Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 09:14:47 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ερωτηση εκτιμηση συλλογης νομισματων  (Αναγνώστηκε 5178 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 12:46:15 μμ »

Μα αυτο σου λεω πιο πανω.
Πηγαινε τα στην τοπικη αρχαιολογικη υπηρεσια για να στα αναγνωρισουν και να βεβαιωθεις οτι δεν ειναι Ελληνικα (γιατι μπορει μεν να στα εδωσαν στο Αφγανισταν,αλλα καποια να προερχονται απο Ελλαδα ,στην αρχαιοτητα ελληνικα νομισματα κυκλοφορουσαν σε ολο τον τοτε γνωστο κοσμο).
Αυτοι θα σου πουν το πως και το γιατι.
Γνωμη μου ,κατεβασε τις φωτο που ανεβασες εδω και ακολουθησε την σωστη οδο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Michail
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 12:48:20 μμ »

ευχαριστώ!!!Εχω είδη στειλει mail
Καταγράφηκε
sokratis-coins
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 193



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 09:40:36 μμ »

Οντως τα αρχαια ειναι επικινδυνα εαν δεν πας με την νομιμη οδο, που στην τελικη γιατι να μην πας νομιμα; Τι θα κερδισεις?? Το 80-85% των αρχαιοελληνικων νομισματων (και χαλκινων και ασημενιων και χρυσων) ειναι πολυ φθηνα (χαλκινα βρισκεις με 10-15 ευρω, εχω βρει χαλκινο του Ιουστινιανου, φολυς και εννοειται ουτε το αγγιξα, θελω να εχω καθαρη και την συνειδηση μου και τον φακελο μου στις αρχες.) Επισης, ειχα βρει παλι (σε παζαρι) ασημενιο τετραδραχμο Κορινθου (γνησιοτατο) aVF αλλα χιλιες φορες να δωσω πχ 50-100 ευρω παραπανω (η τιμη του ειναι 200-250 ευρω σε VF χοντρικα) απο δημοπρασια με τα παραστατικα τα οποια θα προσκομησω στην υπηρεσια και να ειμαι νομιμος, παρα να φοβαμαι την σκια μου...  α και ... ΑΓΝΟΙΑ ΝΟΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ

ΥΓ Η ΕΛΛΑΣ τελευταια κανει (και μπραβο της, για λογους ασφαλειας ομως, οχι οικονομικη ανακριση, το τονιζω) πολλους σωματικους ελεγχους..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences