Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 01:08:16 μμ
Σελίδες: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550137 φορές)
0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #330 στις: Ιούλιος 29, 2013, 09:04:02 πμ »

Τι περιμένατε δηλαδή... στην  Ελλάδα ζούμε.
Κλείνουν προεγγραφές οι Γερμανοί έμποροι εδώ και ένα μήνα με 110-120 ευρώ το τεμάχιο.
Ενημέρωση από φίλο συλλέκτη που έκανε 'προεγγραφή' σε έμπορο : Σήμερα το πρωί ήρθε το mail με τον κωδικό συστημένου. Αύριο το πρωί φεύγει και έρχεται κυριλέ παράδοση στο σπίτι.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #331 στις: Ιούλιος 29, 2013, 09:05:39 πμ »

Για πες μας Κώστα, τελικά το τσίμπισες ή όχι;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #332 στις: Ιούλιος 29, 2013, 09:10:48 πμ »

Για πες μας Κώστα, τελικά το τσίμπισες ή όχι;

Όχι... δεν είναι του γούστου μου τα ευρώ.
Ίσως μελλοντικά να τα ξεκινήσω κι αυτά.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #333 στις: Ιούλιος 29, 2013, 09:11:36 πμ »

Στην Κρητη Ηρακλειο μονο ενα 8.15 τελος ειναι αλητες στην Αθηνα 800 τεμαχια και στην επαρχια 200 εγω σαν πρωην συναδελφος τους παρακαλεσα πηραν τηλεφωνο Αθηνα και μου ειπε μια συναδελφος οτι εχουν φυγει απο την τεταρτη μας ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #334 στις: Ιούλιος 29, 2013, 09:14:00 πμ »

Πηγα στην σταδιου...ειχε μεσα λαο .Απο φωτογραφιες που εχω δει στο στεκι ειχε 3-5 γνωστους χωρις να ξερω τα ονοματα τους...σε πηγαδακια τον 4-5 ατομων σκορπια.
Πανω στο μηχανημα που εβγαζε τα νουμερα ,αφισουλα "Αναμνηστικα τελος"

Βγήκα και έξω ήταν ένας Κύριος που μίλαγε στο κινητό του. Όταν τελείωσε τον ρωτάω για τα αναμνηστικά είστε εδώ ?

Ναι μου λέει αλλά τέλος ,εξυπηρετηθηκαν  τα νούμερα 50-55 μέχρι εκεί .Σημειώνω ότι στον γκισέ είχε άλλη αφίσα που έλεγε "Μέχρι 2 αναμνηστικά το άτομο"

και μου συμπληρώνει 800 κομμάτια πήγαν σε εμπόρους ,100 εδώ και 100 σε όλη την επαρχεία ....

Δεν με πειράζει ,έκανα τον ωραίο πρωινό περίπατο μου ,είπα μπας και πάρω το 1ο μου αναμνηστικό στην συλλογή μου δεν πέτυχε...θα τα φάω σε αυτοκινητακια τα 60 ευρό και όλα μια χαρά . Γλώσσα
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #335 στις: Ιούλιος 29, 2013, 09:17:14 πμ »

Για πες μας Κώστα, τελικά το τσίμπισες ή όχι;
Όχι... δεν είναι του γούστου μου τα ευρώ.
Ίσως μελλοντικά να τα ξεκινήσω κι αυτά.
Ισως τότε να είναι καλύτερα. Μπορεί και να μην υπάρχει τότε το ευρώ....

Πάντως €110-€120 προεγγραφή (+ ταχυδρομικά; ) για ενα νόμισμα €65 μείον τον ΦΠΑ για τους γερμανούς είναι πάρα πολλά. Αυτό σημαινει ότι η τιμή του θα ανεβεί πολύ, μα πάρα πολύ,  σε λίγο χρονικό διάστημα.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #336 στις: Ιούλιος 29, 2013, 10:03:27 πμ »

επειδή είμαι από αυτούς που είπα να πάω σήμερα, για πρώτη μου φορά να πάρω και εγω το αναμνηστικό, να προσθέσω και εγώ, πόσο απαράδεκτη είναι η κατάσταση. 800 είχαν φύγει, 100 επαρχία και 100 όλος ο κόσμος που περίμενε εκεί. ξεφτίλα τελείως. εγώ πήρα, αλλά έχω ξενερώσει τόσο πολύ, που σκέφτομαι πολύ αν θα συνεχίσω να ασχολούμαι. κρίμα.
Καταγράφηκε
Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #337 στις: Ιούλιος 29, 2013, 10:38:04 πμ »

ντροπής πράγματα σήμερα ....
100 τεμάχια όλα κι όλα .... μέχρι το νούμερο 58 πήραν, εγώ έμεινα με μη πω τι στο χέρι ....
800 λέει έχουν ήδη πάει στους εμπόρους ...

ας μας πουν τουλάχιστον ότι θα τα δίνουν όλα εκεί να μην ξυπνάμε και περιμένουμε τσάμπα να ξέρουμε ότι θα τα αγοράσουμε διπλή - τριπλή τιμή ......
Καταγράφηκε
kimon
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 432



Προφίλ
« Απάντηση #338 στις: Ιούλιος 29, 2013, 10:44:14 πμ »

Στη Θεσσαλονίκη έδωσαν 11 κομμάτια! Ξέρει κανείς κάτι άλλο;
Στο Βόλο τα πήραν πρωί πρωί έμποροι από Αθήνα, είπαν σε γνωστό μου που πήγε!
Μόνο το Α να πιάσεις από το αλφάβητο, δεν τελειώνεις. Αίσχος, αλητία, αισχροκέρδια...
Καταγράφηκε

το συλλέγειν εστί φιλοσοφείν
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #339 στις: Ιούλιος 29, 2013, 10:57:50 πμ »

Μου φαινεται αδιανοητο να δοθηκαν 800 κομματια σε εμπορους και μονο 200 σε συλλεκτες.Αν ισχυει κατι τετοιο μιλαμε απλα για εμπαιγμο!!!
Απ'οσο ξερω παντως σε ξενους εμπορους δεν δοθηκαν τοσα πολλα γιατι λογω του οτι δεν πληρωνουν τον ΦΠΑ προτιμησαν να τα δωσουν σε Ελληνες. Αλλα και παλι ,800 κομματια ειναι αδιανοητο.Θα προσπαθησω να μαθω αν οντως ισχυει κατι τετοιο ή αν ειναι ραδιο αρβυλα και θα ενημερωσω......
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #340 στις: Ιούλιος 29, 2013, 10:59:53 πμ »

Οντως Θεσσαλονίκη μόνο οι 11 που μπήκαν στις 08:00 στην ΤτΕ έκαναν προεγγραφή για ΕΝΑ αναμνηστικό και το πλήρωσαν μετά από τηλεφωνική επαφή της υπαλλήλου με τα Κεντρικά της Αθήνας. Οι υπόλοιποι έφευγαν βρίζοντας. Πρώτος τυχερός ο Φάνης. Ακολούθησε ο υποφαινόμενος, ο Μπάμπης και άλλοι οκτώ τυχεροί εκτός στεκιού. Και εις άλλα με υγεία! Οσο για  τα λεγόμενά σου Γιάννη δυστυχώς είναι αλήθεια. Η υπάλληλος μας είπε ότι υπάρχουν για όλη την Ελλάδα μόνο 150!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2013, 12:09:02 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #341 στις: Ιούλιος 29, 2013, 11:08:21 πμ »

πάντως λίγο που κοίταξα εδώ το δίνουν σε φυσιολογική σχετικά τιμη, και όχι τα πάνω από 100 που ακούω.

http://www.electacollections.com/Ελλάδα-10-Ευρώ-ασημένιο-Proof-Πυθαγόρας-ο-Σάμιος-2013_p-1216249.aspx
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #342 στις: Ιούλιος 29, 2013, 11:18:33 πμ »

πάντως λίγο που κοίταξα εδώ το δίνουν σε φυσιολογική σχετικά τιμη, και όχι τα πάνω από 100 που ακούω.

http://www.electacollections.com/Ελλάδα-10-Ευρώ-ασημένιο-Proof-Πυθαγόρας-ο-Σάμιος-2013_p-1216249.aspx


Αυτη η τιμη ειναι εξαιρετικη και δεν νομιζω να κρατησει για πολυ.Οποιος δεν το προλαβε και το θελει καλυτερα να το παρει τωρα πριν παει στα υψη. Στο εξωτερικο εχει αρχισει ηδη και ξεφευγει.
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #343 στις: Ιούλιος 29, 2013, 11:25:01 πμ »

Οντως Θεσσαλονίκη μόνο οι 11 που μπήκαν στις 08:00 στην ΤτΕ έκαναν προεγγραφή για ΕΝΑ αναμνηστικό και το πλήρωσαν μετά από τηλεφωνική επαφή της υπαλλήλου με τα Κεντρικά της Αθήνας. Οι υπόλοιποι έφευγαν βρίζοντας. Πρώτος τυχερός ο Φάνης. Ακολούθησε ο υποφαινόμενος, ο Μπάμπης και άλλα οκτώ τυχεροί εκτός στεκιού. Και εις άλλα με υγεία! Οσο για  τα λεγόμενά σου Γιάννη δυστυχώς είναι αλήθεια. Η υπάλληλος μας είπε ότι υπάρχουν για όλη την Ελλάδα μόνο 150!!

Ήμουν και εγώ στους 11 τυχερούς!!!! Σαρκασμός

Πάντως πιστεύω πως πρέπει να διαμαρτυρηθούμε.Δεν είναι κατάσταση αυτή..να στήνεσαι έξω απο την τράπεζα και με το ζόρι να παίρνεις ένα κομμάτι(και αν) απο τα 1000 γιατί τα 850 τα έχουν πάρει οι έμποροι.Κανονικά έπρεπε όσα μείνουν να πάρουν οι έμποροι.Τα νομίσματα τα βγάζουν υποτίθεται για τους συλλέκτες.Είναι απαράδεκτοι!!!
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #344 στις: Ιούλιος 29, 2013, 11:59:35 πμ »

εγω δεν ειμαι απο τους τυχερους,αλλα πληρωσα 22 ευρω καπελο και το πηρα,απο το σαιτ που προειπε ο φιλος.
Κυριε θαναση Χιλια ευχαριστω οπως και να χει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences