Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:42:44 μμ
Σελίδες: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591880 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #1320 στις: Ιούλιος 09, 2014, 07:51:42 μμ »

Η αγορά στα 700€ το έκλεισε νομίζω πως είναι μια καλή τιμή και για τα δύο μέρη http://www.ebay.de/itm/200-Euro-Griechenland-2014-Aristoteles-Auflage-nur-600-Stuck-PP-Proof-/331252268845?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item4d202c7f2d
Όσο γιαυτά που λες Διονύση για τους υπαλλήλους παρότι και γω συμφωνώ πως δεν πρέπει κανείς να έχει προνομιακή μεταχείριση δηλαδή πια είναι η πρότασή σου επειδή κάποιοι περνούν το αντίσκηνο και το ξενυχτάνε έξω από την Τράπεζα πρέπει όλοι αυτό να κάνουμε. Η Τράπεζα ανοίγει στις οκτώ και οι υπάλληλοι που θέλουν να το πάρουν είναι ήδη μέσα τι θα άλλαζε αν   χτυπούσαν τα πρώτα νούμερα στο ταμείο; Ο Τρόπος διάθεσης πρέπει να αλλάξει να γίνει με προέγραφες τα έχουμε προτείνει πολλές φόρες , οι χαραμάδες πάντα θα υπάρχουν.
Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #1321 στις: Ιούλιος 09, 2014, 07:53:08 μμ »

Στην αυθεντική Κασετινα είναι,έκλεισε τόσο ψηλά καθώς είναι το πρώτο που βγήκε σε δημοπρασία...η τιμή του θα παίξει κοντά στα 550-600 ευρώ πιστεύω,άσχετα αν κάποιοι το έβαλαν 900-1800,δεν θα το πουλήσουν ποτέ
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1322 στις: Ιούλιος 09, 2014, 07:57:20 μμ »

Καλά κάνει το παλικάρι . . . Οι Γερμανοί είναι πιο έξυπνοι από τον καθένα μας δηλαδή που το πουλάνε πολύ ακριβότερα κιόλας ?
Φιλε Han δηλαδή το θέμα είναι καλύτερα να σου πιάσει τον κώ λο ενας Έλληνας από ότι ενας Γερμανός?Αν δεν τσίμπαγαν από 2-3 κάποια άτομα και δεν κράταγαν και καμιά 100απο την τράπεζα θα έφταναν για ολους και αυτα που θα έπαιρναν τα γερμανακια θα τους έμεναν.
Ακριβώς δεν είναι το θέμα αυτό , αλλά άμα οι Γερμανοί το δίνουν όπως είπε και ο Νίκος Hellas Num κοντά στα 1200, τότε καλύτερα να το πάρεις από τον φίλο στο στέκι που το έχει στα 900 . Δεν νομίζω ότι όλοι οι συλλέκτες που το αγοράζουν το θέλουν για τα βαθιά τους γεράματα ή για να το αφήσουν στα παιδιά τους. Άμα το είχαν όλοι οι συλλέκτες στα χέρια τους δεν θα ανέβαινε ποτέ η αξία του.
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #1323 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:01:35 μμ »

Καλά κάνει το παλικάρι . . . Οι Γερμανοί είναι πιο έξυπνοι από τον καθένα μας δηλαδή που το πουλάνε πολύ ακριβότερα κιόλας ?
Φιλε Han δηλαδή το θέμα είναι καλύτερα να σου πιάσει τον κώ λο ενας Έλληνας από ότι ενας Γερμανός?Αν δεν τσίμπαγαν από 2-3 κάποια άτομα και δεν κράταγαν και καμιά 100απο την τράπεζα θα έφταναν για ολους και αυτα που θα έπαιρναν τα γερμανακια θα τους έμεναν.
Ακριβώς δεν είναι το θέμα αυτό , αλλά άμα οι Γερμανοί το δίνουν όπως είπε και ο Νίκος Hellas Num κοντά στα 1200, τότε καλύτερα να το πάρεις από τον φίλο στο στέκι που το έχει στα 900 . Δεν νομίζω ότι όλοι οι συλλέκτες που το αγοράζουν το θέλουν για τα βαθιά τους γεράματα ή για να το αφήσουν στα παιδιά τους. Άμα το είχαν όλοι οι συλλέκτες στα χέρια τους δεν θα ανέβαινε ποτέ η αξία του.
ναι τωρα νιώθω καλυτερα  Απορία
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1324 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:06:33 μμ »

Νομίζω ότι στα 700 το βρίσκουμε ότι ώρα θέλουμε. Το θέμα είναι αν θα πέσει κι άλλο αύριο ή μεθαύριο μόλις το πάρουν στα χέρια τους και άλλοι για να το πουλήσουν.
Η πορεία στα περισσότερα νομίσματα είναι κλασσική.
Απότομη άνοδος λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία και μετά πτώση.
Σε 4-5 μήνες ή όταν βγει το επόμενο τότε μπορούμε με κάποια σιγουριά να καθορίσουμε την αξία του στο χρόνο.
Καταγράφηκε

Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1325 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:07:10 μμ »

Δεν νομίζω να φταίνε τα 2-3 που μπορεί να πήραν κάποιοι , ούτε τα 100 από τους υπάλληλους τις Τράπεζας. Φταίνε τα 300 που δίνουν στους εμπόρους . Σίγουρα οι έμποροι έχουν μαγαζιά και προσπαθούν να ζήσουν, αλλά και ο καθένας το ίδιο προσπαθεί να κάνει.
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #1326 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:16:39 μμ »

Δεν νομίζω να φταίνε τα 2-3 που μπορεί να πήραν κάποιοι , ούτε τα 100 από τους υπάλληλους τις Τράπεζας. Φταίνε τα 300 που δίνουν στους εμπόρους . Σίγουρα οι έμποροι έχουν μαγαζιά και προσπαθούν να ζήσουν, αλλά και ο καθένας το ίδιο προσπαθεί να κάνει.
Εδώ κάνεις λάθος κατά την γνώμη μου.Το αντίθετο ισχυει.Ο εναςειναι επαγγελματίας και εχει έξοδα και κόβει και χαρτιά.Ο άλλος που παίρνει από 2-3-4-5 και δεν είναι έμπορας τι είναι και γιατι τα παίρνει?
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1327 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:28:30 μμ »

Εντάξει τώρα με κούφανες ... Επειδή είναι έμπορος και κόβει χαρτιά επιτρέπεται να το δώσει 1200 + , ενώ οποιοσδήποτε άλλος να το πουλήσει στην τιμή που το πήρε? Το τι είναι ο καθένας δεν το γνωρίζω , αλλά για να τα παίρνει κάποιο λόγο θα έχει . Εκτός από τους εμπόρους έχει και ο απλός κόσμος έξοδα . Σπίτι , οικογένεια, χαράτσια και άλλα πόσα κέρατα ..
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #1328 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:36:06 μμ »

Εντάξει τώρα με κούφανες ... Επειδή είναι έμπορος και κόβει χαρτιά επιτρέπεται να το δώσει 1200 + , ενώ οποιοσδήποτε άλλος να το πουλήσει στην τιμή που το πήρε? Το τι είναι ο καθένας δεν το γνωρίζω , αλλά για να τα παίρνει κάποιο λόγο θα έχει . Εκτός από τους εμπόρους έχει και ο απλός κόσμος έξοδα . Σπίτι , οικογένεια, χαράτσια και άλλα πόσα κέρατα ..
Αυτος που πήρε 4-5 για να πιάσει μετα τον κώλο μου εχει σπίτι εγω δεν εχω?Και στο ξανα λέω γιατι δεν το διάβασες μάλλον αν δεν έπαιρνε ο χψω 4-5 για να ΟΙΚΟΝΟΜΗΣΕΙ θα ειχαν πάρει ολλα τα παιδιά από ένα και η τιμή που θα το πουλούσαν εμποροι αρκετά πιο κάτω.Σε κουφανα?
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #1329 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:45:25 μμ »

ΑΑΑ ξέχασα θα μου τον πιάσει αλλα Ελληνικά και δεν θα πονέσω  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός. Για την Ελλάδα ρε ####το  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός.
Καταγράφηκε
Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #1330 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:46:42 μμ »

Όσο γιαυτά που λες Διονύση για τους υπαλλήλους παρότι και γω συμφωνώ πως δεν πρέπει κανείς να έχει προνομιακή μεταχείριση δηλαδή πια είναι η πρότασή σου επειδή κάποιοι περνούν το αντίσκηνο και το ξενυχτάνε έξω από την Τράπεζα πρέπει όλοι αυτό να κάνουμε. Η Τράπεζα ανοίγει στις οκτώ και οι υπάλληλοι που θέλουν να το πάρουν είναι ήδη μέσα τι θα άλλαζε αν   χτυπούσαν τα πρώτα νούμερα στο ταμείο; Ο Τρόπος διάθεσης πρέπει να αλλάξει να γίνει με προέγραφες τα έχουμε προτείνει πολλές φόρες , οι χαραμάδες πάντα θα υπάρχουν.

ΑΝ οι υπάλληλοι αυτοί είναι συλλέκτες τότε δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να στηθούν στην ουρά όπως όλοι μιας και θα το έχουν το μεράκι να περιμένουν για ένα σπάνιο / όμορφο νόμισμα ...
Μην πω ότι αυτοί έχουν και το πλεονέκτημα να στηθούν να πάρουν νουμεράκι και όταν φτάνει η σειρά τους να αφήσουν για 10-15 λεπτά το πόστο τους να το πάρουν και να συνεχίσουν την δουλεία τους και να μην χάσουν και μεροκάματο ...
Όλα αυτά μιλώντας πάντα για συλλέκτες υπαλλήλους (*από εκεί δεν ξεκίνησε η κουβέντα Απορία), αν και νομίζω ότι από όσους παίρνουν ελάχιστοι είναι όντως συλλέκτες, οι περισσότεροι απλά τα βάζουν για πώληση ...
Όσο για την προεγγραφή τι ??
Το ίδιο δεν θα γίνεται απλά θα πρέπει να κατεβαίνουμε και 2η φορά για να το παραλάβουμε .... Γιατί αν τώρα εξαντλούνται πριν ανοίξει η τράπεζα, ο ίδιος πανικός δεν θα γίνει ΚΑΙ για τις προεγγραφές ... ?  Αυτές δεν θα πηγαίνουν με προτεραιότητα ?Άρα που το κέρδος ?
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #1331 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:53:37 μμ »

Ρε παλικάρια ,εδω δεν καταλαβαινομαστε μεταξυ μας οι συλλέκτες και ο ένας τρώει τόυ διπλανού ,και εχετε απαίτηση να μην μας τα φάνε οι υπάλληλοι της ΤΤΕ.??
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1332 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:55:39 μμ »

Εντάξει τώρα με κούφανες ... Επειδή είναι έμπορος και κόβει χαρτιά επιτρέπεται να το δώσει 1200 + , ενώ οποιοσδήποτε άλλος να το πουλήσει στην τιμή που το πήρε? Το τι είναι ο καθένας δεν το γνωρίζω , αλλά για να τα παίρνει κάποιο λόγο θα έχει . Εκτός από τους εμπόρους έχει και ο απλός κόσμος έξοδα . Σπίτι , οικογένεια, χαράτσια και άλλα πόσα κέρατα ..

Ελλάς, το μεγαλείο σου!

ΥΓ: Κάν' τε, ρε παιδιά, ό,τι θέλετε, αλλά μην το αναγάγετε σε... πολιτική θεωρία...
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #1333 στις: Ιούλιος 09, 2014, 08:57:41 μμ »

ναι οι υπαλληλοι που ειναι και μεσα στα πραγματα δε θα βγαλουν το σκ τους τζαμπε/ μονο οι αλλοι ειναι πονηροι.ιπποκρατη εψαχνα 140 ευρο ηταν η καλυτερη τιμη εντος στεκιου.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #1334 στις: Ιούλιος 09, 2014, 09:00:47 μμ »

Ρε παλικάρια ,εδω δεν καταλαβαινομαστε μεταξυ μας οι συλλέκτες και ο ένας τρώει τόυ διπλανού ,και εχετε απαίτηση να μην μας τα φάνε οι υπάλληλοι της ΤΤΕ.??
Bingo!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences