Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 07:15:19 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χαρτονομισματα Ελλαδας - η συλλογη μου  (Αναγνώστηκε 47577 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 02, 2015, 03:37:24 μμ »

Σεβαστη ειναι μεν(αφου του εκανα τη χαρη και κατεβασα και θεμα στην αποθηκη) μου φερνει αηδια δε, η απαξιωση που δειχνει στος νεους συλλεκτες. Ετσι οπως κανουν μερικοι που λες και γεννηθηκαν μαθημενοι
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 02, 2015, 04:29:25 μμ »

Παλιά μυαλά που ευτυχώς  σιγά σιγά σπανίζουν . Το καλό είναι οτι δεν σκέφτονται όλοι έτσι , και οι περισσότεροι χαίρονται να μεταδίδουν τις γνώσεις και τις εμπειρίες τους με μόνο αντάλλαγμα την αναγνώριση και τον σεβασμό των υπολοίπων . Μιμης
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 02, 2015, 04:49:11 μμ »

επειδή κι εμείς μπορεί να γεράσουμε και να γίνουμε πιο ιδιότροποι απο αυτούς που κρίνουμε, ας τους κρίνουμε με επιείκεια. Ουκ γαρ μόνον έρχεται!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 02, 2015, 05:24:13 μμ »

Κάτι ανάλογο είχα πει κι εγώ:

Προς τους λοιπούς: Μη λέτε μεγάλες κουβέντες, δεν ξέρετε ποιοι ήταν αυτοί που έκαναν τις αξιολογήσεις και και ποιο ήταν το "διαμέτρημά" τους...

Αλλά ο κ. Σταματόπουλος ήταν "χείμαρρος":

Βεβαίως δεν μιλάω για όλους τους συνταξιούχους αλλα για συγκεκριμένους.Επιτυχημένος είσαι οταν ξέρεις να δημιουργείς και διαδόχους μεταλαμπαδεύοντας αυτά που γνωρίζεις χωρίς να είσαι φοβικός και κρυψίνους,γιατι τα νεκροταφεία είναι γεμάτα αναντικατάστατους.Τα βραβεία και οι επιτυχίες δεν έχουν καμμιά αξία εάν δεν ξέρεις να τα διαχειριστείς,επιδεικνύοντας αλαζονεία και ξερολίαση...

Όσο κι αν προσπαθούμε να δείξουμε "επιείκεια", δεν είναι εύκολο να του δώσουμε άδικο...
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 02, 2015, 05:39:03 μμ »

επειδή κι εμείς μπορεί να γεράσουμε και να γίνουμε πιο ιδιότροποι απο αυτούς που κρίνουμε, ας τους κρίνουμε με επιείκεια. Ουκ γαρ μόνον έρχεται!
Ελπίζω ΚΑΙ να γεράσω ΚΑΙ να γίνω ιδιότροπος Μεγάλο χαμόγελο ........... Οπως ελπίζω να υπάρχουν και άλλοι με διάθεση και υπομονή να βοηθάνε τους νέους και να μου ρίχνουν και κανα σκούντημα(όταν γεράσω) να θυμάμαι οτι και εγώ νέος ειμουν κάποτε Κλείσιμο ματιού .  Και επίσης δεν κρίνω ανθρώπους που δεν γνωρίζω , και αν το έκανα ζητώ συγνώμη  Αναποφασιστικότητα, αλλά ειναι πιο ωραίο να βοηθάς κάποιον ειδικά χωρείς αντάλλαγμα  Χαμόγελο.Πάντα φιλικά Μιμης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2015, 05:55:18 μμ από exmim » Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 02, 2015, 06:15:14 μμ »

να βαλουμε μηνιαια συνδρομη να του δινουμε για να μας κανει την τιμη να ξαναγραψει!!
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 02, 2015, 06:43:21 μμ »

 Νομιζω Αναργυρε οτι εισαι υπερβολικος στις κρισεις σου.
 Δεν μπορει να ξερεις ακριβως τι πμ εχει λαβει κατα καιρους, ουτε το υφος των διαλογων που εχουν γινει σε αυτα.
 Περεταιρω, να θυμισω οτι πολλες φορες νεοι συλλεκτες ( η απλως ασχετοι ερωτουντες για ενα χαρτονομισμα η νομισμα) ειναι απαιτητικοι και αγενεις, λες και χρωσταει ο αλλος να τους απαντησει το γρηγοροτερο δυνατον.
 Οτι δινει-προσφερει ο καθενας καλο ειναι.

 Πριν την υπαρξη των fororum για να μαθει ενας νεος κατι θα επρεπε να πληρωσει αδρα τα λαθη, εσυ νομιζω οτι τα ξερεις.
 Επιπλεον πολλοι εχουν μαθει στην "ευκολια" και απαξιουν πλεον ακομα και να γκουγκλαρουν πριν ρωτησουν κατι.
 Προσωπικα, παρολο που τα χαρτονομισματα και τα γραμματοσημα δεν ειναι ο τομεας που συλλεγω, θα ηθελα ο Ηelios να συνεχισει να ποσταρει.
 Πιστευεις οτι εχουμε την πολυτελεια ως διαδικτυακη κοινοτητα να διωχνουμε με αυτον τον τροπο σοβαρους και παλιους συλλεκτες?
 Ποιοι θα μεινουν στο τελος και τι θα γραφουν, για τα αθλητικα?
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 02, 2015, 07:52:45 μμ »

Εχει ξαναπροσβαλει κοσμο πιο παλια!!Προσωπικα γραψει δεν γραψει μια απο τα ιδια!!
Αστε ησυχα τα αθλητικα!!Οτι κακο συμβαινει τα αθλητικα χρησημοποιουμε Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
tzitzifiongos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 252


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Ιούνιος 02, 2015, 08:00:06 μμ »

ο φιλος Helios εχει διαγραψει ο ιδιος τις φωτο.Δεν του αρεσει απο οτι μου ειπε να τον ενοχλουν ασχετοι απο το στεκι και να τον ρωτουν την αξια των χαρτονομισματων τους ή για δικα τους χαρτονομισματα. Επισης τον πειραζει πολυ ορισμενοι νεοι οπως μου ειπε να μαθαινουν για τα χαρτονομισματα χωρις να πληρωνουν.Ειναι παλιος συλλεκτης και εχει πληρωσει αυτος,οποτε πρεπει να πληρωσουν και οι αλλοι.
Το ιδιο ισχυει και για οσα γραμματοσημα εχει ανεβασει στο Στεκι.

Εμένα προσωπικά ο Νίκος (Helios) με έχει βοηθήσει πάρα πολύ σχετικά με τα χαρτονομίσματα στα πρώτα συλλεκτικά μου βήματα. Μου έδωσε πολλές χρήσιμες πληροφορίες αλλά και αρκετά χαρτονομίσματα μου χάρισε και τον ευχαριστώ πολύ.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Ιούνιος 02, 2015, 09:30:07 μμ »

Τι έγινε πάλι ρε παιδιά τι έχασα; ... και έχουμε πάλι ιστορίες; ...!!! (πάντως κάποιες φορές πράγματι μερικοί το παρακάνουν! τα θέλουν όλα έτοιμα χωρίς να κάνουν τον κόπο να διαβάσουν έστω και λίγο... έτοιμα είναι όλα πιο εύκολα ...)
Καταγράφηκε
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Ιούνιος 02, 2015, 10:41:23 μμ »

Νομίζω οτι αδικείται ο Νίκος (Helios) με αυτά που γράφονται γι αυτόν. Σε κάποια μηνύματα που έχουμε ανταλλάξει εχω καταλάβει οτι είναι γνώστης του Ελληνικού χαρτονομίσματος και μεθοδικός με τη συλλογή του και έχει πολύ μεράκι γι αυτη. Απο κει και πέρα, δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει ντε και καλά να μοιραστεί τις γνώσεις του αν δεν το επιθυμεί. Όπως και ο οποιοσδήποτε αλλος στο Στέκι. Στη ζωή δεν χαρίζεται τίποτα. Δεν ξέρω πως βγήκανε αυτά τα συμπεράσματα γι αυτόν. Εγω προσωπικά θα το θεωρούσα πλήγμα για το forum αν δεν γράφουν άτομα σαν το Νίκο  Λύπη
Καταγράφηκε
NIKOS-50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Ιούνιος 03, 2015, 12:07:59 πμ »

Και εγω σε καποια πμ που μιλησαμε, ειδα ένα εξαιρετικα ευγενή ανθρωπο.
Μηπως τον αδικούμε λιγο; Το κάθε νομισμα εχει παντα δυο πλευρες.
Αν μας διαβασει και θελει ας μας πει τι συνεβη.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Ιούνιος 03, 2015, 10:39:44 πμ »

Και εγω σε καποια πμ που μιλησαμε, ειδα ένα εξαιρετικα ευγενή ανθρωπο.
Μηπως τον αδικούμε λιγο; Το κάθε νομισμα εχει παντα δυο πλευρες.
Αν μας διαβασει και θελει ας μας πει τι συνεβη.

Θα συμφωνήσω!
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #103 στις: Ιούνιος 03, 2015, 10:41:46 πμ »

Μην βιαζεστε να βγάζετε συμπεράσματα ο άνθρωπος είναι ευγενέστατος και προσπαθεί να βοηθήσει πολλές φορές.
Το νόμισμα έχει πάντοτε 2 πλευρές όπως έγραψε κι ο Νίκος.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
vangelis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 653


Always look on the bright side of life


Προφίλ WWW
« Απάντηση #104 στις: Ιούνιος 03, 2015, 11:58:58 πμ »

Kαι εγω οσες φορες εχω μιλησει μαζι του δεν εχω διαπιστωσει καμια τετοιου ειδους αρνητικη συμπεριφορα.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences