Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Οκτώβριος 06, 2024, 02:36:35 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σχετικά με αμφιβολίες stin31  (Αναγνώστηκε 4968 φορές)
0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 434

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 13, 2013, 12:43:48 πμ »

Επειδή δε μου δόθηκε η ευκαιρία να γράψω ένα τελευταίο μύνημα κάθως κλειδώσε το προηγούμενο θέμα. θέλω να πω σαν κάτι τελευταίο πως το λάθος μου το αναγνωρίζω και ζητώ συγνώμη αν άθελα μου προσέβαλα κάποιον. Απο κει και πέρα όμως πιστεύω πως να συζητάμε τέτοια θέματα στο φόρουμ κάνει καλό κι όχι κακό. αν κάποιος θέλει να πει κάτι άλλο που να απευθυνεται σε μένα ας το πεί εδώ και να κλείσει το θέμα οριστικά
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:16:05 πμ »

Εγω κωστα στην ειπα την γνωμη μου...αλλα δεν μιλαω αλλο γιατι νομιζουν οτι εχω προσωπικα...ενω ειναι θεματα που αφορουν ολους μας
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:28:17 πμ »

και γω ειμαι συμφωνω με τον κωστα,το να συζηταμε τετοια θεματα μονο καλο κανουν!!Και τελος παντων εαν υπαρχουν αμφιβολιες πρεπει να λυνοντε!!!Και καλο ειναι για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις  και αμφιβολιες στο μελλον ας ξεκινανε τις δημοπρασιες με αρχικη τιμη!!!
Κωστα για την συγκεκριμενη δημοπρασια σου λεω οτι επεσες και εσυ θυμα της κρισης!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2013, 01:36:42 πμ από lefmaggos » Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1042


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:38:19 πμ »

καλησπερα σε ολους τους ξενυχτιδες !!!
Διαβασα το θεμα και ολα τα σχολια....

Η τιμη στην οποια πηγε η δημοπρασια ηταν 87ευρω..εγω απο ολους βλεπω και λενε οτι εφυγε η δημοπρασια καπως χαμηλα , και θελω να ρωτησω , ποια νομιζετε οτι επρεπε να ειναι η τιμη δηλαδη ?? Για μενα τα ξενα και τα ελληνικα νομισματα ηταν σε αρκετα χαμηλη κατασταση (δεν ειμαι γνωστης και ισως και οι φωτο να τα αδικουν)....Υπηρχαν βεβαια και τα ασημενια των ευρωπαικων αγωνων και τα 2 ασημενια.... και η ουγκια ασημι εχει τωρα 15.74ε /οζ

Προσωπικα δεν νομιζω οτι θα εδινα 88ε για να τα παρω....αληθεια! Τοσο επειδη θα προτιμουσα να παρω κατι αλλο με αυτα τα λεφτα αλλα γιατι δεν νομιζω οτι τα αξιζαν!!

ΥΓ: τα παντα τα λεω καλοπροαίρετα και προσπαθω να μαθω, γιαυτο εκφραζω και τους προβληματισμους μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2013, 01:48:34 πμ από greenday » Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 01:47:23 πμ »

 Stin τους λόγους τους είπες μόνος σου.αφραγκία,είσαι νέος χρήστης (όχι ότι πρέπει να αρχίσεις τα λολ και τα ουαου για να πιασεις μηνυματα να σεμπιστευτουμε).Συν ότι τα νομίσματα απευθύνονταν σε συγκεκριμένη μερίδα συλλεκτών που δεν ειναι πανω απο 1 στους 4 εδω μέσα
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 09:18:38 πμ »

Τα μεγάλα Λοτ πιάνουν μικρές τιμές.
Νόμος των δημοπρασιών, με σπάνιες εξαιρέσεις... που απλά τον πιστοποιούν.

Το παράπονο αυτό το έχω και γω. Όχι για τις χαμηλές τιμές αλλά για το 'κόλλημα' των περισσότερων που βρίσκονται στο Στέκι, να αγοράζουν πάντα το καλύτερο. Κι αν σκεφτείς ότι σε μερικές περιπτώσεις υπάρχουν μονάχα 4-5 καλά νομίσματα, λες από μέσα σου... τι περιμένουν και δεν αγοράζουν, αφού δεν υπάρχουν καλά.
Επίσης το ίδιο 'κόλλημα' με τα αναμνηστικά... τα κουτιά και τα πιστοποιητικά. Ρε σεις θα έκανα πλαστό νόμισμα των 30-40 άντε και 100 ευρώ, και δεν θα έκανα κουτί και πιστοποιητικό ;; Το νόμισμα θα μου κόστιζε μαζί με τις πρέσες, τον χαράκτη, το υλικό περί τα 10.000 ευρώ, ενώ το κουτί και το πιστοποιητικό λίγα ευρώ και έναν καλό εκτυπωτή.

Τέλος πάντων... πιάνετε τον συλλογισμό μου.
Να σαι καλά, υπομονή και περισυλλογή.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2013, 09:51:59 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 09:56:06 πμ »

Stin για χαρη της κουβεντας, μαζι με ολα τα πιο πανω σωστα, θα αναφερω οτι συνηθως κινησεις με πολυ διαφορετικα ειδη νομισματων(και δη χαμηλων καταστασεων) δεν μπορουν να  στοχευουν σε συλλεκτη συγκεκριμενου ειδους και συνεπως απευθυνονται σε καποιον που εχει ενδιαφερον απλα  για μεταλο σε κερματα, ή αποζητα ως λογικο ευκαιρια.
Ετσι μαλλον τελικα  ηταν ατυχια ή αστοχια ενα δωρο σαν και αυτο που εβαλες.
Πριν καποιο καιρο με την εισοδο εδω μια μεγαλης ομαδας μελων με εντονες κινησεις ,ειχα παρατηρησει οτι περασε μια χρυση  περιοδος ,χαρα των δημοπρατων και πωλητων για ευνοητους λογους.
Συν το χρονο οταν καποιοι απο αυτους αποφασισαν να πουλησουν καποια κεκτημενα αρχισαν να κρινουν καλυτερα τα πεπραγμενα τους με αποτελεσμα μαζι με τις αφραγκιες μας συχνα να περνούν οι εδω κινησεις στο ακρως αντιθετο. Επιλεον θα αντιλαμβανεσαι οτι πολλες φορες στις κινησεις αυτες παιζει ρολο ποιος ειναι ο πωλητης ή ο δημοπρατης.
Σε καθε περιπτωση σου ευχομαι καλυτερη τυχη στο μελλον και οπως ξαναπα μην χαλιεσαι τοσο για λιγα ευρω.
Το πραμμα θελει τροπο και γνωσεις διοτι ο ανταγωνισμος ειναι στο φιναλε  μεγαλος.  

Υ.Σ Στον συναδελφο που ρωτησε περι τιμων νομιζω οτι την απαντηση θα του την δωσει ο υπολογισμος τους βαρους των νομισματων προσθετοντας και την αξια τους ως  νομισματων, οσον αφορα αυτα που δεν ηταν λιωμα.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 10:46:10 πμ »

καλημέρα. φυσικά και δεν γίνεται να πέσει σύρμα γιατί ας πούμε εγώ δεν ξέρω κανέναν, σκεφτόμουν να τα χτυπήσω, αλλά προτίμησα να τα ρίξω σε κάποια άλλη αγορά χτες, είναι και οι συγκυρίες...το μοναδικό που μου φαίνεται περίεργο ειναι γιατί δεν ενημέρωσε τον Ακη κανείς τόσες ώρες να αλλάξει το χτύπημα του, αφού ήταν άκυρο, ενώ τόσες φορές έχω δει, όταν κάνει λάθος κάποιος παλιός ειδικά, να τον διορθώνουν, συνήθως κοροιδεύοντας και με χιούμορ, και αυτός να το αλλάζει... Απορία Απορία
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 10:57:02 πμ »

μιας και εκανα εγω την παρατηρηση για το λαθος χτυπημα ας πω τουλαχιστον για μενα.
το χτυπημα το εκανε ο ακης περιπου 35 λεπτα πριν κλεισει η δημοπρασια και οχι ωρες πριν,ο αντωνης ειχε κανει το χτυπημα του ωρες πριν.εγω λοιπων το ειδα κανα 10λεπτο πριν κλεισει η δημοπρασια αλλα δεν το ανεφερα γιατι περιμενα οτι θα χτυπησουν και αλλοι την δημοπρασια.δεν την χτυπησαν ομως και εγινε οτι εγινε!!
προσωπικα και εγω ηθελα να την χτυπησω λογο των πολλων νομισματων και της χαμηλης τιμης αλλα οπως ειπαν τα παιδια λογο αφραγκιας δεν την χτυπησα!!!πιστευω οτι δεν εγινε καμια συνεννοηση μεταξυ μας απλα ετυχε να πεσει πανω στην περιπτωση!!
φιλικα δωρα!!!
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:00:31 πμ »

και κατι τελευταιο που ξεχασα να αναφερω και αλλοι την εχουν πατησει ετσι.με το κατωτερο χτυπημα!!
αν δεν κανω λαθος και ο γιωργος (geοrok)εχει χασει δημοπρασια ετσι!!!
που ειναι και πιο παλιος απο τον ακη,αρα πιστευω οτι δεν κανουμε διακρισεις αναμεσα σε παλιο και καινουργιο!!!
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:16:18 πμ »

μιας και εκανα εγω την παρατηρηση για το λαθος χτυπημα ας πω τουλαχιστον για μενα.
το χτυπημα το εκανε ο ακης περιπου 35 λεπτα πριν κλεισει η δημοπρασια και οχι ωρες πριν,ο αντωνης ειχε κανει το χτυπημα του ωρες πριν.εγω λοιπων το ειδα κανα 10λεπτο πριν κλεισει η δημοπρασια αλλα δεν το ανεφερα γιατι περιμενα οτι θα χτυπησουν και αλλοι την δημοπρασια.δεν την χτυπησαν ομως και εγινε οτι εγινε!!
προσωπικα και εγω ηθελα να την χτυπησω λογο των πολλων νομισματων και της χαμηλης τιμης αλλα οπως ειπαν τα παιδια λογο αφραγκιας δεν την χτυπησα!!!πιστευω οτι δεν εγινε καμια συνεννοηση μεταξυ μας απλα ετυχε να πεσει πανω στην περιπτωση!!
φιλικα δωρα!!!

φυσικά και δεν εννοώ κανέναν συγεκκριμένα δώρα. και έχεις δίκιο για το ώρες, νόμιζα ότι το είχε κάνει από το μεσημέρι το χτύπημα. και ξαναλέω ότι όπως είπα αρχικά δεν υπάρχει περίπτωση να υπήρχε συνεννόηση γιατί αν δεν είχα κερδίσει πιο πριν κάτι στο ebay θα το χτύπαγα εγώ πολύ παραπάνω, και δεν ξέρω κανέναν σας...
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:26:39 πμ »

 το θεμα ειναι απλο.....δεν ειναι κατάλληλη εποχη για δημοπρασίες...λογο  αφραγκιας .....90% θα χασει αυτος που την βαζει και θα κερδίσει αυτος που θα την πάρει...τις περισσότερες φορες τουλάχιστον....... 
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 434

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:33:18 πμ »

Σίγουρα με πείραξε γιατί είχα βάλει τον πήχη πολύ πιο ψηλά αλλα κάθε δημοπρασία έχει το ρίσκο της. Το λάθος ήταν ότι μίλησα για σύρμα αλλα αφού πέσαν οι τόνοι και ακούστηκαν πολλές απόψεις, εμένα μου φτάνει. τέλος καλό, όλα καλά.
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:34:15 πμ »

 Έχω χάσει δημοπρασία έτσι γιατί δεν είχα διαβάσει το βήμα..
 Έχω βάλει δημοπρασία που ο νικητής ήταν με 2 ευρώ! Και μετά βγήκε ένα παιδί και λέει ξεχάστηκε να χτυπήσει. Γίνονται αυτά. Υπάρχει πάντα το ebay και τα ελληνικά site δημοπρασιών άμα υπάρχουν αμφιβολίες. Αλλά το να σκεφτεσαι ότι 300 άτομα κάναμε ιντερνετική συνδιάσκεψη και αποφασίσαμε να αφήσουμε έναν να χτυπήσει μάλλον ήταν η απογοήτευση της στιγμής και σήμερα με πιο καθαρό μυαλό θα τα βλέπεις αλλιώς!
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 13, 2013, 11:40:57 πμ »

Έχω χάσει δημοπρασία έτσι γιατί δεν είχα διαβάσει το βήμα..
 Έχω βάλει δημοπρασία που ο νικητής ήταν με 2 ευρώ! Και μετά βγήκε ένα παιδί και λέει ξεχάστηκε να χτυπήσει. Γίνονται αυτά. Υπάρχει πάντα το ebay και τα ελληνικά site δημοπρασιών άμα υπάρχουν αμφιβολίες. Αλλά το να σκεφτεσαι ότι 300 άτομα κάναμε ιντερνετική συνδιάσκεψη και αποφασίσαμε να αφήσουμε έναν να χτυπήσει μάλλον ήταν η απογοήτευση της στιγμής και σήμερα με πιο καθαρό μυαλό θα τα βλέπεις αλλιώς!

και γω αυτο πιστευω γιωργο!ηταν η απογοητευση της στιγμης και πιστευω σημερα η αυριο να το δει αλλιως!!! Χαμόγελο
αντωνη ετσι ειναι οταν βαζεις μια δημοπρασια,ποτε δεν εισαι σιγουρος αν πιασεις τα λεφτα που περιμενεις!!!
οποτε η την ξεκινας λιγο πιο κατω απο αυτα που περιμενεις η την αφηνεις ανοιχτη απο 1 ευρω και οσο παει!!
και γω ειχα βαλει μια δημοπρασια με 5 ασημενια νομισματα οχι σε τοσο καλη κατασταση αλλα εκλεισε πιο κατω απο οσο περιμενα οτι θα κλεισει!!δεν παραπονεθηκα,οπως και εχω κερδισει δημοπρασια με πιο λιγα λεφτα απο οτι κανανε τα νομισματα που δημοπρατουνταν!!ετσι ειναι αυτα,μια θα εισαι κερδισμενος και μια θα εισαι χαμενος!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences