Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 09:42:28 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 50-250ε μεροκαματο !!???  (Αναγνώστηκε 14716 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:25:36 μμ »

Βρε δεν περνετε και ενα καλαμι με μια μυγουλα να πιασετε και καμμια πεστροφα;;Ξερετε ποσο εχει το κιλο η φρεσκια;;  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:31:42 μμ »

η Ελλαδα εχει τοσα (ημι)πολυτιμα ορυκτα, που δεν το φνταζομαστε... απο την αρχαιοτητα, τα βρισκανε με βεργες κι με παρατηρηση, εδω κοντα σε ενα κομβο της εγνατιας,(οταν ηταν υπο κατασκευη ακομα) ειχανε βρει ενα χυτηριο 6 επιπεδων, για τον καθαρισμο του χρυσου (τον ειχα φωτογραφησει...κι αμα τις βρω θα δειτε) οπου φαινοταν μεχρι πριν λιγα χρονια αφου πλεον διαλυθηκε ή βανδαλιστηκε ή δε ξερω τι, που σημαινει οτι εκει κοντα υπαρχει κι κοιτασμα, εντο μεταξυ , σε μια ακτινα 30 χλμ γυρω  ειναι, η βεργινα, πελλα, 3 καστρια-φυλακια σε λοφους κι πολλα ρυακια -ποταμια που εχουν υλικο, μεχρι κι (ημι)πολυτιμους λιθους... αλλα θελει ερευνα κι διακριτηκοτητα... κι ποτε σε αρχαιολογικες περιμετρους... αλλωστε φυσιοδιφες  ειμαστε...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:33:11 μμ »

η Ελλαδα εχει τοσα (ημι)πολυτιμα ορυκτα, που δεν το φνταζομαστε... απο την αρχαιοτητα, τα βρισκανε με βεργες κι με παρατηρηση, εδω κοντα σε ενα κομβο της εγνατιας,(οταν ηταν υπο κατασκευη ακομα) ειχανε βρει ενα χυτηριο 6 επιπεδων, για τον καθαρισμο του χρυσου (τον ειχα φωτογραφησει...κι αμα τις βρω θα δειτε) οπου φαινοταν μεχρι πριν λιγα χρονια αφου πλεον διαλυθηκε ή βανδαλιστηκε ή δε ξερω τι, που σημαινει οτι εκει κοντα υπαρχει κι κοιτασμα, εντο μεταξυ , σε μια ακτινα 30 χλμ γυρω  ειναι, η βεργινα, πελλα, 3 καστρια-φυλακια σε λοφους κι πολλα ρυακια -ποταμια που εχουν υλικο, μεχρι κι (ημι)πολυτιμους λιθους... αλλα θελει ερευνα κι διακριτηκοτητα... κι ποτε σε αρχαιολογικες περιμετρους... αλλωστε φυσιοδιφες  ειμαστε...  Χαμόγελο
Σωστός.
Μιλάμε για πολύ πράμα.
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:33:30 μμ »

...χααα πλακα εχετε, αντε μαζευτειτε να παμε...  για ψαρεμα... Γλώσσα

 κι εχει κι κατι πεστροφες..... κι βασιλικες σολομοπεστροφες, κι γουλιανους - γριβαδια,  πρικια... οτι τραβαει η ψυχη σας...
 Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:35:34 μμ »

Θα ήθελα να ήξερα αν θα δημοσιοποιήσουν ποτέ τα νούμερα για τη Χαλκιδική, και αν το κάνουν θα είναι τα πραγματικά?
Κάνανε λέει και δωρεά 500.000€ στο δήμο του Πάχτα.
Δηλαδή αν το δούλευε το κράτος με ντόπιους εργάτες Θα έμπαινε μέσα το μαγαζί?
Τόσο ανίκανοι είμαστε?
Θα μου πεις είναι ένα από τα πολλά στραβά και αυτό.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους αφήνουμε να μας κλέβουν.
Στο σπίτι μας θα αφήναμε κάποιον να μπαινοβγαίνει ελεύθερα και να παίρνει ότι θέλει?
Δεν υπάρχει άλλη εξηγηση από το ότι μας ψεκάζουν. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:38:07 μμ »

Θα ήθελα να ήξερα αν θα δημοσιοποιήσουν ποτέ τα νούμερα για τη Χαλκιδική, και αν το κάνουν θα είναι τα πραγματικά?

δέν νομίζω μάλλον στάχτη στα μάτια του λαού...όπως πάντα δηλαδή
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:39:27 μμ »

ολοι μαζι σε ενα κελι μπα εγω δεν ερχομαι  Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:40:49 μμ »

ολοι μαζι σε ενα κελι μπα εγω δεν ερχομαι  Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
χααχα αμαν ρε αντωνη... τι δουλεια κανεις αν επιτρεπετε... περιπου αν θες...  σε ρωταω γτ εκτος απο χρονο, δεν υπαρχει αλλο θεμα φοβου.. τπτ δε βρισκει κανεις πανω μας κι εκτος αυτου ειναι ωραιες εκδρομες...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2013, 11:50:17 μμ από jimmiz » Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:41:47 μμ »

...χααα πλακα εχετε, αντε μαζευτειτε να παμε...  για ψαρεμα... Γλώσσα

 κι εχει κι κατι πεστροφες..... κι βασιλικες σολομοπεστροφες, κι γουλιανους - γριβαδια,  πρικια... οτι τραβαει η ψυχη σας...
 Μεγάλο χαμόγελο
Το γριβάδι δεν μου αρέσει, οι πέρστροφες όμως είναι άλλο πράμα αδερφέ μου.
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:42:43 μμ »

...χααα πλακα εχετε, αντε μαζευτειτε να παμε...  για ψαρεμα... Γλώσσα

 κι εχει κι κατι πεστροφες..... κι βασιλικες σολομοπεστροφες, κι γουλιανους - γριβαδια,  πρικια... οτι τραβαει η ψυχη σας...
 Μεγάλο χαμόγελο
Το γριβάδι δεν μου αρέσει, οι πέρστροφες όμως είναι άλλο πράμα αδερφέ μου.


 ε ναι ..  Έκπληξη
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:55:59 μμ »

πορτες παραθυρα καγκελα γκαραζοπορτες !! αλουμινια pvc και σηδερα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:58:50 μμ »

πορτες παραθυρα καγκελα γκαραζοπορτες !! αλουμινια pvc και σηδερα  Κλείσιμο ματιού
χμμ ενδιαφερων...  αρα εχεις χρονο , νομιζω Χαμόγελο  τεσπα, θα σου στειλω πμ για τη δουλεια μιας κι εχουμε κοινο στοιχειο καπου..
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 12:00:42 πμ »

εδω ειμαι οτι θελεις Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 12:06:56 πμ »

η Ελλαδα εχει τοσα (ημι)πολυτιμα ορυκτα, που δεν το φνταζομαστε... απο την αρχαιοτητα, τα βρισκανε με βεργες κι με παρατηρηση, εδω κοντα σε ενα κομβο της εγνατιας,(οταν ηταν υπο κατασκευη ακομα) ειχανε βρει ενα χυτηριο 6 επιπεδων, για τον καθαρισμο του χρυσου (τον ειχα φωτογραφησει...κι αμα τις βρω θα δειτε) οπου φαινοταν μεχρι πριν λιγα χρονια αφου πλεον διαλυθηκε ή βανδαλιστηκε ή δε ξερω τι, που σημαινει οτι εκει κοντα υπαρχει κι κοιτασμα, εντο μεταξυ , σε μια ακτινα 30 χλμ γυρω  ειναι, η βεργινα, πελλα, 3 καστρια-φυλακια σε λοφους κι πολλα ρυακια -ποταμια που εχουν υλικο, μεχρι κι (ημι)πολυτιμους λιθους... αλλα θελει ερευνα κι διακριτηκοτητα... κι ποτε σε αρχαιολογικες περιμετρους... αλλωστε φυσιοδιφες  ειμαστε...  Χαμόγελο

Αυτό το βιβλίο λέει(σχεδόν) πολλά,σε ποιες περιοχές και τι έχουν, δεν γνωρίζω αν υπάρχει πλέον διαθέσιμο Χαμόγελο



Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 12:27:54 πμ »

πολυ ενδιαφερων, εχω κι εγω καποια ενος συχγωρεμενου θειου μου γεωλογου, Πντελη Σακκα, με τερστιο εργο κι πολλες εξιδικευμενες αναφορες για διαφορα μερη κι υλικα... σημασια εχει οτι ενω υπαρχουν τοσα πολλα ποιοτικα πετρωματα κι μεταλλα διασκορπισμενα στον ελληνικο χωρο, η σαπιλα του συστηματος δεν αφηνει καποιον να τα αξιοποιησει προς οφελος ολων(κρατους-εργολαβου-υπαλληλων κλπ) με παραδειγμα αυτο: εδω κοντα υπαρχει ενα κοιτασμα χαλαζια στην καθαροτερη μορφη της ευρωπης κι απτα καλυτερα του κοσμου κι τελευταια φορα που το ειχα δει να δουλευει το θυμαμαι αμυδρα γτ ειμουν πολυ μικρος... απο τοτε μεχρι τωρα οσοι παλεψαν να το αξιοποιησουν πολεμηθηκαν με μενος απο το γραφειοκρατικο ''κρατος'' μας, κανα δυο μηχανηματα σπαστηρες που απομειναν απο τοτε ακομα σαπιζουν κι εχουν γινει ενα πο την σκουρια....  οποτε το ιδιο συμβαινει παντου κι καταντησαμε σε οτι ειμαστε σημερα...
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences