Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 08, 2024, 09:33:49 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αρκεβούζιο  (Αναγνώστηκε 5415 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Newton1643
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 80



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 23, 2015, 09:06:38 πμ »

    Στρατή η ιδέα σου για παρουσίαση μέσα σε κάδρο με εξωτερικό διάκοσμο είναι πολύ όμορφη, μου θύμισες ένα βίντεο που είχα δει στο youtube με κεντρικό θέμα ένα luger P08, απομεινάρι του Α' ΠΠ, που ο Γάλλος πρωταγωνιστής το είχε συντηρήσει και τελικά το έβαλε μέσα σε αντίστοιχο κάδρο. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό. Θα είναι κάτι εντυπωσιακό !!!!!!  

Φίλτατε, μώλις μου λύσατε μια απορία (αλλά και υποψία) που την έιχα εδώ και πολύ καιρό, αναφορικά με το Luger P08, ότι δηλαδή, είχε χρησιμοποιηθεί και στον Α' ππ, διότι είχα την εσφαλμένη αίσθηση τόσο καιρό ότι στον πρώτο παγκόσμιο, οι Γερμανία (και η Τουρκία) χρησιμοποιούσαν μόνο το Mauser c96 (https://en.wikipedia.org/wiki/Mauser_C96) (το οποίο η Γερμανία το έβαλε σε παραγωγή και χρήση από το 1899 και το είχε ως το 1937).

Νewton1643
Καταγράφηκε
Stratis76
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 601


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 23, 2015, 09:15:59 πμ »

     Στρατή η ιδέα σου για παρουσίαση μέσα σε κάδρο με εξωτερικό διάκοσμο είναι πολύ όμορφη, μου θύμισες ένα βίντεο που είχα δει στο youtube με κεντρικό θέμα ένα luger P08, απομεινάρι του Α' ΠΠ, που ο Γάλλος πρωταγωνιστής το είχε συντηρήσει και τελικά το έβαλε μέσα σε αντίστοιχο κάδρο. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό. Θα είναι κάτι εντυπωσιακό !!!!!! 
Πάνο, απο τα τόσα που μας έχεις μάθει, χαίρομαι που έστω και μια ιδέα μου μπορεί κάπως να βοηθήσει στο εγχείρημά σου  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
panos_v
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 614



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 23, 2015, 07:24:26 μμ »

   Χαίρομαι ιδιαίτερα όταν υπάρχουν ιδέες τόσο καλές Στράτο και ειδικά σε τόσο ευαίσθητα χρονικά αντικείμενα. Πιστεύω πάντα ότι χρειάζονται δεύτερη ευκαιρία στις συλλογές μας. 
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences