Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 07:56:18 μμ
Σελίδες: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550213 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1170 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:31:49 μμ »

Διονύση μικρός είσαι.....θα μάθεις!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Αυτά τραβάμε πολλά χρόνια τώρα με την Τράπεζα Ελλάδος.
Ο κάθε υπάλληλος νομίζει ότι είναι ''το τσιφλίκι του''!!! Χρόνια πολλλά νοοτροπίας,δεν αλλάζουν εύκολα!!! Δυστυχώς. Θυμός


 
Για να μας πούν και οι άλλοι που πήραν μασούρια,ήταν ''τυφλά'';;;;;; Απορία Απορία
Εσυ μεσιε ποτε θα πας?Εισαι για αυριο?Καφε και μπριζολα κερναω εγω
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1171 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:34:47 μμ »

Μιχάλη τη Πέμπτη θα κατέβω μπορείς;;
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #1172 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:37:15 μμ »

Αν πάει κάποιος να πάρει, να κοιτάξει να πάει στο ταμείο που είναι η Ξανθιά κυρία. Ο άλλος είναι πολύ μακάκας άνδρας... Μου δίνει τα μασουράκια και ήταν σκισμένα και εκτός αυτού δεν φενόταν από καμία πλευρά ποιο είναι ποιο.
Του ζητάω πάαααρα πολύ ευγενικά να μου τα αλλάξει και αυτός απλά τινάζει το κεφάλι πάνω και μου λέει ''τς''. Γ..ω τη μάνα σου λέω από μέσα μου και του λέω οκ, θέλω να πάρω από άλλο ένα. Αυτός μου ξανα δίνει σκισμένα και εγώ     του δίνω τα προιγούμενα μασουράκια για να τον πληρώσω...με κοιτάει περίεργα και μου λέει ''με κοροιδεύεται κύριε;'' Εγώ του λέω θέλω από άλλο ένα τελικά και μου λέει δεν σου δίνω φύγε... εγώ του είπα ότι αν δεν μου δώσεις αυτά που ζήτησα δεν θα φύγω, όπως δεν θα φύγεις και εσύ από εδώ! Τελικά ήρθε έναν που καθόταν σε ένα γραφειάκι και όταν ήρθε δίπλα μου μου είπε να βγω έξω (δίχνοντάς μου το όπλο του που είχε στο πλάι.

Έγινε μια ψιλοφασαρία και με υποστήριξαν και κάποιοι άλλοι συλλέκτες που ήταν εκεί...τελικά πήρα αυτά που ήθελα   Χαμόγελο


Και αφού έγιναν όλα αυτά πάω στο ταχυδρομείο να στείλω κάποια νομίσματα σε κάποιους φίλους και όταν δίνω το φάκελο, τον ψιλαφίζει η υπάλληλος και μου λέει τι έχει μέσα; Τις είπα αναμνηστικά νομίσματα...και δεν δεχόταν να τα στείλει  Θυμός
Τελικά τα έστειλε ο διπλανός στο άλλο ταμείο που τον ήξερα...


Οι δημόσιοι υπάλληλοι κοιτάνε να κάνουν την δουλειά τους (λέμε τώρα !) και να ξεμπερδεύουν.
Δεν κάθονται να ασχοληθούν με τις ιδιαιτερότητες του καθένα και ειδικά με τους συλλέκτες !

Επίσης στο ταχυδρομείο, είναι γνωστό, οτι απογορεύεται να στέλνεις χρήματα, νομίσματα κτλ.
Όταν βάζει κάποιος κέρματα μέσα, είναι καλό να τα αμπαλάρει με τέτοιο τρόπο που δεν θα
φαίνεται τι έχει μέσα ο φάκελος. Αυτό σε προστατεύει και απο το να μπεί στον πειρασμό ο ''Χ''
υπάλληλος να ανοίξει τον φάκελο και να καρπωθεί το περιεχόμενο του, πράγμα όχι και τόσο σπάνιο
για τα ελληνικά δεδομένα.
 
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1173 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:37:59 μμ »

Διονύση, εσύ φταις. Επρεπε να πας με την στολή security. Θα σου έδειχναν μεγαλύτερη υπόληψη! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού


Και ντυμένος άραβας σεΐχης να ντυνόμουν δεν νομίζω να φερόντουσαν καλύτερα  Σαρκασμός



Από ότι έλεγαν κάποιοι εκεί μέσα, το χρυσό και το ασημένιο του Ιπποκράτη θα τα δώσουν μαζί και δεν θα πουληθούν ξεχωριστά. Τα 100 παραπάνω ασημένια θα τα πάρουν έμποροι. Αυτά δεν τα έλεγε κάποιος υπάλληλος...ραδιοαρβύλα! πάντως εμένα μου φένετε πολύ πιθανό να γίνει έτσι.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1174 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:41:01 μμ »

Μιχάλη τη Πέμπτη θα κατέβω μπορείς;;
Μπορω τα υπολοιπα σε πμ
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #1175 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:43:05 μμ »


Από ότι έλεγαν κάποιοι εκεί μέσα, το χρυσό και το ασημένιο του Ιπποκράτη θα τα δώσουν μαζί και δεν θα πουληθούν ξεχωριστά. Τα 100 παραπάνω ασημένια θα τα πάρουν έμποροι. Αυτά δεν τα έλεγε κάποιος υπάλληλος...ραδιοαρβύλα! πάντως εμένα μου φένετε πολύ πιθανό να γίνει έτσι.

Το ασημένιο του Ιπποκράτη έχει τιράζ 600. Το χρυσό είναι 1000 ή 1200 κομμάτια, αν θυμάμαι καλά.
Αν τελειώσουν τα ασημένια, στα υπόλοιπα σετ τι θα βάλουν μέσα ; Θα πουλάν το χρυσό σκέτο;
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1176 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:45:14 μμ »


Οι δημόσιοι υπάλληλοι κοιτάνε να κάνουν την δουλειά τους (λέμε τώρα !) και να ξεμπερδεύουν.
Δεν κάθονται να ασχοληθούν με τις ιδιαιτερότητες του καθένα και ειδικά με τους συλλέκτες !

Τα μασούρια τα έδιναν στο κισέ για τα συλλεκτικά. Αν πήγαινα σε άλλο ταμείο και τους ζητούσα να μου κάνουν ψιλά, ας μου έδινε και χύμα. Αυτοί οι υπάλληλοι απλά είναι γαϊδούρια..


Στην αρχή που πήγα ρώτησα αν είναι ακόμα διαθέσιμο το χρυσό με το αβέροφ και μου λέει δεν ξέρω  Αναποφασιστικότητα
Ποιον να ρωτήσω του λέω; Εδώ αλλά κάποια άλλη μέρα, σήμερα δίνουμε μόνο τα μασούρια μου λέει. Και πώς θα ξέρω αν τα έχετε για να έρθω άλλη μέρα του λέω, υπάρχει κάποιο τηλέφωνο; Ούτε που πήρα απάντηση...
Ο άνθρωπος ήθελε ξύλο κανονικά, αν όμως τον έδερνα, μπορεί να έχανα και την άδεια σεκιούριτι  Κλάμα
Δεν θα αλλάξω δουλειά;;;
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1177 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:47:16 μμ »

Το ασημένιο του Ιπποκράτη έχει τιράζ 600. Το χρυσό είναι 1000 ή 1200 κομμάτια, αν θυμάμαι καλά.
Αν τελειώσουν τα ασημένια, στα υπόλοιπα σετ τι θα βάλουν μέσα ; Θα πουλάν το χρυσό σκέτο;

Τα 500 έλεγαν θα είναι σε πακέτο και τα υπόλοιπα θα πουληθούν μόνα τους.
Ξανά λέω όμως για να μην υπάρξει παρεξήγηση, είναι ραδιοαρβύλα που κυκλοφορούσε μεταξύ συλλεκτών και εμπόρων στη τράπεζα.
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #1178 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:51:32 μμ »

Τα ασημενια και τα χρυσα του Ιπποκρατη θα πωληθουν κανονικα το καθενα μονο του οπως εχει ηδη ανακοινωθει.
Σε ερωτηση που εκανα στο υπουργειο για το συγκεκριμενο θεμα με το σετακι χρυσο-ασημενιο μου ειπαν οτι ειναι βλακειες και ραδιοαρβυλα.Αυτα τουλαχιστον ισχυαν μεχρι 2 εβδομαδες πριν.
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #1179 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 12:52:06 μμ »

Έστειλα πρίν μια εβδομάδα στο Γ.Λ.Κ στο 25Δ, ερώτηση για το πώς και πότε
μπορούμε να κάνουμε προεγγραφές για το ασημένιο του Ιπποκράτη.

Έλαβα την απάντηση πρίν απο λίγο και ήταν η εξής :

''Ευχαριστούμε για το μήνυμά σας και το ενδιαφέρον σας για τα
Νομισματικά Προϊόντα της χώρας μας.  Για το προϊόν που ενδιαφέρεσθε
δεν έχουν ακόμη ανακοινωθεί οι όροι διάθεσής του και ως εκ τούτου δεν
είναι δυνατόν να κάνουμε καμία κράτηση/έγκριση.

Όταν εκδοθεί η σχετική Υπουργική Απόφαση διάθεσης του ανωτέρου προϊόντος,
θα αναρτηθεί στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ,  θα εκδοθεί Δελτίο Τύπου (ανάρτηση στην ιστοσελίδα
του Υπουργείου www.minfin.gr) και θα αποσταλεί και σχετικό ενημερωτικό δελτίο
από την Υπηρεσία μας όπου θα περιγράφονται οι όροι και οι προϋποθέσεις διάθεσης
αυτού στο κοινό.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας,

Γενικό Λογιστήριο Του Κράτους

25η Διεύθυνση/Τμήμα A’ ''        


Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #1180 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 01:32:34 μμ »

 Ειναι απαράδεκτο οι Γερμανοι να μπορούν να κάνουν προαγορά και εμείς στην τράπεζα μας να μην μπορούμε
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1181 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 02:05:56 μμ »

..... και εμείς στην τράπεζα μας ....
Μας...., τράπεζά μας....; Είσαι σίγουρος ότι είναι δικιά μας; Εδώ στο σπίτι μας που το πληρώσαμε με αίμα κινδυνεύουμε να θεωρηθούμε ενοικιαστές με τόσα χαράτσια που πληρώνουμε.. Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1182 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 02:11:52 μμ »

Ποια τραπεζα μας παιδια για προσπαθηστε να βρειτε τους μετοχους και τα ξαναλεμε
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #1183 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 02:14:45 μμ »

Μα είναι δυνατον να ειμαστε διπλα και να πρέπει να παραγγείλουμε Γερμανια με καπέλο?Τι να πω
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #1184 στις: Οκτώβριος 01, 2013, 02:28:44 μμ »

Ποσα μασουρακια δινανε σημερα κατ'ατομο? Με εξουσιοδοτηση δοκιμασε κανενας?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences