Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 23, 2024, 05:43:31 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Στα χέρια ενός Ινδού μπαρμπέρη  (Αναγνώστηκε 1992 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
THEOMAN
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 881



Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 11:17:45 πμ »

http://www.newsbeast.gr/weird/arthro/640096/sta-heria-enos-indou-barberi-/
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 11:44:28 πμ »

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.

Απορώ Θοδωρή πως αντέχει ο πελάτης να κάθεται έτσι αμέρμνος με κλειστά μάτια λες και εχει εμπιστοσύνη στα καμώματα του μπαρμπέρη. Ψυχοπαθής φαίνεται ο τύπος. Εγώ πάντως θα του έδινε ότι μου ζητουσε Χ5 επειδή με αφησε να φύγω ζωντανός χωρις σπασμένο σβέρκο ή με τη φαλτσέτα καρφωμενη στο ματι μου.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
THEOMAN
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 881



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 12:21:31 μμ »

καταπληκτικός
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 01:59:01 μμ »

Φανταστικος!!Θελω και εγω!!Ζηλεψα!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 03:01:49 μμ »

πολυ καλος και ξερει τι κανει! μπορει σε εμας να φανταζει περιεργος αλλα ο τυπος δεν ειναι απλος μπαρμπερης!
ειναι ειδος θεραπευτη που λογικα στην ινδια τον εχουν σε ιδιαιτερη εκτιμηση!

στην συνεντευξη του αναφερει οτι τα εμαθε απο τον πατερα του.. και το μπαρμπερικο ειναι 100 χρονων...
στις φωτο ισως δειτε να ειναι σχετικα βρωμικο για τα δικα μας δεδομενα... αλλα Ινδια ειναι... συνηθως ετσι ειναι τα απλα κι οχι ακρως τουριστικα πραγματα εκει!

τωρα... ο τυπος χρησιμοποιει την moonstone... την φεγγαροπετρα δηλαδη που ειναι ειδος ημιπολυτιμου λιθου, πανεμορφη (προσωπικα λατρευω την rainbow moon stone.... ειναι απιστευτα ομορφη πετρα αν και δεν την εχω ακομα.. ), η οποια ηταν πολυ γνωστη ακομα και στους αρχαιους ελληνες και τους ρωμαιους! ηταν συμβολο θεικο των θεων της σεληνης... ενω και αρχοτερα χρησιμοποιηθηκε πολυ σε κοσμηματα!
νομιζω εκει την εχουν σαν ενεργιακη πετρα και μεσο εισροης θετικης ενεργιας και εκροης της αρνητικης απο τον ανθρωπο!

επισεις αναφερει τα 7 chakra! αυτο σημαινει οτι ο τυπος ξερει και ειναι θεραπευτης στην ινδια κι εχει διδαχθει και γιογκα!!! (στην ινδικη γιογκα τα διδασκουν!)!! τα 7 τσακρα ειναι σημαντικα για την ινδουιστικη μεταφυσικη και ειναι τα 7 ενεργειακα κεντρα του ανθρωπινου σωματος! εχουν να κανουν με την σωματικη και την φυσικη ισορροπια και την ενεργια που ζωογονει το σωμα μας!

αναφερει για το τριτο ματι.. που ειναι ενα απο τα τσακρα (το εκτο!)!! ειδατε εκει που βαζει την φεγγαροπτερα στο κουτελο... και κανει τα δικα του;;; εκει ειναι το τριτο ματι... το πνευματικο μας ματι που με αυτο βλεπουμε την αληθεια της πραγματικοτητας! αν καταφερει καποιος να το ανοιξει βλεπει τα πραγματα αλλιως..
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 03:06:40 μμ »

 Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences