Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 02:21:11 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: KRUGERRANDS  (Αναγνώστηκε 36818 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 29, 2012, 11:46:09 πμ »

ηλια μου, συνφωνω με αυτα που λες,αλλωστε αν διαβασεις το αρθρο μου,το αναφερω!ολα ειναι επενδυτικα,εκτος!μερικων δυσκολων χρονολογιων,η επιμελημενης κοπης,bu,proof,κλπ.προς θεου,δεν υπαρχει θεμα διενεξης,απλως δεν τονισα!!! τον λογο για τις ειδικες αυτες κατηγοριες.σε χαιρετω,οπως και ολην την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
gus326
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 29, 2012, 07:42:52 μμ »

Μια ερώτηση στην παρέα. Θέλω να επενδύσω 10.000 περίπου. Τι προτείνετε? Κλασικές λίρες, krugerrands ή κάτι άλλο. Τονίζω ότι ήδη υπάρχει επένδυση σε λίρες. Επίσης τονίζω ότι ο σκοπός δεν ειναι συλλεκτικός αλλά μόνο η εξασφάλιση χρημάτων (ουτε καν η επένδυση!).

Ευχαριστώ για τη γνώμη σας.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 29, 2012, 08:38:03 μμ »

επενδυτικα αγοραζει κανεις χρυσα νομισματα με το μικροτερο πριμιουμ,αυτα της ουγγιας ειναι τα καλυτερα και με λιγοτερα μεταφορικα απο οτι τεσσερα τεταρτακια.Τα κρουγκεραντ ειναι αυτα που ψαχνεις και το μαγαζι ειναι αυτο www.ebay.com ψωνισε απο το ebay uk  η απο to ebay germany, κανενα τελωνειο,κανενας δασμος και ελαχιστα μεταφορικα.
Παρε τα ακυκλοφορητα που ειναι μεταλλο γιατι τα προυφς εχουν υπεραξια

Καλα ψωνια και καλη διασκεδαση.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
gus326
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 29, 2012, 09:41:21 μμ »

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Για εκεί πήγαινα και εγώ αλλά ήθελα επιβεβαίωση. Εγω ψωνίζω από GOLD.DE και είμαι ευχαριστημένος. Οι τιμές είναι δυνατές και η αποστολή σε 5 εργάσiμες από την αποστολή του εμβάσματος (Σημ. στέλνω εμβασμα από Deutsche Bank).
Καταγράφηκε
batman
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 29, 2012, 11:28:09 μμ »

Η καλύτερη επένδυση είναι τα Krugerrands λόγω του χαμηλότερου premium ανά ουγγιά όπως είπε και ο φίλος παραπάνω. Ωστόσο, θα πρέπει να έχεις κατά νου ότι πιθανότατα θα πρέπει να τα πουλήσεις με τον ίδιο τρόπο, δηλ, μέσω ιντερνετ με αποστολή στο εξωτερικό.
Ένα καλό site για αγορά χρυσού είναι το http://www.coininvestdirect.com/en/
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 30, 2012, 02:07:42 πμ »

Α γεια σου! Αυτη ειναι απαντηση. Συγκεκριμενη ερωτηση, συγκεκριμενη απαντηση.
Οχι αλλα αντ αλλα της Παρασκευης το γαλα!
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 30, 2012, 11:08:24 πμ »

Α γεια σου! Αυτη ειναι απαντηση. Συγκεκριμενη ερωτηση, συγκεκριμενη απαντηση.
Οχι αλλα αντ αλλα της Παρασκευης το γαλα!
[/quote

που ειδες ρε εμπαθη γιαλα γιαλα μεσ την γυαλα??Και που ειναι η διαφορετικη απαντηση διανοητικα πειραγμενε??Τι να αγορασει και απο που δεν ειπαμε στον ανθρωπο??Τα ιδια νομισματα δεν του ειπαμε??Ο φιλος συμπληρωσε και ενα οπτιον για το πως θα πουληση,αλλο οψιον ειναι στην Αθηνα να πουληση αλλα το παιδι δεν ρωτησε πως να πουλησω,πως να αγορασω ρωτησε αναγωγε χωρικε.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 30, 2012, 01:53:22 μμ »

Α γεια σου! Αυτη ειναι απαντηση. Συγκεκριμενη ερωτηση, συγκεκριμενη απαντηση.
Οχι αλλα αντ αλλα της Παρασκευης το γαλα!
[/quote

που ειδες ρε εμπαθη γιαλα γιαλα μεσ την γυαλα??Και που ειναι η διαφορετικη απαντηση διανοητικα πειραγμενε??Τι να αγορασει και απο που δεν ειπαμε στον ανθρωπο??Τα ιδια νομισματα δεν του ειπαμε??Ο φιλος συμπληρωσε και ενα οπτιον για το πως θα πουληση,αλλο οψιον ειναι στην Αθηνα να πουληση αλλα το παιδι δεν ρωτησε πως να πουλησω,πως να αγορασω ρωτησε αναγωγε χωρικε.



Νομιζεις ρε οτι καθε τι που γραφω αναφερεται σε σενα? Χαχαχα! Οπως και να χει, προσεξε τους χαρακτηρισμους σου! Και μην χανεις την ψυχραιμια σου! Το να χανεις την ψυχραιμια σου ειναι κακο πραγμα. Το ιδιο κακο με τη ζηλεια. Κανεις κακο στον εαυτο σου. Δουλεψε το μονος σου για να γινεις καλυτερος ανθρωπος.
Προσπαθησε να γινεις καλυτερος ανθρωπος ,ετσι θα ωφεληθεις και θα δεις οτι η ζηλια δεν θα πρεπει να σε τυφλωνει.Θα νιωθεις καλυτερα οταν αντι να προσβαλεις τους αλλους  να τους αποδεχθεις γιαυτο που ειναι και εσυ δεν εισαι.
Αλλα μιας και το ανεφερες, αμα σου βαλω διπλα διπλα τις διαφορετικες απαντησεις σου θα κανεις κωλοτουμπες παλι!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 30, 2012, 02:27:17 μμ »

αγαπητε φιλε spycat,εδω εισαι λαθος και το ξερεις!το που απευθυνοσουν ειναι πασιφανες,το πολυ σε δυο τρια ατομα!οσο αν ζηλευει? ο βασιλης που τον ξερουν ΟΛΟΙ,οι ελληνες συλλεκτες νομισματων,και οχι μονο, ειναι τουλαχιστον αστειο!απο εσενα τουλαχιστον ,γνωριζουμε ενα ψευδωνυμο,και ουτε καν αν εισαι οντως συλλεκτης?σε χαιρετω,αλλα κριμα, βλεπω οτι γραφεις, μονο για να γραφεις!,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 30, 2012, 02:37:13 μμ »

Ρε spykat σταματα πια >:(Εχεις καταντησει κουραστικος.Απο τα 70 μυνηματα σου τα 50 ειναι αντιπαραθεση με καποιον αλλον.Αφησες τον giannist και τωρα περιλαβες τον βασιλη.Κανεις μπαχαλο ολα τα θεματα με τις αντιπαραθεσεις σου.Ο giannist εχει δικιο.Δεν τρωμε κουτοχορτο Θυμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 30, 2012, 03:41:56 μμ »

Ρε spykat σταματα πια >:(Εχεις καταντησει κουραστικος.Απο τα 70 μυνηματα σου τα 50 ειναι αντιπαραθεση με καποιον αλλον.Αφησες τον giannist και τωρα περιλαβες τον βασιλη.Κανεις μπαχαλο ολα τα θεματα με τις αντιπαραθεσεις σου.Ο giannist εχει δικιο.Δεν τρωμε κουτοχορτο Θυμός

Μπροβο milou! Διαβασες ολα μου τα μηνυματα και τα κατεταξες κι ολας? Αν ειχαν τετοια υπομονη σαν και σενα μερικοι πολιτικοι, θα ειχαν διαβασει το μνημονιο πριν το υπογραψουν. Αληθεια τα υπολοιπα 20 τι θεμα εχουν?
Χαιρομαι που δεν τρως κουτοχορτο. Να σου διευκρινισω για να εννοησεις καλυτερα τη διαφορα οτι δεν κανω αντιπαραθεση με καποιον, αλλα εκφραζω μια αλλη αποψη. Ακομα και ετσι ομως, τι ειδους αποψεις ειναι αυτες? Μηπως σχολιαζω την προσωπικοτητα καθενος? Μηπως την οικονομικη του κατασταση? Μηπως αναφερομαι επι οποιωνδηποτε προσωπικων θεματων? Οχι βεβαια. Οσο και να ψαξεις δεν θα βρεις τιποτα τετοιο. Αυτα στα οποια αναφερομαι δεν εχω δει να απαγορευονται στους ορους του φορουμ. ισα ισα αυτα αποτελουν τη θεματολογια του φορουμ. Ουτε εχω κανει εγω ποτε την αρχη. Αν εσενα σου αρεσει να διαβαζεις ανακριβειες και λαθη και δεν κουραζεσαι, δικαιωμα σου. Εμενα ομως οχι.
Και μιας και αναφερθηκες στον giannist, ξαναδιαβασε το θεμα, αν δεν το χεις κανει ηδη με τα τοσα μηνυματα μου που γνωριζεις, και δες ποιος εχει δικιο.
Το ιδιο και στη συνεχεια. Αυτος ο βασιλης που λες ποιος ειναι?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 30, 2012, 03:45:26 μμ »

Aγαπητοι φιλοι σας παρακαλω ας κατεβουν οι τονοι απο ολες τις πλευρες!!
Φιλικα herakliotis .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 30, 2012, 03:51:25 μμ »

αγαπητε φιλε spycat,εδω εισαι λαθος και το ξερεις!το που απευθυνοσουν ειναι πασιφανες,το πολυ σε δυο τρια ατομα!οσο αν ζηλευει? ο βασιλης που τον ξερουν ΟΛΟΙ,οι ελληνες συλλεκτες νομισματων,και οχι μονο, ειναι τουλαχιστον αστειο!απο εσενα τουλαχιστον ,γνωριζουμε ενα ψευδωνυμο,και ουτε καν αν εισαι οντως συλλεκτης?σε χαιρετω,αλλα κριμα, βλεπω οτι γραφεις, μονο για να γραφεις!,γιαννηςτ.

Αγαπητε φιλε giannist, λες οτι απευθυνομουν το πολυ σε δυο τρια ατομα, δηλαδη στον εξης ενα? Γουσταρω λογικη!
Δεν ηξερα βρε giannist οτι επρεπε να μου δωσετε διαπιστευτηρια για να γραφω στο φορουμ. Δεν το διαβασα πουθενα στους ορους του. Πρεπει δηλαδη να φερω τη συλλογη μου για να συμφωνησεις εσυ και οποιοσδηποτε αλλος οτι εχω δικαιωμα να γραφω επι συγκεκριμενων θεματων? Πες μου που να ερθω για τις εξετασεις. Απο ποιους αποτελειται η κριτικη επιτροπη? Δινετε και βεβαιωση ιδιοτητας συλλεκτη, για να ξερετε αν καποιος ειναι οντως συλλεκτης?
Η μηπως πρεπει να αρχισω να ανεβαζω φωτογραφιες νομισματων μου για να μου λετε μπραβο μπραβο? Σε πληροφορω οτι δεν το χω αναγκη.
Αυτος ο βασιλης που αναφερεις κι εσυ ποιος ειναι?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 30, 2012, 04:01:05 μμ »

Φιλε μου μην ριχνουμε λαδι στην φωτια!!
Καποια στιγμη εαν θες ας μιλησουμε και στο τηλεφωνο.
Εχω καταλαβει πως σκεφτεσε και αυτο πρεπει να σου αρκει  Κλείσιμο ματιού
Παρακαλω , , ,
Γιωργος.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 30, 2012, 04:04:45 μμ »

Φιλε μου μην ριχνουμε λαδι στην φωτια!!
Καποια στιγμη εαν θες ας μιλησουμε και στο τηλεφωνο.
Εχω καταλαβει πως σκεφτεσε και αυτο πρεπει να σου αρκει  Κλείσιμο ματιού
Παρακαλω , , ,
Γιωργος.

Σεβομαι την παρακληση σου φιλε herakliotis.
Το πιο πανω μηνυμα το ειχα γραψει ηδη οταν ειδα το δικο σου μηνυμα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences