Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:58:07 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: το εχετε αυτο το νομισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Νοέμβριος 29, 2013, 09:38:09 πμ)
ναι χρεπι - 4 (9.3%)
ναι vf/χφ - 5 (11.6%)
ναι ΑΥ/ΜΣ - 6 (14%)
ΟΧΙ - 28 (65.1%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 43

Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 λεπτα 1879  (Αναγνώστηκε 47771 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 08, 2015, 12:10:01 μμ »

βαλε κατι ακομα

δλδ λεωνιδα η δικια σου εκτιμηση ποια θα ηταν?
απ'οσο εχω δει μεχρι τωρα,(χωρις να εχω ασχοληθει εντατικα με δυσκολα κομματια) το εχω στο μυαλο μου
σαν ενα δυσκολο νομισμα..κατι σαν το μονολεπτο του 1870..και τα 2 αυτα,μαζι με την 20αρα του 1893,οταν τα βρισκω σε καλες τιμες,τα παιρνω χωρις πολυ σκεψη..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 08, 2015, 01:01:28 μμ »

καλα κανεις για εμενα
Καταγράφηκε

Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 08, 2015, 01:26:17 μμ »

Για μένα σε παρόμοια κατασταση δεν αξιζει
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 08, 2015, 01:38:38 μμ »

ερωτηση κρισεως και για τους δυο.

μια 5αρα '79 σε φαιν εχει πχ 50 ευρω..θα δινατε 50 ευρω για να την αποκτησετε η θα δινατε 30 για να παρετε 10 5αρες '79 σε χαμηλοτερες καταστασεις? η θα επιλεγατε να τις παρετε ολες?

το ιδιο θα ρωτησω και για τα μονολεπτα και για τις 20αρες..

προσωπικα κλεινω τρυπες αλλα πλεον οχι μα βιασυνη..περιμενω και ερχονται μονα τους και συνηθως σε τιμες που μου ''κανουν''.απο εκει και περα,μαζευω και σε χαμηλοτερες καταστασεις και προσπαθω οσο γινεται φθηνοτερα.. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 08, 2015, 01:40:59 μμ »

Δεν ξέρω που αποσκοπεί η ερώτηση σου αλλα θα σου απαντήσω οτι θα έπαιρνα μια fine
Τωρα αν η συνέχεια της ερώτησης σου ειναι μια μς η 10 au ?
Φανταζομαι δεν παει αναλογικά  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 08, 2015, 01:50:56 μμ »

Κανω την ερωτηση αυτη γιατι βλεπω απο πολλους οτι ''μεχρι χθες'' δυσκολα κομματια,ακομα και σε χαμηλες καταστασεις,ισχυριζονται οτι δεν αξιζουν,παρα μονο για προσωρινο κλεισιμο τρυπας.

σιγουρα δεν εννοουσα για καλυτερες καταστασεις,αλλα αναφερθηκα στο οτι διαθετεις ενα ποσο 50-60 ευρω.παιρνεις μια φαιν να καλυφθεις αρχικα  και στο μελλον αναβαθμιζεις η παιρνεις 10 κομματια χαμηλοτερης καταστασης με 30 ευρω και αναβαθμιζεις στο μελλον παλι?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 08, 2015, 02:05:08 μμ »

Κανω την ερωτηση αυτη γιατι βλεπω απο πολλους οτι ''μεχρι χθες'' δυσκολα κομματια,ακομα και σε χαμηλες καταστασεις,ισχυριζονται οτι δεν αξιζουν,παρα μονο για προσωρινο κλεισιμο τρυπας.

σιγουρα δεν εννοουσα για καλυτερες καταστασεις,αλλα αναφερθηκα στο οτι διαθετεις ενα ποσο 50-60 ευρω.παιρνεις μια φαιν να καλυφθεις αρχικα  και στο μελλον αναβαθμιζεις η παιρνεις 10 κομματια χαμηλοτερης καταστασης με 30 ευρω και αναβαθμιζεις στο μελλον παλι?
συμφωνω για μια fine
Αυτες που φορτώσες εσυ ειναι χαλι  Κωστα .
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 08, 2015, 02:07:51 μμ »

Η Τελευταια πολύ καλυτερη και ικανη να σταθει σε μια συλλογη.

+ 1 σωστά είπες εδώ!
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Απρίλιος 08, 2015, 02:08:59 μμ »

οκ..σιγουρα ο καθε ενας εχει την αποψη του και τους στοχους του για το τι μαζευει..
παντως αν εχετε και αλλα τετοια χαλια νομισματα,εδω ειμαι εγω να τα δεχτω! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 08, 2015, 02:12:28 μμ »

οκ..σιγουρα ο καθε ενας εχει την αποψη του και τους στοχους του για το τι μαζευει..
παντως αν εχετε και αλλα τετοια χαλια νομισματα,εδω ειμαι εγω να τα δεχτω! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
εσυ τις 2 πενταρες που φορτώσες τις χαρακτηρίζεις fine? Χαμόγελο
Σε καλυτερη κατασταση εχουν κλείσει (δικα μου )εδω μεσα σε δημοπρασια 2 φορές ζευγάρια 5-10 λεπτα 1879 στα 10€ και 13€ Σε καλες εποχές  Μεγάλο χαμόγελο
Ξερω τι σου λεω  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Απρίλιος 08, 2015, 02:15:05 μμ »

φυσικα και δεν τις χαρακτηριζω φαιν..ειναι πολυ κατωτερες..ανηκουν στην κατηγορια των 10τμχ με 30 ευρω που ανεφερα παραπανω....και βεβαια εικονικες οι τιμες αυτες που εγραψα... Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Απρίλιος 08, 2015, 02:16:29 μμ »

Συμφωνούμε απολυτα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Απρίλιος 08, 2015, 02:21:27 μμ »

στο μονο που ισως ''διαφωνουμε'' κατα καποιον τροπο,ειναι στο εξης:

εγω πχ αντι να δωσω 50 ευρω να παρω μια φαιν (με σκοπο να αναβαθμισω αργοτερα)
θα προτιμησω να δωσω 30 για να παρω 10 g- (αφου ετσι και αλλιως θα αναβαθμισω καποια στιγμη)

υγ.οι δικες μου αναβαθμισεις δεν περιεχουν πωληση των προηγουμενων-χαμηλοτερων νομισματων

με το σκεπτικο αυτο,κλεινω τρυπα και με την φαιν και με την g- μεχρι να παρω πχ μια χφ των 200 ευρω...και αφου δεν πουλαω τα παλια κομματια,θα καταληξω να εχω δωσει πχ 230 ευρω και να εχω 11 κομματια,αντι να εχω δωσει 250 και να εχω 2.. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

εκει νομιζω ειναι το σημειο που ''χανομαστε'' λιγο...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Απρίλιος 08, 2015, 02:26:24 μμ »

στο μονο που ισως ''διαφωνουμε'' κατα καποιον τροπο,ειναι στο εξης:

εγω πχ αντι να δωσω 50 ευρω να παρω μια φαιν (με σκοπο να αναβαθμισω αργοτερα)
θα προτιμησω να δωσω 30 για να παρω 10 g- (αφου ετσι και αλλιως θα αναβαθμισω καποια στιγμη)

υγ.οι δικες μου αναβαθμισεις δεν περιεχουν πωληση των προηγουμενων-χαμηλοτερων νομισματων

με το σκεπτικο αυτο,κλεινω τρυπα και με την φαιν και με την g- μεχρι να παρω πχ μια χφ των 200 ευρω...και αφου δεν πουλαω τα παλια κομματια,θα καταληξω να εχω δωσει πχ 230 ευρω και να εχω 11 κομματια,αντι να εχω δωσει 250 και να εχω 2.. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

εκει νομιζω ειναι το σημειο που ''χανομαστε'' λιγο...
και τα υπόλοιπα 10 τι τα κανεις ?γιορντανια  Σαρκασμός?
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Απρίλιος 08, 2015, 02:29:35 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο οχι,για τα γιορντανια μαζευω 20λεπτα τρυπια,μιας και δεν μαζευει κανεις τα τρυπια... Σαρκασμός Σαρκασμός
οσο για τα αλλα 10, αστα να υπαρχουν,ποτε δεν ξερεις..αν και με τα τοσα που εχουμε δει τελευταια,δεν θα παραξενευτω και πολυ αν σκασει κανα μασουρι την αλλη εβδομαδα η σε κανα χρονο... Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences