Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 08:42:10 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: NGC και PCGS  (Αναγνώστηκε 8764 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 11:37:17 μμ »

καλο αλλα μονο το φανη βλεπψ οτι σηκωσε μεσα  νομισματα.
Εσυ εισαι ή ο Φανης απο την θεσσαλονικη;
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 07:14:15 πμ »

Εγώ είμαι Ανάργυρε. Ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 01:37:36 μμ »

Βάλε ρε Φάνη κανά λινκ να χαζέψουμε.
Καταγράφηκε

wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 06:23:10 μμ »

Παναγιώτη, όταν μπορέσω θα ανεβάσω. 'Οπως πρόσεξες δεν είναι σπανιότητες αλλά είναι όμορφα κομμάτια.
Μακάρι και άλλοι φίλοι με σπανιότερα κομμάτια να τα ανεβάσουν στην NGC στα σετάκια που προυπάρχουν.

Μακάρι και εσύ να ανεβάσεις τα φοβερά τάλληρα 1833 και 1833Α που πρόσφατα απέκτησες  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Δεν υπάρχουν σετάκια στη PCGS αλλά υπάρχει το collectors showcase όπως πολύ σωστά προανέφερες.

'Οπως είπα φίλε και στο Βασίλη το σολφερίνο, πριν μερικές ημέρες είδα τα ταλληράκια σου στον ύπνο μου  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Αρχίζω να αρρωσταίνω και εγώ απ' ότι φαίνεται ….
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 06:50:02 μμ »

Παναγιώτη, όταν μπορέσω θα ανεβάσω. 'Οπως πρόσεξες δεν είναι σπανιότητες αλλά είναι όμορφα κομμάτια.
Μακάρι και άλλοι φίλοι με σπανιότερα κομμάτια να τα ανεβάσουν στην NGC στα σετάκια που προυπάρχουν.

Μακάρι και εσύ να ανεβάσεις τα φοβερά τάλληρα 1833 και 1833Α που πρόσφατα απέκτησες  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Δεν υπάρχουν σετάκια στη PCGS αλλά υπάρχει το collectors showcase όπως πολύ σωστά προανέφερες.

'Οπως είπα φίλε και στο Βασίλη το σολφερίνο, πριν μερικές ημέρες είδα τα ταλληράκια σου στον ύπνο μου  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Αρχίζω να αρρωσταίνω και εγώ απ' ότι φαίνεται ….

Φάνη ευτυχώς η επιστήμη έχει προοδεύσει και υπάρχει χαπι για την ασθένεια σου. Το χάπι λέγεται μσ64 και βγαίνει από 2 φαρμακευτικές εταιρείες , την ngc και την pcgs. Ανάλογα την σοβαρότητα παίρνεις πιο δυνατή ποσότητα. Ton Zobels δεν τον πιάνει πια το μσ64 και παίρνει μσ65deep cameo.
Υπάρχουν και γενόσημα , κυκλοφορούν σε ζελατίνες ή σε κάψουλες αλλά εχουν μόνο την δραστική ουσία η οποία μπορεί να είναι και τζούφια!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 06:51:36 μμ »

Φάνη,
Όπως το είπες τα "'ομορφα κομμάτια" είναι αυτά που συναρπάζουν.Δεν έχει κανένα λόγο η Σπανιότητα ,το κόστος αν και μόνο αν ο συλλέκτης το απολαμβάνει ψυχικά όταν το κρατά στο χέρι.
Όπως σου έγραψα σε άλλο post εμένα μου αρέσουν πολύ τα crown size νομίσματα και τώρα συλλέγω σιγά σιγά Victoria Crowns πρώτα jubilee Heads μετά Old Heads και στο τέλος μαζί με την οικονομική ανάπτυξη της χωρας θα κοιτάξω και τα young heads (1844,1845,1847).Τα πρώτα δεν είναι πανάκριβα νομίσματα πλην κάποιων ημερομηνιών και με ικανοποιούν ψυχικά και δει όταν έχουν dark gun metal toning.
Σε ευχαριστώ για τα Τάλληρα φίλε μου. Ξέρεις και εκεί απόφαση στροφής ήταν αφού για να αποκτηθούν έπρεπε να δώσω πολλά κομμάτια που μου άρεσαν πολύ αλλά ακολούθησα το "Ταληράκιας". Σαρκασμός
Θα ανεβάσω link με 4 registry sets που έχω στην PCGS.
Καταγράφηκε

zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 06:59:46 μμ »

Φάνη ευτυχώς η επιστήμη έχει προοδεύσει και υπάρχει χαπι για την ασθένεια σου. Το χάπι λέγεται μσ64 και βγαίνει από 2 φαρμακευτικές εταιρείες , την ngc και την pcgs. Ανάλογα την σοβαρότητα παίρνεις πιο δυνατή ποσότητα. Ton Zobels δεν τον πιάνει πια το μσ64 και παίρνει μσ65deep cameo.
Υπάρχουν και γενόσημα , κυκλοφορούν σε ζελατίνες ή σε κάψουλες αλλά εχουν μόνο την δραστική ουσία η οποία μπορεί να είναι και τζούφια!!
Ξέχασες να αναφέρεις ότι η συναναστροφή μαζί σου με χάλασε ............. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 07:05:11 μμ »

 Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 07:27:09 μμ »

Παναγιώτη, όταν μπορέσω θα ανεβάσω. 'Οπως πρόσεξες δεν είναι σπανιότητες αλλά είναι όμορφα κομμάτια.
Μακάρι και άλλοι φίλοι με σπανιότερα κομμάτια να τα ανεβάσουν στην NGC στα σετάκια που προυπάρχουν.

Μακάρι και εσύ να ανεβάσεις τα φοβερά τάλληρα 1833 και 1833Α που πρόσφατα απέκτησες  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Δεν υπάρχουν σετάκια στη PCGS αλλά υπάρχει το collectors showcase όπως πολύ σωστά προανέφερες.

'Οπως είπα φίλε και στο Βασίλη το σολφερίνο, πριν μερικές ημέρες είδα τα ταλληράκια σου στον ύπνο μου  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Αρχίζω να αρρωσταίνω και εγώ απ' ότι φαίνεται ….

Αμα τα βλεπεις στον υπνο σου εισαι μια χαρα!!
Οταν τα βλεπεις στον ξυπνιο σου ενω δεν υπαρχουν τοτε να αρχισεις να ανησυχεις!!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 07:47:16 μμ »

Παιδια στειλτε κανα γιατρο να κοιταξει τον zobels γιατι δεν πρεπει να ειναι πολυ καλα.....κατι λεει παραπανω για οικονομικη αναπτυξη της χωρας  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 07:53:33 μμ »

Παιδια στειλτε κανα γιατρο να κοιταξει τον zobels γιατι δεν πρεπει να ειναι πολυ καλα.....κατι λεει παραπανω για οικονομικη αναπτυξη της χωρας  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :


ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΑΛΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΘΑ ΝΑΙ  Στριφογύρισμα ματιών

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 08:14:39 μμ »

Ρε παιδιά ,τι ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ...............μεταφορικός σαρκαστικός λόγος.
Έγραψα έτσι θέλοντας να δώσω έμφαση ότι τα πανάκριβα mint state Young Head Crown 1844,1845,1847 θα τα κοιτάζω με ενδιαφέρον μετά από Δεκαετίες όταν δλδ η χώρα θα βρίσκεται σε οικονομική άνθιση-τρελο ρυθμό Ανάπτυξης. Σαρκασμός

Υ.Γ:
1. Το 2007 αν σας έλεγαν ότι θα χρεωκοπούσαμε ή ότι θα πληρώνατε ενοίκιο για ιδιόκτητο ακίνητο θα λέγατε τα ίδια??ΕΓΙΝΕ
2. Περίμενε κανείς να δει τον Φιλιππίδη (Τ.Τ) κρατούμενο στην Τουρκία, τον Κοντομηνά στο Νοσοκομείο μετά από ένταλμα, τον Τζοχατζόπουλο φυλακή , τον Λαυρεντιάδη ή τον Ρέστη (προσωρινά). ΕΓΙΝΕ
3. Σήμερα η BP έκλεισε deal για την παραγωγή του Πρίνου
4. Βλέπω Δημόσιους Υπαλλήλους πλέον να δουλεύουν με το φόβο του Αγανακτησμένου Πολίτη
5.Βλέπω τέλος στην ψεύτικη καταναλωτική super ζωή μας όπου οι περισσότεροι ζούσαν και έκαναν party με το δανεικό χρήμα.
6. Βλέπω δυστυχώς και Άνεργους που δεν φταίνε σε τίποτα και έτυχαν θύματα μιας κατρακύλας λόγω της Σαπίλας που είχαμε ως κράτος.
7. Στην Υγεία , ο βηματοδότης πληρώνονταν *20 φορές την αξία του για να καταλήξει αχρησιμοποίητος στον κάδο απορριμάτων ώστε να πέσουν οι μιζες.
8. Είδαμε και το φαινόμενο Λιάπη Σαρκασμός όπου σε άλλες εποχές δεν θα γινόταν τίποτα γιατί ο κύριος ήτο τέως Υπουργός.
9.Κάτι αλλάζει σας λέω αλλά για τις νέες γενιές όχι τις υπάρχουσες.
10. Σταματάει εδώ γιατί στο τέλος θα το γυρίσουμε στις αμπελοφιλοσοφίες.
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 08:33:37 μμ »

Καταλαβα καλα Παναγιωτη και συνεχισα τη πλακα για να "ελαφρυνει" λιγο το σκοτισμενο μας κεφαλι....πλακιτσα στην πλακιτσα
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 08:35:56 μμ »

Καταλαβα καλα Παναγιωτη και συνεχισα τη πλακα για να "ελαφρυνει" λιγο το σκοτισμενο μας κεφαλι....πλακιτσα στην πλακιτσα
Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences