Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 12:31:49 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Οθωνας 10 λεπτο με σφαλμα  (Αναγνώστηκε 2551 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
thanoskanun
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 77


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 04:13:41 μμ »

Οθωνας 10 λεπτα με σφαλμα. Στο γραμμα ''π'' στη λεξη ''ΛΕΠΤΑ'' το μεταλλο ετρεξε σα νερακι και ειναι σαν να εχει ουριτσα απο μεταλλο στην αριστερη πλευρα του γραμματος Π,φαινεται πεντακαθαρα.δυστυχως ειμαι εκτος εδρας και δεν εχω φωτογραφια ευκαιρη... Θα προσπαθησω να βαλω αρκετα συντομα.Ειναι οντως σφαλμα? Η ειναι συχνο φαινομενο?
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 31, 2013, 10:24:52 πμ »

foto
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 31, 2013, 12:24:07 μμ »

Οθωνας 10 λεπτα με σφαλμα. Στο γραμμα ''π'' στη λεξη ''ΛΕΠΤΑ'' το μεταλλο ετρεξε σα νερακι και ειναι σαν να εχει ουριτσα απο μεταλλο στην αριστερη πλευρα του γραμματος Π,φαινεται πεντακαθαρα.δυστυχως ειμαι εκτος εδρας και δεν εχω φωτογραφια ευκαιρη... Θα προσπαθησω να βαλω αρκετα συντομα.Ειναι οντως σφαλμα? Η ειναι συχνο φαινομενο?
το φαινομενο αυτο ειναι πολυ συνηθισμενο στα οθωνικα νομισματα και πιστευω ενδιαφερει πιο πολυ τους συλλεκτες λαθων,κακοεκτυπωσεων και αλλων τετοιων νομισματων.ισως τα μονα ενδιαφεροντα,απο ολες τις αποψεις,ειναι η βαρεια και το κοτσιδακι.γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
thanoskanun
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 77


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 31, 2013, 03:54:35 μμ »

Επειδη υπαρχει περιπτωση να το πουλησω μπορεις να μου κανεις μια εκτιμηση? Ξερω οτι κυριως εχει να κανει με νομο προσφορας-ζητησης,η ενδιαφεροντος απο συλλεκτες,αλλα ποσο περιπου εχεις δει να πουλιουνται ''αντιστοιχα'' νομισματα? Εστω να εχω μια διαβαθμιση''απο τοσο μεχρι τοσο'' Χαμόγελο
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 31, 2013, 03:58:32 μμ »

Φιλε μου η τιμη του ειναι απο 10 ως 20 ευρω. Ειναι απο τις πιο ευκολες δεκαρες του οθωνα.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
thanoskanun
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 77


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 31, 2013, 04:13:24 μμ »

Ας μεινει στη συλλογη τοτε...
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 01, 2014, 12:11:10 μμ »

Φιλε μου η τιμη του ειναι απο 10 ως 20 ευρω. Ειναι απο τις πιο ευκολες δεκαρες του οθωνα.  Χαμόγελο
+1 και ευκολη ημερομηνια και χαμηλης καταστασεως!παντως καλη για αρχη ενος νεου συλλεκτη!κανεις δεν ξεκινησε με πληρεις σειρες σε υψηλες καταστασεις,καλη συνεχεια,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 01, 2014, 12:19:15 μμ »

Προσωπικά, δεν το έχω ξαναδεί, οπότε εικάζω ότι είναι μεμονωμένο σφάλμα και δεν πρόκειται για κάποια ποικιλία.
Είναι σχετικά ωραίο νόμισμα (F), αν και δεν έχουμε τον εμπροσθότυπο. Έχει τα προβλήματά του και από οικονομικής άποψης, δεν αξίζει να δοθεί, εκτός αν πρόκειται να αναβαθμίσεις. Να το χαίρεσαι... και εις ανώτερα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences