Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 09, 2024, 05:56:59 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ερώτηση για την αναβάθμιση του φορουμ  (Αναγνώστηκε 6338 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:14:56 πμ »

Θα ήθελα να ρωτήσω τους διαχειριστές για τα χρήματα που μαζεύτηκαν από τα μέλη του φόρουμ για την αναβάθμιση του σέρβερ ή όπως αλλιώς λέγεται , δεν είμαι ειδικός.
Ηθελα να ρωτήσω αν περίσσεψαν χρήματα? Τι έγιναν? Αν δόθηκαν σε φιλανθρωπικό σκοπό?

Ρωτάω ασφαλώς σε φιλικό τόνο, σε υπονοώ απολύτως τίποτα και μερικές φορές που εχω μιλήσει με τον Αντώνη και τον Ανάργυρο έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ. Δεν θα ανεχτώ απο μέλος ότι υπονοώ οτιδήποτε πλην του ερωτήματος μου και μόνον.

Βασίλης.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:19:35 πμ »

Φυσικά και δεν έχεις κακή πρόθεση Βασίλη  και καλα κάνεις και ρωτάς .Η απαντηση θα έρθει απο το Χρησταρα που εχει φορτωθεί και αυτο αντικείμενο και μπορεί να δωσει λεπτομέρειες.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:22:44 πμ »

συγγνώμη Δημήτρη , ξέχασα να αναφέρω και εσένα που έχουμε γνωριστεί και επίσης έχω την καλύτερη άποψη.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:26:23 πμ »

Συγκεντρώθηκαν συνολικά μέχρι και σήμερα 1809 ευρώ. Έγινε η πληρωμή των 850 ευρώ που αφορά την μεταφορά και έλεγχο των αρχείων, την αναβάθμιση του SMF (Forum),  μεταφορά του φόρουμ και το ενοίκιο φιλοξενίας (Hosting) μέχρι και το τέλος του 2014. Το υπόλοιπο των χρημάτων προς το παρόν θα παραμείνει στον λογαριασμό για να καλύψουμε ενδεχόμενα έξοδα για το φόρουμ.
Τα χρήματα υπάρχουν στον λογαριασμό, πληρώθηκε ενδιάμεσα και ένα ποσό τω 25,50 ευρώ στην κατοχύρωση του σήματος στην εν λόγω εταιρεία. Προς το παρόν δεν έχει αποφασισθεί τι θα γίνει με το υπόλοιπο των χρημάτων, θεωρούμε ότι καλό είναι να παραμείνουν εκεί μιας και ακόμη δεν έχουν ολοκληρωθεί η εργασίες σχετικά με το φόρουμ (και για αυτό τον λόγο παραμένουν), μας το έχει ανακοινώσει ο Γιώργος από της 14 Σεπτεμβρίου.
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=9394.msg109258#msg109258

ότι χρειάζεστε σχετικά με την διαφάνεια του λογαριασμού είμαι στην διάθεσή σας.

Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:30:18 πμ »

Αυτο που μπορώ να πω εγω ειναι οτι έχει πληρωθεί η εταιρία για την αναβαθμισει και οτι εχει μείνει ενα αρκετά μεγάλο ποσό.Φυσικά και για ολα αυτα υπάρχουν αποδείξεις πληρωμής οπως υπάρχουν και αποδείξεις απο τς καταθέσεις που έχουν κάνει τα μέλη..Και εγω Βασίλη για αυτο λέω οτι η ερώτηση σου είναι καλοπροαίρετη γιατί σε εχω γνωρίσει και ξέρω οτι δεν εισαι κακοπροαίρετος και ψιψινος  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:34:00 πμ »

Αυτο που μπορώ να πω εγω ειναι οτι έχει πληρωθεί η εταιρία για την αναβαθμισει και οτι εχει μείνει ενα αρκετά μεγάλο ποσό.Φυσικά και για ολα αυτα υπάρχουν αποδείξεις πληρωμής οπως υπάρχουν και αποδείξεις απο τς καταθέσεις που έχουν κάνει τα μέλη..Και εγω Βασίλη για αυτο λέω οτι η ερώτηση σου είναι καλοπροαίρετη γιατί σε εχω γνωρίσει και ξέρω οτι δεν εισαι κακοπροαίρετος .......και ψιψινος  Κλείσιμο ματιού


ψιψινος  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

gatoulis
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:37:38 πμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός

Αν μετράει η γνώμη μου θα ήθελα να συζητησετε οι διαχειριστές το ενδεχόμενο το υπόλοιπο να χρησιμοποιηθεί για άλλους σκοπούς. Αφού ξεμπερδεψαμε με τον σερβερ εχουμε σπίτι να στεγαστούμε πλεον Κλείσιμο ματιού.
Αν είναι εφικτό , μπορείτε να βρείτε 2-3 απορες οικογένειες απο Βορειο Ελλάδα (από τον συνηγορο του πολίτη) και να πληρωθεί το Ηλεκτρικό (ΔΕΗ) τους μιας και χειμωνιάζει και είναι απαραίτητο.

σας ευχαριστώ.

Βασίλης.

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:42:18 πμ »

Να συπληρωσω και εγω στα λεγομενα του Δημητρη πως ο Χρηστος ειναι αψογος στα καθηκοντα του !!
Ενημερωνει ΟΛΟΥΣ τους συντονιστες και εποπτες για τις κινησεις του λογαριασμου με φωτογραφιες καθε φορα και δεν υπαρχει τιποτα που να αφηνει ιχνοι αμφισβητισης Βασιλη!!
Οπως ξερετε τωρα τελευταια εγω απεχω αρκετα απο το σαιτ λογο προσωπικων μου προβληματων, το σαιτ ομως επρεπε να συνεχισει την πορεια του και θα ηταν κριμα κατι τοσο καλο να κλεισει αδοξα.
Αυτο το καταφερατε ολοι εσεις με τον αγωνα που δωσατε.
Για οτιδηποτε χρειαστει να ξερετε ενημερωνωνται ολοι οι υπευθηνοι του σαιτ και μετα προχωρα η διαδικασια!!
Τιποτα δεν αφηνετε ποτε στην τυχη και τιποτα δεν προκειτε ποτε να γινει επιπολαια!!
Και αξιζει ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια για τον αγωνα που εδωσαν και δινουν για να διατηρηθει το σαιτ ζωντανο και ανοιχτο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:51:45 πμ »

Γιώργο ,

Δεν αμφέβαλλα για κανέναν. Μία ερώτηση έκανα καλοπροαίρετη για όσους με γνωρίσζουν και μετά έκανα μια πρόταση. Ουτε αφησα υπονούμενα για κάποιον , ούτε τίποτα.
φιλικά,

Βασίλης.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:58:23 πμ »

Tο καταλαβα αυτο Βασιλη , εχουμε μιλησει και μαζι κατα το παρεθλον και πανω κατω γνωριζω πεντε πραγματα για σενα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 11:59:10 πμ »

Βασιλη να συπληρωσω για την προταση σου:  απο οσο ξερω και νομιζω οτι εχει ειπωθει και παλαιοτερα η διαδικασιες δεν τελιωσαν ακομα!!
Το σπιτι που στεγαζωμαστε ειναι προσωρινο , θα ξαναμεταφερθουμε καποια στιγμη ξανα , τωρα ειμαστε στην Γερμανια διοτι αλλιως δεν μπορουσαν να παρουν τα αρχεια (υπηρχε ενα σοβαρο μπερδεμα , ξερουν οι συντονιστες) .
Πρωτο μας μελημα το καλοκαιρι που περασε ηταν να σωθει το σαιτ απο ενα απροσδοκητο κλεισιμο που μας βασανιζε!!
Εαν θυμαστε για καποιον καιρο δεν ειχατε μαιλ απο το σαιτ , αυτο που εσεις το νομιζατε μια απλη βλαβη και ποτε δεν ειπαμε κατι παραπανω να σας ανησυχησουμε ολους εκρυβε απο πισω του μια καταστροφη!!
Την αποφυγαμε την καταστροφη , σωσαμε το σαιτ , γλυτωσαμε τα αρχεια που ειχαν αποθηκευτει τοσον καιρο , τωρα σιγα σιγα οταν αποφασισει ο τεχνικος θα παρθουν τα παντα απο τον Γερμανικο σερβερ και θα ερθουν καπου καλυτερα και ποιο κοντα μας!!
Αυτη την φορα το στησιμο του σαιτ γινετε απο ακρως επαγγελματια του χωρου και διορθωνει συνεχως τα λαθη που ειχαν κανει στο αρχικο στησιμο και δεν τα ειχαμε  παρει ειδηση!!
Οπως λες αρκετοι απο τους συντονιστες ειναι φιλοι σου, ρωτα τους να δεις τι τραβηξαν και ποση στενοχωρια ενιωσαν οταν τους εστειλα καποια μαιλ τα οποια ειχα λαβει  καποτε και με λιγα λογια εδειχναν μια καταστροφη να πλησιαζει απο εκει που δεν το περιμεναμε ξανφικα!!
Μπραβο ομως στα παιδια που δεν το εβαλαν κατω και μαζι με ολους εσας ξεπερασαμε εναν τεραστιο σκοπελο ο οποιος κυνδινευε να μας βουλιαξει!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 12:01:44 μμ »

βασιλη δεν χρειαζεται να απολογεισαι καλα εκανες και ρωτησες. Το θεμα ειναι σοβαρο για τι προκειται για χρηματα. Και εγω θεωρω οτι δε θα μπορουσαμε να ειχαμε καλυτερο ταμια απο το χρηστο. Ειναι πολυ διαφανος σε ολα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 08:04:35 μμ »

βασιλη δεν χρειαζεται να απολογεισαι καλα εκανες και ρωτησες. Το θεμα ειναι σοβαρο για τι προκειται για χρηματα. Και εγω θεωρω οτι δε θα μπορουσαμε να ειχαμε καλυτερο ταμια απο το χρηστο. Ειναι πολυ διαφανος σε ολα
O Xρηστος ειναι ενα ανθρωπινο διαμαντι και τερας ηθικης και αξιοπιστιας και δεν τα γραφω για να του πλεξω το εγκωμιο αλλα γιατι πως να το κανουμε μερικα πραγματα ειναι ετσι .....απλα τα πραγματα....και για να μην παρεξηγηθεις φιλε Βασιλη αυτα που γραφω δεν εχουν καμμια σχεση με το ερωτημα σου Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 09:09:24 μμ »

Από τα γραφόμενα του Βασίλη σε καμία περίπτωση δεν διακρίνω μορφή δυσπιστίας για τα χρήματα που όλοι συγκεντρώσαμε και όλοι έχουμε το δικαίωμα να γνωρίζουμε που και πως δαπανήθηκαν. Επαναλαμβάνω όπως μας έχει ανακοινώσει ο Γιώργος, οι εργασίες μεταφοράς δεν έχουν ολοκληρωθεί, συνετό θα ήταν λοιπόν να περιμένουμε  την ολοκλήρωση των εργασιών μήπως και απαιτηθούν πρόσθετα έξοδα. Είμαι πάντα στην διάθεση όλων για την πορεία του λογαριασμού.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 02:30:23 μμ »

http://www.star.gr/Pages/Politiki_Oikonomia.aspx?art=202829&artTitle=kai_den_chtypaei_to_tilefono_o_ote_ekopse_tis_grammes_sto_pasok

θα μπορουσαμε να βοηθησουμε λιγο σε αυτην την περιπτωση,που ειναι πραγματικη αναγκη. Σαρκασμός..!!!!
Υ.Γ.
εεεε,ρε καταντια....!!!
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences