Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 07:21:11 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ο Εγκληματίας!!  (Αναγνώστηκε 13393 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 06:10:21 μμ »

Και κατι αλλο που περασε στα ψιλα γραμματα απο τα ΜΜΕ.....ως συνηθως

Τρίτη, 11 Οκτώβριος 2011 16:20
Εκπαιδευτικοί σκοτώθηκαν σε τροχαίο πηγαίνοντας από τη Λάρισα στη Μακεδονία να διδάξουν –Άφησαν τρία ορφανά !!!!

ΡΕΠΟΡΤΑΖ:esos.gr
 
Ζευγάρι εκπαιδευτικών με τρία παιδιά ,  από τη Λάρισα, που δεν ικανοποιήθηκε η αίτηση απόσπασης(της συζύγου) είχε τραγικό τέλος.Η σύζυγος-νηπιαγωγός- πήγαινε στη Δράμα γιατί δεν είχε πάρει απόσπαση, παρότι τρίτεκνη . Ο σύζυγός της θα πήγαινε στο ΤΕΦΑΑ Σερρών.

Την Παρασκευή Γυμναστής –επίσης Λαρισαίος- γυρνούσε από την Αθήνα γιατί κι αυτός δεν πήρε φέτος απόσπαση.Τώρα βρίσκεται, μετά από τροχαίο , διασωληνομένος στο Νοσοκομείο της Λαμίας

Ο Νάστος Γιώργος Αιρετός Α.Π.Υ.Σ.Π.Ε. Θεσσαλίας μας δήλωσε:  «Νεκροί δύο ακόμη συνάδελφοι!Δεν πήραν απόσπαση στη Λάρισα και...σήμερα έχουμε τρία ορφανά!Έλεος!!!Ήταν φίλοι μας, συνάδελφοι νηπιαγωγός και γυμναστής πήγαιναν στην οργανική τους...τώρα τι θα πούνε στα ορφανά τους;

http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=14629:ekpaideitikoi-skotothikan-se-troxaio-pigainontas-apo-ti-larisa-sti-makedonia-na-didaksoun-–afisan-tria-orfana
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 07:34:16 μμ »

Θαυμαζω το παραπανω επιχειρημα...
Εφταιγε λοιπον το κρατος παλι που εγινε το τραγικο αυτο συμβαν επειδη δεν εγινε η αποσπαση.
Μαλιστα. Αν αυριο λοιπον λεω εγω ενα παραδειγμα τσακωθω με εναν υπαλληλο μου και αυτος φυγει απο τη δουλεια, τρακαρει στο δρομο, θα φταιω εγω.
Αλοιμονο οι ανθρωποι να ναι καλα εκει που ειναι αλλα μην εκμεταλλευονται πολιτικα καποιοι ενα τοσο τραγικο συμβαν ειναι ακομα πιο τραγικο αυτο.
Επισης αν ειδα καλα , τα στοιχεια αυτα ηταν της ΟΛΜΕ την οποια δεν εμπιστευομαι καθολου.
Μπορειτε να μου κανετε 1-2 διευκρινησεις (αν κ οπως ειπα δε τα εχω ΜΟΝΟ με τους εκπαιδευτικους,αλλα πηγε η κουβεντα εκει).
1) Οι μισθοι πριν το 2009 που λεει, περιλαμβανουν επιδοματα Ναι ή όχι?
2) Οι μισθοι πριν το 2009 ειναι υπολογισμενοι για 14 μισθους η για 12? Εχει γινει 14 Χ μισθο/12?
3) Ποσοι καθηγητες κανανε ιδιαιτερα μαθηματα? Ελαχιστοι προφανως.
4) Ποσες ωρες δουλευει την ημερα ενας καθηγητης, και ποσες αργιες εχει το χρονο.
5) Γιατι ειναι λειτουργημα μονο ο καθηγητης και δεν ειναι πχ ενας εφοριακος, η ενας μουσικος, η ενας δικαστικος η ενας αστυνομικος....

Δεν τα εχω με τους καθηγητες, και με κανεναν. Το πολιτικο συστημα αν θελει μπορει να τους δωσει και 8000 και 15 χιλιαδες το μηνα. Το αν κανει καποιος η οχι τη δουλεια του σωστα ομως, αυτο φαινεται απο τη σημερινη καταντια της παιδειας, που οταν γινεται μια παρελαση στις εθνικες εορτες ειναι σα να βλεπεις πασαρελα σε καποιο club.
Και οσον αφορα τους τωρινους μισθους, δε πληττονται μονο αυτοι αλλα ολες οι κοινωνικες ταξεις.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 07:46:43 μμ »

Δημητρη εδω υπαρχει ενα παραλλογο και συμφωνω μαζι τους!!
Να μενω στο Ηρακλειο και να μου λενε θα πας στην Σητεια να διδαξεις 350 χιλιομετρα απο το σπιτι μου αυτο ειναι τρελο!!
Καθε ανθρωπος να υπηρετει την κοινωνια στην εδρα του!!
Δεν υπαρχουν δασκαλοι στην Σητεια? Δεν υπαρχουν στην Λαρισσα ή στην Λαμια?
Και ναι αν οι ανθρωποι αυτοι ηταν στην εδρα τους και δεν ετρεχαν στους δρομους το ατυχημα αυτο δεν θα τους ειχε συμβει!!
Γιατι δεν θα ηταν σε αυτον τον δρομο!!
Καλως και πολυ ορθα φωναζουν σε αυτον τον τομεα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 08:21:46 μμ »

Σιγουρα ειναι παραλογο.
Ειμαι 100% συμφωνος.
Ομως δεν ειμαι συμφωνος οταν θελουμε να κανουμε μια συζητηση να χρησιμοποιουμε τετοια επιχειρηματα.
Ηταν ενα τραγικο γεγονος, δε νομιζω αυτοι που δε τους απεσπασαν να το κανανε σκοπιμα για να σκοτωθουν.
Αυτα τα παραλογα συμβαινουν σε ολες τις κοινωνικες ομαδες, και οχι μονο στους εκπαιδευτικους.
1500 νεκροι καθε χρονο απο τροχαια, ας μη τους χρησιμοποιουμε να στηριξουμε τα επιχειρηματα για ποιο λογο τους κοβουνε το μισθο.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
byzantinos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 41


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 11:19:02 πμ »

Εφημερίδα "Πρώτο Θέμα" 27-11-2011
Στα 680 Ε ο μισθός των νεοδιόριστων εκπαιδευτικών... Σε εξαθλίωση οδηγούνται 180.000 δάσκαλοι και καθηγητές που βλέπουν τις αποδοχές τους να γίνονται χαρτζηλίκι...
Μηνιαίες ΚΑΘΑΡΕΣ αποδοχές εκπ/τικού με 19 χρόνια υπηρεσία 1151ε απο 1437
με 33 χρόνια υπηρεσία 1421 απο 1629...
Φυσικά έπονται χειρότερα
Εξαιρετικά αφιερωμένο στους ΔΥφάγους της στήλης και στους ξερόλες τιμητές των εκπαιδευτικών της Ελλάδος. Στον΄"κύριο" γιάννηΤ που έσπευσε με τα κάκιστα ελληνικά του να με χαρακτηρήσει όπως συνήθως βρωμίζει αυτούς που δε γουστάρει. Στον αιρετικό ο οποίος αμφισβητεί την ΟΛΜΕ και θα ηδονίζεται τώρα που παίρνουμε μισθούς πείνας..Στον άθεο-όπως δήλωσε-Ηρακλειώτη...
Μετανοώ βαθειά που 'εγινα μέλος αυτού του φόρουμ. Παρακαλώ για τη διαγραφή μου καθώς και το σβήσιμο όλων των αναρτήσεών μου. ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 12:47:37 μμ »

Αγαπητε Βυζαντινε το φορουμ ειναι για να λεει ο καθενας τις αποψεις του.
Δεν μπορει ενας του δημοτικου να εχει αποψη?
Δεν μπορει ενας να αμφισβητισει την ΟΛΜΕ?
Εγω βγαινω δημοσια και δηλωνω οτι δεν πιστευω πουθενα!!
Ειναι κακο και αυτο?
Δηλαδη τι θα ηθελες να λεω οτι ειμαι Χριστιανος και να θυμαμε την εκκλησια καθε γαμο, βαπτισια , πασχα και χριστουγεννα?
Οπως το κανουν εκατομυρια ανθρωποι? Χριστιανος απο συνηθεια?
Ε οχι , αφου δεν παω ποτε στην εκκλησια ΤΟΛΜΩ και δηλωνω οτι δεν πιστευω πουθενα!!
Κανε λοιπον πρωτα εσυ ή ο καθενας την αυτοκριτικη του αν ειναι χριστιανος (με ολη την σημασια της λεξεως) και μετα ελα και κρινε εμενα που βγαινω και το λεω δημοσια!!
Οσο για την διαγραφη σου μην μπαινεις αν δεν μας γουσταρεις!! Και τα μηνυματα παραμενουν ως εχουν!!
Αλοιμονο αν στον καθενα που θελει να φυγει καθομαι εγω με τις ωρες να διαγραφω τα οσα εχει γραψει!!
Φιλικα herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 12:51:26 μμ »

byzantinos κριμα αλλα νομιζα οτι ειχα να κανω με ενα αξιολογο ατομο αλλα μαλλον εκανα λαθος....
ιδιως το σχολιο για τις θρησκευτικες πεποιθησεις του καθενος ηταν τελειως ακυρο....
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 01:01:59 μμ »

To παν Αναργυρε ειναι να σεβεσε τον αλλον!!
Και αν κατι που λεχτικε νομιζεις οτι σε προσβαλει ή δεν ειναι σωστο με τον  διαλογο προσπαθεις να δειξεις στον αλλον το λαθος του!!
Φυσικα δεν θα υποδειξω εγω στον καθενα πως να συμπεριφερθει ή πως να μιληση!!
Εγω κλεινω με το παρακατω και δεν επεκτεινωμε περαιτερω :

<Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες>

Τα γραπτα ολων μενουν , ας μας κρινουν οπως θελουν οι υπολοιποι.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 15, 2012, 01:20:18 πμ »

 Τον… πρόδωσε το κινητό

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 15 Μαΐου 2012, 01:19

Τα είχε υπολογίσει όλα. Αφού «μπούκαρε» μέσα σε κατοικία στην Ερέτρια, αφαίρεσε τρία κουτιά με συλλεκτικά κέρματα διαφόρων χωρών και στη συνέχεια επιχείρησε να απομακρυνθεί χωρίς να αφήσει ίχνη.

Για κακή του τύχη, ο θόρυβος που προκάλεσε κατά την παραμονή του μέσα στους χώρους του σπιτιού ξύπνησε τους ιδιοκτήτες, με αποτέλεσμα να τραπεί σε άτακτη φυγή.

Πάνω στον πανικό του να απομακρυνθεί γρήγορα, του έπεσε το κινητό. Η αντίστροφη μέτρηση είχε ξεκινήσει. Οι Αρχές κατάφεραν να τον εντοπίσουν.

Πρόκειται για έναν 32χρονο κάτοικο της περιοχής ο οποίος και συνελήφθη.

Πηγή: evianews.com

Επιμέλεια: Μάριος Βελέντζας
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences