Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:23:31 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μια εκτιμησουλα  (Αναγνώστηκε 10175 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 03:08:52 μμ »

Παντως ρε παληκαρια εχω ενα παραπονο!!
Εχω βαλει ενα ταλιρακι για εκτιμηση και μονο 3 ατομα με τιμησαν και τους ευχαριστω!!
Δεν ξερω τι να πω, μαλλον θα το γυρισω στην γραμματικη και στα καλοριζικα!!!

Είναι δίκοπο μαχαίρι, να γίνει 'ανοιχτή' εκτίμηση σε ανοιχτή δημοπρασία.

Δυστυχώς ο τρόπος φωτογράφισης δεν είναι καλός, και δεν φαίνεται αν έχει σημάδια κι αν υπάρχει καθαρισμός. Για παράδειγμα... Που είναι το μουστάκι ;; Είναι χαραγματιά ή είναι μουστάκι αυτό που φαίνεται ; Έχει χτυπήματα στο μάτι και στο φρύδι ;; Αν κρίνουμε από άλλες λεπτομέρειες φαίνεται σαν AU. Αλλά και πάλι... Που είναι η δεξιά, 2η πτυχή της κουρτίνας ;;
Πιστεύω ότι η αγορά του, είχε ρίσκο... γι αυτό και πολλοί δεν το τίμησαν. Εύχομαι να είναι διαφορετικό στο χέρι και το ρίσκο να ήταν επ' ωφελείας του Λευτέρη.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 03:11:59 μμ »

 Λευτέρη  χφ κατά την γνώμη μου από ότι βλέπω.Βγάλε εσυ φωτο όταν σου έρθει για να το δούμε πιο καλά  για από αυτές τς φωτο παίζει να χάνει το νόμισμα .
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 03:19:14 μμ »

επρεπε να παραπονεθω ρε μπαγασηδες!!!
το χτυπημα κατω απο το φρυδι το ειδα,αλλα δεν ειμαι σιγουρος εαν ειναι χτυπημα!!
Για το μουστακι πιστευω οτι φαινεται και δεν ειναι χαραματια!(εκτος πια και εαν ειναι τοσο τελεια)
ρισκω ηταν οι αγορα!!εγω νομιζω οτι το αδικουν οι φωτο.οταν το παρω στο χερι θα ανεβασω φωτο να δουμε!!
σας ευχαριστω!!!
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 03:25:41 μμ »

Λευτέρη αν δεν το ξανά έφερες στη επιφάνεια εγω δεν θα το έβλεπα.Εκτος ότι εχτές ήταν μεγάλη Γιορτή και το μισο στέκι κάπου θα ειχε να παει είναι και ότι αν εχουν ανοιχτεί πολλά θεματα μετα από εσένα με πολύ μπλαμπλα και χαχαχουχα  το θέμα παει στον πατο και δεν το βλέπει κανείς .Καλορίζικο και ελπίζω να είναι πιο καλο από κοντά .
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 03:35:38 μμ »

Λευτέρη αν δεν το ξανά έφερες στη επιφάνεια εγω δεν θα το έβλεπα.Εκτος ότι εχτές ήταν μεγάλη Γιορτή και το μισο στέκι κάπου θα ειχε να παει είναι και ότι αν εχουν ανοιχτεί πολλά θεματα μετα από εσένα με πολύ μπλαμπλα και χαχαχουχα  το θέμα παει στον πατο και δεν το βλέπει κανείς .Καλορίζικο και ελπίζω να είναι πιο καλο από κοντά .

δεν ειναι εκει το θεμα Δημητρη!!Δεν παραπονεθηκα μονο για μενα!!Ειδα και πριν λιγο καιρο και του γιωργου μια εκτιμηση και δεν απαντησε κανενας!!οπως και τον φιλο που για μια βδομαδα δεν του απαντησε καποιος για ενα χαρτονομισμα ρανταρ με αποτελεσμα κανοντας πλακα να γραφει στον εαυτο του!!!
λιγο πιο μεγαλη συμετοχη δεν βλαπτει!!
Καλα ειναι τα χαχαχαχα καλες οι πλακες!!Ολα καλα ειναι!!
καλο ομως ειναι να τιμαμε και τους συναδελφους οταν ξερουμε κατι!!
Μεγαλη γιορτη χτες κτλ συμφωνω αλλα δεν μου λεει κατι οταν συνδεονται καμια 400αρια ατομα!!
Φιλικα τα λεω ολα αυτα και μονο για καλο,οχι μονο δικο μας αλλα και του φορουμ!!!

πολλα παιδια εχουν παραπονο αλλα δεν το λενε!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 07, 2013, 03:50:55 μμ από lefmaggos » Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 03:55:54 μμ »

 Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα






Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 03:56:54 μμ »

ευχαριστω Μπιλ!!!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 01:09:08 μμ »

αγαπητε Λευτερη πιστευω οτι το αγορασες στην κανονικη τιμη που εχει στην λιανικη(τιμη καταστηματος) αγορα, και ισως λιγο πιο ακριβα!για μενα η κατασταση του ειναι στο XF οριακα!κατι που το βρισκεις ευκολα στα ταλληρα του Γεωργιου και ειδικα με την σημερινη κριση.αρκετα κτυπηματα στην περιφερεια,φρυδι-μουστακι-λοβος αυτιου-θυρεος αρκετα κατεβασμενα λογω φθορας.οσο για το πεδιο κλπ μονο στο χερι μπορει κανεις να το εκτιμησει.σιγουρα εχεις δικιο ως προς τις απαντησεις,αλλα οπως θα εχεις διαπιστωσει οπως και ολοι μας,υπαρχει ημερα που μπορει να σχολιασθει ενα νομισμα απο τριαντα μελη σε μιση ωρα και αλλες φορες να περιμενει καποιος ωρες η και καμμια ημερα?για μια εκτιμιση!!!πιστευω οτι δεν γινεται σκοπιμα αλλα  μερικες φορες αλλοι η βαριουνται η γενικα εχουν αλλες ασχολιες,τι να πω?εγω παντως σαν γιαννης ειχα δηλωσει οτι δεν θα μπορεσω να ξανασυμμετασχω ενεργα λογω υγειας,αλλα το μικροβιο του συλλεκτη που εχουμε ολοι μας!!!με ξαναβαζει στο παιχνιδι!!!αν ειδες?εμαθα σχεδον τελευταιος για την τιμη που μου εγινε σαν επιτιμο μελος της ιστοσελιδος!!!παντως αυτη η αγορα δεν πρεπει να σε αποθαρυνει!!!ολοι μας πεφτουμε εξω στις εκτιμησεις!!!(θες απο ενθουσιασμο?μανια αποκτησης?οπως και να εχει δεν εισαι μακρια απο το ποσο που διεθεσες.καλη συνεχεια!!!σε χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 01:18:42 μμ »

 Λευτέρη πήρες 4 εκτιμήσεις στο θέμα σου. Εγώ μια δύο το πολύ παιρνω και είμαι ικανοποιημένος! Χαμόγελο

 Κοίτα, μπορεί κάποιοι απλά να συμφωνούσαν με αυτά που έχουν γραφτεί και να μην βρήκαν τον λόγο να γράψουν.

Συν ότι το νόμισμα αυτό είναι πολύ δύσκολο για εκτίμηση .
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 01:30:32 μμ »

Γιαννη σ'ευχαριστω πολυ!!Για μενα η γνωμη σου μετραει παρα πολυ!!Θα μου επιτρεψεις να εχω διαφορετικη αποψω για τον βαθμο!!Νομιζω οτι το ταλιρο ειναι αου!!Αν δεν σου κανει κοπο δες τις καινουργιες φωτο που εχει ανεβασει ο Αντωνης!! http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=12299.0
Να σου πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει ο βαθμος εμενα με ενδιαφερει να μου αρεσει το νομισμα!!Καμια φορα κολαμε σε κατι, ετσι και γω κολησα στο συγκεκριμενο,κατι μου ελεγε να το παρω!!
Οσο για τα σχολια!!Το παραπονο μου ειναι το εξης,στο νησι που βρισκομαι ειμαι ενας και μοναδικος στο ειδος μου,δεν εχω κανεναν να ανταλαξω αποψεις να σχολιασουμε νομισματα κτλ.
Οτι εχω μαθει τα εμαθα μονος μου διαβαζοντας βιβλια και ποσταρισματα φιλων εδω στο στεκι.
Δεν εχω ψωνιο σε ενα θεμα μου να πουν την γνωμη τους 30 ατομα,θελω να ακουω διαφορετικες γνωμες και απο αυτες να μαθαινω τι πρεπει να κοιταμε στα εκαστοτε νομισματα και τι πρεπει να προσεχουμε.
Παντα συμμετεχω σε εκτιμησεις και ας κανω λαθος,καποιος θα με διορθωσει και απο αυτο παλι θα μαθω!!
Γιαννη μου σου ευχομαι να εισαι γερος και δυνατος και να συνεχισεις να γραφεις γιατι πολυ απλα βοηθας πολλα παιδια  το στεκι!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2014, 01:45:00 μμ από lefmaggos » Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 01:58:20 μμ »

Παντως ρε παληκαρια εχω ενα παραπονο!!
Εχω βαλει ενα ταλιρακι για εκτιμηση και μονο 3 ατομα με τιμησαν και τους ευχαριστω!!
Δεν ξερω τι να πω, μαλλον θα το γυρισω στην γραμματικη και στα καλοριζικα!!!
καλορίζικο Λευτέρη  Σαρκασμός

Πέρα από την πλάκα το έχουμε θίξει αυτό το ζήτημα και παλιότερα ....
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 02:16:59 μμ »

Λευτέρη δείχνει για xf45. τώρα για cleaned δεν μπορώ να πω με σιγουριά αλλά με προβληματίζει κυρίως στο obverse. Έχει marks εντός εστιακής περιοχής και κάποιες λεπτομέρειες γνωστές κατεβασμένες.
Παραυτά έχει ωραίο eye appeal και θα έδινα γύρω στα 80-100€ όπως και έδωσα πέρισυ για ένα ανάλογο στον Raugh.
Καταγράφηκε

lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 03:04:08 μμ »

Θα ειμαι ευχαριστημενος αν ειναι χφ45 αλωστε 72 ευρω εκλεισε ρε παιδια, δεν εχω αυταπατες!!
Κοινο ταλιρο ειναι και το γουσταρω!!Οπως ειπα παραπανω δεν με νοιζει τι θα γραψει!!
Τωρα που θα το παρω στο χερι θα δειξει!!
Πανο τις φωτο που εβγαλε ο αντωνης τις ειδες?
Εδω μου λενε χφ στο θεμα που ανοιξε ο Αντωνης με το ιδιο ταλιρα ,ου λενε αου!!
 http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=12299.0
Και για να μην ξεχνιομαστε το παραπονο εχει γινει σχεδον εναμιση μηνα πριν Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 03:11:49 μμ »

Πανο τις φωτο που εβγαλε ο αντωνης τις ειδες?
Εδω μου λενε χφ στο θεμα που ανοιξε ο Αντωνης με το ιδιο ταλιρα ,ου λενε αου!!
 http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=12299.0
Και για να μην ξεχνιομαστε το παραπονο εχει γινει σχεδον εναμιση μηνα πριν Σαρκασμός Σαρκασμός

Το τάλληρο φαίνεται να έχει ντιπαριστεί . Cleaned -Xf Details.
Καταγράφηκε

lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 16, 2014, 03:17:23 μμ »

Πανο τις φωτο που εβγαλε ο αντωνης τις ειδες?
Εδω μου λενε χφ στο θεμα που ανοιξε ο Αντωνης με το ιδιο ταλιρα ,ου λενε αου!!
 http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=12299.0
Και για να μην ξεχνιομαστε το παραπονο εχει γινει σχεδον εναμιση μηνα πριν Σαρκασμός Σαρκασμός

Το τάλληρο φαίνεται να έχει ντιπαριστεί . Cleaned -Xf Details.


Εγινε Πανο!!Τον φλεβαρη που θα ερθω θα το παρεις στο χερι να το δεις!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences