Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 04:07:09 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 28 Οκτωμβριου!!  (Αναγνώστηκε 16245 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:39:32 μμ »

Μου θυμίζει όταν είχε βρεθεί τεμαχισμένη μια κοπέλα απο τον άντρα της πριν πολλά χρόνια, η εφημερίδα Αυριανή είχε φωτογραφίες απο το τεμαχισμένο πτώμα της κοπέλας. Ολοι έκραζαν, αλλα η εφημερίδα είχε 2πλασιάσει τα φύλλα της εκείνη την μέρα...

μην πηγαίνεις μακριά, έχουμε και το πρωτοσέλιδο του κομιστή κοντινό παράδειγμα...
Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:44:19 μμ »

Θλιβεροί και η γυμνάστρια και οι βαριεστημένοι έφηβοι.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:45:47 μμ »

νομίζω δεν ήταν από την τεμαχισμένη,ήταν από ένα μωρό τέρας που είχε γεννηθεί από αιμομιξία. Και άλλο ενα τρομερό εξώφυλλο , ο Μητσοτάκης παρέα με 3 Γερμανούς  ένστολους αν θυμάμαι καλά 1 μέρα πριν της εκλογές.
Νέστωρ, η Αυριανή και οι Κουρήδες ήταν το δεξί... φρύδι του Παπανδρέου και του πασοκ, τί συζητάμε τώρα!
Πάντως είχε στο φύλλο της και φωτογραφίες απο το πτώμα της κοπέλας.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:46:08 μμ »

Οπως και να χει το αρτος και θεαματα είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σχολιάζεις σε τέτοιες περπτώσεις, αλλα ενώ δείχνετε να συμφωνείτε κι έσεις αυτό κάνετε! ανοίξαμε ένα θέμα και σχολιάζουμε πως ντύθηκε πως περπάτησε και κάνουμε και μια γενική συζήτηση περί πρωτοσέλιδων των εφημερίδων. δεν χρειάζονται η εφημερίδες τα καταφέρνουμε και μόνοι μας..
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:47:23 μμ »

Τη ουσία όπως και να χει την χάσαμε πάλι πολά θα μπορούσα να πω αλλα δεν υπάρχει λόγος..
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:47:48 μμ »



μην πηγαίνεις μακριά, έχουμε και το πρωτοσέλιδο του κομιστή κοντινό παράδειγμα...
Για βοηθησέ με λίγο.
Δεν το έχω.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:48:38 μμ »

Τη ουσία όπως και να χει την χάσαμε πάλι πολά θα μπορούσα να πω αλλα δεν υπάρχει λόγος..
Η ουσία έχει χαθεί προ πολλού, σε πολλά πράγματα.
Δυστυχώς!
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:51:31 μμ »

Τη ουσία όπως και να χει την χάσαμε πάλι πολά θα μπορούσα να πω αλλα δεν υπάρχει λόγος..
Η ουσία έχει χαθεί προ πολλού, σε πολλά πράγματα.
Δυστυχώς!
Δεν χρειάζεται να βοηθάμε και μείς σε αυτό όμως είχα όλη την καλή διάθεση να σχολιάσω πολλά για την σημερινή μέρα αλλα δεν μου δίνεται η δυνατότητα. οι προπαγάνδα των μμε να προστατευσουν το άριστο δημοκρατικό μας πολίτευμα πιάνει τόπο..
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:53:09 μμ »

Αυτό που με ανησύχησε εμένα δεν ήταν φυσικά η ενδυμασίες των μαθητών, αλλα που φέτος ενώ είναι τρις χειρότερα τα πράγματα και άδικα γέμισαν την χώρα με κάγκελα, δεν είχαμε αντιδράσεις κατά των επισήμων στις παρελάσεις όπως πέρυσι! Πως κατάφεραν τα μέσα και μας φόβησαν πως αυτά είναι αντιδημοκρατικά και φασιστικά και πως στην χώρα του ναι πρέπει να γιορτάζετε το όχι σαν να μην συμβαίνει τίποτα.. κι όλα μέσα σε ένα χρόνο! Να δούμε τι άλλη χειραγώγηση μας περιμένει..

Έλα, συγκεντρώσου! 363 ημέρες για διαδηλώσεις και για επαναστάσεις έχει ο χρόνος. Οι εθνικές εορτές μπορούν να εξαιρεθούν...
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:54:43 μμ »

Δυνατό εργαλείο αλλά δεν έπρεπε να πάει έτσι ντυμένη.
Αν ήμουν διευθυντής θα την πέθαινα στο καψόνι εάν μου ερχόταν ετσι ντυμένη για παρέλαση.
Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει.
Αμ οι άλλοι που πήγαν να τιμήσουν τους προγόνους τους και το έκαναν όλα τα μωρά στην πίστα?
Ωραία παραδείγματα δίνουμε στα παιδιά μας.
Εν τω μεταξύ αν πάει κάποιος να της κάνει παρατήρηση θα κατηγορηθεί και για καταπάτηση των ατομικών ελευθεριών.
 
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:55:54 μμ »

Ιστορικη μερα!!
Ολοι πηγαινουμε στην παρελαση και παρακολουθουμε τα σχολεια να παρελαζουν!!
Εγω ειλικρινα σας λεω , σημερα ζηλεψα πολυ !!
Ειπα μεσα μου :Αχ γιατι να μην ειμαι μαθητης και να μαθαινω (γραμματα) απο αυτη την ταπεινη και σεμνη δασκαλα??
Ειχα τοσα να διδαχτω !!  Κλάμα Κλάμα
Με επιασε το παραπονο δλδ , , ,
Αυτό που με ανησύχησε εμένα δεν ήταν φυσικά η ενδυμασίες των μαθητών, αλλα που φέτος ενώ είναι τρις χειρότερα τα πράγματα και άδικα γέμισαν την χώρα με κάγκελα, δεν είχαμε αντιδράσεις κατά των επισήμων στις παρελάσεις όπως πέρυσι! Πως κατάφεραν τα μέσα και μας φόβησαν πως αυτά είναι αντιδημοκρατικά και φασιστικά και πως στην χώρα του ναι πρέπει να γιορτάζετε το όχι σαν να μην συμβαίνει τίποτα.. κι όλα μέσα σε ένα χρόνο! Να δούμε τι άλλη χειραγώγηση μας περιμένει..
Η γκόμενα θέλει να κάνει τη φιγούρα της, ο άλλος την επανάστασή του, όπως την καταλαβαίνει ο καθένας αυτή την ημέρα...
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 11:59:53 μμ »

Θα βοηθήσω εγώ,έτσι και αλλιώς δεν με παρεξηγείται ,έχω ζαλιστεί με το μπαούλο..
Για τον Μανώλη που ρώτησε ..

Την 1 Κυριακή μετά την δολοφονία του Φυσσα ,το πρώτο θέμα είχε εξώφυλλο την κοπέλα  του να τον κρατάει στο έδαφος μαχαιρωμένο στην αγκαλιά της. ΣΟΚ!

ο εκδότης του Πρώτου Θέματος Θέμος Αναστασιάδης ήταν όντως ο κομιστής του ροζ DVD Ζαχόπουλου, με σκοπό να κουκουλώσει 5,5 εκατ ευρω που του έψαχναν από την ΣΔΟΕ.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 29, 2013, 12:00:44 πμ »

Δυνατό εργαλείο αλλά δεν έπρεπε να πάει έτσι ντυμένη.
Αν ήμουν διευθυντής θα την πέθαινα στο καψόνι εάν μου ερχόταν ετσι ντυμένη για παρέλαση.
Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει.
Αμ οι άλλοι που πήγαν να τιμήσουν τους προγόνους τους και το έκαναν όλα τα μωρά στην πίστα?
Ωραία παραδείγματα δίνουμε στα παιδιά μας.
Εν τω μεταξύ αν πάει κάποιος να της κάνει παρατήρηση θα κατηγορηθεί και για καταπάτηση των ατομικών ελευθεριών.

Κάποτε δούλευα σε ιδιωτική ΑΕ. Μια πιτσιρίκα συνήθιζε να φοράει... διάφορα. Με εντολή του διευθύνοντα συμβούλου, της έκαναν παρατήρηση "να ντύνεται πιο σεμνά". Και απάντησε: "Αφού αυτά μου πάνε!"

Και να κάνεις παρατήρηση της κυρίας (ή και καψόνι) δεν θα καταλάβει τι εννοείς...

----------------------------------------------

Πιο σημαντικό είναι το εξής: Οι περισσότερες δασκάλες και καθηγήτριες καταλαβαίνουν ότι με τέτοιο ντύσιμο θα τρελαθούν οι μαθητές στο... χερογλύκανο (κυριολεκτικά). Οι έφηβοι (αλλά και οι μικρότεροι) θέλουν και κάποια προσοχή. Αυτή ούτε αυτό καταλαβαίνει.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 29, 2013, 12:01:07 πμ »

Αυτό που με ανησύχησε εμένα δεν ήταν φυσικά η ενδυμασίες των μαθητών, αλλα που φέτος ενώ είναι τρις χειρότερα τα πράγματα και άδικα γέμισαν την χώρα με κάγκελα, δεν είχαμε αντιδράσεις κατά των επισήμων στις παρελάσεις όπως πέρυσι! Πως κατάφεραν τα μέσα και μας φόβησαν πως αυτά είναι αντιδημοκρατικά και φασιστικά και πως στην χώρα του ναι πρέπει να γιορτάζετε το όχι σαν να μην συμβαίνει τίποτα.. κι όλα μέσα σε ένα χρόνο! Να δούμε τι άλλη χειραγώγηση μας περιμένει..

Έλα, συγκεντρώσου! 363 ημέρες για διαδηλώσεις και για επαναστάσεις έχει ο χρόνος. Οι εθνικές εορτές μπορούν να εξαιρεθούν...
Μάλλον δεν καταλαβαίνεις ούτε το νόημα τις παρέλασης, ούτε την σημασία του εθνικού φρονήματος που υποτίθεται ανυψώνουν. Ποια μέρα του χρόνου κάναμε οποιαδήποτε αντίδραση; κι αν θέλετε να σχολιάσουμε προτωσέλιδα επι της ουσίας θα μπορούσα να πω πολλά για το πως προπαγανδίζουν την κυβέρνηση! κι όλα μέσα σε ένα χρόνο θυμηθείτε πως ήταν πέρυσι τα πράγματα την ίδια μέρα αυτό μόνο..
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 29, 2013, 12:11:09 πμ »

Αυτό που με ανησύχησε εμένα δεν ήταν φυσικά η ενδυμασίες των μαθητών, αλλα που φέτος ενώ είναι τρις χειρότερα τα πράγματα και άδικα γέμισαν την χώρα με κάγκελα, δεν είχαμε αντιδράσεις κατά των επισήμων στις παρελάσεις όπως πέρυσι! Πως κατάφεραν τα μέσα και μας φόβησαν πως αυτά είναι αντιδημοκρατικά και φασιστικά και πως στην χώρα του ναι πρέπει να γιορτάζετε το όχι σαν να μην συμβαίνει τίποτα.. κι όλα μέσα σε ένα χρόνο! Να δούμε τι άλλη χειραγώγηση μας περιμένει..

Έλα, συγκεντρώσου! 363 ημέρες για διαδηλώσεις και για επαναστάσεις έχει ο χρόνος. Οι εθνικές εορτές μπορούν να εξαιρεθούν...
Μάλλον δεν καταλαβαίνεις ούτε το νόημα τις παρέλασης, ούτε την σημασία του εθνικού φρονήματος που υποτίθεται ανυψώνουν. Ποια μέρα του χρόνου κάναμε οποιαδήποτε αντίδραση; κι αν θέλετε να σχολιάσουμε προτωσέλιδα επι της ουσίας θα μπορούσα να πω πολλά για το πως προπαγανδίζουν την κυβέρνηση! κι όλα μέσα σε ένα χρόνο θυμηθείτε πως ήταν πέρυσι τα πράγματα την ίδια μέρα αυτό μόνο..

Δεν χρειάζομαι μαθήματα για τη σημασία του εθνικού φρονήματος. Το "νόημα της παρέλασης" ομολογώ ότι δεν ξέρω τι είναι.
Επίσης, δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε πολιτικά λογύδρια εδώ μέσα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences