Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 12:45:51 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 λεπτά 1830  (Αναγνώστηκε 11954 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 06, 2014, 10:07:06 μμ »

Ν' ανεβάσω κι εγώ το τελευταίο μου απόκτημα. Φυσικά δεν έχει καμμιά σχέση με τα προηγούμενα σ' ότι αφορά την κατάσταση, όμως μ' αυτό κλείνω ουσιαστικά τις πεντάρες του '30.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 06, 2014, 10:14:57 μμ »

Ν' ανεβάσω κι εγώ το τελευταίο μου απόκτημα. Φυσικά δεν έχει καμμιά σχέση με τα προηγούμενα σ' ότι αφορά την κατάσταση, όμως μ' αυτό κλείνω ουσιαστικά τις πεντάρες του '30.

Καλορίζικη Κώστα η πεντάρα , με υγεία πάνω απ΄όλα  Χαμόγελο

Την βρηκες τελευταια λογω οτι ειναι σπανιοτερη απ΄τις αλλες ή απλά έτυχε Απορία
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 06, 2014, 10:22:21 μμ »

Ευχαριστώ, Αντώνη!!!

Δεν είναι η πιο δύσκολη, αλλά είναι αρκετά θα έλεγα. Στις ποικιλίες του Καποδίστρια τυχαίνει να εμφανίζονται δυο-τρεις εξαιρετικά δύσκολες μαζί και μετά να κάνουν αρκετό καιρό για να ξαναεμφανιστούν. Από την άλλη, κάποιες ποικιλίες που θεωρούμε ευκολότερες, απλά δεν τυχαίνει να "πέσουμε" πάνω τους.

Κώστα, μέχρι να σου δώσει κάποιος άλλος μια καλύτερη 241, μπορείς να πάρεις τη φωτογραφία για τον καταλογό σου.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 06, 2014, 11:48:09 μμ »

Καλορίζικη, να τη χαίρεσαι.
Εύχομαι να κλείσεις τον Κυβερνήτη ανώδυνα και smooth.
Διότι οι δυσκολίες είναι γνωστές και σε μας τους μη γνώστες.

Σ' ευχαριστώ για όλες τις φωτογραφίες που μου έχεις δώσει.
Ακόμη ένα νόμισμα σου, θα κοσμεί από αύριο τον κατάλογο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 07, 2014, 09:06:42 πμ »

Ν' ανεβάσω κι εγώ το τελευταίο μου απόκτημα. Φυσικά δεν έχει καμμιά σχέση με τα προηγούμενα σ' ότι αφορά την κατάσταση, όμως μ' αυτό κλείνω ουσιαστικά τις πεντάρες του '30.
Κάπου το ξέρω αυτό το νόμισμα.  Το 2010 είχαν πέσει στα χέρια μου δύο τέτοια κομμάτια.  Το πιο "τραυματισμένο" το είχα βάλει ebay και νομίζω το είχες πάρει εσύ?  Αυτό πρέπει να το είχα δώσει στον κολλητό μου που έχει χόμπι την ανακαίνιση παλαιών κεραμοσκεπών  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 07, 2014, 11:41:35 πμ »

Σίγουρα δεν το πήρα από σένα,Δημήτρη.
Να ευχαριστήσω και δημόσια το φίλο μου που ενώ δεν είχε λόγο να το πουλήσει, εντούτοις μου το έδωσε για να κλείσω τις πεντάρες του '30. Και δεν το είχε καν διπλό, εννοείται.
Το λέω συνεχώς ότι το πιο σημαντικό κέρδος μου από την επαφή μου με το χώρο των νομισμάτων είναι η βαθιά φιλία που έκανα με μερικούς συλλέκτες. Όλα τα υπόλοιπα είναι αέρας κοπανιστός.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 07, 2014, 12:13:00 μμ »

Σίγουρα δεν το πήρα από σένα,Δημήτρη.
Να ευχαριστήσω και δημόσια το φίλο μου που ενώ δεν είχε λόγο να το πουλήσει, εντούτοις μου το έδωσε για να κλείσω τις πεντάρες του '30. Και δεν το είχε καν διπλό, εννοείται.
Το λέω συνεχώς ότι το πιο σημαντικό κέρδος μου από την επαφή μου με το χώρο των νομισμάτων είναι η βαθιά φιλία που έκανα με μερικούς συλλέκτες. Όλα τα υπόλοιπα είναι αέρας κοπανιστός.
Ναι, με διόρθωσε ο φίλος, του είχα δώσει το καλύτερο από τα δύο (τώρα θυμήθηκα ένα τριγωνικό μητρικό σημάδι στο κάτω μέρος του νομίσματος).  Αυτό πρέπει να είναι αυτό που είχα ανεβάσει στο ebay.  Αφού δεν το είχες πάρει εσύ το πήρε άλλος φίλος από επαρχία.  Αρκετά δύσκολο κομμάτι.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences