Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 01:50:26 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτιμηση νομισματων  (Αναγνώστηκε 25463 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 06:33:05 μμ »

Χρηστο , θα περιμενεις να τα πουλησω για να λυθει η απορια κ των δυο μας.....  NMMs , υπηρξες κατατοπιστικοτατος....  σου χαριζω ενα 5φραγκο (απο 1966 κ μετα ομως)  Σαρκασμός

χαχαχαχα Νικο με λενε Μαρινα μου! Χαμόγελο  και ειναι ΝΜS... το NMMs  μου θυμιζει τα καραμελακια! χαχαχαχαχαχα

χαχαχα τα του 1967,68, 69 που ειναι ασημενια ειναι με το χαμηλοτερο τιραζ για τα 5 φραγκα του ειδους! αρα και λιγο ακριβοτερα! δεν λεει... Κλείσιμο ματιού νικελενιο εχω.. αλλα δεν ειναι της εποχης που ηταν η μητερα μου εκει!

πλακα εκανα παντως.... δεν χρειαζεται! Μεγάλο χαμόγελο
m&m    μου ψιλοαρεσει.....ο Νικος  ...ποιος Νικος? Ο Νικος ο m&m....
Nικο σε πειραζω,,,ελπιζω να μην παρεξηγιεσε?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 06:41:42 μμ »

πλακα πλακα ολα αυτα τα νικελενια που μπορει να τα προωθησει κανεις ?  με τα αραβικα νομισματα επισης πως βρισκει κανεις ακρη ? τα νομισματα των κρατων του πρωην ανατολικου μπλοκ ?
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 07:13:22 μμ »

Χρηστο , θα περιμενεις να τα πουλησω για να λυθει η απορια κ των δυο μας.....  NMMs , υπηρξες κατατοπιστικοτατος....  σου χαριζω ενα 5φραγκο (απο 1966 κ μετα ομως)  Σαρκασμός

χαχαχαχα Νικο με λενε Μαρινα μου! Χαμόγελο  και ειναι ΝΜS... το NMMs  μου θυμιζει τα καραμελακια! χαχαχαχαχαχα

χαχαχα τα του 1967,68, 69 που ειναι ασημενια ειναι με το χαμηλοτερο τιραζ για τα 5 φραγκα του ειδους! αρα και λιγο ακριβοτερα! δεν λεει... Κλείσιμο ματιού νικελενιο εχω.. αλλα δεν ειναι της εποχης που ηταν η μητερα μου εκει!

πλακα εκανα παντως.... δεν χρειαζεται! Μεγάλο χαμόγελο
m&m    μου ψιλοαρεσει.....ο Νικος  ...ποιος Νικος? Ο Νικος ο m&m....
Nικο σε πειραζω,,,ελπιζω να μην παρεξηγιεσε?

Οχι Θωμα μου! γιατι να παρεξηγηθω; χαχαχα αφου κι εμενα εκει πηγε το μυαλο μου! μαλλον ειμαι ο χοντρουλης ο κιτρινος.. και λογο κοιλιτσας και λογο ομαδας! χαχαχαχα
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 07:17:28 μμ »

πλακα πλακα ολα αυτα τα νικελενια που μπορει να τα προωθησει κανεις ?  με τα αραβικα νομισματα επισης πως βρισκει κανεις ακρη ? τα νομισματα των κρατων του πρωην ανατολικου μπλοκ ?


χμμ... για να πω την αληθεια.. σε νικελενια κτλ. ειναι ψιλοδυσκολο εδω.. πρεπει να υπαρχει ατομο που να ενδιαφερθει για τετοια...

αραβικα κτλ;; βαλε φωτο και εδω ειμαστε! αν μπορω να βοηθησω... Χαμόγελο
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 07:35:58 μμ »

αραβικα κτλ;; βαλε φωτο και εδω ειμαστε! αν μπορω να βοηθησω... Χαμόγελο

Πλάκα σου κάνει Μαρίνα... ο Νικολής είναι κινητή εγκυκλοπαίδεια στα αράβικα, μουσουλμανικά και γενικά σε όσα δεν έχουν "φυσιολογικές" ημερομηνίες και γράμματα κλπ κλπ
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 08:06:31 μμ »

Νικο πριν ανεβασω φωτο σου λεω κρατη :  Λιβανος , Αιγυπτος , Ιορδανια , Κουβειτ , (νομιζω Εμιρατα ) Τυνισια ...(κατι τουρκικα δεν νομιζω οτι λενε τιποτα)
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 08:15:23 μμ »

Νικο πριν ανεβασω φωτο σου λεω κρατη :  Λιβανος , Αιγυπτος , Ιορδανια , Κουβειτ , (νομιζω Εμιρατα ) Τυνισια ...(κατι τουρκικα δεν νομιζω οτι λενε τιποτα)
επιασες λοττο ,,,η ειδικοτητα του,,,,καλο ξενυχτι...
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 08:32:08 μμ »

Νικο πριν ανεβασω φωτο σου λεω κρατη :  Λιβανος , Αιγυπτος , Ιορδανια , Κουβειτ , (νομιζω Εμιρατα ) Τυνισια ...(κατι τουρκικα δεν νομιζω οτι λενε τιποτα)

τυνησιας εχεις και στο αβαταρ σου... χαχαχαχαχαχα τουρκικα οθωμανικα;; Χαμόγελο βγαλε φωτο εδω ή στειλε μου τες σε  μηνυμα και θα το ψαξω.. Χαμόγελο

Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 09:28:21 μμ »

φιλε νικο καλησπερα!να εισαι καλα!να μεταδιδεις τις γνωσεις που καθημερινα εισπρατεις,απο την σοβαρη ενασχοληση σου με το νομισμα!σε κουβεντα που ειχαμε με τον ορφεα,μου ειπε πολυ καλα λογια,και ειναι ενθουσιασμενος με τις ειδικες γνωσεις που εχεις!σε χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 10:40:42 μμ »

Χαμόγελο Ο Ορφεας ειναι υπεροχος ανθρωπος και τεραστιος συλλεκτης! Σε αυτον οφειλω μεγαλο μερος των γνωσεων μου στα ελληνικα νομισματα.. με την βοηθεια του σε βιβλια! εδω στν επαρχια.. δεν υπαρχουν και πολλα γιαν α βρεις και να διαβασεις! Χαμόγελο

εδω, αν μπορω να βοηθησω.. γιατι οχι;; τα περισσοτερα ειναι παντως απο τον κραους... mintage, τιμες... Χαμόγελο αλλα οπου μπορω και ξερω... βαζω και την σαλτσουλα μου που ελπιζω να νοστιμιζει τα νομισματατακια και τις πληροφοριες.. που ξερεις.. ισως ετσι ανεβαινει και το ενδιαφερον και σε ατομα νεα στις συλλογες και δουμε να ασχολουνται! Χαμόγελο τι καλυτερο;; Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Achilles777
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 52


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 11:30:50 μμ »

Χαμόγελο Ο Ορφεας ειναι υπεροχος ανθρωπος και τεραστιος συλλεκτης! Σε αυτον οφειλω μεγαλο μερος των γνωσεων μου στα ελληνικα νομισματα.. με την βοηθεια του σε βιβλια! εδω στν επαρχια.. δεν υπαρχουν και πολλα γιαν α βρεις και να διαβασεις! Χαμόγελο

εδω, αν μπορω να βοηθησω.. γιατι οχι;; τα περισσοτερα ειναι παντως απο τον κραους... mintage, τιμες... Χαμόγελο αλλα οπου μπορω και ξερω... βαζω και την σαλτσουλα μου που ελπιζω να νοστιμιζει τα νομισματατακια και τις πληροφοριες.. που ξερεις.. ισως ετσι ανεβαινει και το ενδιαφερον και σε ατομα νεα στις συλλογες και δουμε να ασχολουνται! Χαμόγελο τι καλυτερο;; Χαμόγελο


κ. Νίκο Ροδίτη!!! Μιλάμε για τρελή νοστιμιά η σαλτσούλα  Κλείσιμο ματιού  Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 12:50:29 πμ »

Ο Ορφεας παλι ποιος ειναι Απορία?
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 08:45:20 πμ »

Ο Mesi του συλεκτισμου!
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 08:46:34 πμ »

Ο Mesi του συλεκτισμου!

Ποιος είναι ο Mesi;  Απορία Απορία Απορία  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 08:55:26 πμ »

Lionel Messi. Κοντουλης με μαυρα μαλια και οταν τον βλεπουν οι γυναικες μας στην τβ μας λενε και μας τσαντιζουν ''τι γλυκο παιδακι?!''  
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences