Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 07:15:56 μμ
Σελίδες: 1 ... 146 147 [148] 149 150 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550208 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #2205 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 07:25:11 μμ »

Φίλοι μου καλησπέρα σας σήμερα πήρα και εγώ τον Ιπποκράτη το ασημένιο βέβαια,με εσωτερικές διαδικασίες.Ελπίζω ότι σας άρεσε.και σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Αυτο που μπορώ να σας πω για την ώρα είναι οτι η σειρά Ελληνικός πολιτισμός θα συνεχιστεί,και για το 2014.Επίσης πιστεύω οτι ωραίο νόμισμα ειναι και αυτό του Καβάφη,ιδίως αν είχε κυκλοφορήσει και σε ευγενές μέταλλο.Πάνως κρατήστε κανά φράγκο γιατι έρχονται προϊόντα πολύ σύντομα μέσα στο νέο έτος!
K. Σταματόπουλε γνωρίζετε σε τι τιράζ θα βγούνε? θα έχουμε πάλι τα ίδια ή θα βγάλουν πιο πολλά κομμάτια?
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #2206 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 08:25:54 μμ »

Φίλοι μου καλησπέρα σας σήμερα πήρα και εγώ τον Ιπποκράτη το ασημένιο βέβαια,με εσωτερικές διαδικασίες.Ελπίζω ότι σας άρεσε.και σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Αυτο που μπορώ να σας πω για την ώρα είναι οτι η σειρά Ελληνικός πολιτισμός θα συνεχιστεί,και για το 2014.Επίσης πιστεύω οτι ωραίο νόμισμα ειναι και αυτό του Καβάφη,ιδίως αν είχε κυκλοφορήσει και σε ευγενές μέταλλο.Πάνως κρατήστε κανά φράγκο γιατι έρχονται προϊόντα πολύ σύντομα μέσα στο νέο έτος!
Τα συγχαρητήρια και από μένα για την καταπληκτική δουλεία που κάνετε. Εγώ κατάφερα και τα πήρα όλα άλλα το φετινό πρόγραμμα ήταν αρκετά βαρύ για έναν μέσο συλλέκτη. Γι’ αυτό καλά είναι κανένα τρίμηνο να πάρουμε ανάσα και ξανά για το νέο πρόγραμμα που πιστεύω πως θα αρχίσει με δίευρο για την προεδρία, γιατί ποίος ξέρει αν θα ξανακάνουμε άλλη;
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #2207 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 08:27:56 μμ »

Να δούμε σε τι θα πρωτοαπσντήσει ο κ. Σταματόπουλος με τόσες ερωτήσεις.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #2208 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 08:29:24 μμ »

αμα μας πει...μετα θα πρεπει να μας σκοτωσει  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #2209 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 09:39:46 μμ »

Τι έγινε με τους αριθμούς προτεραιότητας σήμερα στην ΤΤΕ; Έπεσε κάτι στην αντίληψή σας;
Συνονόματε ΝΙΚΟ όντως ξεκίνησαν απο το 6 και ο πρώτος που πήρε απο τον κόσμο ήταν το παιδί που μοίραζε τα χαρτάκια έξω απο την τράπεζα και είχε το νούμερο 6. Δεν έγινε κάτι το μεμπτό ως προς αυτό. Βέβαια πριν το παιδί αυτό απ' οτι είδα πρώτη πρώτη πήρε μια υπάλληλος της τράπεζας  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Είχαν πει ότι θα μοίραζαν 300 κομμάτια και έκοψαν αριθμούς μέχρι τον αριθμό 300. Το μηχάνημα και με το μίνι χρυσό είχε ''χαλάσει'' και ξεκίνησαν οι αριθμοί από πιο μεγάλο νούμερο  Σφραγισμένα χείλη

Το ξεκινούν επίτηδες από πιο μπροστά για να έχουν στο τέλος της μέρας και κάποια κομμάτια καβάτζα, είτε για τους ίδιους, είτε για άλλους ''γνωστούς'' τους. Εμένα δεν με πειράζει φυσικά (πήρα τα κομμάτια που ήθελα) και το θεωρώ δεδομένο  ότι θα συμβεί...και εγώ να ήμουν στην θέση τους και μου έλεγε ένας φίλος 'ρε συ κράτησέ μου ένα κομμάτι και θα περάσω το μεσημέρι' θα του κρατούσα.


υγ. Το μηχάνημα δεν μπορεί να πάθει την βλάβη που λένε...πάντα ξεκινάει από το ένα


Εχθές έμαθα ότι στην τράπεζα απέξω,πουλούσαν νούμερα προς 10 ευρώ,στις 12:30 η ώρα.(δεν γνωρίζω αν αληθεύει,πιστεύω όμως τον φίλο που μου το είπε)
Φυσικά τα νούμερα ήταν ψέυτικα και προέρχονταν από το ίδιο μηχάνημα που τα βγάζει,αλλά για
διαφορετικό ταμείο,από αυτό που έδινε τα αναμνηστικά. Με λίγα λόγια δεν γίναν δεκτά.
Αν πραγματικά αληθεύει......θέλουμε ένα γερό ξύλο όλοι μας γι' αυτή την κατάσταση που εμείς
οι ίδιοι δημιουργήσαμε! Θυμός   Γενικά μιλάω,μη τα βάλετε τώρα μαζί μου! Αναποφασιστικότητα
Ίσως θα πρέπει να ντρεπόμαστε και την επόμενη φορά να αναρωτηθούμε προς τι όλα αυτά!
Και για να μήν παρεξηγηθώ πρώτος από όλους εγώ.
Πραγματικά είμαι πολύ πικραμένος.



Αυτό έμαθα και γω από κάποιο άτομο εμπιστοσύνης, Όπως και το ότι ήρθαν κάποια άτομα στο παραπέντε και πήραν νομίσματα με χαρτάκια από τους μέσα. Είναι σωστό; Όσο για τα 10 ευρώ αν τελικά είναι αλήθεια πολύ ξεφτίλα
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #2210 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 09:43:06 μμ »

Φίλοι μου καλησπέρα σας σήμερα πήρα και εγώ τον Ιπποκράτη το ασημένιο βέβαια,με εσωτερικές διαδικασίες.Ελπίζω ότι σας άρεσε.και σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Αυτο που μπορώ να σας πω για την ώρα είναι οτι η σειρά Ελληνικός πολιτισμός θα συνεχιστεί,και για το 2014.Επίσης πιστεύω οτι ωραίο νόμισμα ειναι και αυτό του Καβάφη,ιδίως αν είχε κυκλοφορήσει και σε ευγενές μέταλλο.Πάνως κρατήστε κανά φράγκο γιατι έρχονται προϊόντα πολύ σύντομα μέσα στο νέο έτος!

Συγχαρητήρια πού ωραία δουλειά, Η συσκευασία θέλει όμως αλλαγή. δεν είναι για τέτοιο νόμισμα!!!
Καταγράφηκε
fotiscy
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 370



Προφίλ
« Απάντηση #2211 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 03:46:10 πμ »

Παιδία πολύ απλά όσοι δνε το πήρατε γιατί μερικοί θέλουν να βγ΄ζουν στην πλάτη σας απλά μην αγοράζετε και η τιμή του αναγκαστικά θα γίνει ίση με την τιμή έκδοσης.
Για παράδειγμα τα χρυσά του 2012 εγώ τα πήρα προς 484 το 1 αντί 500...
Αν έχετε υπομονή περιμένετε. Κρίμα είναι να σας κλέβουν...

!!!αυτο πιστευω  πως ειναι το σωστο αλλωστε ...σε τιμη κατω της τιμης εκδοσης απο που το ειχες βρει για να μαθαινουμε κιολας ιντερνετ ή αλλου?


δες εδω

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=10699.0
Καταγράφηκε

“Out of the mountain of despair, a stone of hope” MLK
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #2212 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 05:56:46 μμ »

Πολύ ωραία νομίσματα φέτος αλλα αυτό το πράγμα από 65 ευρω την άλλη μέρα να πωλούνται 200+ και 170 ευρω από Έλληνες  (συλλέκτες  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  )εχει πολύ πλάκα.Λευτέρη ευχαριστώ φίλε μου που μου είπες για την αίτηση .Ας μην τα πάρω ποτέ μου  Φιλί
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 21, 2013, 06:05:27 μμ από dimitris1980 » Καταγράφηκε
VFR
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #2213 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 06:08:23 μμ »

Παιδία πολύ απλά όσοι δνε το πήρατε γιατί μερικοί θέλουν να βγ΄ζουν στην πλάτη σας απλά μην αγοράζετε και η τιμή του αναγκαστικά θα γίνει ίση με την τιμή έκδοσης.
Για παράδειγμα τα χρυσά του 2012 εγώ τα πήρα προς 484 το 1 αντί 500...
Αν έχετε υπομονή περιμένετε. Κρίμα είναι να σας κλέβουν...

!!!αυτο πιστευω  πως ειναι το σωστο αλλωστε ...σε τιμη κατω της τιμης εκδοσης απο που το ειχες βρει για να μαθαινουμε κιολας ιντερνετ ή αλλου?


δες εδω

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=10699.0



Ειδα και τωρα βλεπω αυτο:
http://www.ebay.com/itm/50-Euro-Goldmunze-PP-Griechenland-2013-Tiryntha-Fehlpragung-/390707294374?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item5af7f830a6

παει να βγαλει τη χασουρα απο αλλου!!
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #2214 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 06:15:06 μμ »

Μήπως το μπέρδεψε με το χρυσό Ιπποκράτη;  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #2215 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 06:16:44 μμ »

Πότε αναμένουμε να ακούσουμε για τις online αιτήσεις για τον ασημένιο Ιπποκράτη;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2216 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 06:23:12 μμ »

Δημητρη ειναι ψιλοχοντρο,αλλα τι να γινει ετσι εχουν τα πραγματα. Ευχομαι ειλικρινα να τα πουλησουν και να μην τους μεινουν.
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #2217 στις: Δεκέμβριος 21, 2013, 10:14:42 μμ »

Θα παρακαλουσα τον Κο Σταματοπουλο οταν μπορει να μας πει την αποψη του σε αυτο το θεμα που εχει προκυψει σχετικα με το μινι χρυσο.

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=11437.0
Άνθρωποι των νομισμάτων καλησπέρα σας!Πριν απαντήσω σε κάποια ερωτήατά σας θα ήθελα να διευκρινίσω το τι έγινε με το mini gold.ξεκινώντας τη μακέτα του νομίσματος προκειμένου να πάει για έγκριση,και ψάχνοντας στο internet κάποια στοιχεία για την Τίρυνθα,εμφανίστηκαν διάφορες εκδοχές ορθογραφίας του τοπονυμίου·Η αρχική μακέτα έγινε με την ορθογραφική εκδοχή<<Τύρινθα>>Ερωτώντας λοιπόν για το ποιά εκδοχή είναι σωστή,αλλάξαμε την μακέτα γιατί επικρατέστερη εκδοχή ειναι Τύρινθα!Εν συνεχεία και απο δικό μου λάθος όταν έγινε η υλοποίηση του νομίσματος στον υπολογιστή,πέρασα κατα λάθος το παλιό αρχείο με την "λανθασμένη"ορθογραφία Κατα διαβολικη σύμπτωση,δεν το αντιλήφθηκε κανεις,κατα τη διαδικασία των ελέγχων.προφανως συνετέλεσε στο λάθος και η μορφή της λέξεως και οτι πρόκειται για τοπονύμιο.Εν πασει περιπτώσει για το λάθος αυτό αναλαμβάνω την ευθύνη! Εδώ δράττομαι της ευκαιρίας να πω οτι το Νομισματικό πρόγραμμα είναι υλοποίηση και μεράκι λίγων ανθρώπων που πιστεύουμε σε αυτό και το αγαπάμε.
  Πρέπει να γνωρίζετε οτι έχω παλέψει πάρα πολύ για να επιβάλλω την εικαστική μου άποψη στις διάφορες επιτροπές εγκρίσεων.Θα μπορούσα να είμαι ένας δημόσιος υπάλληλος να κάνω τα τυπικά, να βγαίνει ενα νόμισμα το χρόνο όπως παλιά και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Ουτε λάθη ούτε σκοτούρες! Το ιδίωμα του Έλληνα όμως ειναι στα καλά να δοξαστούμε όλοι σχετικοί και αςχετοι και στα κακά και άτυχα να βρίσκουμε αποδιοπομπαίους τράγους!!Εγω όμως και οι άνθρωποι που συνεργάζομαι
 θα συνεχίσουμε δυναμικά να φτιάχνει η Ελλάδα προϊόντα!Σε εμένα έλαχε ο κλήρος να φτιάχνω νόμισματα γιατι αυτή είναι η δουλειά μου.Συγχωρήστε μου τα λάθη και με τη στήριξη σας δώστε μου δύναμη να συνεχίσω!
  Βάζω τέλος σε αυτό το θέμα και Έρχομαι στα άλλα ερωτήματά σας.Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι το πρόγραμμα θα συνεχιστεί και το 2014 και θα είναι παρόμοιο μέτο φετεινό και δουλεύουμε με γρήγορους ρυθμούς για την υλοποίηση του.Δεν μπορώ όμως να αποκαλύψω λεπτομέρειες πριν τις επίσημες ανακοινώσεις του υπουργείου οικονομικών,γιατι δεσμεύομαι με το απόρρητο.
   
 
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #2218 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 12:34:02 πμ »

Δημητρη ειναι ψιλοχοντρο,αλλα τι να γινει ετσι εχουν τα πραγματα. Ευχομαι ειλικρινα να τα πουλησουν και να μην τους μεινουν.
ευχες να τα πουλησουν με 300 κα 400% καπελο, δηλαδη καθαρο κερδος?και μαλιστα μετα απο 2 μερες? ,ευχες να τους μεινουν στα χερια  επρεπε να δινεις εσυ και ο καθε γνωστης εδω περα που ξερει και 2 πραγματα παραπανω γιατι αυτο οχι απλα ειναι κοροιδια αλλα ξεκαθαρη τοκογλυφια αν θελουμε να ειμαστε ειλικρινεις ..
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #2219 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 12:40:09 πμ »

και κατα την προσωπικη μου αποψη καποιες δημοσιευσεις πωλησεων τετοιου ειδους θα επρεπε να κατεβαινουν και ως απαραδεκτες για την εγκυροτητα του σαιτ οταν αφορουν νομισματα προσφατα που ο εν δυμαμει πωλητης γνωριζει την αξια του νομισματος αφου πριν 1 μερα το αγορασε ...φυσικα ο καθενας οτι θελει βαζει αλλα θα μπορουσε να αποτελει και παραπλανηση για εναν αδαη ..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 146 147 [148] 149 150 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences