Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 11:04:21 πμ
Σελίδες: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550095 φορές)
0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #735 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:30:29 πμ »

http://www.ebay.de/itm/10-Euro-Griechenland-2013-Pythagoras-Silber-PP-Proof-Nur-1000-Stuck-Sofort-/181203513202?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item2a30922f72

εκλεισε εκτεσ αυτο.Νομίζω οσοι εχουν πάρει δεν θα το μετανιώσουν.Αυτοι που κατάφεραν να πάρουν απο δύο κομμάτια μην βιαστούν να τα πωλήσουν μεχρι να παει η τιμή εκει που πρέπει.Οσοι τώρα δεν κατάφεραν να πάρουν να περιμένουν μέχρι να βρούν καμια ευκαιρια στο μέλλον.Επαναλαμβάννω λογική τιμη για μένα που πρέπει να φθάσει, είναι τα 250-300 ευρώ.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #736 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:39:20 μμ »

στην ον λαιν παραγγελια μπορεις να επιλεξεις τροπο παραλαβης την τραπεζα,ετσι δεν πληρωνεις ταχυδρομικα Κλείσιμο ματιού
Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί εγώ τους ζήτησα παλιότερα να παραλάβω από κατάστημα Θεσσαλονίκης και μου είπαν ότι για την εξ αποστάσεως παραγγελία το στέλνουν μόνο ταχυδρομικά.
Μιλάμε τους ρώτησα για τα μπλίστερ 2013 μαζί με ένα Proof set 2012. Πρόσφατα δηλαδή.

ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟ,ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΣΟΥ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΧΟΥΝ 8 ΕΥΡΩ ΚΑΠΕΛΟ) ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΣΤΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ. ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ.ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΨΥΡΡΗ ΣΤΟ ΤΗΛ. 2103202761

Μάλλον θα άλλαξαν κάτι...αν είναι θα το έχω στα υπόψιν. Όσων αφορά τα 8Ε που λες.
Αν στείλεις έμβασμα μέσω Internet Banking είναι δωρεάν. Σίγουρα το έχω κάνει με της Eurobank.
Η εθνική και η Alpha για την ώρα δεν σου επιτρέπουν σε ΤΤΕ, από Πειραιώς δεν έχω δοκιμάσει.

πριν μια βδομαδα πληρωσα  τον Πυθαγορα με το e banking της ευρωμπανκ με εξοδα 1,75.Θυμαμε πριν 2 χρονια πηγα στην εθνικη για να πληρωσω ενα παραβολο του εοτ στην τραπεζα Ελλαδος (μια απλη μεταφορα χρηματων ειναι) και το κοστος ηταν 20 ευρω.
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #737 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:42:30 μμ »

στην ον λαιν παραγγελια μπορεις να επιλεξεις τροπο παραλαβης την τραπεζα,ετσι δεν πληρωνεις ταχυδρομικα Κλείσιμο ματιού
Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί εγώ τους ζήτησα παλιότερα να παραλάβω από κατάστημα Θεσσαλονίκης και μου είπαν ότι για την εξ αποστάσεως παραγγελία το στέλνουν μόνο ταχυδρομικά.
Μιλάμε τους ρώτησα για τα μπλίστερ 2013 μαζί με ένα Proof set 2012. Πρόσφατα δηλαδή.

ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟ,ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΣΟΥ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΧΟΥΝ 8 ΕΥΡΩ ΚΑΠΕΛΟ) ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΣΤΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ. ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ.ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΨΥΡΡΗ ΣΤΟ ΤΗΛ. 2103202761

Μάλλον θα άλλαξαν κάτι...αν είναι θα το έχω στα υπόψιν. Όσων αφορά τα 8Ε που λες.
Αν στείλεις έμβασμα μέσω Internet Banking είναι δωρεάν. Σίγουρα το έχω κάνει με της Eurobank.
Η εθνική και η Alpha για την ώρα δεν σου επιτρέπουν σε ΤΤΕ, από Πειραιώς δεν έχω δοκιμάσει.

πριν μια βδομαδα πληρωσα  τον Πυθαγορα με το e banking της ευρωμπανκ με εξοδα 1,75.Θυμαμε πριν 2 χρονια πηγα στην εθνικη για να πληρωσω ενα παραβολο του εοτ στην τραπεζα Ελλαδος (μια απλη μεταφορα χρηματων ειναι) και το κοστος ηταν 20 ευρω.

Το έμβασμα από κατάστημα είναι 8Ε για Ελλάδα στην εθνική πλέον... Γενικά τα εμβάσματα από κατάστημα χρεώνονται αρκετά. Μεσω ίντερνετ το κόστος είναι από 0-2Ε.
Στην eurobank έχω ενεργοποιημένες τις δωρεάν συναλλαγές... οπότε για αυτό μάλλον θα ήταν δωρεάν.
Κοίταξε το μήπως σε συμφέρει να τις ενεργοποιήσεις.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #738 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:50:24 μμ »

Βαγγελη σ'ευχαριστω!!! Το ενεργοποιησα!!!
Τοσα χρονια δικαιωμουν δωρεαν συναλαγες (χωρις τα 2 ευρω το μηνα) και δεν το ηξερα!!!
Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #739 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:24:47 μμ »

ΔΕΙΤΕ ΤΙΜΗ ΠΟΥ  ΕΒΑΛΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΥΘΑΓΟΡΑ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΣΕΝ:

http://www.starshop-coins.de/Griechenland-10-Euro-2013-Pythagoras-of-Samos
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #740 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:32:02 μμ »

Αυτό δεν λέει κάτι. Ο καθένας μπορεί να ζητήσει ότι θέλει. Στο εβαυ εχω δει παρόμοιες ή και υψηλότερες τιμές ...
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #741 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:33:45 μμ »

Στο ebay μεχρι 400 δολλαρια τον εχω δει!!!Ποιος αγοραζει ομως?
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #742 στις: Αύγουστος 29, 2013, 03:48:53 μμ »

ΔΕΙΤΕ ΤΙΜΗ ΠΟΥ  ΕΒΑΛΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΥΘΑΓΟΡΑ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΣΕΝ:

http://www.starshop-coins.de/Griechenland-10-Euro-2013-Pythagoras-of-Samos


Δεν λέει κάτι, ο ίδιος πουλάει τον Αισχύλο (2012) στα 139,90 ενώ την ίδια στιγμή χιλιάδες κομμάτια μένουν στα αζήτητα με 75 ευρώ στα υπόγεια της ΤτΕ.
Καταγράφηκε

Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #743 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:02:36 μμ »

ΔΕΙΤΕ ΤΙΜΗ ΠΟΥ  ΕΒΑΛΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΥΘΑΓΟΡΑ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΣΕΝ:

http://www.starshop-coins.de/Griechenland-10-Euro-2013-Pythagoras-of-Samos


Δεν λέει κάτι, ο ίδιος πουλάει τον Αισχύλο (2012) στα 139,90 ενώ την ίδια στιγμή χιλιάδες κομμάτια μένουν στα αζήτητα με 75 ευρώ στα υπόγεια της ΤτΕ.


ναι αυτό το είδα και εγώ πλάκα έχει...
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #744 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:15:30 μμ »

ΔΕΙΤΕ ΤΙΜΗ ΠΟΥ  ΕΒΑΛΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΥΘΑΓΟΡΑ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΣΕΝ:

http://www.starshop-coins.de/Griechenland-10-Euro-2013-Pythagoras-of-Samos


Δεν λέει κάτι, ο ίδιος πουλάει τον Αισχύλο (2012) στα 139,90 ενώ την ίδια στιγμή χιλιάδες κομμάτια μένουν στα αζήτητα με 75 ευρώ στα υπόγεια της ΤτΕ.


O Αισχυλος και ο Σωκρατης αν ισχυει αυτο που ελεγε η ανακοινωση του υπουργειου περσι, τωρα πρεπει να πανε για λιωσιμο!!!(οτι εχει απομεινει).
Συνεπως αν εχουν πωληθει μονο 2-2,500 κομματια τοτε σε λιγα χρονακια και αυτα θα ειναι δυσεβρετα και ας τα σνομπαρουμε τωρα. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #745 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:18:09 μμ »

http://www.ebay.de/itm/2-Dollars-2012-Niue-Island-Crystal-Art-Secrets-of-Lichtenstein-/200946012618?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item2ec950d1ca

Με το ιδιο τιραζ των 1000 τεμαχιων το συγεκριμενο νομισμα διακυμαινεται  μεταξυ 223-440 ευρω.Απο εκει και περα κρινετε μονοι σας.Και δεν μπορει να συγκρινει καποιος τον Πυθαγορα με τα Secrets of Lichtenstein
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 04:40:09 μμ από y_christou » Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #746 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:24:03 μμ »

ΔΕΙΤΕ ΤΙΜΗ ΠΟΥ  ΕΒΑΛΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΥΘΑΓΟΡΑ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΣΕΝ:

http://www.starshop-coins.de/Griechenland-10-Euro-2013-Pythagoras-of-Samos


Δεν λέει κάτι, ο ίδιος πουλάει τον Αισχύλο (2012) στα 139,90 ενώ την ίδια στιγμή χιλιάδες κομμάτια μένουν στα αζήτητα με 75 ευρώ στα υπόγεια της ΤτΕ.


O Αισχυλος και ο Σωκρατης αν ισχυει αυτο που ελεγε η ανακοινωση του υπουργειου περσι, τωρα πρεπει να πανε για λιωσιμο!!!(οτι εχει απομεινει).
Συνεπως αν εχουν πωληθει μονο 2-2,500 κομματια τοτε σε λιγα χρονακια και αυτα θα ειναι δυσεβρετα και ας τα σνομπαρουμε τωρα. Κλείσιμο ματιού


από έγκαιρη πηγή,πουλήθηκαν: Σωκράτης 1200 περίπου και Αισχύλος 900 περίπου κομμάτα
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #747 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:30:46 μμ »

http://www.ebay.de/itm/2-Dollars-2012-Niue-Island-Crystal-Art-Secrets-of-Lichtenstein-/200946012618?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item2ec950d1ca

Με το ιδιο τιραζ των 1000 τεμαχιων το συγεκριμενο νομισμα διακυμαινεται  μεταξυ 223-440 ευρω.Απο εκει και περα κρινεται μονοι σας.Και δεν μπορει να συγκρινει καποιος τον Πυθαγορα με τα Secrets of Lichtenstein


Δεν μπορει να γινει συγκριση μεταξυ του Πυθαγορα ή οποιουδηποτε αλλου ευρωνομισματος με τα νομισματα που εκδιδουν τα Cook Islands ή τα Niue.O λογος ειναι οτι τα ευρω εχουν πολυ μεγαλυτερο συλλεκτικο κοινο.
Αν δεν απατωμαι τα φετινα ελληνικα ασημενια ειναι τα σπανιοτερα ασημενια ευρω που εχουν βγει μεχρι τωρα(εξαιρουμενων των επενδυτικων νομισματων).
Καθε προσπαθεια εκτιμησης της μελλοντικης τους αξιας ειναι παρακινδυνευμενη αλλα ειναι γεγονος οτι και ομορφα ειναι και πολυ σπανια,οποτε λογικα η αξια τους θα αυξηθει αρκετα στο μελλον.
Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #748 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:33:24 μμ »

http://www.ebay.de/itm/2-Dollars-2012-Niue-Island-Crystal-Art-Secrets-of-Lichtenstein-/200946012618?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item2ec950d1ca

Με το ιδιο τιραζ των 1000 τεμαχιων το συγεκριμενο νομισμα διακυμαινεται  μεταξυ 223-440 ευρω.Απο εκει και περα κρινεται μονοι σας.Και δεν μπορει να συγκρινει καποιος τον Πυθαγορα με τα Secrets of Lichtenstein


Δεν μπορει να γινει συγκριση μεταξυ του Πυθαγορα ή οποιουδηποτε αλλου ευρωνομισματος με τα νομισματα που εκδιδουν τα Cook Islands ή τα Niue.O λογος ειναι οτι τα ευρω εχουν πολυ μεγαλυτερο συλλεκτικο κοινο.
Αν δεν απατωμαι τα φετινα ελληνικα ασημενια ειναι τα σπανιοτερα ασημενια ευρω που εχουν βγει μεχρι τωρα(εξαιρουμενων των επενδυτικων νομισματων).
Καθε προσπαθεια εκτιμησης της μελλοντικης τους αξιας ειναι παρακινδυνευμενη αλλα ειναι γεγονος οτι και ομορφα ειναι και πολυ σπανια,οποτε λογικα η αξια τους θα αυξηθει αρκετα στο μελλον.


Πολύ σωστή παρατήρηση
Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #749 στις: Αύγουστος 29, 2013, 04:37:45 μμ »

Εγώ βλέπω τα φετινά ασημένια να ανεβαίνουν αρκετά..
Δίνω προτεραιότητα στον Ιπποκράτη που λόγω τιράζ θα είναι πιο ανατιμημένος,μετά ο Πυθαγόρας και τελευταίος ο Σοφοκλής.
Δηλαδή αν π.χ. ο Ιπποκράτης φτάσει 300 ευρώ,ο Πυθαγόρας θα είναι στα 250 και ο Σοφοκλής στα 200,έτσι το κόβω
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences