Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 06:04:14 μμ
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550193 φορές)
0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #195 στις: Ιούνιος 25, 2013, 12:31:49 μμ »

Tην 1η του μηνα θα διατεθουν τα μπλιστερ για το 2013 απο την ΤΤΕ μηπως καποιος ξερει αν με εξουσιοδοτηση μπορει καποιος να παρει για λογαριασμου αλλου γιατι μαλλον δεν θα μπορεσω να ειμαι αυτη την βδομαδα ο ιδιος για να τα παρω.

παλια ίσχυε με εξουσιοδοτηση επειδή εδιναν λίγα τεμάχια.
Αλλα γιατί να κανεις εξουδιότηση? δεν χρειαζετε, ας παει με την ταυτότητα και ας πάρει με το ονομα του όσα θέλεις.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #196 στις: Ιούνιος 25, 2013, 12:35:43 μμ »

Miχάλη μέχρι δέκα δίνουν....μου το ανέφεραν ρητά!
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #197 στις: Ιούνιος 25, 2013, 01:24:32 μμ »

το ξέρω 10 τεμάχια για τους περισσότερους ειναι υπεραρκετά
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #198 στις: Ιούνιος 25, 2013, 03:47:14 μμ »

Νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος πανικού για το συγκεκριμένο μπλιστεράκι.Απ'όσο γνωρίζω το ενδιαφέρον δεν είναι και πολύ μεγάλο οπότε θα υπάρχει για αρκετο ίσως καιρό.Αν και όπως έχω ξαναπεί έχει τις προοπτικές μελλοντικά να εξελιχθεί σε καλή επένδυση για όποιον μπορεί να στοκάρει για κάποια χρόνάκια  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #199 στις: Ιούνιος 25, 2013, 08:48:52 μμ »

για μενα δεν αξίζει να κανεις επένδυση σε βλιστερ
λογω της κρισης οι τιμές όλων των βλιστερ και όχι μονο των ελληνικών εχουν παρει την κατηφορά
πριν μερικά χρονάκια τα βλιστερ 2004 ,2007 και ειδικα καζαντζάκης κάλλας πουλιώταν σε καλές τιμές
ειδικα καλλας πανω από 100 ευρω.
τωρα και αυτά εχουν πέσει σε τραγικές τιμές ακόμη και το πιο δύσκολο βλιστερ για μένα το 2002 το ολανδικό
κλείνει γύρω στα 50-60ευρώ όταν πριν μερικά χρονια εκλεινε στα 150 και μερικοί εμποροι το δίναν μέχρι και 200ευρώ.
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #200 στις: Ιούνιος 25, 2013, 10:52:50 μμ »

για μενα δεν αξίζει να κανεις επένδυση σε βλιστερ
λογω της κρισης οι τιμές όλων των βλιστερ και όχι μονο των ελληνικών εχουν παρει την κατηφορά
πριν μερικά χρονάκια τα βλιστερ 2004 ,2007 και ειδικα καζαντζάκης κάλλας πουλιώταν σε καλές τιμές
ειδικα καλλας πανω από 100 ευρω.
τωρα και αυτά εχουν πέσει σε τραγικές τιμές ακόμη και το πιο δύσκολο βλιστερ για μένα το 2002 το ολανδικό
κλείνει γύρω στα 50-60ευρώ όταν πριν μερικά χρονια εκλεινε στα 150 και μερικοί εμποροι το δίναν μέχρι και 200ευρώ.

Οπως εχουμε ξαναπει οι τιμες σχεδον σε ολα τα ευρωνομισματα εχουν πεσει παρα πολυ λογω κρισης.Αυτο δεν σημαινει οτι θα μεινουν για παντα εκει.Στο εβαυ μπορεις να βρεις μεχρι και το προοφ του 2012 σε χαμηλοτερη τιμη απο την τιμη εκδοσης της τραπεζας.Πιστευει καποιος οτι αυτη η κασετινα σε 4-5 χρονια θα κανει μονο 85 ευρω??Για αυτο ειπα "οποιος μπορει να τα κρατησει μερικα χρονακια".Το φετινο μπλιστερακι εχει ολες τις προδιαγραφες να πιασει καλα λεφτα στο μελλον.Πρωτον εχει πολυ μικρο κοστος και μπορει να στοκαριστει ευκολοτερα απο αλλες χρονιες.Δευτερον κατα 99,9% το 2 ευρω με τον ταυρο δεν θα βγει οποτε το τιραζ του φετινου 2ευρου θα ειναι 24,000 κομματια,κατι που το κατατασσει αν δεν κανω λαθος ως το 3ο σπανιοτερο ελληνικο 2ευρω.Οποιος θελει αμεσο κερδος καλυτερα ας το ξεχασει με την κατασταση που επικρατει σημερα.Μονο τα ασημενια και το μινι χρυσο θα πιασουν καλα λεφτα φετος.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #201 στις: Ιούνιος 25, 2013, 11:01:34 μμ »

Κρύβε λόγια...... Μεγάλο χαμόγελο δεν θα φτάσουν για όλους!!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #202 στις: Ιούνιος 25, 2013, 11:14:59 μμ »

Με την τρεχων κατάσταση το μερικά χρονιάκια το βλέπω πολύ ουτοπικό , εδώ δεν ξέρουμε τι θα γίνει αύριο.
Το αγοραστικό κοινό για τα βλίστερ έχει πέσει και δεν βλέπω να αλλαζει η κατάσταση προς τα πάνω
Αυτό ειναι το 12 ελληνικό βλιστερ, με μονη διαφοροποίηση της ημερομηνίες και την συσκευασία
Αν ισχύσει το τιράζ είναι όντως χαμηλό. Θα δείξει η αγορα τι μέλει γενέστε για το συγκεκριμενο
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #203 στις: Ιούνιος 26, 2013, 12:03:13 πμ »

Κρύβε λόγια...... Μεγάλο χαμόγελο δεν θα φτάσουν για όλους!!! Σαρκασμός

Τα μίνι και τα ασημένια εννοώ δεν θα φτάσουν.
Για το blister...έχω την ίδια γνώμη με τοn Miχάλη. Το μέλλον θα δείξει!!
Καταγράφηκε
SENTOUKI
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 270



Προφίλ
« Απάντηση #204 στις: Ιούνιος 26, 2013, 08:18:40 πμ »

Μια πληροφορια που εχω ειναι οτι για το δυσκολο το ασημενιο σκεφτονται να το δινουν μονο σε οσους αγορασουν ολο το φετινο προγραμμα ( εννοω τα ασημενια και τα χρυσα )
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #205 στις: Ιούνιος 26, 2013, 08:25:24 πμ »

Μια πληροφορια που εχω ειναι οτι για το δυσκολο το ασημενιο σκεφτονται να το δινουν μονο σε οσους αγορασουν ολο το φετινο προγραμμα ( εννοω τα ασημενια και τα χρυσα )

Ακουγεται περιεργο αλλα μπορει να γινει μονο υπο την προυποθεση οτι και 3 ασημενια με το χρυσο θα βγουν ολα την ιδια περιοδο,αλλιως πως θα ξερουν ποιος πηρε τι?
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #206 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:48:51 πμ »

Μια πληροφορια που εχω ειναι οτι για το δυσκολο το ασημενιο σκεφτονται να το δινουν μονο σε οσους αγορασουν ολο το φετινο προγραμμα ( εννοω τα ασημενια και τα χρυσα )

Νικόλα,όταν λές ''το δύσκολο'' τη εννοείς; Ποιο εννοείς;;
Τα φετινά ασημένια και το μινι 1000τμχ από το καθένα, δεν είναι;; Απορία
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #207 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:54:44 πμ »

Μια πληροφορια που εχω ειναι οτι για το δυσκολο το ασημενιο σκεφτονται να το δινουν μονο σε οσους αγορασουν ολο το φετινο προγραμμα ( εννοω τα ασημενια και τα χρυσα )

Ακουγεται περιεργο αλλα μπορει να γινει μονο υπο την προυποθεση οτι και 3 ασημενια με το χρυσο θα βγουν ολα την ιδια περιοδο,αλλιως πως θα ξερουν ποιος πηρε τι?


Γίνετε Γιάννη. ¨οταν τα παίρνεις από την ΤτΕ συμπληρώνουν ένα χαρτί με τα στοιχεία σου.Γι άυτο θέλουν και ταυτότητα.
Αυτό μετα γίνετε καταχώριση στο σύστημα.(online)
Τα πάντα ξέρουν!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #208 στις: Ιούνιος 26, 2013, 04:50:53 μμ »

Μια πληροφορια που εχω ειναι οτι για το δυσκολο το ασημενιο σκεφτονται να το δινουν μονο σε οσους αγορασουν ολο το φετινο προγραμμα ( εννοω τα ασημενια και τα χρυσα )

Ακουγεται περιεργο αλλα μπορει να γινει μονο υπο την προυποθεση οτι και 3 ασημενια με το χρυσο θα βγουν ολα την ιδια περιοδο,αλλιως πως θα ξερουν ποιος πηρε τι?


Γίνετε Γιάννη. ¨οταν τα παίρνεις από την ΤτΕ συμπληρώνουν ένα χαρτί με τα στοιχεία σου.Γι άυτο θέλουν και ταυτότητα.
Αυτό μετα γίνετε καταχώριση στο σύστημα.(online)
Τα πάντα ξέρουν!! Κλείσιμο ματιού

Μιχαλη αν δεις σε τι προγραμμα καταχωρουν τα στοιχεια μας, θα γελασεις!!! Ακομα και οκταχρονο θα εκανε καλυτερη μηχανοργανωση απο την ΤτΕ Μεγάλο χαμόγελο
Τα στοιχεια περνιουνται(για τα ματια του κοσμου το πιθανοτερο) σε ενα προγραμμα excel.Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ποτε δεν εχει κοιταξει κανεις αυτο το προγραμμα να δει τι παιρνεις και θα σου εξηγησω αμεσως το γιατι.Οταν ειχαν βγει τα μινι χρυσα με την Πελλα το οριο κατα ατομο ηταν νομιζω 2-3.Επειδη χρειαζομουν μερικα ακομα μολις παρελαβα την ποσοτητα που μου αναλογουσε ξαναπειρα αριθμο και περιμενα στην ουρα.Σε πληροφορω οτι μου ξαναεδωσαν κανονικα τα ιδια νομισματα που κανονικα δεν θα επρεπε να μου δωσουν αν υπηρχε ονλαιν συστημα,γιατι αλλιως θα χτυπαγε το ονομα μου οτι εχω ηδη παρει την ποσοτητα που δικαιουμαι.....Οποτε αυτα που λενε για καταγραφη στοιχειων ειναι ιστοριες για αγριους.Οι ανθρωποι ειναι αιωνες πισω.Τουλαχιστον αυτα ισχυαν μεχρι πολυ προσφατα....
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #209 στις: Ιούνιος 26, 2013, 05:30:02 μμ »

το excel Αυτό ίσχυει μόνο για αθήνα ασε που οταν έχει ουρα στο ταμείο δεν το βλέπω να γίνεται έλεγχος realtime
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences