Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 07:20:07 μμ
Σελίδες: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550208 φορές)
0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #1650 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 06:27:31 μμ »

Διλαδη με τον Ιπποκρατη προβλεπετε χαμος.

Μπα δεν νομίζω GASS...λέω να πάμε κατά το μεσημέρι της Δευτέρας δεν θα υπάρξει πρόβλημα..χαχαχα
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #1651 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 06:41:58 μμ »

Για τα συλλεκτικα ευρω μιλησα οχι γενικα. Και αυτα τα αγοραζουν σχεδον αποκλειστικα ελληνες στις τιμες που πωλουνται τωρα. Για τα νομισματα κυκλοφοριας υπαρχει ενα σχετικο ενδιαφερον, το οποιο ομως τα προηγουμενα χρονια ηταν μεγαλυτερο. Δειτε παντως ποσο γρηγορα πωλουνται τα φετινα μπλιστερ για παραδειγμα και θα καταλαβετε το τεραστιο ενδιαφερον για τα ελληνικα ευρω! Κατα τα αλλα βεβαια μπορει ο καθενας να παραμυθιαζει τον εαυτο του και μετα να παραμυθιαζεστε μεταξυ σας φυσικα, αλλα η πραγματικοτητα ειναι διαφορετικη.
Δειτε επισης τι γινεται με τις σειρες προοφ. Αυτη του 2011 εγινε αναρπαστη γιατι πιστευατε οτι θα μεταπωληθη πανακριβα και ζητημα ειναι αν πουλιεται στα λεφτα της σημερα  και αυτη του 2012 πουλιεται πλεον κατω απο την τιμη διαθεσης.
Κατα τα αλλα αφου εχετε παθος, και καλα κανετε, μπορειτα να στειλετε τις τιμες στο φεγγαρι! Καλο κανετε και σε μενα.
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #1652 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 06:50:39 μμ »

Για τα συλλεκτικα ευρω μιλησα οχι γενικα. Και αυτα τα αγοραζουν σχεδον αποκλειστικα ελληνες στις τιμες που πωλουνται τωρα. Για τα νομισματα κυκλοφοριας υπαρχει ενα σχετικο ενδιαφερον, το οποιο ομως τα προηγουμενα χρονια ηταν μεγαλυτερο. Δειτε παντως ποσο γρηγορα πωλουνται τα φετινα μπλιστερ για παραδειγμα και θα καταλαβετε το τεραστιο ενδιαφερον για τα ελληνικα ευρω! Κατα τα αλλα βεβαια μπορει ο καθενας να παραμυθιαζει τον εαυτο του και μετα να παραμυθιαζεστε μεταξυ σας φυσικα, αλλα η πραγματικοτητα ειναι διαφορετικη.
Δειτε επισης τι γινεται με τις σειρες προοφ. Αυτη του 2011 εγινε αναρπαστη γιατι πιστευατε οτι θα μεταπωληθη πανακριβα και ζητημα ειναι αν πουλιεται στα λεφτα της σημερα  και αυτη του 2012 πουλιεται πλεον κατω απο την τιμη διαθεσης.
Κατα τα αλλα αφου εχετε παθος, και καλα κανετε, μπορειτα να στειλετε τις τιμες στο φεγγαρι! Καλο κανετε και σε μενα.

Σίγουρα υπάρχουν συλλέκτες που συλλέγουν αναμνηστικά ευρώ αργυρά και χρυσά σε όλο τον κόσμο! Γιατί το ευρώ πλέον είναι απο τα δημοφιλέστερα νομίσματα.Μάλιστα πολλοί είναι αυτοί που έχουν συγκεκριμένες χώρες που τους ενδιαφέρουν. Οκ σίγουρα η Ελλάδα δεν είναι στις τοπ χώρες απο άποψη ενδιαφέροντος μα παρόλα αυτά ο αριθμός συλλεκτών ανα τον κόσμο είναι αρκετά μεγάλος ώστε να υπάρχουν και αρκετοί που μαζεύουν τα δικά μας!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1653 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 07:17:40 μμ »

Κατα τα αλλα αφου εχετε παθος, και καλα κανετε, μπορειτα να στειλετε τις τιμες στο φεγγαρι! Καλο κανετε και σε μενα.

Μην παρασύρεσαι! Σε δυο-τρία χρόνια, κάποιοι θα κλαίνε τα λεφτά τους...

Εμείς (εγώ, δηλαδή) θα τους βρίζω για την ταλαιπωρία μας.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1654 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 07:19:06 μμ »

Λογικότατος και ρεαλιστής ο φίλος spykat και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί του.
Δυστυχώς η φούσκα υπάρχει. Και είναι εκεί έτοιμη να σκάσει στο κεφάλι του καθενός που όταν το αντιληφθεί είναι ήδη αργά. Ξέρετε πόσο έκλεισαν πριν 3 ημέρες κάποιοι Πυθαγόρες; 115 ευρώ. Σοφοκλήδες; Πιο κάτω. Περαστικά σε όσους αγόρασαν πάνω από 65.
Ελληνικά ευρώ; Τι να τα κάνουν οι ξένοι; Εμείς μαζεύουμε, άντε κανένα δίευρο από μασούρι στην ονομαστική να αγοράσουν οι ξένοι που ότι ώρα θελήσουν το δίνουν και αγοράζουν 3 λίτρα γάλα (εμείς ούτε 2 λίτρα).
Οι πολλές πανευρωπαϊκές εκδόσεις (ευρώ) έχουν κουράσει αφάνταστα τους συλλέκτες. Ήρθε και η οικονομική κρίση και το αποτελείωσε το θέμα. "Μαζεύω", συλλέγω τώρα πια αυτά που μπορώ προσπαθώντας να τα πάρω στην τιμή έκδοσης ή και χαμηλότερα.
Καταγράφηκε

sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1655 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 07:50:32 μμ »

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=10869.msg132553
Καταγράφηκε
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #1656 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 07:58:04 μμ »


Διαβάζω κάποια πράγματα και έχω λιώσει στο γέλιο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

¨Οποιος δεν θέλει τίποτα νομίσματα του ΟΘΩΝΑ, ΧΡΥΣΟ ΟΧΙ, ΚΥΠΡΙΑΚΟ 2010, ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΕΣ......κα,
κανα 50 δραχμο του γιωργη.........

ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΙΜΗ ΜΕΤΑΛΛΟΥ  αχαχαχαχαχχαχ.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1657 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 08:45:03 μμ »

Είχε βγάλει ο Καποδίστριας ευρώ; Ή εννοείς τα εικοσάλεπτα;

Αν πούλαγε και η ΤτΕ σε τιμές μετάλλου, θα μου άρεσε και εμένα. Θα είχα πάρει και το χρυσό των 75 χρόνων...

Άσε τι μασούρια δίευρα θα είχα πάρει σε τιμές μετάλλου....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2013, 08:54:08 μμ από sac » Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #1658 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 08:47:36 μμ »

Ετσι ειναι. Το γελιο ειναι πηγη ζωης! Καλο κανει!
Διωχνει και τις στενοχωριες γιατι με τα αλλα που γραφουμε ψυχοπλακωθηκαμε, οποτε ας πουμε καμια μα λακια να περασει η ωρα!
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #1659 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 08:58:07 μμ »

Λογικότατος και ρεαλιστής ο φίλος spykat και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί του.
Δυστυχώς η φούσκα υπάρχει. Και είναι εκεί έτοιμη να σκάσει στο κεφάλι του καθενός που όταν το αντιληφθεί είναι ήδη αργά. Ξέρετε πόσο έκλεισαν πριν 3 ημέρες κάποιοι Πυθαγόρες; 115 ευρώ. Σοφοκλήδες; Πιο κάτω. Περαστικά σε όσους αγόρασαν πάνω από 65.
Ελληνικά ευρώ; Τι να τα κάνουν οι ξένοι; Εμείς μαζεύουμε, άντε κανένα δίευρο από μασούρι στην ονομαστική να αγοράσουν οι ξένοι που ότι ώρα θελήσουν το δίνουν και αγοράζουν 3 λίτρα γάλα (εμείς ούτε 2 λίτρα).
Οι πολλές πανευρωπαϊκές εκδόσεις (ευρώ) έχουν κουράσει αφάνταστα τους συλλέκτες. Ήρθε και η οικονομική κρίση και το αποτελείωσε το θέμα. "Μαζεύω", συλλέγω τώρα πια αυτά που μπορώ προσπαθώντας να τα πάρω στην τιμή έκδοσης ή και χαμηλότερα.

Εγω φίλε προσπαθώ να τα πάρω όλα τα ελληνικα αναμνηστικά, με κουτι και πιστοποιητικό, σε τιμη μετάλλου. Επειδη όμως είμαι καλό παιδί δίνω και 10% premium. Οποίος απο σας εχει κάνει την Μ###### και ασχολείστε με τα ελληνικα αναμνηστικα ή γνωρίζει άλλους αχάπαρους, ας μου στείλει π.μ. να ολοκληρώσουμε την συναλλαγή.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1660 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 09:04:03 μμ »

Τα επιχειρήματα ορισμένων είναι φοβερά, πραγματικά άξια συγχαρητηρίων. Χαίρομαι για το επίπεδό τους και φυσικά για το "πλούσιο" λεξιλόγιό τους.
Καταγράφηκε

sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1661 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 09:08:01 μμ »

Τα επιχειρήματα ορισμένων είναι φοβερά, πραγματικά άξια συγχαρητηρίων. Χαίρομαι για το επίπεδό τους.

Κάτσε, ρε μάστορα, εγώ ενδιαφέρομαι.

Ανταλλαγές σε τιμές μετάλλου, χωρίς υπεραξία. Πυθαγόρας και Σοφοκλής για ακυκλοφορητα δίευρα με την Ευρώπη. Υπολογίζω 130 δίευρα για τον καθένα, 260 και για τους δύο.

Deal?

-------------------------------------------

edit: Αχάπαρος ούτε εγώ ξέρω τι σημαίνει...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2013, 09:21:28 μμ από sac » Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #1662 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 09:26:34 μμ »

Τα επιχειρήματα ορισμένων είναι φοβερά, πραγματικά άξια συγχαρητηρίων. Χαίρομαι για το επίπεδό τους.

Κάτσε, ρε μάστορα, εγώ ενδιαφέρομαι.

Ανταλλαγές σε τιμές μετάλλου, χωρίς υπεραξία. Πυθαγόρας και Σοφοκλής για ακυκλοφορητα δίευρα με την Ευρώπη. Υπολογίζω 130 δίευρα για τον καθένα, 260 και για τους δύο.

Deal?

-------------------------------------------

edit: Αχάπαρος ούτε εγώ ξέρω τι σημαίνει...
Πρέπει να έρθεις καμμία βόλτα στην Κύπρο. Έχουμε πολλούς.  
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1663 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 10:27:37 μμ »

Δεν συλλέγω αχάπαρους.


Για τα ασημικά συμφωνήσαμε; Έχω και τα παλαιότερα. Και τα χρυσά, εκτός από τα 75 χρόνια.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #1664 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 10:48:41 μμ »

Φέρε μου εσυ τα ασημικά με πιστοιητικο και κουτι και εγω στα αγοραζω σε τιμη μετάλλου +10%. Αυτή ήταν πρόταση μου.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences