Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 11, 2024, 08:05:49 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Steki syllekton τωρα και στο Facebook  (Αναγνώστηκε 7712 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 06, 2016, 08:33:32 μμ »

Κι εγώ δεν θα ήθελα να συνδεθεί το Στέκι με το facebook.Ακόμα και κλειστή ομάδα να είναι,τρυπώνουν διάφοροι.Επίσης,τα ποσοστά "ατυχών" συναλλαγών είναι αρκετά περισσότερα σε σχέση με το Στέκι,που είναι σχεδόν μηδενικά.Αντε 1-2 το χρόνο νομίζω,και πάλι το θέμα διευθετείται.
Ασε ορισμένους"wannabe εμποροσυλλέκτες" που πουλάνε ό,τι είναι στρογγυλό και κάνει γκλίνκ-γκλόνγκ
για συλλεκτικό νόμισμα... >:(Και συμπτωματικά(Κλείσιμο ματιού )κανένας δεν είναι μέλος του Στεκιού.... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 06, 2016, 10:35:45 μμ »

Θοδωρή όλα τα σάιτ χρησιμοποιούν το Facebook για να προβάλλουν τα σάιτ τους ή να ανεβάσουν την σελίδα τους.
Τό στέκι δεν έχει τέτοιες βλέψεις.
Δεν θέλουμε μέλη που νά μάς βρουν εκεί νά γραφτούν επειδή είναι μέλος το μπατσανακι τους ή είναι μέσα ή κουνιάδα του κτλ κτλ.
Θέλουμε να έχουμε μέλη που νά είναι ενεργά.
Θέλουμε οι κουβέντες μας να είναι σοβαρές.
Κάτι τέτοιο θα έκανε τό στέκι να χάσει το συλλεκτικό του χαρακτήρα και νά τό έκανε καφενείο.


Μίλησες ορθώς Γιώργο.
Αν τυχόν όμως -λέω εγώ τώρα- το κάνετε, πείτε μου το για να αποχωρήσω.Και χωρίς καμμιά παρεξήγηση.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 06, 2016, 10:36:25 μμ »

Κι εγώ δεν θα ήθελα να συνδεθεί το Στέκι με το facebook.Ακόμα και κλειστή ομάδα να είναι,τρυπώνουν διάφοροι.Επίσης,τα ποσοστά "ατυχών" συναλλαγών είναι αρκετά περισσότερα σε σχέση με το Στέκι,που είναι σχεδόν μηδενικά.Αντε 1-2 το χρόνο νομίζω,και πάλι το θέμα διευθετείται.
Ασε ορισμένους"wannabe εμποροσυλλέκτες" που πουλάνε ό,τι είναι στρογγυλό και κάνει γκλίνκ-γκλόνγκ
για συλλεκτικό νόμισμα... >:(Και συμπτωματικά(Κλείσιμο ματιού )κανένας δεν είναι μέλος του Στεκιού.... Κλείσιμο ματιού

Σωστότατος!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 06, 2016, 10:37:19 μμ »

Παιδια νομιζω θα ειναι ασκοπη η προσπαθεια για facebook, εδω ειμαστε ολα τα μελη μαζι, γινονται γνωριμιες μεταξυ μας, μαθαμε το στεκι, συζηταμε διαφορα, με το facebook καπου θα το καταστρεψουμε αυτο γιατι καθε καρυδιας καρυδι θα βλεπει τι γινεται στο στεκι και καπου θα χαθει αυτη η προσωπικοτητα του στεκιου που βρισκεται σε πολυ ψηλα επιπεδα! Οποιος θελει ας κανει εγγραφη στο στεκι και να μας παρακολουθα οπως καναμε και εμεις. Για μενα προσωπικα ειναι λαθος κινηση το facebook!

Σωστότατος και εσύ αδερφέ!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 06, 2016, 10:41:29 μμ »

Θοδωρή όλα τα σάιτ χρησιμοποιούν το Facebook για να προβάλλουν τα σάιτ τους ή να ανεβάσουν την σελίδα τους.
Τό στέκι δεν έχει τέτοιες βλέψεις.
Δεν θέλουμε μέλη που νά μάς βρουν εκεί νά γραφτούν επειδή είναι μέλος το μπατσανακι τους ή είναι μέσα ή κουνιάδα του κτλ κτλ.
Θέλουμε να έχουμε μέλη που νά είναι ενεργά.
Θέλουμε οι κουβέντες μας να είναι σοβαρές.
Κάτι τέτοιο θα έκανε τό στέκι να χάσει το συλλεκτικό του χαρακτήρα και νά τό έκανε καφενείο.


Μίλησες ορθώς Γιώργο.
Αν τυχόν όμως -λέω εγώ τώρα- το κάνετε, πείτε μου το για να αποχωρήσω.Και χωρίς καμμιά παρεξήγηση.

Τόσο μίσος λοιπόν?
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 06, 2016, 10:44:31 μμ »

Εγώ πιστεύω πώς θα είναι διαφήμιση για το στέκι, το θέμα είναι άν την θέλουμε!
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 06, 2016, 11:50:24 μμ »

@Θοδωρή.Κανένα μίσος,τουλάχιστον απο εμένα.
Σκέψου όμως τί έχει να γίνει στις πωλήσεις.Τί up έχει να πέσει,τί εκνευρισμός για πώληση "1 Δραχμή 1926 XF στα 25€,έξοδα αγοραστή" σε νόμισμα ούτε F,και.."μείωση τιμής στα 22€,και πάμε up, νέα τιμή 20€ και πάει λέγοντας...
Ασε τους "πονηρούς".Ανέβασα κάποιες ουγκιές,όχι για πώληση,απλά για μάτι που λέμε,και "έσκασε" επίδοξος αγοραστής,με πρόταση αγοράς στην τρέχουσα τιμή ασημιού ημέρας.Σε lunar II rabbit.Ο ίδιος,πουλάει χρέπια 2 και 3 φορές ακριβότερα απο πάγκο.
Ανέβασα ζήτηση για κέρματα ΟΤΕ,και μου ήρθε πρόταση για Τσακογιάννη,14€!Λές και είμαι κανένας τουρίστας...Δεν λέω άλλα,σίγουρα τα ξέρεις καλύτερα απο μένα αυτά τα φαινόμενα.
@ΜΙΔΑΣ.Η διαφήμιση για το Στέκι,θα είναι η καταστροφή του.Φαντάσου μιά κρυφή παραλία,που έχει λίγο και καλό κόσμο,που φροντίζει να την κρατάει καθαρή,κλπ κλπ.Ανοίγει λοιπόν ένα beachόμπαρο,και πλακώνει η σάρα η μάρα και το κακό συναπάντημα.
Ντάπα-ντούπα,κάγκουρες,κλαρινογαμπροί,και κάθε είδους "κονιόρδοι".Θα σου κάνει καρδιά να ξαναπάς στο "μεταλλαγμένο" αυτό μέρος;
Ετσι αιτιολογώ την αντίθεση μου,ίσως να έχω λάθος και ευχαρίστως να το κουβεντιάσω με όσους είναι υπέρ της αντίθετης άποψης.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 07, 2016, 12:12:18 πμ »

@Θοδωρή.Κανένα μίσος,τουλάχιστον απο εμένα.
Σκέψου όμως τί έχει να γίνει στις πωλήσεις.Τί up έχει να πέσει,τί εκνευρισμός για πώληση "1 Δραχμή 1926 XF στα 25€,έξοδα αγοραστή" σε νόμισμα ούτε F,και.."μείωση τιμής στα 22€,και πάμε up, νέα τιμή 20€ και πάει λέγοντας...
Ασε τους "πονηρούς".Ανέβασα κάποιες ουγκιές,όχι για πώληση,απλά για μάτι που λέμε,και "έσκασε" επίδοξος αγοραστής,με πρόταση αγοράς στην τρέχουσα τιμή ασημιού ημέρας.Σε lunar II rabbit.Ο ίδιος,πουλάει χρέπια 2 και 3 φορές ακριβότερα απο πάγκο.
Ανέβασα ζήτηση για κέρματα ΟΤΕ,και μου ήρθε πρόταση για Τσακογιάννη,14€!Λές και είμαι κανένας τουρίστας...Δεν λέω άλλα,σίγουρα τα ξέρεις καλύτερα απο μένα αυτά τα φαινόμενα.
@ΜΙΔΑΣ.Η διαφήμιση για το Στέκι,θα είναι η καταστροφή του.Φαντάσου μιά κρυφή παραλία,που έχει λίγο και καλό κόσμο,που φροντίζει να την κρατάει καθαρή,κλπ κλπ.Ανοίγει λοιπόν ένα beachόμπαρο,και πλακώνει η σάρα η μάρα και το κακό συναπάντημα.
Ντάπα-ντούπα,κάγκουρες,κλαρινογαμπροί,και κάθε είδους "κονιόρδοι".Θα σου κάνει καρδιά να ξαναπάς στο "μεταλλαγμένο" αυτό μέρος;
Ετσι αιτιολογώ την αντίθεση μου,ίσως να έχω λάθος και ευχαρίστως να το κουβεντιάσω με όσους είναι υπέρ της αντίθετης άποψης.

Δεν το γράψα για σένα φίλε μου. Να ξέρετε η ###### θέλει να κρυφτεί κι η χαρά δεν την αφήνει...Δεν θα συνεχίσω σε αυτό το θέμα να ειςαςτε όλοι καλά.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 07, 2016, 08:24:51 πμ »

Παιδιά ηρεμηστε.
Το Στέκι δεν πρόκειται να συνδεθεί με το Facebook.
Δεν το θέλω ούτε εγώ αλλά ούτε και ή συντονιστική ομάδα. Ξεκινώντας το 2009 στόχος μου ήταν νά φτιάξουμε μέ τόν Αναργυρος κάτι αληθινό και σωστό και τίμιο προς την συλλεκτική κοινότητα.Δεν βαλαμε ούτε διαφημίσεις ούτε τίποτα για το οποίο αργότερα κάποιος θα μπορούσε νά μέ κατηγορήσει για κερδοσκοπία.Το μόνο που κάναμε ήταν νά καλέσουμε ο καθένας μέ μηνύματα τούς πέντε δέκα γνωστούς πού είχε. Βλέποντας ο κόσμος τόν τρόπο που δουλεύουμε πάνω στο σάιτ ο κόσμος ολοένα ερχόταν και πιο πολλοί.Δεν αλλάζει ο τρόπος σκέψης μας πάνω σέ μερικά πράγματα. Ότι κανείς με αγάπη και ειλικρίνεια θά πάει μπροστά, ότι κανείς με απώτερο σκοπό άλλων πραγμάτων από πίσω θά πατωση. Τά μέλη δεν είναι βλακες και βλέπουν καί ξέρουν.
Δίχως να το επιδιώκουμε έτσι και αλλιώς είμαστε νούμερο ένα στην Ελλαδα. Ακόμη και αυτό είναι κάτι το οποίο εμένα προσωπικά δεν μού αρέσει διότι δεν κοιμωμαστε σέ ήρεμα νερά.
Ευτυχώς όμως πού τά παιδιά της συντονιστικής ομάδας κρατάνε τα νερά νά μήν γίνουν ορμητικά.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 07, 2016, 08:53:37 πμ »

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 07, 2016, 09:12:12 πμ »

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Σαρκασμός Σαρκασμός

Γεια σου βρε Φανη !!
Στείλε μου κάποια στιγμή το τηλέφωνο σού διότι έχω αλλάξει τόσες συσκευές που τό έχω χάσει.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 07, 2016, 10:30:10 πμ »

Ίδια άποψη έχω με τον sabby και τον  xmac.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 07, 2016, 02:16:25 μμ »

Παιδιά ηρεμηστε.
Το Στέκι δεν πρόκειται να συνδεθεί με το Facebook.
Δεν το θέλω ούτε εγώ αλλά ούτε και ή συντονιστική ομάδα. Ξεκινώντας το 2009 στόχος μου ήταν νά φτιάξουμε μέ τόν Αναργυρος κάτι αληθινό και σωστό και τίμιο προς την συλλεκτική κοινότητα.Δεν βαλαμε ούτε διαφημίσεις ούτε τίποτα για το οποίο αργότερα κάποιος θα μπορούσε νά μέ κατηγορήσει για κερδοσκοπία.Το μόνο που κάναμε ήταν νά καλέσουμε ο καθένας μέ μηνύματα τούς πέντε δέκα γνωστούς πού είχε. Βλέποντας ο κόσμος τόν τρόπο που δουλεύουμε πάνω στο σάιτ ο κόσμος ολοένα ερχόταν και πιο πολλοί.Δεν αλλάζει ο τρόπος σκέψης μας πάνω σέ μερικά πράγματα. Ότι κανείς με αγάπη και ειλικρίνεια θά πάει μπροστά, ότι κανείς με απώτερο σκοπό άλλων πραγμάτων από πίσω θά πατωση. Τά μέλη δεν είναι βλακες και βλέπουν καί ξέρουν.
Δίχως να το επιδιώκουμε έτσι και αλλιώς είμαστε νούμερο ένα στην Ελλαδα. Ακόμη και αυτό είναι κάτι το οποίο εμένα προσωπικά δεν μού αρέσει διότι δεν κοιμωμαστε σέ ήρεμα νερά.
Ευτυχώς όμως πού τά παιδιά της συντονιστικής ομάδας κρατάνε τα νερά νά μήν γίνουν ορμητικά.
+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.
Βασίλη Sabby συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Το facebook θα ειναι η καταστροφή του στεκιού.Εξάλλου δεν έχει θέμα διαφήμισης.Είναι όντως το καλύτερο συλλεκτικό site.Δεν έχει ανάγκη ούτε διαφήμισης ,ούτε κουτσομπολιού. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Dorian
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 41


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 07, 2016, 05:01:48 μμ »

Καλησπερα σε ολους,συμφωνω με το sabby κ τον xMac!!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 07, 2016, 06:55:12 μμ »

Θοδωρή όλα τα σάιτ χρησιμοποιούν το Facebook για να προβάλλουν τα σάιτ τους ή να ανεβάσουν την σελίδα τους.
Τό στέκι δεν έχει τέτοιες βλέψεις.
Δεν θέλουμε μέλη που νά μάς βρουν εκεί νά γραφτούν επειδή είναι μέλος το μπατσανακι τους ή είναι μέσα ή κουνιάδα του κτλ κτλ.
Θέλουμε να έχουμε μέλη που νά είναι ενεργά.
Θέλουμε οι κουβέντες μας να είναι σοβαρές.
Κάτι τέτοιο θα έκανε τό στέκι να χάσει το συλλεκτικό του χαρακτήρα και νά τό έκανε καφενείο.


Μίλησες ορθώς Γιώργο.
Αν τυχόν όμως -λέω εγώ τώρα- το κάνετε, πείτε μου το για να αποχωρήσω.Και χωρίς καμμιά παρεξήγηση.

Τόσο μίσος λοιπόν?

Ποιο μίσος; τι ιστορίες και πράσινα άλογα βρε Θόδωρα;... παναθεμά σε...  Απορία
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences