Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 09:37:07 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: RARE GREECE 2011 PHONE CARD  (Αναγνώστηκε 10090 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« στις: Οκτώβριος 16, 2013, 04:04:57 μμ »

Καλησπέρα θα μπορούσε κάποιος να με διαφώτιση για αυτή την τηλεκάρτα και αν είναι τηλεκάρτα και γιατί τι κάνει τόσο ακριβή και γιατί είναι μέσα σε κουτί Απορία Απορία
Μπορεί στο μέλλον αν προλάβω να την αποκτήσω,αξίζει η όχι Απορία Απορία
Ευχαριστώ Χαμόγελο Χαμόγελο
Υ.Γ.  Αν γνώριζα Αγγλικά δεν θα ρωτούσα να μάθω Ντροπή

http://www.ebay.com/itm/RARE-GREECE-GRECIA-2011-COMMEMORATIVE-PHONE-CARD-TARJETA-TELEFONICA-SYLLECTICA-/130549692870?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e655e39c6
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 04:13:22 μμ »

 Βασίλη πρέπει να μάθεις το google translate!! Σαρκασμός Σαρκασμός

Είχε φτιαχτεί μόνο για μια εκδήλωση συλλεκτών στην Θεσσαλονίκη,200 κομμάτια λέει υπάρχουν μονο
Καταγράφηκε
kostas raf
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 04:17:27 μμ »

Λέει ότι είναι αναμνηστική! Δεν ξέρω αν είναι όντως από τον ΟΤΕ! Μάλλον από κάποια εταιρεία άλλη!Πάντως ο Γιάννης Νίκου είναι εξαιρετικός ζωγράφος και αρκετά γνωστός...Δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό! Η κάρτα λέει ότι έχει βγει σε 200 κομμάτια!! Αυτά είχα να πω... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 04:21:23 μμ »

Βασίλη πρέπει να μάθεις το google translate!! Σαρκασμός Σαρκασμός

Είχε φτιαχτεί μόνο για μια εκδήλωση συλλεκτών στην Θεσσαλονίκη,200 κομμάτια λέει υπάρχουν μονο

Γιώργο καταρχήν σε ευχαριστώ αλλα εχω δοκιμάζει πολλές φορές google αλλα δεν βγαζω ακρη ετσι οπως κανει την μετάφραση Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Αρα δεν ειναι του ΟΤΕ,αρα δίνω ΑΚΥΡΟ..
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 04:23:52 μμ »

Λέει ότι είναι αναμνηστική! Δεν ξέρω αν είναι όντως από τον ΟΤΕ! Μάλλον από κάποια εταιρεία άλλη!Πάντως ο Γιάννης Νίκου είναι εξαιρετικός ζωγράφος και αρκετά γνωστός...Δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό! Η κάρτα λέει ότι έχει βγει σε 200 κομμάτια!! Αυτά είχα να πω... Κλείσιμο ματιού
Κώστα σε ευχαριστώ και εσένα να σαι καλά,είδη έπαψα να ασχολούμαι αφού δεν είναι του ΟΤΕ Στριφογύρισμα ματιών
Σας ευχαριστώ και τους δυο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 04:24:25 μμ »

 Είναι απίστευτη πάντως αλλά το κακό είναι ότι η άλλη της πλευρά είναι σχεδόν κενή...
Καταγράφηκε
kostas raf
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 04:30:29 μμ »

Μπείτε να δείτε κι άλλους πίνακες του ζωγράφου αυτού! Ο τύπος είναι πολύ δυνατός! Έχει δικό του site! Βασίλη τίποτα δεν κάνει! Παρέα θα μπούμε στην "Αγιά Σοφιά" ... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Να μη βοηθήσω Σαρκασμός
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 04:44:42 μμ »

Βασίλη τίποτα δεν κάνει! Παρέα θα μπούμε στην "Αγιά Σοφιά" ... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Να μη βοηθήσω Σαρκασμός
Σωστος Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 05:03:06 μμ »

Ερώτηση άσχετου: Βλέπετε να είναι "λειτουργική"; Δεν θα έπρεπε να φαίνεται κάποιο τσιπάκι επάνω;

Γράφει από πίσω 0 ευρώ, άρα δεν είναι καν τηλεκάρτα...
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 05:26:40 μμ »

Συνήθως σε events τηλεκάρτας, εκθέσεις ,συναντήσεις,παρουσιάσεις και δημοπρασίες τυπώνουν αρκετές ιδιωτικές τηλεκάρτες με μικρο τιραζ....οχι απαραίτητα με τσιπάκια .Είναι πιο πολύ συλλέκτες του πλαστικού ,παρά της αξίας του χρόνου ομιλίας που μπορεί να έχει μέσα μια κάρτα.
Άλλωστε σκέψου κάτι με 200 τιραζ να το βγάζει ο άλλος από το κουτί και να παίρνει τον κολλητό του να του πει για το καινούργιο σέντερ φορ τις  Αθλετικο μινειρο και εαν θα την κοντράρουν στο στοίχημα με την Αθλέτικο Παραιρενσε ..
Είναι σαν να παίρνει κάποιος το 2 ευρο του Μονακό με την Γκρεις Κελλυ και να αγοράζει φουντουνια απο το περίπτερο.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 05:48:08 μμ »

Γκουχ, γκουχ, γκουχ, δεν είπα τέτοιο πράγμα, αγαπητέ μου (αν αναφέρεσαι σ' εμένα).

Εννούσα ότι είναι κάτι σαν μετάλιο σε αντιδιαστολή με τα νομίσματα. Μια ιδιωτική κατασκευή δεν γράφει ονομαστική αξία ή γράφει "0 ευρώ" ή γράφει "Kabinda State" ή ελβετικό ευρώ.

Δηλαδή ότι αυτή η κάρτα αντιστοιχεί σε "μετάλιο" και όχι σε "νόμισμα".

Πώς το λέτε στην αργκό σας;
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 05:59:44 μμ »

καλησπερα παιδια!!!η συγκεκριμενη καρτα ειναι εκθεσιακο κομματι και εχουν βγει παρα πολλες τετειες.
ειτε απο ιδιωτες που θελουν να διαφημισουν κατι ειτε απο της εκθεσεις τις διεθνης που συνηθως γινονται στην θεσσαλονικη!!!απο οτι ξερω καθε χρονο γινετε η διεθνης εκθεση θεσσαλονικης και βγαζουν και απο μια τετεια καρτα.οπως βγαζει και ο συλλογος παρθενων στην αθηνα καθε χρονο και απο μια σειρα απο εκθεσιακες καρτες!
ο οτε τετειες καρτες δεν εχει βγαλει ποτε,αλλα μερικοι τις μαζευουν λογο του μικρου τιραζ που εχουν η λογο των ομορφων θεματων!!πολλες απο αυτες ειναι ζευγαρι η και παραπανω και σχηματιζουν ομορφα παζλ απο την πισω μερια!!!ειναι και αυτες συλεξιμες και απο οτι ξερω τις μαζευουν πολλοι αλλα θεωρω οτι η τιμη που πουλαει την καρτα την συγκεκριμενη ισως ειναι λιγο υπερβολικη!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
αυτα απο μενα καλη συνεχεια να εχουμε!!!
Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 10:14:41 μμ »

Έχω αρκετές χιλιάδες κάρτες στη συλλογή μου και ούτε μία εκθεσιακή.
ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι εκθεσιακές κάρτες δεν ήταν ποτέ λειτουργικές.
ΤΙΣ ΕΚΘΕΣΙΑΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΤΙΣ ΤΥΠΩΣΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΕΤΟΝΥΧΗΔΕΣ,
ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΕΣ ΔΗΘΕΝ ΤΩΝ ΕΚΘΕΣΕΩΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝ!
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 10:27:54 μμ »

γεια σου μινος!!οταν λες αετονυχηδες τι εννοεις??απο οτι ξερω καθε χρονο βγαζουν στις διεθνης εκθεσης σαν αναμνηστικες για το γεγονος και βγαζει και ο συλλογος παρθενων που ειναι ενας συλογος που ασχολουνται αποκλειστικα με τηλεκαρτες.ενας αντιστοιχως της πνε με τα νομισματα!!!
τωρα σιγουρα τις αλλες που βγαζουν ιδωτες σαν διαφημιστικες ναι αυτες δεν ειναι τιποτα αλλα αυτες που προανεφερα αξιζει για μενα να τις μαζευεις(αν θελεις να μαζευεις τετεια κομματια) οχι βεβαια σε τετειες τιμες οπως την καρτα που ανεβασε ο βασιλης!!!βεβαια αυτο ειναι στην κριση του καθενος αν θελει να μαζεψει τετειες καρτες η οχι!!!
φιλικα δωρα!!!
Υ.Γ θα ηθελα να ακουσω την αποψη σου για τις εκθεσιακες καρτες που ανεφερα απο τις διεθνης εκθεσεις και απο τον συλλογο τηλεκαρτων παρθενων!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 16, 2013, 10:51:56 μμ »

καλησπερα παιδια!!!η συγκεκριμενη καρτα ειναι εκθεσιακο κομματι και εχουν βγει παρα πολλες τετειες.
ειτε απο ιδιωτες που θελουν να διαφημισουν κατι ειτε απο της εκθεσεις τις διεθνης που συνηθως γινονται στην θεσσαλονικη!!!απο οτι ξερω καθε χρονο γινετε η διεθνης εκθεση θεσσαλονικης και βγαζουν και απο μια τετεια καρτα.οπως βγαζει και ο συλλογος παρθενων στην αθηνα καθε χρονο και απο μια σειρα απο εκθεσιακες καρτες!
ο οτε τετειες καρτες δεν εχει βγαλει ποτε,αλλα μερικοι τις μαζευουν λογο του μικρου τιραζ που εχουν η λογο των ομορφων θεματων!!πολλες απο αυτες ειναι ζευγαρι η και παραπανω και σχηματιζουν ομορφα παζλ απο την πισω μερια!!!ειναι και αυτες συλεξιμες και απο οτι ξερω τις μαζευουν πολλοι αλλα θεωρω οτι η τιμη που πουλαει την καρτα την συγκεκριμενη ισως ειναι λιγο υπερβολικη!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
αυτα απο μενα καλη συνεχεια να εχουμε!!!
Θα συμφωνήσω με την Δώρα και με τον Νέστωρ παραπάνω.
Σε κάθε έκθεση βγαίνουν και απο 1 με 2 'αναμνηστικές' κάρτες (όχι τηλεκάρτες!), συνήθως με πολύ χαμηλό τιράζ. Στο διαδίκτυο πουλούνται πολλές τέτοιες κάρτες. Μάλιστα αρκετές έχει και ο κατάλογος του Γεωργιάδη στις τελευταίες σελίδες του.
Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να σας ανεβάσω φωτογραφίες απο κάποιες τέτοιες κάρτες που έχω στην κατοχή μου. Οι περισσότερες έχουν πολύ ωραία θέματα, προφανώς για να ανεβάζουν την 'αξία' της συγκεκριμένης κάρτας.
Το αν είναι αετονύχηδες ή όχι αυτοί που τις εκδίδουν, δεν το ξέρω, αλλα σίγουρα έχουν το κερδός στο μυαλό τους. Αλλωστε μιλάμε για εμπόρους.
Προσωπικά τέτοιες κάρτες με αφήνουν αδιάφορο. Μόνο του Παρθενώνα έχω ξεκινήσει να μαζεύω τις κάρτες και αυτό γιατί παρασύρθηκα.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences