Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 08:23:13 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τα νομισματα στην αρχαια Ελλαδα...  (Αναγνώστηκε 12671 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 03:10:25 μμ »

xaa φαινετε πολυ ευκολο να βρεις στην παραλια χρυσα, αλλα το μονο που κανει κατα 99,8/100 ειναι να καθαριζεις τις παραλιες απο οτι φανταζεσε, καπκια κουτακια σκουριες ακανονιστες αλουμινακια, οτιναναι... μεχρι που κι ο πιο υπομονετικος θα πει καποια στιγμη.... δε γ@#$ται...  κι θα τα παρατησει... δεν αξιζει...
εκτος, αν εχεις 3000 ευρω κι παρεις μηχανημα συγκεκριμενο που να χτυπα μονο 4 μεταλα ευγενη κι περιπου να ξες οτι ειναι χρυσο ...τεσπα.. πολλα ειναι....
αυτα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 03:20:43 μμ »

xaa φαινετε πολυ ευκολο να βρεις στην παραλια χρυσα, αλλα το μονο που κανει κατα 99,8/100 ειναι να καθαριζεις τις παραλιες απο οτι φανταζεσε, καπκια κουτακια σκουριες ακανονιστες αλουμινακια, οτιναναι... μεχρι που κι ο πιο υπομονετικος θα πει καποια στιγμη.... δε γ@#$ται...  κι θα τα παρατησει... δεν αξιζει...
εκτος, αν εχεις 3000 ευρω κι παρεις μηχανημα συγκεκριμενο που να χτυπα μονο 4 μεταλα ευγενη κι περιπου να ξες οτι ειναι χρυσο ...τεσπα.. πολλα ειναι....
αυτα  Κλείσιμο ματιού

αν έχεις 3000 ευρώ καλύτερα να τα κάνεις λίρες παρά να αγοράσεις μηχάνημα... Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 03:24:28 μμ »

Πιο εύκολα βγαίνει η ψυχή του ανθρώπου, παρά το χούι... :-)
Γιατί να μην κρατήσεις τις 3000 σε μετρητά;
Ή να αγοράσεις ομόλογα του γερμανικού δημοσίου;
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 03:25:52 μμ »

χμμ βασιλη κοιτα απο μια αποψη δεν εχεις κι αδικο, αλλα εδω παμε κι στο θεμα χομπυ, ειναι   κι αυτο μια ασχολια που εχει τα δικα της καλα κι κακα , οπως ολα σε αυτο το κοσμο.... παντως αυτο που καταλαβα εγω μεχρι σημερα, ειναι οτι καποιος , οπου κι να δινει λεφτα κι κανει κατι που γουσταρει εκτος απο ποτα ναρκωτικα κι τζογο, τοτε δε πειραζει... δε πανε χαμενα...
 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 03:29:33 μμ »

χμμ βασιλη κοιτα απο μια αποψη δεν εχεις κι αδικο, αλλα εδω παμε κι στο θεμα χομπυ, ειναι   κι αυτο μια ασχολια που εχει τα δικα της καλα κι κακα , οπως ολα σε αυτο το κοσμο.... παντως αυτο που καταλαβα εγω μεχρι σημερα, ειναι οτι καποιος , οπου κι να δινει λεφτα κι κανει κατι που γουσταρει εκτος απο ποτα ναρκωτικα κι τζογο, τοτε δε πειραζει... δε πανε χαμενα...
 Κλείσιμο ματιού

Εμ, εδώ είναι το θέμα. Τα συλλεκτικά είναι χαβαλές, ναρκωτικό ή τζόγος ;-)
Αν πεις και για τον χρυσό...
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 03:33:11 μμ »

sac η συλογη, πιστευω ειναι ενα απο τα ποιο υγιεί χομπυ φιλε...
παρεπιπτοντως  σακη σε λενε?
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 03:35:26 μμ »

...γιατι τα υπολοιπα που ανεφερα , μονο πονο καταστροφη κι διαλυση φερνουν....
 εχω αδικο παιδες... ?
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 03:57:15 μμ »

Γιώργο με λένε.

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=260.0
...και όχι μόνο...
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 04:23:49 μμ »

ενδιαφερων πολυ αν κι γνωστα πανω κατω ολα, τωρα μιλωντας αλλιως, ενα ειναι σιγουρο, οτι σε χαλεπους καιρους, αναρχιας , πολεμου κι οτι αλλο , σιγουρα μονο τα μεταλα μετρανε οπως ομως κι αλλα πραγματα π.χ. τροφες, φαρμακα κι οτι βαλει ο νους σας που κανενα χρυσο ή διαμαντι δε τα αγοραζει οταν ερχετε αυτη η κακια στιγμη.... παντως για να μη ξεφυγουμε πολυ, ολα τα χομπυ ή ασχολιες, που εχει ο καθε ανθρωπος ειναι καλες , εκτος απο κεινες που αναφεραμε κι παραπλισιες τους , οπου για μερικες  στιγμες ψευτικης ικανοποιησης πληρωνετε ενα τεραστιο τιμημα....ανυπολογιστο... αυτα φιλε γιωργο πιστευω.... Χαμόγελο
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:39:42 μμ »

.. και αυτο... αποψη μου... το τελευταιο που θα με φοβιζε ειναι η αστυνομια σε τετοιες περιπτωσεις  Στριφογύρισμα ματιών

Μην μου πείς οτι φοβάσαι τα στοιχειά και τα δαιμονικά;

χαα τωρα το ειδα νεστωρ, οχι ρε φιλε, απτη μυτη τα πιανω τα δαιμονια...  Γλώσσα
 Σαρκασμός
αυτο που θα με φοβιζε ειναι μη πεσω σε κανενα ματι κακων, στο πλεσιο αυτον που περιγραψε ο γιαννης κι μας σημαδεψουν με κανα σιδερικο...
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 11:47:34 πμ »

Να υποθέσω οτι ξέρεις τα κόλπα να τα ξορκίσεις, αν βρεις κάτι, γι αυτό δεν τα φοβάσαι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 02:11:52 μμ »

παντως εμενα δεν μου αρεσει το ρεμπετικο τραγουδακι,μες στην φυλακη ειναι ωραια,αμα βρεις καλη παρεα!και δοξα το θεο μονο για ταυτοτητα εχω παει στην αστυνομια.οσο για φαντασματα,μαγια κλπ,υπαρχουν ολα!!!στο μυαλο μας.γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 02:19:39 μμ »

ετσι ειναι, παντως πολοι κυνηγοι θυσαυρων κι λιρων πιστευουν σε τετοια, αμα καποιος φοβατε να σηκωσει κατι, εχω ''εξορκιστη'' που περνει το 10% μονο....  χαχαχα  Γλώσσα
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 02:31:25 μμ »

Να υποθέσω οτι ξέρεις τα κόλπα να τα ξορκίσεις, αν βρεις κάτι, γι αυτό δεν τα φοβάσαι Κλείσιμο ματιού

φιλε νεστωρ, εγω σαν ηλεκτρονικος φυσικος ραδιοηλεκτρολογος, πιστευω στην επιστημη, στον ορθολογισμο, στην κβαντικη φυσικη κι στο συμπαν των υπερχωρδων, οποτε αυτα ειναι παραμυθακια για ανθρωπους που (προς θεου δεν ειναι χαζοι) αλλα μεγαλωσαν με αλλα πιστευω, αν εμαθα κατι στη ζωη το οποιο ειμαι 101/% σιγουρος εινια, οτι το μονο που πρπει να φοβομαστει, ειναι οι ζωντανοι κι τπτ αλλο...
 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 02:43:39 μμ »

ξεχασες και την φυλακη για αρχαιοκαπηλους,χρυσοθηρες και ενα σωρο αλλα ευγενη σπορ!γιαννηςτ.υγ.η αρρεβωνιαστικια σου ειναι αρχαιολογος!και εχει και κανενα τυχερο?μηπως?λες πολλα?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences