωμας και ο Μητσος και ο καθενας!!
Αλλα αμα ειδα οτι περασε τα 5 ευρω δεν ασχοληθηκα μαζι του!!
Θα μου πειτε βρε τον σπαγγο ετσι κανει για 13 ευρω??
Οχι αγαπητοι μου δεν ειναι τα δεκαπεντε ή τα τριαντα ευρω ειναι το θεμα οτι ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΞΙΑ ΣΕ ΕΥΤΕΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΟΥΣ ΠΩΛΗΤΕΣ ΝΑ ΧΕΙΡΑΓΩΓΟΥΝ ΤΙΣ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΛΗΣΙΑ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΔΗΜΟΠΡΑΤΗΘΕΝ ΤΕΜΑΧΙΟΥ!!
Ας μην ειμαστε οι πρωτοι που θα το αποκτησουμε!!
Λετε οτι δεν θα ξαναβγουν τα ιδια νομισματα ή χαρτονομισματα?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 24, 2011, 09:25:32 πμ »

Καλημερα γιωργο ,και σε ολους τους χρηστες,το χαρτινο των 25 δρχ πωλειται αυτη την στιγμη στο ελληνικο σαιτ προς 10 ευρω αν καποιος το θελει οπωσδηποτε αν και προσωπικα διαφωνω με το να μαζευει καποιος οτιδηποτε μονο επειδη βγηκε σε 500 κοματια,δεν πιστευω σε αξιες αν δεν περασουν τα χρονια απο πανω τους και ας ειναι 1-2 κοματια.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 26, 2011, 07:23:51 μμ »

Βασιλη και εγω σε καμια περιπτωση δεν θα εδινα 50 ευρω για αυτο το ζευγαρι , αλλα απο αυτην την πρωτη συλλεκτικη εκθεση των Χανιων εχω δει τρελα πραγματα!!
Π,χ ενα συλλεκτικο μεταλλιο που ειχαν βγαλει τα παιδια της Εκθεσης το ειδα να πουλιετε 20 ευρω πριν λιγο καιρο!!
Τα παιδια νομιζω οτι το εδιναν δωρο στους εκθετες!!
Καποιος φιλος της σελιδας και γνωστης του χαρτονομισματος μου ειπε σε τηλεφωνικη κουβεντα που ειχαμε οτι αυτα τα 500 ζευγαρια θα εχουν ανοδο στο αμεσο μελλον και οτι θα πουλιουντε γυρω στα 60 ευρω το ζευγαρι!!
Ειδωμεν των εξελιξεων λοιπον!!
Σας βαζω και φωτο τα δικα μου μια και μετα απο δεκα πεντε μερες διακοπων γυρισαν στην εδρα τους!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 26, 2011, 07:46:06 μμ »

μηπως κανεις λαθος?και τα δυο μαζι τα κρητικα χαρτονομισματα ,εχουν αρκετα καλη αξια,απο οτι βλεπω στην πιατσα,αρκετα χρονια τωρα,εκτος και αν ειναι φθαρμενα,σκισμενα,τρυπημενακλπ,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 26, 2011, 07:56:35 μμ »

Ειναι ανατυπωση Γιαννη!!
Τα καταλαβαινεις απο την ημερομηνια οπου αναγραφουν 8-8-2003 την ημερα εναρξης της συλλεκτικης εκθεσης!!
Και απο πισω γραφουν <Πρωτη συλλεκτικη εκθεση Χανιων> !!
Στα νομισματα το ματι σου παιζει και τα πιανει ολα , στο χαρτονομισμα πως και δεν εξασκεις αυτο το χαρισμα??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 26, 2011, 08:18:48 μμ »

εχουν και αυξοντα αριθμο
Καταγράφηκε

diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 26, 2011, 11:15:27 μμ »

Οπως ειχα αναφερει υπαρχουν απο 10 ευρω το καθε ενα ,ηδη απο οταν το ανεφερα απο καποιον χτυπηθηκαν ,η δημοπρασια ειναι ακομα στα 10 ευρω,ειναι στην πρωτη σελιδα ,δεν βλεπω να ενδιαφερεται κανενας αλλος και εκφραζωντας μονο προσωπικη αποψη πιστευω πως καλα κανουν και δεν δινουν σημασια οι πολλοι
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences