Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 05:35:03 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ενα μεγαλο Ευχαριστώ !!  (Αναγνώστηκε 9971 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 20, 2011, 11:12:00 μμ »

Γιαννη το proof το ειπε ο Θωμας!! Ετσι το ειδε ο φιλος για πεντε λεπτα ετσι το χαρακτηρισε!!
Ο Δημητρης ο οποιος εκατσε ποιο πολυ ωρα με το εν λογω νομισμα και εχει ποιο μεγαλη πειρα εδωσε τον ορο <"ιδαίτερα προσεγμένης κοπής" (specimen). >
Δεν το ειπε το ιδιο ατομο την αλλη εξηγηση!!
Και απο συλλεκτη σε συλλεκτη ειναι αποδεκτο να εχουν αλλη αποψη για το νομισμα!!
Αλλα οπως ειπα παραπανω δεν χρειαζετε να καταναλωνωμαστε σε μεταξυ μας αντιπαραθεσεις, , ,
Το καλυτερο θα ηταν να πλησιασεις τον Βασιλη στην λεσχη και να τον παρακαλεσεις να δεις και εσυ αυτο το νομισμα!!
Μετα φιλε μου πες μας την οποια εμπεριστατωμενη αποψη θα εχεις!!
Εγω σαν Γιωργος αυτο βλεπω σαν σωστη κινηση που πρεπει να γινει!!
Αλλιως αν συνεχισουμε αυτη την κουβεντα θα την χαρακτηριζα σαν αερολογιες διοτι ουτε εγω ουτε εσυ το εχουμε δει ποτε το νομισμα!!
Και επειδη δεν το εχουμε δει δεν μπορουμε να μιλαμε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 21, 2011, 12:30:13 πμ »

γιωργο πες πως εκανα λαθος.αμεσως βγηκαν ολοι οι εμπειροι,και με βαλαν στην θεση μου.τωρα που εχω δικιο? ποιος μου ειπε εστω καναμε λαθος?αλλα κατα τα αλλα ξερουμε,χωρις να εχουμε ασχοληθει.αν δεν μπορουμε να ξεχωρισουμε,ενα προυφ,ωραιοι συλλεκτες ειμαστε,εγω δεν το ειδα και ειχα δικιο,καμμια φορα ,η πειρα ειναι ανωτερη και απο τα ματια.καλο πασχα, γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 21, 2011, 01:13:23 πμ »

φιλε εποπ,δε παρεκτρεπομαι,αγανακτω.ολοι εχουν αποψη,μονο εγω οταν λεω τη γνωμη μου,τα ακουω απο ολους,οταν εχω δικιο δεν ακουγεται κουβεντα?μεχρι και τωρα διαβασα για το τριανταρι,και δεν το ειχα προσεξει.βγαλανε τον ανθρωπο που μπορει (μαλλον)να ειχε μια σπανιοτητα,ποιος νομισματολογος?απο τους πολλους που διαθετει το σαιντ,απατεωνα.αν σου τυχαινε εσενα τι θα εκανες αν το ειχες,και σε λεγαν λαμογιο καποιοι ανευθυνοι,που χειριζονται ενα πληκτρολογιο?πες μου μια φορα που ειπα κατι χωρις τεκμηριωση?το να λεω,με δυο λεξεις φωλλα η μαιμου,οπως μερικοι ειναι ευπρεπες.διαβασες την απαντηση που εδωσα στον λεωνιδα,για το ταλληρο του οθωνα,ποιος αλλος,ειπε γνωμη,εκτος απο εσενα,το παιδι κουραστηκε να περιμενει,τους εμπειρους συλλεκτες.εδω τελειωνει η παρεα μου μαζι σας, ευχαριστω για την φιλοξενια τοσους μηνες,χαρηκα που μιλησα με ολα τα παιδια,αλλα?καλο πασχα σε ολην την ιστοσελιδα,και ελπιζω,να μην σταυρωνεται καποιον,ελαφρα τη καρδια,γιαννης τασιοπουλος.τηλ6939666192ΥΓγια τους καποδιστριες, και αλλα θα μιλησω με τον γιωργο.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 21, 2011, 10:04:43 πμ »

παρεκτρεπεσαι Γιαννη και υπερβαινεις τα εσκαμμενα οταν λες οτι λες.Μας ακυρωνεις ολους και θεωρεις την γνωμη σου θεσφατο.Μπορεις να γραψεις οτι θελεις χωρις να προσβαλλεις τους αλλους.Και το κυριοτερο γραφεις κατι με αποδειξεις.Οριστε φωτο, εδω και εδω και εδω κανετε λαθος παιδια.Εμεις δεν γραψαμε τιποτα οταν γραφεις σε ολα τα θεματα και εχεις αποψη για ολα.Ελευθερο ειναι το φορουμ αλλα δεν πρεπει να μειωνονται οι προσωπικοτητες των υπολοιπων εστω και αν κατα την γνωμη σου  εχουν μειωμενες γνωσεις.
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 21, 2011, 11:04:52 πμ »

Κάποτε, καλοκαίρι σ' ένα τσελιγγάτο στ' Άγραφα, βρέθηκε ένας δάσκαλος για να διδάξει τα σαρακατσανόπουλα τα λιγοστά γράμματα που οι πατεράδες τους θεωρούσαν απαραίτητα.
Έλα όμως που οι τρόποι και τα φερσίματα του δασκάλου δεν άρεσαν στον τσέλιγγα...
Φωνάζει το λοιπόν ο τσέλιγγας το δάσκαλο και του λέει "Καλαμαρά λες πως ξέρεις γράμματα, γράψε σε τούτο το χαρτί τη λέξη βοδι".
Παίρνει ο δάσκαλος και γράφει βό΄ι΄δι. Πραδίπλα ο τσέλιγγας ζωγραφίζει χοντροκομένα σ' ένα άλλο χαρτί ένα μουσκάρι και στη συνέχεια φωνάζει τους επίσης αγράμματους χουσμεκιάρηδες (τζομπαναραίοι).
"Τίνος ρε το χαρτί γράφει βόδι?" τους ρωτάει. Κι εκείνοι εν χορώ " Το δικό σου καπετάνιε".
Οπότε γυρίζει προς το δάσκαλο και του λέει " Α΄ι΄ σήκω και φεύγα απο 'δω αγράμματε".
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων εγώ ανήκω στους χουσμεκιάρηδες. Λύπη   
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 21, 2011, 11:11:01 πμ »

Πιστευω οτι ο χρηστης giannist ειναι απαραιτητος στο forum και κακως πηρε αυτη την αποφαση. Οι παρεξηγησεις με καλη πιστη μπορουν να λυθουν.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 21, 2011, 11:51:25 πμ »

 

γιαννιστ ελπιζω να αναθεωρησεις?

καλο πασχα σε ολους
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences