Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 07:59:21 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΤΗ (?) ΣΕ ΝΟΜΙΣΜΑ 10 ΛΕΠΤΑ 1922  (Αναγνώστηκε 55350 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 12:30:14 πμ »

Ρε πανω που ελεγα να παω για υπνο ....... Στριφογύρισμα ματιών
πηγαινε εσυ,,,ασε το λιροδεινοσαυρακι να στην πει το πρωι... Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 12:36:14 πμ »

Παιδια εκανα λαθος αλλος ηταν ο δικος μου τελικα
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 12:37:30 πμ »

 Α έχει πολούς
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 12:40:07 πμ »

Εγω εχω μια απορια σχετικη ασχετη.
Ενταξει ο συναδελφος αφου πιθανον να την ειχε και στο χερι πριν την πιστοποιηση προφανως και γνωριζει περι τινος προκειται, ομως εχω την εξης απορια.......Μπορει να φανει με το ματι μεσα σε σλαμπ η διαφορα;;

Υ.Σ Ειναι προσωπικη μου  απορια η οποια  σε καμια περιπτωση δεν εχει σκοπο να  διακαιολογησει  την συμπεριφορα του <κατεγγελοντος>

Χωρίς να θέλω να σε θιξω το οτι το νόμισμα το είχα στο χέρι το γνώριζε μονο ο elkobke που του το ανέφερα σε πμ στο εμπει ? εσυ πως σκεφτηκες οτι πιθανόν την είχα στο χέρι και την σλαμπαρα ?

Μακρια παει το μυαλο σου, προφανως καθ οτι καμενος με την ιστορια.
Το εθεσα ετσι ωστε απο την μια να μην θιξω την ειλικρινια σου(προφανως για να το λες παχυς δισκος θα ειναι) και απο την αλλη ηθελα οντως να μαθω αν ειναι δυνατον να γινει αναγνωριση μεσα απο σλαμπ .

Μπορει;;
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 03:16:56 πμ »

Τον χρήστη με το όνομα ukboke τον θυμάμαι στο σάιτ την πρώτη χρόνια της λειτουργειας του και εδειχνε σοβαρός και με γνώσεις στο ελληνικό νόμισμα.
Αναργυρε θυμάμαι όντως να είναι σφοδρος πολέμιος των σλαμπ, (δικαίωμα του αυτο φιλε  Χαμόγελο).
Πάντα ήταν στα όρια του διαλόγου, χωρίς να φλυαρει και τεκμηριωνε πάντα τα γραφόμενα του απλά και κατανοητά.
Νομίζω εγράφε και στο σάιτ του Θοδωρή ενα διάστημα.
Σταμάτησε όμως να γράφει πριν αρκετο καιρό, αλλά δεν ξέρω το λόγο.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
senso1
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 374


senso1


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 09:19:27 πμ »

επειδη ο  τιτλος απατη ειναι χοντρος .και προσωπικα απο τον διονυση εχω παρει πανω απο 30 slubs εχω να πω μονο καλα λογια για αυτον τον ανθρωπο .και μακαρι να υπηρχαν και αλλοι ανθρωποι σαν και αυτον στο χωρο μας
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 11:26:04 πμ »

Λοιπον για να ξεκαθαρισω λιγο τα πραγματα.
Αναργυρε , μπορει αυτος που μπηκε να ειναι απατεωνας , δεν θα το κρινω εγω ή οχι,  μπορει ομως να ειναι και ενας ο οποιος εχει φαει κολλημα και σου λεει αφου το νομισμα γραφει πανω πως ειναι ο λεπτος τυπος εσυ πως το πουλας σαν χοντρο?
Αυτο θα το κρινετε εσεις.
Εγω απλα υπερασπιζωμε τον Νικο τον ukboke , πως πεταγετε ο καθενας και λεει πως ειναι το ιδιο ατομο?
Εχεις αποδειξεις?

Μετα αρχιζετε και τον θαβετε οτι ειναι πολεμιος των σλαμπ και απο την αλλη οτι εχει αρκετα!!
ΝΑΙ ο Νικος εχει μια απο τις μεγαλυτερες και καλυτερες συλλογες σε συγκεκριμενα ξενα νομισματα πιστοποιημενα!!
Και ποτε δεν το εκρυψε !! Το εχει πει και δημοσια!!
Οταν ελεγε κατι κατα των σλαμπ μακαρι να τον ακουγατε τι ελεγε, δεν τα εχει με τα σλαμπ , τα εχει με τα χρηματα που πετανε μερικοι μερικοι στα σλαμπ!!
Να προφυλαξει τους νεους ζητουσε και τιποτα αλλο!!
Οσο για τον λογω που εφυγε απο εδω μεσα φιλε Στελιο ηταν οτι τον προσβαλε καποιο μελος μας (υπερμαχος των σλαμπ) και αντι να κατσει να πεφτει στο επιπεδο καποιον που δεν ξερουν να μιλησουν ομορφα , προτιμησε να μην ξαναγραψει!!
Προσωπικα λυπηθηκα τοτε διοτι ο Νικος ειχε πολλα να προσφερει σε ολους μας με τις γνωσεις του και ηταν κριμα που χαθηκε απο την παρεα!!
Αυτα τα λιγα.
Φιλικα
herakliotis 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 12:44:31 μμ »

Το νομισμα μολις πωληθηκε σε μελος της λεσχης προς 100 ευρω οπως προτεινα . Το ειδε και ο ιδιος οτι ει αι χοντρος δισκος μιας και αφηνει πολυ μικροτερη αποσταση μεσα στο σλαμπ σε σχεση με τον λεπτο δισκο. Το νομισμα θα παει για κρος gradepcgs μιας και θελει να φενεται καθαρα ο χοντρος δισκος . Ευχαριστω οσους με υποστηριξαν .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 12:53:41 μμ »

Διονύση, αυτοί που σε ξέρουν και έχουν συνεργαστεί μαζί σου,
έχουν σχηματίση την γνώμη τους.......δεν χρείαζονται ''πουθενατζήδες'' για να μας 'Η μου αλλάξουν γνώμη.
 Ο καθένας διαλέγει με γνώση και σύνεση τους συνεργάτες του.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 12:55:38 μμ »

Καλορίζικο στον νέο του κάτοχο.

Τώρα μπορώ να πω την άποψή μου και ανοιχτά.

Στην περίπτωση αυτή, υπάρχει λάθος από την εταιρεία, που επισήμανε το νόμισμα σαν 66.1 - 1,51 gr.
Δυστυχώς η συλλεκτική μας κοινότητα είναι κάπως ρηχή, διότι τέτοιο σφάλμα θα πληρώνονταν αδρά σε ΗΠΑ, Αγγλία κλπ. Παρόλο που δεν μου πέφτει λόγος και επειδή μου αρέσουν όλα τα σφάλματα, αν το είχα στα χέρια μου, δεν θα το έστελνα για cross.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:03:18 μμ »

Διονύση εχω πει την γνώμη  μου για σένα σε άλλο post αλλα δεν θα διστάςω να την επαναλάβω και εδώ ότι σε εκτιμώ απεριόριστα.

Το ότι είναι λάθος της NGC φαίνεται και απο το ότι ο Διονύσης εχει στην ίδια δημοπρασία αλλo ένα παρόμοιο, πάλι της NGC στο οποίο αναφερεται καθαρά "thin planchet".


Δεν είναι και rocket science για να καταλάβεις ότι κάτι τρέχει εδώ και μια ευγενική και όχι κακοπροαίρετη ερωτηση και προσέγγιση θα ήταν αρκετό.

Δυστυχώς εχω και εγω αμφισβητηθεί στο eBay και γνωρίζω,είμαι παθών Διονύση.

Αυτοί που σε εκτιμάμε θα σε περίβάλλουμε πάντα με εμπιστοσύνη.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:43:49 μμ »

Διονύση εχω πει την γνώμη  μου για σένα σε άλλο post αλλα δεν θα διστάςω να την επαναλάβω και εδώ ότι σε εκτιμώ απεριόριστα.

Το ότι είναι λάθος της NGC φαίνεται και απο το ότι ο Διονύσης εχει στην ίδια δημοπρασία αλλo ένα παρόμοιο, πάλι της NGC στο οποίο αναφερεται καθαρά "thin planchet".


Δεν είναι και rocket science για να καταλάβεις ότι κάτι τρέχει εδώ και μια ευγενική και όχι κακοπροαίρετη ερωτηση και προσέγγιση θα ήταν αρκετό.

Δυστυχώς εχω και εγω αμφισβητηθεί στο eBay και γνωρίζω,είμαι παθών Διονύση.

Αυτοί που σε εκτιμάμε θα σε περίβάλλουμε πάντα με εμπιστοσύνη.

+1
Καταγράφηκε
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:55:29 μμ »

Τον ukboke τον γνωρίζω 20 χρόνια και έχω δει μέρος της συλλογής του και αισθάνθηκα τυχερός γιατί δεν μου γύρισε η γλώσσα ,ας είχαμε την συλλογή του και να μην σώναμε να την πιστοποιήσουμε ποτέ.
Δεν ήταν πολέμιος τον πιστοποιήσεων απλά ήθελε να περάσει το μήνυμα: μάθεται τα μάτια σας να βλέπουν το νόμισμα, μην περιμένεται μασημένη τροφή από τις εταιρείες πιστοποίησης,γιατί θα περάσει το φιλέτο raw από μπροστά σας και θα το χάσετε, όσο για τις γνώσεις του, έδειξε στο site δείγμα γραφής και αντι αυτον τον ανθρωπο να τον αξιοποιήσουμε, με τον καλύτερο τρόπο,  επειδή είχε κάποιες ενστάσεις για τα σλαμπ, τον πήρατε από τα μούτρα, λες και σας έβρισε ή λες και είστε μέτοχοι των εταιρειών πιστοποίησης και θα είχαται διαφυγόντα κέρδη, λες και είναι ιερό και όσιο τα σλαμπ.
Μακάρι να ξανάμπαινε στην παρέα μας αλλά δεν το βλέπω να γίνεται.
Όσο για μας ας κάτσουμε να κάνουμε πορδοχαρές, γιατί το προυφ δίλιρο πήρε PF68 και το maple leaf PF69.
Όπως και αποδεικνύεται στις ον λάιν εκτιμήσεις, άτομα που είναι εδώ δύο και τρία χρόνια, ακόμα να ρωτάνε πως βλέπετε τον Ποσειδώνα, την Δήμητρα και τον Γεώργιο.
Κριμα.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 02:09:39 μμ »

Θανασση χαιρομαι  που καταφερες να πεις με 5 κουβεντες αυτα που 2  μερες προσπαθω να πω για τον Νικο!!

Μακαρι ολοι να διαβασουν τα λογια σου παραπανω και να τα καταλαβουν σε βαθος!!

Υ.Γ ολο αυτο ειναι ασχετο ουσιαστικα με το θεμα του Διονυση αλλα και εγω απο την πλευρα μου δεν μπορουσα να αφησω να πλανωντε στον αερα διαφορα (διχως αποδειξεις)  για ενα ατομο που ουσιαστικα σεβωμε  και εκτιμω παρα πολυ !!
Πρεπει να ειμαστε δικαιοι παντοτε με ολους , ειτε ειναι παρων , ειτε ειναι απων.

Με εκτιμηση
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 02:26:47 μμ »

Το νομισμα μολις πωληθηκε σε μελος της λεσχης προς 100 ευρω οπως προτεινα . Το ειδε και ο ιδιος οτι ει αι χοντρος δισκος μιας και αφηνει πολυ μικροτερη αποσταση μεσα στο σλαμπ σε σχεση με τον λεπτο δισκο. Το νομισμα θα παει για κρος gradepcgs μιας και θελει να φενεται καθαρα ο χοντρος δισκος . Ευχαριστω οσους με υποστηριξαν .
Καλορίζικο στο νέο κάτοχο του κσι κρίμα γιατι κάποιος με τα γραφόμενα του στέρησε σε πολλά άτομα, μεταξύ αυτών και εγω, την δυνατότητα να χτυπήσουμε το νόμισμα.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences