Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 10, 2024, 11:13:16 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ο αλήτης ο Σπύρος ξαναχτύπησε.  (Αναγνώστηκε 36583 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 09:42:17 πμ »

Κωστα με προλαβες!! Σαρκασμός

Ο X FACTOR στο σαιτ COLLECTOR S ειναι ο γνωστος απατεωνας ΣΠΥΡΟΣ ΜΑΝΣΔΡΑΚΙΔΗΣ ο οποιος ψαχνει το νεο του θυμα!!

http://www.collectors.gr/member.php?498-X-Factor

Οσοι ειστε μελοι στο σαιτ αυτο ενημερωστε!!

Ακολουθει την ιδια τακτικη!Παρουσιαζει καποιες συναλλαγες ανυπαρκτες και εικονικες ωστε να αποκτησει καποιο ''κυρος''!Κανει καποιες πωλησεις ή ανταλλαγες ευτελους αξιας αντικειμενων επιτυχημενες!Χαριζει και καμμια σαβουρα σε κανα μελος πραγμα που του προσδιδει συμπαθεια!!Μετα απο αυτα πραγματοποιει το στοχο του!Βγαζει προς πωληση κατι ποθητό σε καλη τιμη και το θυμα δυστυχως τσιμπαει! Θυμός Θυμός Θυμός κανει καταθεση ή πληρωνει αντικαταβολη και ο φακελος δυστυχως ειναι αδειος!!  Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Ηδη το σχεδιο του ειναι σε εξελιξη!!


Οργανωμενο σχεδιο και επιτυχημενο!!

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2013, 02:34:22 μμ από milou » Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 10:06:27 πμ »

Μπράβο σας και για την τελευταία αποκάλυψη
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 10:59:31 πμ »

Μπράβο σας και για την τελευταία αποκάλυψη

Τι μπραβο Βασιλη τι μπραβο;; Απορία Η ουσια ειναι στο σαιτ που αναφερομαι και εισαι μελος να βγαλεις μια ανακοινωση και να ενημερωσεις ή εστω να βαλεις παραθεση αυτο το ποστ εδω!!  Θυμός Θυμός.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:04:48 μμ »

Παρακαλειτε καποιος απο τους συντονιστες να (καθαρισει ) το θεμα απο τα περιττα διοτι δεν εχω χρονο να το κανω εγω τωρα!!
Δεν το ανοιξα για να γινει μπαχαλο αλλα για να εντυπωθει στην μνημη ολων και να ειστε προσεκτικοι!!
Ακουσα καποιον χρηστη να λεει οτι κακως εκανα που τα ειπα δημοσια.
ΚΑΛΩΣ εκανα που τα ειπα δημοσια για να καταλαβει το καθε λαμογιο οτι με τους συλλεκτες δεν μπορει να παιζει και να τους εξαπατα!!
Υπαρχει ηδη παρομια ιστορια στα χερια μου οπου ο κλεφτης αυτου του στυλ κοιταει τον κοσμο μεσα απο τα σιδερα.
Επισεις παρακαλειτε ο φιλος απο χτες που μιλησαμε μαζι να  επικοινωνηση μαζι μου να μου πει εαν εκανε τις απαιτουμενες ενεργειες τις οποιες του υποδειξα για να τελιωνουμε μια και καλη με δαυτον τον απατεωνα!!
Το στεκι θα παραμεινει καθαρο παση θυσιας απο τετοιους !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:06:27 μμ »

-Εγώ ξέρεις τι βλέπω, κύριε Milou ; Ότι τελικά μεγαλύτερη οργή έως και λύσσα σου προκάλεσε ένα όντως ασήμαντο και γενικόλογο σχόλιο περί συλλογικών προτιμήσεων, ΠΑΡΑ  ΚΑΘΑΥΤΗ Η ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΑΜΟΓΙΟ.  

Ο δρόμος, κύριε, είναι ένας : -Τραβάς γραμμή στην εισαγγελία και υποβάλλεις μήνυση. Δεν χρειάζεται η δική μου υπόδειξη επ’ αυτού, εκτός πια κι αν είσαι εντελώς άσχετος και άπειρος, γενικά.

Εάν με το δημόσιο μοιρολόϊ για το πάθημά σου, προστάτεψες 2 ή 3 συλλέκτες, όπως λες, σκέψου πόσοι περισσότεροι θα είχαν προστατευθεί εάν είχες ακολουθήσει αμέσως τη ΜΟΝΗ νόμιμη και πλέον αποτελεσματική οδό. Εάν δηλαδή ο δράστης είχε συλληφθεί και επομένως εξουδετερωθεί, έκτοτε.

Αυτό το σάϊτ (όπως και κανένα σάϊτ), δεν έχει την παραμικρή νομική υποχρέωση να προβεί σε καταγγελία στις αρχές για την παράνομη δραστηριότητα μελών του, ακόμη και  εις βάρος άλλων μελών του. Εάν ο εκάστοτε παθών αφήνει –για τους δικούς του προσωπικούς λόγους- το δράστη ατιμώρητο, φυσικά η ιστορία θα επαναλαμβάνεται, με άλλο θύμα κάθε φορά.
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:17:49 μμ »

mefisto....Εχεις παιδια?εχεις οικογένεια?Απορία? για βαλε το μυαλό σου λιγο να δουλέψει και ασε το Milou και τις υποδείξεις καλα εκανε και έπραξε οπως έπρεπε το κακό δε αργεί να γίνει!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:22:33 μμ »

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μεφιστο για τα περί καταγγελιας ότι έπρεπε να κάνω.Στο τελευταίο σου ποστ μιλησες σωστά .Δεν το έκανα όμως για προσωπικούς λόγους και σε αυτο φταιω κάπως. Ποτέ επίσης δεν ζήτησα από το σαιτ να με εκπροσωπήσει στην διένεξη με τον συγκεκριμένο τύπο.Ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες των πράξεων του και των συναλλαγών του.Τώρα όσο αφορά το σχόλιό μου που σε ενοχλησε ζητώ συγνώμη και το παιρνω πίσω.Τώρα που το ξαναβλεπω όντως δεν κάθεται καλά.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:24:56 μμ »

Δεν θέλω να υπερασπιστώ κανένα απατεώνα αλλά δεν είμαστε δικαστήριο για να κρίνουμε,συλλεκτικό φόρουμ είμαστε.Ο καθένας έχει το τεκμήριο της αθωότητας το ίδιο και το άτομο αυτό..την πιθανότητα (ομολογουμένως μικρή) ο ένοχος να είναι ένα άλλο άτομο που να χρησιμοποιεί τα στοιχεία και τον ΤΚ  του φίλου,συγγενή  (που φαίνονται τα στοιχεία του στον φάκελο) , εν αγνοία του πρώτου το σκεφτήκατε;

Επίσης με το να λέτε τι θα κάνετε δημοσίως, χάνετε το πλεονέκτημα του αιφνιδιασμού αφού ξέρει τι τον περιμένει και καλύπτεται..

Το θέμα είναι λεπτό και απαιτεί συντονισμό ,μυστικότητα και συνεργασία των εξαπατημένων με τις αρχές.

Καλά κάνατε και ενημερώσατε με τα όποια στοιχεία έχετε, αλλά πραγματική προστασία από αυτόν θα υπάρχει όταν συλληφθεί..

Προσωπικά λυπάμαι για τους φίλους συλλέκτες που ζημιώθηκαν από τον απατεώνα και πιστεύω πως θα κάνουν το καλύτερο για να προφυλάξουν τα συμφέροντα τα δικά τους και της συλλεκτικής κοινότητας.

Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:27:01 μμ »

όντως παιδιά δέν θα έπρεπε να ανοιχτεί τόσο το θέμα τώρα θα έχει πάρει
τα κατάλληλα μέτρα...
και σίγουρα θα είναι και με άλλα ονόματα εδώ μέσα
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:28:50 μμ »

όντως παιδιά δέν θα έπρεπε να ανοιχτεί τόσο το θέμα τώρα θα έχει πάρει
τα κατάλληλα μέτρα...

αυτό δε ειπα στην αρχή οτι αυτος ειναι εδω και διαβάζει τα πάντα!!!!!!αλλα απο την άλλη εαν τα στοιχεία του ειναι πραγματικά διευθ. κτλ υπάρχουν και οι αποδείξεις τότε δε έχει καμία τύχη οσο και να προετοιμαστεί 
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 707


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:35:57 μμ »

Εμένα πάλι, αυτό που μου κάνει εντύπωση απ'όλη αυτή την ιστορία είναι η αφέλεια αυτού του ανθρώπου!!!

Είναι δυνατόν, σε μία τόσο μικρή κοινότητα, όπως η συλλεκτική κοινότητα στην Ελλάδα, να επαναλαμβάνει το ίδιο και το ίδιο παράπτωμα ξανά και ξανά ;;!!

Θέλω να πω, γνωρίζουν τόσοι άνθρωποι το όνομά του, τη διεύθυνση κατοικίας του, τον αριθμό λογαριασμού του, την εργασία του, την οικογενειακή του κατάσταση, τη φωτογραφία του....!!!!

Δηλαδή, με τόσα δεδομένα να έχουν διαρρεύσει, είναι απίστευτο ότι επιμένει να κάνει τα ίδια και τα ίδια.
Ποιός θα συνέχιζε να συμπεριφέρεται έτσι εντός της ίδιας ομάδας ανθρώπων (συλλέκτες), ξανά και ξανά, όταν πλέον τον ξέρουν όλοι απ'την καλή και την ανάποδη;!

Τι να πω...;;!!

Πιστεύω είτε είναι τελείως αφελής, είτε τελείως απεγνωσμένος, λόγω κακής οικονομικής κατάστασης!!
Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:38:49 μμ »

Εμένα πάλι, αυτό που μου κάνει εντύπωση απ'όλη αυτή την ιστορία είναι η αφέλεια αυτού του ανθρώπου!!!

Είναι δυνατόν, σε μία τόσο μικρή κοινότητα, όπως η συλλεκτική κοινότητα στην Ελλάδα, να επαναλαμβάνει το ίδιο και το ίδιο παράπτωμα ξανά και ξανά ;;!!

Θέλω να πω, γνωρίζουν τόσοι άνθρωποι το όνομά του, τη διεύθυνση κατοικίας του, τον αριθμό λογαριασμού του, την εργασία του, την οικογενειακή του κατάσταση, τη φωτογραφία του....!!!!

Δηλαδή, με τόσα δεδομένα να έχουν διαρρεύσει, είναι απίστευτο ότι επιμένει να κάνει τα ίδια και τα ίδια.
Ποιός απατεώνας θα συνέχιζε να εξαπατά την ίδια ομάδα ανθρώπων (συλλέκτες) ξανά και ξανά, όταν πλέον τον ξέρουν όλοι απ'την καλή και την ανάποδη;!

Τι να πω...;;!!

Πιστεύω είτε είναι τελείως αφελής, είτε τελείως απεγνωσμένος, λόγω κακής οικονομικής κατάστασης!!

τα κάνει μέχρι να πιαστεί...ή νομίζει ότι δέν θα ασχοληθεί κάποιος μαζί του για να το φτάσει μέχρι
τα άκρα,αλλιώς δέν ξέρω τί άλλω να πώ?
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 707


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:40:35 μμ »

Εμένα πάλι, αυτό που μου κάνει εντύπωση απ'όλη αυτή την ιστορία είναι η αφέλεια αυτού του ανθρώπου!!!

Είναι δυνατόν, σε μία τόσο μικρή κοινότητα, όπως η συλλεκτική κοινότητα στην Ελλάδα, να επαναλαμβάνει το ίδιο και το ίδιο παράπτωμα ξανά και ξανά ;;!!

Θέλω να πω, γνωρίζουν τόσοι άνθρωποι το όνομά του, τη διεύθυνση κατοικίας του, τον αριθμό λογαριασμού του, την εργασία του, την οικογενειακή του κατάσταση, τη φωτογραφία του....!!!!

Δηλαδή, με τόσα δεδομένα να έχουν διαρρεύσει, είναι απίστευτο ότι επιμένει να κάνει τα ίδια και τα ίδια.
Ποιός απατεώνας θα συνέχιζε να εξαπατά την ίδια ομάδα ανθρώπων (συλλέκτες) ξανά και ξανά, όταν πλέον τον ξέρουν όλοι απ'την καλή και την ανάποδη;!

Τι να πω...;;!!

Πιστεύω είτε είναι τελείως αφελής, είτε τελείως απεγνωσμένος, λόγω κακής οικονομικής κατάστασης!!

τα κάνει μέχρι να πιαστεί...ή νομίζει ότι δέν θα ασχοληθεί κάποιος μαζί του για να το φτάσει μέχρι
τα άκρα,αλλιώς δέν ξέρω τί άλλω να πώ?

Μα είναι δυνατόν να μην πιαστεί...;;!!
Αφού πάει γυρεύοντας!!!
Έχει γίνει τόσος ντόρος!!!
Τι να πω...;!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:41:55 μμ »

όντως παιδιά δέν θα έπρεπε να ανοιχτεί τόσο το θέμα τώρα θα έχει πάρει
τα κατάλληλα μέτρα...

αυτό δε ειπα στην αρχή οτι αυτος ειναι εδω και διαβάζει τα πάντα!!!!!!αλλα απο την άλλη εαν τα στοιχεία του ειναι πραγματικά διευθ. κτλ υπάρχουν και οι αποδείξεις τότε δε έχει καμία τύχη οσο και να προετοιμαστεί 

Αυτο ακριβως Παυλινα!!
Επειδη τα στοιχεια του ειναι αληθινα (διοτι πως αλλιως θα εισπραξει την επιταγη) δεν εχει πλεον καμια ελπιδα εκτος εαν ταξιδεψει εγκαιρως προς Κουβα μερια!!
Οταν βγαζω κατι δημοσια το βγαζω αφου ειμαι πεπεισμενος οτι ειναι κλαμενος απο χερι αυτος ο απατεωνας!!

Και ξαναεπαναλαμβανωμε : Να παιρνετε ολοι τα μετρα σας για να αποφευγετε τους απατεωνες!!
Προσωπικα αρκετες φορες οταν ειχα συναλλαγες με αγνωστους χρησημοποιησα ατομα απο εδω μεσα τα οποια ηταν κοντα στον (αγνωστο πωλητη) οπως ειναι ο Κυριος Νικος , ο Λεωνιδας , ο Δημητρης πχ  ωστε να κανουν αυτοι την συναλλαγη με τον αγνωστο και να ξερω οτι τα λεφτα μου δεν θα χαθουν!!
Τροποι να προφυλαχθητε απο τα λαμογια υπαρχουν, αλλα και στο αμην να φτασετε παλι δεν ειναι αργα οταν υπαρχουν αλλα παρομοια περιστατικα που τα θυματα δικαιωθηκαν μετα απο λιγο τρεξιμο!!  
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 24, 2013, 01:42:33 μμ »

Όσο άδικο και αν είναι για τα νέα μέλη, ας μπει ένας χρονικός περιορισμός στο δικαίωμα ενός νέου μέλους να βάλει αγγελίες μέχρι να ξεκαθαρίσει η υπόθεση αν αυτό τεχνικά είναι δυνατό..προσωπικά και να καταργηθούν οι πωλήσεις γενικά, δεν θα με χαλούσε καθόλου, το ίδιο θα έμπαινα στο Στέκι, άλλωστε βασικός σκοπός του φόρουμ πιστεύω πως είναι  να ανταλλάζουμε απόψεις για το κοινό μας χόμπι.

Με μικρή πιθανότητα. μπορεί ο "Αλήτης ο Σπύρος που ξαναχτύπησε" να είναι ο αφελής υπάλληλος, φίλος ή συγγενής κάποιου τον οποίο εμπιστεύεται, του έχει παραχωρήσει τον ΤΚ του, στέλνει για χάρη του άδεια δέματα και εισπράττει επιταγές.. με λίγα λόγια να κάνει την βρώμικη δουλειά και ο εγκέφαλος να είναι άλλος..

Αν είναι το ίδιο πρόσωπο και να κάνει επαναλαμβανόμενα τις ίδιες λαμογιές..είναι τουλάχιστο βλάκας..




« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2013, 01:53:20 μμ από donsoc1 » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences