Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:21:49 πμ
Σελίδες: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591961 φορές)
0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #975 στις: Ιούνιος 23, 2014, 01:24:11 μμ »

Δεν έχει άδικο ο dpodaras γιατί και εγώ δεν βλέπω να παίρνω το χρυσό όπως και κάποια άλλα που ήδη έχω αφήσει...αλλά που να το καταλάβουν αυτό τα τζιμάνια της ΤτΕ;... ότι το έχουν παρα..... το πράγμα; για αυτό είχα πει όλοι μαζί μια παλουκιά στους ...έξυπνους της ΤτΕ και να δούμε αν θα στρώσουν... την επόμενη χρονιά!!
άντε τώρα χαιρετώ , φεύγω για τη δουλειά!
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #976 στις: Ιούνιος 23, 2014, 01:30:54 μμ »

Δεν έχει άδικο ο dpodaras γιατί και εγώ δεν βλέπω να παίρνω το χρυσό όπως και κάποια άλλα που ήδη έχω αφήσει...αλλά που να το καταλάβουν αυτό τα τζιμάνια της ΤτΕ;... ότι το έχουν παρα..... το πράγμα; για αυτό είχα πει όλοι μαζί μια παλουκιά στους ...έξυπνους της ΤτΕ και να δούμε αν θα στρώσουν... την επόμενη χρονιά!!
άντε τώρα χαιρετώ , φεύγω για τη δουλειά!

τι συστηνεις δηλαδη?με τι θα ησουν ευχαριστημενος?ενα νομισμα ολοχρονα πχ σε 5000 κομματια?
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #977 στις: Ιούνιος 23, 2014, 01:33:41 μμ »

Είναι πραγματικά φορτωμένο το πρόγραμμα και θα πρέπει να μπει ένα φρένο στις εκδόσεις, αλλά είμαι περίεργος  να μπορούσα  να δω πόσα χρυσά 100 € με τον Αριστοτέλη θα πάρουν αυτοί που το απαξιώνουν. Εγώ το δηλώνω θα προσπαθήσω  αν το αντέξει η τσέπη μου να πάρω δύο.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #978 στις: Ιούνιος 23, 2014, 01:36:44 μμ »

σημερα παραλαβαμε αλεξανδρουπολη τον αριστοτελη και τον ευριπιδη
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #979 στις: Ιούνιος 23, 2014, 01:38:25 μμ »

σημερα παραλαβαμε αλεξανδρουπολη τον αριστοτελη και τον ευριπιδη
καλοριζικα Αναργυρε
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #980 στις: Ιούνιος 23, 2014, 01:42:34 μμ »

Είναι πραγματικά φορτωμένο το πρόγραμμα και θα πρέπει να μπει ένα φρένο στις εκδόσεις, αλλά είμαι περίεργος  να μπορούσα  να δω πόσα χρυσά 100 € με τον Αριστοτέλη θα πάρουν αυτοί που το απαξιώνουν. Εγώ το δηλώνω θα προσπαθήσω  αν το αντέξει η τσέπη μου να πάρω δύο.

πως να μπει φρενο φιλε μου την στιγμη που τα νομισματα πουλιουνται στις πρωτες 2 ωρες της εκδοσης τους?την στιγμη που η ζητηση ειναι υπερδιπλασια δεν προκειται να βαλουν φρενο και ειναι λογικο.και σκεφτειτε βρισκομαστε σε περιοδο κρισης.Τι θα γινοταν αν αυτα τα νομισματα κυκλοφορουσαν πριν το 2008?
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #981 στις: Ιούνιος 23, 2014, 01:56:47 μμ »

Η αλήθεια είναι οτι τα χαμηλά τιραζ προσπαθούν να συγκρατήσουν το ενδιαφέρον των πολλών εκδόσεων. Ειδικά το 2012 με τα 2 χρυσά των 500 ευρώ πιστεύω οτι μας κάνανε πλάκα.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #982 στις: Ιούνιος 23, 2014, 01:59:54 μμ »

Το πρόβλημα με τα μικρά tirage είναι ότι αν βγάζεις κάθε χρόνο χάνει την αξία του το όλο πράγμα.  Αυτά έκανε το νομισματοκοπείο του Παρισιού και βλέπεις νομίσματα με tirage μερικές δεκάδες κομμάτια σε τιμή μετάλλου!
Καταγράφηκε

me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #983 στις: Ιούνιος 23, 2014, 02:02:35 μμ »

Νομίζω οτι πέρα απο τα 2ευρα ενδιαφέρον έχουν τα ασημένια 10ευρα και οι σειρές απλές και προοφ. 'Ολα τα άλλα εμένα δεν με ενδιαφέρουν και προφανώς συμφωνώ με τον dpodaras.
Καταγράφηκε
vaggos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 342


Προφίλ
« Απάντηση #984 στις: Ιούνιος 23, 2014, 02:04:13 μμ »

Το πρόβλημα με τα μικρά tirage είναι ότι αν βγάζεις κάθε χρόνο χάνει την αξία του το όλο πράγμα.

Σωστός!!!
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #985 στις: Ιούνιος 23, 2014, 02:06:53 μμ »

και πάλι όμως... proof σειρά 4.000 κομμάτια και φέτος; πάλι απούλητες θα μείνουν...
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #986 στις: Ιούνιος 23, 2014, 02:10:00 μμ »

Είναι πραγματικά φορτωμένο το πρόγραμμα και θα πρέπει να μπει ένα φρένο στις εκδόσεις, αλλά είμαι περίεργος  να μπορούσα  να δω πόσα χρυσά 100 € με τον Αριστοτέλη θα πάρουν αυτοί που το απαξιώνουν. Εγώ το δηλώνω θα προσπαθήσω  αν το αντέξει η τσέπη μου να πάρω δύο.

πως να μπει φρενο φιλε μου την στιγμη που τα νομισματα πουλιουνται στις πρωτες 2 ωρες της εκδοσης τους?την στιγμη που η ζητηση ειναι υπερδιπλασια δεν προκειται να βαλουν φρενο και ειναι λογικο.και σκεφτειτε βρισκομαστε σε περιοδο κρισης.Τι θα γινοταν αν αυτα τα νομισματα κυκλοφορουσαν πριν το 2008?

Για οσους ηταν το 2011 στην ΤτΕ οταν βγηκε το χρυσο των 1000 τεμαχιων και τα 2 ασημενια των 2000 τεμαχιων απλα θυμηθειτε τι ειχε γινει (ειμασταν ηδη σε κριση εκεινη την εποχη). Και μεγαλη να μην ειναι η ζητηση τα κομματια ειναι πολυ λιγα, εχουν χαμηλωσει υπερβολικα το τιραζ για να δημιουργησουν τεχνητη ζητηση.
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #987 στις: Ιούνιος 23, 2014, 02:18:33 μμ »

Το πρόβλημα με τα μικρά tirage είναι ότι αν βγάζεις κάθε χρόνο χάνει την αξία του το όλο πράγμα.  Αυτά έκανε το νομισματοκοπείο του Παρισιού και βλέπεις νομίσματα με tirage μερικές δεκάδες κομμάτια σε τιμή μετάλλου!

μπορεις να μας βρεις την ιστιοσελιδα που δειχνει αυτο που λες?
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #988 στις: Ιούνιος 23, 2014, 02:22:41 μμ »

Το πρόβλημα με τα μικρά tirage είναι ότι αν βγάζεις κάθε χρόνο χάνει την αξία του το όλο πράγμα.  Αυτά έκανε το νομισματοκοπείο του Παρισιού και βλέπεις νομίσματα με tirage μερικές δεκάδες κομμάτια σε τιμή μετάλλου!

μπορεις να μας βρεις την ιστιοσελιδα που δειχνει αυτο που λες?
Είναι συναλλαγές που έχουν γίνει μπροστά μου, όχι σε κάποια ιστοσελίδα.  Χρυσά και πλατινένια - Monet de Paris.
Καταγράφηκε

alexiosp
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 219



Προφίλ
« Απάντηση #989 στις: Ιούνιος 23, 2014, 02:27:35 μμ »

σημερα παραλαβαμε αλεξανδρουπολη τον αριστοτελη και τον ευριπιδη

Άντε, να τα χαίρεσαι!
Θεσσαλονίκη δεν μας πήραν ακόμη τηλέφωνο για να παραλάβουμε...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences