Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 08:26:15 μμ
Σελίδες: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550221 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #810 στις: Αύγουστος 31, 2013, 08:54:59 μμ »

για τον πωλητή Σαρκασμός

χαχαχαχα,αν ειναι ετσι,οκ...το δεχομαι!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #811 στις: Αύγουστος 31, 2013, 09:02:29 μμ »

Μη γελάς καθόλου.Σκέψου: Αυτός προπουλάει και εισπράττει. Αν όμως προπουλήσει π.χ. 50 γιατί τόσα έχει παραγγείλει και η Τράπεζα του δώσει 40 ή 30 τι γίνεται; Θα μου πεις, επιστρέφει τα χρήματα. Ναι, αλλά πρώτα έχει ήδη εκμεταλλευτεί τα ξένα χρήματα και έπειτα χάνει την αξιοπιστία του!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #812 στις: Αύγουστος 31, 2013, 09:21:56 μμ »

Μη γελάς καθόλου.Σκέψου: Αυτός προπουλάει και εισπράττει. Αν όμως προπουλήσει π.χ. 50 γιατί τόσα έχει παραγγείλει και η Τράπεζα του δώσει 40 ή 30 τι γίνεται; Θα μου πεις, επιστρέφει τα χρήματα. Ναι, αλλά πρώτα έχει ήδη εκμεταλλευτεί τα ξένα χρήματα και έπειτα χάνει την αξιοπιστία του!

ναι,οκ..οπως επισης,προπουλαω 40 σετ,παιρνω τα χρηματα,αγοραζω τοτε 50 σετ,και ξεχναω 2-3 να τους στειλω...και δεν πανε ποτε τα πραγματα..ετσι γινονται πολλες λαμογιες...ειτε οπως ειπες ειτε οπως ειπα..το θεμα ειναι η να προπουλησει και οταν παρει τις κασετινες στα χερια του να γινει και η καταθεση,ειτα να πουλησει αφου τα εχει παραλαβει...για μενα ειναι χαζα αυτα.. Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα και καθολου αξιοπιστα!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #813 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 10:17:03 πμ »

Για δειτε και εδω: http://www.electacollections.com/EURO-COINS-GREECE_s-21495.aspx?Path=2

Καταγράφηκε
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #814 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 10:20:52 πμ »



Aναμενόμενη τιμή.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #815 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 10:39:05 πμ »

Και η Πέλλα στα 115 ευρώ όταν στη ΤτΕ "σαπίζουν" αδιάθετα τουλάχιστον 1.000 κομμάτια προς 75 ευρώ. Το συγκεκριμένο site δεν διακρίνεται για την "φιλικότητα" στις τιμές προς τους συλλέκτες.
Ο Αισχύλος 110 αντί για 74, ο Σωκράτης 120 αντί για 74. ΕΛΕΟΣ!!!
Καταγράφηκε

ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #816 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 10:47:35 πμ »

Και η Πέλλα στα 115 ευρώ όταν στη ΤτΕ "σαπίζουν" αδιάθετα τουλάχιστον 1.000 κομμάτια προς 75 ευρώ. Το συγκεκριμένο site δεν διακρίνεται για την "φιλικότητα" στις τιμές προς τους συλλέκτες.
Ο Αισχύλος 110 αντί για 74, ο Σωκράτης 120 αντί για 74. ΕΛΕΟΣ!!!

Η αγορά είναι ελεύθερη, ο καθένας μπορεί να κάνει επιλογη
τον τρόπο που θα προμηθευτεί, το κάθε αντικείμενο που του είναι απαραίτητο.
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #817 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 10:48:11 πμ »

Και η Πέλλα στα 115 ευρώ όταν στη ΤτΕ "σαπίζουν" αδιάθετα τουλάχιστον 1.000 κομμάτια προς 75 ευρώ. Το συγκεκριμένο site δεν διακρίνεται για την "φιλικότητα" στις τιμές προς τους συλλέκτες.
Ο Αισχύλος 110 αντί για 74, ο Σωκράτης 120 αντί για 74. ΕΛΕΟΣ!!!

Απλα θυμιζω οτι το συγκεκριμενο σαιτ εδινε αρχικα τον Πυθαγορα σχεδον τσαμπα (87 ευρω) και πολλοι φιλοι καταφεραν και τον πηραν τουλαχιστον σε αξιοπρεπη τιμη.
Οσο για Σωκρατη και Αισχυλο το ξαναλεω οτι αν τελικα πανε για λιωσιμο οπως ειχε ανακοινωθει και αν εχουν πωληθει μονο 1000 κομματια απο το καθενα σε λιγο καιρο αυτη θα ειναι η τιμη που θα τα βρισκουμε και μην σας φαινεται περιεργο.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #818 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 10:55:49 πμ »

Μέχρι να γίνει αυτό (λιώσιμο Αισχύλου) θα κυλίσει πολύ νερό στο μύλο μας. Και αλήθεια δώστε μια επίσημη ανακοίνωση από το "διαύγεια" για αυτήν την απόφαση.
Στην περίπτωση που η αγορά είναι "ελεύθερη" τότε να αναφέρετε και δημοπρασίες από άλλα site και όχι κατευθυνόμενες πωλήσεις.
Αν το αναφέρετε για να δικαιολογήσετε την "αυθεντία" των τιμών του συγκεκριμένου site τότε να αναφέρετε και τα υπόλοιπα τρελά στις τιμές που είναι σαφώς περισσότερα σε ποσότητα από τα 87 ευρώ του Πυθαγόρα (αλήθεια για πόσα τεμάχια μιλάμε ότι πουλήθηκαν σε αυτήν την τιμή;) Γιατί αν θυμάμαι καλά τα 87 ευρώ "εξαφανίστηκαν" σε χρόνο ρεκόρ και αντικαταστάθηκαν από την τιμή που βλέπετε τώρα ή κάποια άλλη. Αν δεν με απατά η μνήμη μου άλλαζε σαν το οδόμετρο αυτοκινήτου που τρέχει με 200 την ώρα.
Αν θέλετε παρακολουθήστε και αυτή την δημοπρασία - ευκαιρεία αν θα βρεθεί αγοραστής:
ebay
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:04:28 πμ από teutates » Καταγράφηκε

giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #819 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:14:22 πμ »

Μέχρι να γίνει αυτό (λιώσιμο Αισχύλου) θα κυλίσει πολύ νερό στο μύλο μας. Και αλήθεια δώστε μια επίσημη ανακοίνωση από το "διαύγεια" για αυτήν την απόφαση.
Στην περίπτωση που η αγορά είναι "ελεύθερη" τότε να αναφέρετε και δημοπρασίες από άλλα site και όχι κατευθυνόμενες πωλήσεις.
Αν το αναφέρετε για να δικαιολογήσετε την "αυθεντία" των τιμών του συγκεκριμένου site τότε να αναφέρετε και τα υπόλοιπα τρελά στις τιμές που είναι σαφώς περισσότερα σε ποσότητα από τα 87 ευρώ του Πυθαγόρα (αλήθεια για πόσα τεμάχια μιλάμε ότι πουλήθηκαν σε αυτήν την τιμή;) Γιατί αν θυμάμαι καλά τα 87 ευρώ "εξαφανίστηκαν" σε χρόνο ρεκόρ και αντικαταστάθηκαν από την τιμή που βλέπετε τώρα ή κάποια άλλη. Αν δεν με απατά η μνήμη μου άλλαζε σαν το οδόμετρο αυτοκινήτου που τρέχει με 200 την ώρα.
Αν θέλετε παρακολουθήστε και αυτή την δημοπρασία - ευκαιρεία αν θα βρεθεί αγοραστής:
ebay


ουτε να δικαιολογησω κανεναν προσπαθω ουτε να πω οτι οι τιμες ειναι καλες ή οχι. Ο καθενας εχει κριση και τα λεφτα του ας τα διαθεσει οπως αυτος νομιζει. Απλα εκανα μια επισημανση οτι αρχικα η τιμη ηταν 87 και μετα εγινε 89 ευρω.Αν θυμαμαι καλα αυτο κρατησε για κανα 2 μερες και μετα εξαφανιστηκαν.
Οσο για Σωκρατη και Αισχυλο διαβασε την ανακοινωση διαθεσης:
http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%9243%CE%99%CE%97-%CE%96%CE%93%CE%94

""Ημερομηνία έναρξης διάθεσης αυτών ορίζεται η 12η Νοεμβρίου 2012. Η διάθεση θα
συνεχισθεί μέχρι εξαντλήσεως του αποθέματος και όχι αργότερα από 12/11/2013."

Τωρα αν θα το τηρησουν αυτο δεν μπορω να το ξερω απλα ανεφερα τι υποτιθεται οτι πρεπει να γινει με τα συγκεκριμενα νομισματα σε περιπτωση που μεινουν απουλητα.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #820 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:09:44 μμ »

Το συγκεκριμμένο site όπως έχω ξαναπεί κάνει καλές προσφορές άμα κάποιος ψάχνεται:

1) τον Πυθαγόρα τον αγόρασα στα €84 (ήταν η πρώτη τιμή που ανέβασε για κανένα  20 λέπτο) - αγόρασα 2 τεμάχια με €10 μεταφορικά, οπότε είναι σαν να αγόρασα €84 + €5 έκαστο.

2) αγόρασα τα 2 ασημένια Ελληνικά του 2012 στα €69.5 έκαστο (τιμή ΤτΕ €74)

3) αγόρασα το ασημένιο Κυπριακό του 2012 στα €59 (τιμή ΚτΚ €70.5)

*** στα 2) και 3) είχα free registration shipping!

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:32:23 μμ από wavelet » Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #821 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 06:31:11 μμ »

Το συγκεκριμμένο site όπως έχω ξαναπεί κάνει καλές προσφορές άμα κάποιος ψάχνεται:

1) τον Πυθαγόρα τον αγόρασα στα €84 (ήταν η πρώτη τιμή που ανέβασε για κανένα  20 λέπτο) - αγόρασα 2 τεμάχια με €10 μεταφορικά, οπότε είναι σαν να αγόρασα €84 + €5 έκαστο.

2) αγόρασα τα 2 ασημένια Ελληνικά του 2012 στα €69.5 έκαστο (τιμή ΤτΕ €74)

3) αγόρασα το ασημένιο Κυπριακό του 2012 στα €59 (τιμή ΚτΚ €70.5)

*** στα 2) και 3) είχα free registration shipping!



Για το  συγκεκριμμένο site:εγώ την ημερα κυκλοφορίας του Πυθαγόρα στις 11π.μ. μόλις επέστρεψα από την τράπεζα ζήτησα να αγοράσω εναν πυθαγόρα με 87 η 89 ευρω  αν θυμάμαι καλά και μου είπε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο,λίγες μέρες μετά είδα στο ίδιο σάϊτ το είχε 135 ευρω περίπου.τώρα βλέπω 180 ευρω....για βοηθήστε με λιγάκι τι παίζει με το συγκεκριμένο σάϊτ?ΑπορίαΑπορία??
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #822 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 07:01:02 μμ »

Αγορά και ζήτηση. Παγκόσμιος νόμος.
Όσο η αγορά ''ζητάει'' τόσο θα ανεβαίνει η τιμή του. Όχι μόνο σε αυτό το σάιτ...σε όλα!
Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #823 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 07:19:39 μμ »

Αγορά και ζήτηση. Παγκόσμιος νόμος.
Όσο η αγορά ''ζητάει'' τόσο θα ανεβαίνει η τιμή του. Όχι μόνο σε αυτό το σάιτ...σε όλα!

συμφωνώ,έτσι είναι,αλλά καλύτερα να μου έλεγε την αλήθεια...εγώ απλός συλλέκτης είμαι αλλά έμαθα να είμαι ντόμπρος και αληθινός με τα άτομα που συναλλάσσομαι.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #824 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 07:56:38 μμ »

Φίλτατε ''κρηνιώτη'' δεν παίρνω το ''μέρος του'' Να εξηγούμε.
Αλλά να ξέρεις ότι είναι έμπορας όχι συλλέκτης.Το συμφέρον του θα κοιτάξει.....
κατά τα άλλα και εγώ του έχω ακριβοπληρώσει διάφορα.!!!  Μεγάλο χαμόγελο

ΥΓ. Κρηνιώτης από την Κρήνη Τρικάλων;;;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences