Το πρώτο πράγμα που τσέκαρα ήταν αν είναι κάπου φθαρμένη η στεφάνη και δεν κάθεται στη θεσούλα του φις αλλά όχι. Δεν κάθεται καθαρά λόγω μεγέθους. Στην εμφάνιση και συγκρίνοντάς την με άλλους Εδουάρδους δεν υπάρχει κάτι που να με προβληματίζει. Δεν ξέρω τι να πω..
Καλησπέρα, αγόρασα αυτήν και άλλες δύο. Οι άλλες δύο μια χαρά. Αυτή δε μου κάθεται στο φις. Πως σας φαίνεται όσοι έχετε λίγο εμπειρία και όρεξη να γράψετε τη γνώμη σας. Υπάρχει περίπτωση να είναι γνήσια και να μην κάθεται?
Για να κλείσουμε το θέμα σχετικά με τη λίρα του 1900 και το αν είναι κόπια ή όχι να σας ενημερώσω πως τελικά είναι γνήσια. Θέλω να ευχαριστήσω το μέλος sarafis για την πολύτιμη βοήθεια του, χωρίς την οποία ακόμα θα ψαχνόμασταν.
Δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά με τη φωτογραφία αλλά πιστεύω να φαίνεται αυτό που θέλετε. Η αριστερή είναι η Βικτώρια και η δεξιά είναι μια Ελισάβετ για να γίνει σύγκριση. Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια