Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 06:12:18 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 30ΔΡΑΧΜΟ  (Αναγνώστηκε 28121 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 04:56:21 μμ »

Αν βρεις εσυ εναν χωρο αθωο χωρις αυτα που λες...σε οτιδηποτε και να ειναι....να μας τον πεις, οσο για το κερδος πιστευω οτι δεν το λες για το συγκεκριμενο θεμα, τωρα το πειραματα μερικες φορες γινοντε και για να μαθαινουμε να ξεχωριζουμε....και πιστεψε με το νομισμα δεν πονεσε καθολου  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:00:28 μμ »

Εχει γεμισει ο τοπος με μς 70  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός
τι ΜΣ70,τι ντιπαρισμα,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:01:56 μμ »

Δε το ειπα για την περιπτωση σου, αλλα για περιπτωσεις που παιζονται χιλιαδες ευρω και με νομισματα ιστοριας πανω απο αιωνα, οπου για μενα ειναι αμαρτια οποιαδηποτε επεμβαση (εκτος απο ελαχιστες περιπτωσεις για να σωθει το νομισμα). Η δικαιολογια οτι γινεται παντου κομπινα, δε καταλαβαινω τι νοημα εχει, αφου το κανουν οι αλλοι να το κανουμε και εμεις?
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:02:24 μμ »

Εχει γεμισει ο τοπος με μς 70  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός
τι ΜΣ70,τι ντιπαρισμα,,
Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί και σε μπουκαλακι οξυζενε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:06:46 μμ »

Ουτε το δικο μου αποσκοπει στο κερδος.
Μου το ειχε στειλει δωρο φιλος του φορουμ οταν πρωτομπηκα.
Και δεν πουλιεται.
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:09:32 μμ »

Δε το ειπα για την περιπτωση σου, αλλα για περιπτωσεις που παιζονται χιλιαδες ευρω και με νομισματα ιστοριας πανω απο αιωνα, οπου για μενα ειναι αμαρτια οποιαδηποτε επεμβαση (εκτος απο ελαχιστες περιπτωσεις για να σωθει το νομισμα). Η δικαιολογια οτι γινεται παντου κομπινα, δε καταλαβαινω τι νοημα εχει, αφου το κανουν οι αλλοι να το κανουμε και εμεις?
+++++++ Στα παραδειματα που εχουν τα παιδια αντε να παρουν 5 -10 υπεραξια αλλα στα νομισματα που λεει ο heretic μιλαμε για αλλα ποσα .
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:25:02 μμ »

Δεν μπορω να καταλάβω τι προσπαθούμε να καταλάβουμε σε αυτο το πόστ ?

Δηλαδή εάν βάλει ένας έλληνας ενα  ασημένιο νόμισμα στο βελουδο ειναι artificial η πατινα
Ενώ εάν αφήσει ένας Άγγλος ενα ασημένιο νόμισμα σε βελουδο και σε 3 έτη γίνει χρωματιστο ειναι γνήσια πατινα???
. Αναφέρω Άγγλος γιατι αυτοί συνήθως χρησιμοποιούν καμπινετα με βελουδο.
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:31:26 μμ »

 Εγω δεν κανω διακρισεις δεν ειμαι ρατσιστης  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:33:26 μμ »

Δεν μπορω να καταλάβω τι προσπαθούμε να καταλάβουμε σε αυτο το πόστ ?

Δηλαδή εάν βάλει ένας έλληνας ενα  ασημένιο νόμισμα στο βελουδο ειναι artificial η πατινα
Ενώ εάν αφήσει ένας Άγγλος ενα ασημένιο νόμισμα σε βελουδο και σε 3 έτη γίνει χρωματιστο ειναι γνήσια πατινα???
. Αναφέρω Άγγλος γιατι αυτοί συνήθως χρησιμοποιούν καμπινετα με βελουδο.

γιαυτο ακριβως τον λογο ανεβασα το νομισμα αλλα δεν ειχα την τιμη να μου απαντηση καποιος!!
Το νομισμα βρισκετε 10 χρονια μεσα στο κουτι του χωρις καψουλα!!Θεωρειτε τεχνιτη πατινα?
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:35:30 μμ »

Μπορεις να μου πεις το λογο που το κανεις αυτο?
(d theodoropoylos)
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:37:44 μμ »

Δεν μπορω να καταλάβω τι προσπαθούμε να καταλάβουμε σε αυτο το πόστ ?

Δηλαδή εάν βάλει ένας έλληνας ενα  ασημένιο νόμισμα στο βελουδο ειναι artificial η πατινα
Ενώ εάν αφήσει ένας Άγγλος ενα ασημένιο νόμισμα σε βελουδο και σε 3 έτη γίνει χρωματιστο ειναι γνήσια πατινα???
. Αναφέρω Άγγλος γιατι αυτοί συνήθως χρησιμοποιούν καμπινετα με βελουδο.

γιαυτο ακριβως τον λογο ανεβασα το νομισμα αλλα δεν ειχα την τιμη να μου απαντηση καποιος!!
Το νομισμα βρισκετε 10 χρονια μεσα στο κουτι του χωρις καψουλα!!Θεωρειτε τεχνιτη πατινα?

Οχι για μένα ειναι γνήσια πατινα . Το 2009 έκλεισαν μόνος μου σε μασουρια απο χαρτί περιτύλιγματος κάποια τρίανταρια βυ. Πριν 6 μήνες τα άνοιξα και τα έστειλα για πιστοποίηση . Τα 2 ακριανα που ήταν και τα ποιο χρωματιστά τα έστειλα για πιστοποίηση . Ολα ήρθαν πίσω απο μσ64 εώς μσ66+ και στις 2 εταιρίες πιστοποίησης .
Με την πρώτη ευκαιρία θα ανέβασε και φωτο
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:40:30 μμ »

Μπορεις να μου πεις το λογο που το κανεις αυτο?
(d theodoropoylos)
Να σου πω τον λόγο που κάνω τι ? που κλείσω τα νομίσματα μου σε μασουρια ? γιατι απο την τράπεζα πως βγαίνουνε? η γιατι αφήνω τα νομίσματα μου σε βελουδο ? γιατι έχω σταξει 700ευρω +85 ευρω μεταφορικα και έχω αγοράσει καμπινετο του 1910 για να βάζω τα νομίσματα μου μέσα
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:43:34 μμ »

Δε μιλαω για αυτες τις περιπτωσεις και το ξερεις πολυ καλα. Πες μου γενικα ποιος ειναι ο λογος καποιος να θελει να παρεμβει στην φυσικη πατινα των νομισματων
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:46:40 μμ »

Δε μιλαω για αυτες τις περιπτωσεις και το ξερεις πολυ καλα. Πες μου γενικα ποιος ειναι ο λογος καποιος να θελει να παρεμβει στην φυσικη πατινα των νομισματων

Δεν γνωριζω για ποιες περιπτωσεις μιλας και ποσο μαλλον Δεν μπορω να γνωρίζω γιατι ο καθένας θέλει να παρεμβαίνει στην πατινα των νομισμάτων του.
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 05:50:37 μμ »

Δηλαδη κανεις δε παρεμβαινει , ολες οι πατινες που βλεπουμε στα ασημενια του Γεωργιου πχ, κατι δραχμες σα πινακες του Πικασο, εχουν γινει με φυσικο τροπο...και βεβαια στα χαλκινα ολα ειναι κατακοκινα....
Εδω εγω που εχω 3-4 starter kit απο τα euro ,και τα χαλκινα τα ποιο πολλα δεν ειναι οπως καποια ms rb απο τις εταιρειες!
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences