Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 23, 2024, 06:18:09 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πολύ εκνευρισμένη...  (Αναγνώστηκε 48240 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 08:17:15 μμ »

Γιάννη περαστικά στη μικρή  Λύπη
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 08:19:15 μμ »

Τα παιδάκια μας και τα ματια μας. . . Να ναι καλα Γιαννη  η μικρούλα Λύπη
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 08:20:06 μμ »

Περαστικά και απο εμένα Γιάννη!
Καταγράφηκε
Ανδρομάχη20
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 174



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 08:33:01 μμ »

Καποια μελη γνωριζουν τον γολγοθα που περασα πριν 10 μερες!!Μας πηρε η νηπιαγωγος τηλεφωνο κατα τις 11 το πρωι να παμε απο το νηπιαγωγειο να παρουμε την κορη μας γιατι χτυπησε!!Μολις εφτασα το θέαμα ηταν τρομαχτικο!!Το παιδι ηταν μεσα στα αιματα,τα χειλη και ουλα μπροστα σκισμενα και τα 2 μπροστινα δοντακια(νεογιλα) ειχαν μπει μεσα στα ουλα και εξαφανιστει(!!!).Το παιδι ξερναγε αιμα απο το στομα μεχρι το νοσοκομειο οπου παρασχεθηκαν οι πρωτες βοηθειες!!Μολις σφουγγιστηκε το αιμα φανηκε η ζημια!!Δυο καρφωμενα δοντια στην ανω γναθω,σκισμενα ουλα και χειλη και πρηξιμο παντου!!Η κορη μου σε κατασταση σοκ δεν ηξερε που βρισκοταν!!Το κακο ομως δεν τελειωσε εκει!!Μετα απο 3 ωρες το παιδι τουμπανιαστηκε!!Στομα δοντια και χειλη γίναν ενα.ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙ!!

Ας γυρισουμε στο θεμα μας!Η δασκαλα ειπε οτι δεν καταλαβε πως εγινε και δεν ειδε ποιος την εσπρωξε την μικρη!Η κορη μου ειπε οπως και ολα τα παιδακια οτι την εσπρωξε βιαια ένα αλλο παιδακι ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ και εσκασε με την μουρη σε ενα θρανιο!

Το απογευμα της ιδιας μερας πηγα στο αστυνομικο τμημα και κατεθεσα μυνηση κατα παντος υπευθυνου!!Την αλλη μερα καλεσε ο Εισαγγελεας την Δασκαλα και τις επερριψε ευθυνες για πλημμελη φυλαξη ανηλικων με αποτελεσμα τις σωματικες βλαβες εξ'αμελειας!!Της επισημανε οτι ο νομος λεει οτι ειναι η αποκλειστικη υπευθυνη για την σωματικη ασφαλεια των παιδιων κατα την διαρκεια του σχολειου!!Επισης εχει διαταχθει και ΕΔΕ απο την εσωτερικη υπηρεσια του Υπουργειου παιδειας για το περιστατικο!!Θα εβαζα και τι φωτο του παιδιου μου 1 ωρα μετα το χτυπημα αλλα θα σοκαριστειτε!!!

20 Μαρτιου ειναι το δικαστηριο!!Θελω απαντηση απο την δικαιοσυνη γιατι ενω πηγα την κορη μου μια χαρα στο σχολειο της την παρελαβα σχεδον παραμορφωμενη!!

Σημερα επειτα απο 10 μερες περιπου το παιδι εχει επιστρεψει στους παλιους της ρυθμους και εχει ξεπρηστει!!Αυριο ειναι η επεμβαση για να της αφαιρεσει η παιδιοδοντιατρος τα δυο δοντακια μεσα απο την γναθο με χειρουργικο τροπο!!Η δη κατεβαινουν τα μονιμα δοντια και βρισκουν αντισταση!!

Τωρα γιατι τα εγραψα ολα αυτα;;Για να καταληξω στο εξης!!ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΡΟΕΧΕΙ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ!!
Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ!!  Κλάμα !! Για μένα έκανες πολύ καλά που έκανες μήνυση!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση να έχει το κοριτσάκι σας!!
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 08:38:29 μμ »

Γιαννη περαστικα στην μικρη,να πανε ολα καλα...
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 09:09:45 μμ »

Περαστικα στην μικρουλα σου.Δεν νομιζω να υπαρχει γονιος που να μην ειχε ενα ασχημο περιστατικο με τα παιδια του στο σχολειο.Ολοι οι γονεις καταλαβαινουμε την αγανακτιση που εχεις ,για μερικους δασκαλους που αδιαφορουν για την σωματικη ακαιρεοτητα των παιδιων .
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 09:20:07 μμ »

Γιαννη ξερεις ποσο σε εκτιμω και οτι ειμαστε φιλαρακια..απλα θελω να πω την γνωμη μου
Πρωτα απο ολα να ευχηθω να πανε ολα καλα με την κορουλα σου και να αναρωσει γρηγορα. Μερικοι απο εδω μεσα ξερουν ποσο ευαισθητος ειμαι την υγεια των παιδιων μου και γενικα για ολα τα παιδια....αυτο που θελω να πω ειναι οτι 2-3 εχουμε στο σπιτι μας και δεν μπορουμε να τα κανουμε καλα,μαλωνουμε το ενα και κατι αλλο κανει το αλλο, καμια φορα φωναζουν παιζουν ουρλιαζουν και τα τρια και εκει παραδινεις...λιγο να γυρισεις το ματι σου μπορει να συμβει ατυχημα και μεσα στο σπιτι μας......για βαλε τωρα σε μια ταξη με ποσα παιδια τι χαμος γινετε και ποιο να πρωτοπροσεξεις
Ολα αυτα στα λεω φιλικα  Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 09:25:19 μμ »

Γιαννη ξερεις ποσο σε εκτιμω και οτι ειμαστε φιλαρακια..απλα θελω να πω την γνωμη μου
Πρωτα απο ολα να ευχηθω να πανε ολα καλα με την κορουλα σου και να αναρωσει γρηγορα. Μερικοι απο εδω μεσα ξερουν ποσο ευαισθητος ειμαι την υγεια των παιδιων μου και γενικα για ολα τα παιδια....αυτο που θελω να πω ειναι οτι 2-3 εχουμε στο σπιτι μας και δεν μπορουμε να τα κανουμε καλα,μαλωνουμε το ενα και κατι αλλο κανει το αλλο, καμια φορα φωναζουν παιζουν ουρλιαζουν και τα τρια και εκει παραδινεις...λιγο να γυρισεις το ματι σου μπορει να συμβει ατυχημα και μεσα στο σπιτι μας......για βαλε τωρα σε μια ταξη με ποσα παιδια τι χαμος γινετε και ποιο να πρωτοπροσεξεις
Ολα αυτα στα λεω φιλικα  Φιλί Φιλί

Ρε αντωνη δε μιλαμε για παιδια αναμεταξυ τους!!Πιστευω οτι ο γιαννης για αλλο λογο το εγραψε!!!Αλλο ειναι το θεμα!!
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 09:26:19 μμ »

Για την δασκαλα μιλαω
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 09:28:33 μμ »

Συγγνώμη Αντώνη αλλά γιαυτό πληρώνετε και για να τα προσέχει και οχι χα χα και χου χου στο κινητό Θυμός
Φιλικά πάντα Φιλί
Γιάννη μου περαστικά στο παιδάκι σου και όλα καλά θα πάνε Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 09:39:01 μμ »

γιάννη ολόψυχα περαστικά να ναι...
επειδή ίσως έγινε μια παρεξήγηση προχθές....με τη via εναντια ειδικά στα παιδιά δεν είναι κανεις yper.to παιδί σου το στέλνεις στο σχολειό... στο γυμναστήριο... και περιμένεις να γυρίσει με λαχταρα,όχι να βγάλει ο κάθε ψυχάκιας τα απωθημένα του πάνω του.απλά έχουμε φτάσει στο σημείο ο κάθε γονιός ενίοτε ψυχάκιας με τη σειρά του μη του πειράξουν το πρίγκιπα και τη πριγκίπισσα.και αυτό το παιδί καταλήγει αφού ξέρει ότι η μαμά και ο μπαμπάς είναι πίσω να βγάζει γλώσσα από δω μέχρι την αμερική και να μη σέβεται τίποτα και όσο μεγαλώνει να γίνεται πιο κωλόπαιδο (sic)ξέροντας ότι οι γονείς είναι από πίσω του.μέχρι που πάει πχ λύκειο και το πλακώνουν τα αλβανάκια η πάει στρατό και του φαίνονται όλα δύσκολα η που ψάχνει για δουλειά αλλα φτάiει το σύστημα.τώρα αν κάποιος πείραζε το παιδί μου εσκεμμένα, η επειδή έχει ψυχολογικά, η επειδή είναι απλά κουτός θα του κόβα τα πόδια. αν είχε κάνει mlkia το παιδί μου θα τρώγε πρώτα ξύλο από μένα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 09:49:18 μμ »

αν το παιδι μου εχει κανει μαλλακια θα το δειρω θα το τιμωρισω κτλ ΑΛΛΑ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ.
Αν κανει βλακειες στο σχολειο, δεν του πεταει κανενας μπαλα στο κεφαλι!!ΤΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!
Οταν το παιδι κανει βλακεια το τιμωρεις και του εξηγεις τον λογο!!Οταν κανουν βλακεια εις βαρος του παιδιου σου δεν βλεπω τον λογο να μη το υποστηριξεις ηθικα!!Ετσι πιστευω οτι του μαθαινεις το δικιο και το αδικο!!
Αν του πετουσε μια μπαλα στο κεφαλι ενα αλλο εννιαχρονο ειναι αλλο πραγμα!!Παιδια ειναι!!
Απο τον δασκαλο του ομως περιμενω αλλα πραγματα!!
Γιαννη Περαστικα στην μικρη σου!!
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 09:52:38 μμ »

αν το παιδι μου εχει κανει μαλλακια θα το δειρω θα το τιμωρισω κτλ ΑΛΛΑ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ.
Αν κανει βλακειες στο σχολειο, δεν του πεταει κανενας μπαλα στο κεφαλι!!ΤΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!
Αν του πετουσε μια μπαλα στο κεφαλι ενα αλλο εννιαχρονο ειναι αλλο πραγμα!!Παιδια ειναι!!
Απο τον δασκαλο του ομως περιμενω αλλα πραγματα!!
Λευτερη αν το δειρει δασκαλος θα του αφησω την μουρη στο πατωμα....στο θεμα τις πωλινα οπως εγραψα στην αρχη ισως ειναι βλακωδης κινηση του δασκαλου που ειχε λαθος εξελιξη που δεν την ηθελε προφανως και δεν την περιμενε...οσο για του Γιαννη το θεμα..τα ειπα παραπανω
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 10:00:50 μμ »

αν το παιδι μου εχει κανει μαλλακια θα το δειρω θα το τιμωρισω κτλ ΑΛΛΑ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ.
Αν κανει βλακειες στο σχολειο, δεν του πεταει κανενας μπαλα στο κεφαλι!!ΤΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!
Αν του πετουσε μια μπαλα στο κεφαλι ενα αλλο εννιαχρονο ειναι αλλο πραγμα!!Παιδια ειναι!!
Απο τον δασκαλο του ομως περιμενω αλλα πραγματα!!
Λευτερη αν το δειρει δασκαλος θα του αφησω την μουρη στο πατωμα....στο θεμα τις πωλινα οπως εγραψα στην αρχη ισως ειναι βλακωδης κινηση του δασκαλου που ειχε λαθος εξελιξη που δεν την ηθελε προφανως και δεν την περιμενε...οσο για του Γιαννη το θεμα..τα ειπα παραπανω

Ρε συ δεν σου λεω οτι εχεις αδικο!!παιδια ειναι και το κακο μπορει να σε βρει στο ιδιο σου το σπιτι!!Δεν μιλαω οταν τσακωθουν δυο παιδια να παει ο γονιος και να κανει φασαρια επειδη ενα παιδακι εδειρε η εσπρωξε το αλλο!!
Για τον κερατα που πεταξε την μπαλα στο κεφαλι του παιδιου λεω και μα την παναγια εχω εκνευριστει με της παπαριες που ακουσα απο μερικους!!Σβηστηκαν τωρα και δεν μπορειτε να τα δειτε!!
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 10:08:17 μμ »

Τωρα μαλιστα Λευτερη Άνεση....αλλη η αντιδραση στο ενα θεμα.....και αλλη στο αλλο
"Εδα μαλιστα"...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences