Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 12:17:52 πμ
Σελίδες: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591907 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1140 στις: Ιούλιος 07, 2014, 11:20:58 πμ »

https://www.youtube.com/watch?v=lzp_PaNEDUk
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #1141 στις: Ιούλιος 07, 2014, 11:36:03 πμ »

To 12 ok... ακόμα καλύτερα για τους χλεμπονιάρηδες της ΤτΕ ...
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1142 στις: Ιούλιος 07, 2014, 11:57:34 πμ »

Μια φωτογραφία βρε παιδιά κανείς ακόμα δεν το έχει τραβήξει να το θαυμάσουμε?
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1143 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:10:45 μμ »

δε βγαζει καλες το κινητο μου. ας ανεβάσει κανένας άλλος Χαμόγελο
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #1144 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:15:37 μμ »

...
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1145 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:23:59 μμ »

Είναι κούκλος στο ασήμι , αλλά και το χρυσό του δίνει άλλο αέρα  Χαμόγελο . Ευχαριστώ για τις φωτογραφίες
Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #1146 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:24:10 μμ »

Δεν φαίνεται καλά, καμιά καλύτερη φωτό παίζει??
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1147 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:41:13 μμ »

Μια πολυ γρηγορη παιδια δεν ξερω αν καταφερα κατι
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1148 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:42:03 μμ »

..........
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1149 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:44:28 μμ »

Καλορίζικος, με υγεία Μιχάλη! Να δούμε σε μας πότε θα το δώσουν.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #1150 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:51:17 μμ »

Θα κοιτάξω τώρα πίσω στο θέμα να δω ποιος έλεγε ότι δεν θα πουληθούν...! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1151 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:53:18 μμ »

Καλορίζικος, με υγεία Μιχάλη! Να δούμε σε μας πότε θα το δώσουν.
ελα ελα ολο γκρινια εισαι ...αγαλι αγαλι το φιλι ναχει και νοστιμαδα Αθανασιε...σε ευχαριστω για τις ευχες σου...λοιπον οπως διαβασατε πρωι ειπαν 160 κομματια αλλα στην προσελευση ηταν 145 ατομα και καποιοι που μπηκαν αφου ειχε ανοιξει η τραπεζα και εφτασαν μεχρι το 149...αμεσως μετα κολλησαν χαρτι που ελεγε οτι θα δωθουν μεχρι το 149
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #1152 στις: Ιούλιος 07, 2014, 01:00:16 μμ »

Καλησπέρα σε όλους,                                                                                                              Εν Αθήναι Δευτέρα 7 Ιουλίους 2014

  Σήμερα το πρωί, πήγα με τη μητέρα μου, για ασφάλεια,(καθώς νόμιζα πως δεν θα μου δίνανε) στην τράπεζα κατά τις 6:45. Πήραμε το νούμερο 87 και μετά από μια βόλτα και ωραίο πρωινό ξανά πήγαμε όταν άνοιξε η τράπεζα. Τα άτομα είχαν πολλαπλασιαστεί από τη στιγμή που είχαμε φύγει. Υπολογισμός δεν μπορώ να κάνω ούτε στο περίπου πόσοι ήμασταν. Μόλις, άνοιξαν το "μαγαζί", χαμός.

{ Τα παιδιά της Π.Ν.Ε. (υποθέτω μιας και δεν ήμουν σίγουρος) έκαναν φανταστική δουλειά με τα χαρτάκια και ένα μεγάλο Μπράβο από εμένα. }

Άτομα που δεν είχαν χαρτάκια με αριθμούς ορμούσαν να μπουν, μετά από λίγο ζόρι μπήκαμε και εμείς. Εκείνη τη στιγμή έχασα το τι γινόταν. Το μόνο που θυμάμαι ήταν ο κύριος που είχε μοιράσει τα χαρτάκια μοίραζε και τώρα καινούργια χαρτάκια. Όταν ακούστηκε ο αριθμός μας πήραμε το χαρτάκι μας και πήγαμε και κάτσαμε, με τη μάνα μου. Μετά από λίγο και επαναλαμβάνω την πολύ καλή οργάνωση των ατόμων που μοίρασαν τα χαρτάκια μπήκε μια τάξη.

Τότε ήρθε το "ορεκτικό", όπου βγήκε ένας κυριούλης, λογικά υπεύθυνος της τράπεζας πρέπει να ήταν και μας έβγαλε "το λόγο"! Σας ευχαριστούμε για την στήριξή σας στο ελληνικό δημόσιο και κάτι άλλα. Το όλο θέμα ήταν, σας ευχαριστούμε που πληρώνεται γιατί στον προϋπολογισμό του κράτους είχαμε βάλει και τα έσοδα από τα νομίσματα  που θα πληήρωναν κάποιοι. Άμα δλδ δεν είμασταν εμείς τούμπα ο προϋπολογιμσός.... Δεν μπορώ να πώ, τι δουλειά του έκανε αλλά εμένα προσωπικά ο λόγος δεν μ'άρεσε.

Μετά από αυτό υπήρχε ησυχία. Ανακοινώθηκε ότι θα δοθούν 160 κομμάτια και μετά από αυτό αναμονή. Στη διάρκειά της έριξα μια ματιά στον Καραμήτσο, έτσι συλλεκτικά φορτισμένη όπως ήταν η ατμόσφαιρα. Υπήρχαν 1-2 μικροκαυγάδες και εντάσεις αλλά όλα ήταν σχετικά οργανωμένα.

Κάπου εκεί ήρθε το "κυρίος πιάτο". Βγαίνει ξαφνικά ανακοίνωση δε θυμάμαι τι και λέει: "Τελικά θα δοθούν 149 κομμάτια και όχι 160". Εκεί μέχρι και η μάνα μου κατάλαβε ότι κάτι παίχτηκε. Εμείς δεν είχαμε πρόβλημα αλλά σκέψου εκείνους που είχαν αριθμό από το 150-160. Πιθανόν, να τα καπάρωσαν οι υπάλληλοι; Δεν ξέρω...

Όταν τελικά, ήρθε η σειρά μας. Στην τελική ουρά, ήταν ένας κυριούλης και πιάσαμε λίγο τη συζήτηση.

Τότε ήρθε και το "γλυκό"... Γυρνάει και μας λέει. Το Α.Φ.Μ το έχετε;;; Παθαίνουμε πλάκα εμείς. Όχχχχ, πούσου κπλ. μόνο ταυτότητα νομίζαμε... Και τότε γίνεται το απίστευτο ενώ εμένα μου είχανε κοπεί τα πόδια. Γυρναεί ο κυριούλης και λέει: " Για^^^^^^^(μια δουλειά) πρέπει να χεις το ΑΦΜ. Παθαίνουμε εμείς. Τελικά αποδήχτηκε πως ο κύριος ήταν για άλλη δουλειά και για τα νομίσματα δεν χρειαζόταν ΑΦΜ Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός. Μετά με χαρά πήρα το νόμισμα(μόνος μου). Πανέμορφο, πιστεύω πως άξιζε τον κόπο.

Μετά από 2 ωρίτσες βρέθηκα στον κύριο Νίκο και Δημήτρη, πήρα τα απαραίτητα εξαρτήματα για τη συνέχιση νεοελληνικών νομισμάτων, καθώς και χρήσιμες συμβουλές.

Αυτά ήταν από μια νεανική ματιά τα γεγονότα στην Αθήνα. Προσωπικά δεν μπορώ να κατηγορήσω κανέναν συγκεκριμένα, αλλά σίγουρα η αλλαγή 160 σε 149 νομίσματα ήταν μπαγαποντιά. Ο συνολικός τους αριθμός και εμένα δε μου βγάινει. Κάποιος καλό θα ήταν να κάνει τον υπολογισμό, να δούμε.  Κλείσιμο ματιού

Το μήνυμα κατ' εμέ ήταν, όποιος πήγε νωρίς πήρε και το ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ νόμισμα. Πιστεύω πως ο χαμηλός αριθμός κοπης σε συνδυασμό με το θέμα θα τα κάνουν Super τούμπανο το νόμισμα. Έκπληξη Έκπληξη

Φιλικά, Χαμόγελο
Γιάννης

Υ.Γ.: Η δουλειά οργάνωσης που έγινε από τα παιδιά για μένα ήταν άψογη. Μπράβο τους.

Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1153 στις: Ιούλιος 07, 2014, 01:06:56 μμ »

για εμενα εαν πουληθουνε πανω απο 300 κομματια θα ειναι θαυμα !
εσυ εισαι για να μας στειλεις αδιαβαστους...που χαθηκες σημερα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1154 στις: Ιούλιος 07, 2014, 01:07:41 μμ »

ΤΕΛΟΣ από την φόρμα παραγγελίας!
και συ χαθηκες
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences