Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 02:07:06 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Xρυση λιρα με θυρεο Victoria του 1845 ...  (Αναγνώστηκε 10142 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 14, 2012, 11:36:20 μμ »

Για σου κυριε Αντωνη με τα ωραια σου Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.
Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1865


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 03:14:30 μμ »

Πολλους ερωτες με την νεαρη Βικτωρια βλεπω!!!!!!!! Φαντασου να την γνωριζατε στην πραγματικοτητα Σαρκασμός
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 05:32:33 μμ »

Τότε ένα μέρος του θησαυροφυλακείου θα ήταν δικό του και το κυριότερο... δε θα τον είχαμε στην παρέα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 08:12:24 μμ »

Αντώνη, καλορίζικη κι από μένα. Πανέμορφη είναι. Σου εύχομαι να αποκτήσεις κι άλλες τέτοιες.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 08:14:42 μμ »

Πολλους ερωτες με την νεαρη Βικτωρια βλεπω!!!!!!!! Φαντασου να την γνωριζατε στην πραγματικοτητα Σαρκασμός

Αν Αντώνη αποκτήσεις και τρίτη κόρη, σε βλέπω να τη βαφτίζεις Βικτώρια. Σαρκασμός
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 08:15:52 μμ »

Και εγω ευχομαι Γεωργιος
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 08:17:49 μμ »

Πολλους ερωτες με την νεαρη Βικτωρια βλεπω!!!!!!!! Φαντασου να την γνωριζατε στην πραγματικοτητα Σαρκασμός

Αν Αντώνη αποκτήσεις και τρίτη κόρη, σε βλέπω να τη βαφτίζεις Βικτώρια. Σαρκασμός


Tι λετε βρε κι αλλο παιδι  Απορία  ....θα μου τα φαει ολα μετα ο Στουρν@ρ@ς ....δεν μαθατε οτι πλεον τα παιδια ειναι τεκμηριο   Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 08:52:20 μμ »


Tι λετε βρε κι αλλο παιδι  Απορία  ....θα μου τα φαει ολα μετα ο Στουρν@ρ@ς ....δεν μαθατε οτι πλεον τα παιδια ειναι τεκμηριο   Θυμός Θυμός

Aπο το 1970 ο Κισιγκερ (εαν θυμαμε καλα το ονομα) ειχε πει οτι εαν θελετε να λυγισουν οι Ελληνες σπαστε του την Εθνικοτητα τους!!
Τωρα τα Αμερικανακια βρηκαν τον τροπο μεσω τις φορολογησης παιδιων (δεν μας φταναν οι απανταχου Αλβανοι,Ρωσσοι, Πακιστανοι, Βουλγαροι , Ρουμανοι , Κινεζοι που τρυπωσαν στην Ελλαδα) τερμα τα παιδια λοιπον , τερμα η ΕΛΛΑΔΑ σε πενηντα χρονια!!
Και το (στουρναρη) και το αφεντικο του μαζι με αλλους 100-300 πρωην,  θελουν κρεμασμα για παραδειγματισμο!!
Ποιος θα το κανει δεν γνωριζω Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kartasos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 24


Τάσος Θεσσαλονίκη


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 17, 2012, 05:16:52 μμ »


Tι λετε βρε κι αλλο παιδι  Απορία  ....θα μου τα φαει ολα μετα ο Στουρν@ρ@ς ....δεν μαθατε οτι πλεον τα παιδια ειναι τεκμηριο   Θυμός Θυμός

Aπο το 1970 ο Κισιγκερ (εαν θυμαμε καλα το ονομα) ειχε πει οτι εαν θελετε να λυγισουν οι Ελληνες σπαστε του την Εθνικοτητα τους!!
Τωρα τα Αμερικανακια βρηκαν τον τροπο μεσω τις φορολογησης παιδιων (δεν μας φταναν οι απανταχου Αλβανοι,Ρωσσοι, Πακιστανοι, Βουλγαροι , Ρουμανοι , Κινεζοι που τρυπωσαν στην Ελλαδα) τερμα τα παιδια λοιπον , τερμα η ΕΛΛΑΔΑ σε πενηντα χρονια!!
Και το (στουρναρη) και το αφεντικο του μαζι με αλλους 100-300 πρωην,  θελουν κρεμασμα για παραδειγματισμο!!
Ποιος θα το κανει δεν γνωριζω Θυμός Θυμός
Πές τα Χρυσόστομε ...πες τα........
Ας αρχίσουν οι Κριτικοί που το λέει περισσότερο η καρδούλα τους και ακολουθούμε οι υπόλοιποι.  Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε
epsilon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 17, 2012, 07:32:47 μμ »

Τωρα τελευταια ανοιξαν οι ουρανοι και βρεχει θυρεους!!!
Εγω παντως δεν κραταω ομπρελα ουτε φοραω αδιαβροχο Σαρκασμός
Να την χαιρεσαι.
Καταγράφηκε
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 17, 2012, 11:25:30 μμ »

Tι λετε βρε κι αλλο παιδι  Απορία  ....θα μου τα φαει ολα μετα ο Στουρν@ρ@ς ....δεν μαθατε οτι πλεον τα παιδια ειναι τεκμηριο   Θυμός Θυμός
Αντώνη εμείς οι τρίτεκνοι δηλαδή είμαστε χαμένοι από χέρι;
Θυμάμαι, πριν 30 χρόνια, ήμουν ακόμη μαθητής, που διάβαζα ότι για να αυξηθεί ο πληθυσμός της Ελλάδας χρειαζόταν να κάνουμε τουλάχιστον 3 παιδιά. Το μοντέλο με τα 3 παιδιά ήταν η πρόταση απέναντι στην υπογεννητικότητα. Έχω φίλους που έχουν κι αυτοί 3 παιδιά που, όπως κι εγώ, τα κάναμε πριν ο Καραμανλής δώσει τα κίνητρα. Το κάναμε, όσο κι αν φαίνεται αφελές και ρομαντικό, για την Πατρίδα.
Το να κόψουνε τα επιδόματα, αντέχεται. Από κάπου θα κόψουμε. Αλλά αυτή η στοχοποίηση των παιδιών και η φοροεπιδρομή απέναντι σε όσους έχουν παιδιά δείχνει ότι βαλθήκανε να μας τελειώσουν. Είναι ένα μήνυμα στα νέα ζευγάρια να το σκεφτούν καλά πριν κάνουν παιδιά, ειδικά όταν έχουν πλέον μισθούς πείνας.

Καλορίζικη η λίρα, ωραίο κομμάτι. Άντε όταν κλείσεις τη σειρά να τις βγάλεις παρέλαση όλες μαζί! Χαμόγελο 
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 17, 2012, 11:48:40 μμ »

Tι λετε βρε κι αλλο παιδι  Απορία  ....θα μου τα φαει ολα μετα ο Στουρν@ρ@ς ....δεν μαθατε οτι πλεον τα παιδια ειναι τεκμηριο   Θυμός Θυμός
Αντώνη εμείς οι τρίτεκνοι δηλαδή είμαστε χαμένοι από χέρι;
Θυμάμαι, πριν 30 χρόνια, ήμουν ακόμη μαθητής, που διάβαζα ότι για να αυξηθεί ο πληθυσμός της Ελλάδας χρειαζόταν να κάνουμε τουλάχιστον 3 παιδιά. Το μοντέλο με τα 3 παιδιά ήταν η πρόταση απέναντι στην υπογεννητικότητα. Έχω φίλους που έχουν κι αυτοί 3 παιδιά που, όπως κι εγώ, τα κάναμε πριν ο Καραμανλής δώσει τα κίνητρα. Το κάναμε, όσο κι αν φαίνεται αφελές και ρομαντικό, για την Πατρίδα.
Το να κόψουνε τα επιδόματα, αντέχεται. Από κάπου θα κόψουμε. Αλλά αυτή η στοχοποίηση των παιδιών και η φοροεπιδρομή απέναντι σε όσους έχουν παιδιά δείχνει ότι βαλθήκανε να μας τελειώσουν. Είναι ένα μήνυμα στα νέα ζευγάρια να το σκεφτούν καλά πριν κάνουν παιδιά, ειδικά όταν έχουν πλέον μισθούς πείνας.

Καλορίζικη η λίρα, ωραίο κομμάτι. Άντε όταν κλείσεις τη σειρά να τις βγάλεις παρέλαση όλες μαζί! Χαμόγελο 

Γιατι φιλε μου να σου δωσουν κινητρα να κανεις παιδια?Αφου το νουμερο που επρεπε να βγει πληθυσμιακα και να σταλει στις Βρυξελλες στην τελευταια απογραφη συμπληρωθηκε απο Αγγλους Γαλλους Πορτογαλλους Αφρικανους Πακιστανους Ινδους  Αλβανους Βουλγαρους και δεν ξερω ποσες ακομα φυλες.Ενημερωτικα οι καθαροι  Ελληνες ηταν κατα αρκετες εκατονταδες χιλιαδες λιγοτεροι αλλα ποιος νοιαζεται για αυτο.
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 12:02:47 πμ »

Αντώνη εμείς οι τρίτεκνοι δηλαδή είμαστε χαμένοι από χέρι;
Αυτή η στοχοποίηση των παιδιών και η φοροεπιδρομή απέναντι σε όσους έχουν παιδιά δείχνει ότι βαλθήκανε να μας τελειώσουν. Είναι ένα μήνυμα στα νέα ζευγάρια να το σκεφτούν καλά πριν κάνουν παιδιά, ειδικά όταν έχουν πλέον μισθούς πείνας.


Εδώ βρε παιδιά οι νέοι δεν παντρεύονται. Σύμφωνα με έρευνες έχει μειωθεί περίπου στο 15% ο αριθμός των γάμων. Σιγά μην κάνουν και παιδιά. Μη σας πω ότι σκέφτομαι κι εγώ να χωρίσω με τη γυναίκα μου και να συζούμε, χωρίς να δηλώνουμε τα παιδιά μας ως προστατευόμενα μέλη. Ο φόρος που θα μας αναλογεί θα είναι μικρότερος.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 12:06:30 πμ »

Γιατι φιλε μου να σου δωσουν κινητρα να κανεις παιδια?Αφου το νουμερο που επρεπε να βγει πληθυσμιακα και να σταλει στις Βρυξελλες στην τελευταια απογραφη συμπληρωθηκε απο Αγγλους Γαλλους Πορτογαλλους Αφρικανους Πακιστανους Ινδους  Αλβανους Βουλγαρους και δεν ξερω ποσες ακομα φυλες.Ενημερωτικα οι καθαροι  Ελληνες ηταν κατα αρκετες εκατονταδες χιλιαδες λιγοτεροι αλλα ποιος νοιαζεται για αυτο.
Εδώ πλέον δεν μιλάμε για έλλειψη κινήτρων, δηλαδή για ένα ουδέτερο περιβάλλον, όπου ο καθένας κάνει όσα παιδιά θέλει και μπορεί. Αλλά για ένα ΕΧΘΡΙΚΟ περιβάλλον όσον αφορά την τεκνοποιία, με θέσπιση ΑΝΤΙ-κινήτρων.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 12:07:52 πμ »

Κατάντια.ποιος φανταζόταν ότι θα φτάσουμε σε αυτή την κατάσταση;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences