Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 12:53:54 μμ
Σελίδες: 1 ... 147 148 [149] 150 151 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550131 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #2220 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 12:47:10 πμ »

Ο αδαής φίλε προτού αγοράσει καλό είναι να δει που κινείται  η αγορά, να μελετήσει λίγο και μετά να αρχίσει να αγοράζει. Διαφορετικά αδαής θα παραμείνει είτε μέσα στο Στέκι, είτε στο eBay είτε οπουδήποτε.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #2221 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 12:54:30 πμ »

Ο αδαής φίλε προτού αγοράσει καλό είναι να δει που κινείται  η αγορά, να μελετήσει λίγο και μετά να αρχίσει να αγοράζει. Διαφορετικά αδαής θα παραμείνει είτε μέσα στο Στέκι, είτε στο eBay είτε οπουδήποτε.

δεν θα διαφωνησω  αλλα αυτο δεν καθιστα μικροτερη ουτε την προκληση ουτε και το ποσο που ζητα καποιος
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2222 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:08:44 πμ »

διατιμηση δεν υπαρχει πουθενα και ενα παραπανω στα νομισματα.Ο καθενας πουλα οσο του κανει κεφι.Αλλο θεμα ειναι βεβαια αν θα βρει αγοραστη. Μονο τα κομ#####στικα κρατη ειχαν διατιμηση,οταν και αν βεβαια υπηρχε κατι προς πωληση . Koυμ#####στης και συλλεκτης νομισματων δεν πολυπαει γιατι ως γνωστον το χρημα ειναι  το οργανο των καπιταλιστων(τρομαρα μας) εναντια στους προλεταριους!!!!! (Που τα βρισκω και τα γραφω!)
Παράθεση
Ευχομαι ειλικρινα να τα πουλησουν και να μην τους μεινουν.
Υ.Γ αν καταλαβες, το σχολιο μου ηταν ελαφρα ειρωνικο !
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2223 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:09:16 πμ »

ειδες ουτε και στο Στεκι δεν αρεσει η λεξη Κομ#####στης
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #2224 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:17:27 πμ »

Λίγη υπομονή ένα δύο μήνες ειναι καλύτερα,γιατί έτσι κάπως φαίνεται άσχημα σε όλους.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2225 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:27:06 πμ »

Στρουθοκαμηλισμος δηλαδη.....οχι δεν τον μπορω...συμφωνω με τον Αναργυρο ο καθενας μπορει να βαλει οτι τιμη θελει αυτος που αγοραζει ας προσεχει
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #2226 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:32:16 πμ »

Θα παρακαλουσα τον Κο Σταματοπουλο οταν μπορει να μας πει την αποψη του σε αυτο το θεμα που εχει προκυψει σχετικα με το μινι χρυσο.

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=11437.0
Άνθρωποι των νομισμάτων καλησπέρα σας!Πριν απαντήσω σε κάποια ερωτήατά σας θα ήθελα να διευκρινίσω το τι έγινε με το mini gold.ξεκινώντας τη μακέτα του νομίσματος προκειμένου να πάει για έγκριση,και ψάχνοντας στο internet κάποια στοιχεία για την Τίρυνθα,εμφανίστηκαν διάφορες εκδοχές ορθογραφίας του τοπονυμίου·Η αρχική μακέτα έγινε με την ορθογραφική εκδοχή<<Τύρινθα>>Ερωτώντας λοιπόν για το ποιά εκδοχή είναι σωστή,αλλάξαμε την μακέτα γιατί επικρατέστερη εκδοχή ειναι Τύρινθα!Εν συνεχεία και απο δικό μου λάθος όταν έγινε η υλοποίηση του νομίσματος στον υπολογιστή,πέρασα κατα λάθος το παλιό αρχείο με την "λανθασμένη"ορθογραφία Κατα διαβολικη σύμπτωση,δεν το αντιλήφθηκε κανεις,κατα τη διαδικασία των ελέγχων.προφανως συνετέλεσε στο λάθος και η μορφή της λέξεως και οτι πρόκειται για τοπονύμιο.Εν πασει περιπτώσει για το λάθος αυτό αναλαμβάνω την ευθύνη! Εδώ δράττομαι της ευκαιρίας να πω οτι το Νομισματικό πρόγραμμα είναι υλοποίηση και μεράκι λίγων ανθρώπων που πιστεύουμε σε αυτό και το αγαπάμε.
  Πρέπει να γνωρίζετε οτι έχω παλέψει πάρα πολύ για να επιβάλλω την εικαστική μου άποψη στις διάφορες επιτροπές εγκρίσεων.Θα μπορούσα να είμαι ένας δημόσιος υπάλληλος να κάνω τα τυπικά, να βγαίνει ενα νόμισμα το χρόνο όπως παλιά και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Ουτε λάθη ούτε σκοτούρες! Το ιδίωμα του Έλληνα όμως ειναι στα καλά να δοξαστούμε όλοι σχετικοί και αςχετοι και στα κακά και άτυχα να βρίσκουμε αποδιοπομπαίους τράγους!!Εγω όμως και οι άνθρωποι που συνεργάζομαι
 θα συνεχίσουμε δυναμικά να φτιάχνει η Ελλάδα προϊόντα!Σε εμένα έλαχε ο κλήρος να φτιάχνω νόμισματα γιατι αυτή είναι η δουλειά μου.Συγχωρήστε μου τα λάθη και με τη στήριξη σας δώστε μου δύναμη να συνεχίσω!
  Βάζω τέλος σε αυτό το θέμα και Έρχομαι στα άλλα ερωτήματά σας.Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι το πρόγραμμα θα συνεχιστεί και το 2014 και θα είναι παρόμοιο μέτο φετεινό και δουλεύουμε με γρήγορους ρυθμούς για την υλοποίηση του.Δεν μπορώ όμως να αποκαλύψω λεπτομέρειες πριν τις επίσημες ανακοινώσεις του υπουργείου οικονομικών,γιατι δεσμεύομαι με το απόρρητο.

Εξ'οσων καταλαβαιλω εγω το προγραμμα του 2014 θα ειναι ακριβως το ιδιο με του 2013 οσον αφορα τα προϊοντα τα οποια βεβαια θα εχουν καινουργιο θεματικο περιεχομενο.
Σχετικα με το λαθος για το χρυσο της Τιρυνθας ειναι περιεργο που δεν επεσε σε κανενος την αντιληψη αλλα ειναι επισης και προς τιμην σας που το αναγνωριζεται και παιρνεται την ευθυνη.
Αυτο που εχω εγω να πω ειναι συνεχιστε την πολυ καλη δουλεια που κανετε και δεν εχουμε να ζηλεψουμε τιποτα απο τα ξενα προγραμματα. Δοξα το θεο θεματα υπαρχουν παμπολα απο τα οποια μπορειτε να εμπνευστειτε και συνδυασμο με το ταλεντο σας θα εχουμε πολυ ωραια νομισματα οπως περσυ και φετος . Λιγο καλυτερη οργανωση θελει η ολη διαδικασια αλλα το θετικο ειναι οτι υπαρχουν σημαδια βελτιωσης και καλη θεληση.




   
 

Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #2227 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:40:27 πμ »

μα δεν αναφερθηκα μονο στον αδαη το θεμα ειναι σε αυτον που αντιλαμβανεται και η προκληση ειναι στομφωδης με αποτελεσμα να προκαλειται το κοινο αισθημα να γραψει λεξεις με αστερακια Γλώσσα(και δεν αναφερομαι στο κομ#####στης Γλώσσα) εν πασει περιπτωσει συμφωνω με τον georok
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #2228 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:42:04 πμ »

διατιμηση δεν υπαρχει πουθενα και ενα παραπανω στα νομισματα.Ο καθενας πουλα οσο του κανει κεφι.Αλλο θεμα ειναι βεβαια αν θα βρει αγοραστη. Μονο τα κομ#####στικα κρατη ειχαν διατιμηση,οταν και αν βεβαια υπηρχε κατι προς πωληση . Koυμ#####στης και συλλεκτης νομισματων δεν πολυπαει γιατι ως γνωστον το χρημα ειναι  το οργανο των καπιταλιστων(τρομαρα μας) εναντια στους προλεταριους!!!!! (Που τα βρισκω και τα γραφω!)
Παράθεση
Ευχομαι ειλικρινα να τα πουλησουν και να μην τους μεινουν.
Υ.Γ αν καταλαβες, το σχολιο μου ηταν ελαφρα ειρωνικο !
ναι το συνειδητοποιησα κατοπιν εορτης Κλείσιμο ματιού παρ ολα αυτα η ουσια παραμενει,, ελευθερια μεν και οτι σπειρεις θα οργωσεις αλλα ας μην γινομαστε τοσο προκλητικοι ,δηλαδη ο αλλος μπορει να στηθηκε χτες στην ουρα και να μην προλαβε να παρει με 65 ευρω ποσο ηταν και σημερα το βλεπει 170,,ε το σπας το πληκτρολογιο Γλώσσα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:56:13 πμ από apb » Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #2229 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:44:57 πμ »

55 μαζί με φπα ήταν?
Καταγράφηκε
aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #2230 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:50:42 πμ »

65 Τελική
Καταγράφηκε
aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #2231 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:51:18 πμ »

συν 2,80 το μετρο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #2232 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:59:28 πμ »

Και κυκλοφορεί μεχρι και 360
http://www.ebay.com/itm/Greece-10-Euro-Silver-Proof-2013-Hippocrates-of-Kos-Extremely-Rare-/261341841966?pt=US_Bullion_Coins&hash=item3cd9300a2e
Ελεος!!!!!
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #2233 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 02:06:16 πμ »

Θα ήταν ενδιαφέρον να φτιπαχναμε ένα διάγραμμα με τιμές ολοκληρωμένων πωλήσεων ανά τις μέρες.
Μια καμπύλη για τις ψηλότερες και μια για τις χαμηλότερες!
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #2234 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 02:28:29 πμ »


αν ειναι δυνατον.. Έκπληξη μαλλον θα μεινουν ανεξοφλητα τα 357  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 147 148 [149] 150 151 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences