Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 07:13:33 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια  (Αναγνώστηκε 8661 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Άσχετη
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 04:50:38 μμ »

χαχαχα!!!ευχαριστώ πολύ!!!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 05:37:09 μμ »

Περιμενατε περισσοτερα αγαπητη φιλη??
Ετσι οπως το βλεπουν τα παιδια σωστα και εδωσαν αυτη την τιμη!!
Οσο για το κοψιμο που εχει στην περιμετρο φιλε Γιαννη το βλεπω να το εχει εξ αρχης ο δισκος!!
Και η δικη μου εκτιμηση ειναι εκει : Εως 70 ευρω στην λιανικη!!
Αν το πας σε εμπορα δεν βλεπω να σου δινει 40 , , , ,
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 06:20:55 μμ »

Περιμενατε περισσοτερα αγαπητη φιλη??
Μπα μαλλον πολυυυ  λιγοτερα  Σαρκασμός
Δεν  καταλαβες το επιφωνημα ηταν απο χαρα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 06:46:53 μμ »

Μπορει να ηταν και κοροιδευτικο Αντωνη!!
Ποσοι και ποσοι δεν βρισκουν ενα παλιο νομισμα και πιστευουν οτι θα αγορασουν αυτοκινητο , και αλλοι να χτισουν ενα σπιτι??
Εδω στο Ηρακλειο μου ερχετε ενας με διαφορα και μου δειχνει πρωτο 5 δρχ του 1980 και οταν του ειπα οτι δεν αξιζει τιποτα και να το χαρισει σε κανενα εγγονι του,  το κραταει μπροστα στα ματια μου και μου λεει : Βρε εισαι καλα? Τριαντα χρονων νομισμα και μου λες οτι δεν αξιζει τιποτα??
<<Αφου μια στιγμη εκανα να του το δειξω σε μασουρακι μπας και καταλαβει!!>>
Για να καταλαβεις ειχε καμια 100 τμχ νομισματα απο το 1970 και μετα (Μεταχειρισμενα) και ΠΙΣΤΕΥΕ οτι θα τα εδινε 5000 ευρω!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 06:59:46 μμ »

A καλα τετοιους εχουμε συναντησει οι συλλεκτες πολλους.Αλλα δεν ειναι ελληνικο φαινομενο μονο.Και στην Αμερικη εχει καποιος ενα μοργκαν 30-40 δολαριων και νομιζει οτι θα αγορασει διαμερισμα.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 07:01:40 μμ »

<<Αφου μια στιγμη εκανα να του το δειξω σε μασουρακι μπας και καταλαβει!!>>
Για να καταλαβεις ειχε καμια 100 τμχ νομισματα απο το 1970 και μετα (Μεταχειρισμενα) και ΠΙΣΤΕΥΕ οτι θα τα εδινε 5000 ευρω!!
και δεν του χαριζες καμμια δεκαρια κερματα  για να καταλβει τι βλακεια τον εδερνε!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 07:06:32 μμ »

σε γνωστο εμπορο,σε τετοιες καταστασεις,και ισως καλυτερες.πουλησα μονολεπτα!!!!διλεπτα κλπ,και σε καλες εποχες,οχι με την σημερινη κριση,40 ευρω,και με το ζορι.ισως,αγαπητη φιλη,καποιος συλλεκτης να σου κανει καλυτερη προταση,αμα του λειπη,και του αρεσει.με ποσοτητα κοπης 450.000 περιπου κομματια!!!και σε αυτην την κατασταση,κοιταξε τις δημοπρασιες της ΠΝΕ,κλπ,και βγαλε συμπερασμα.μακαρι να ηταν σπανιο,οπως του 36,η του 47,τοτε ισως στην κατασταση που βλεπω,εστω και θολα,να αξιζε πολυ πιο πολλα.δεν μου αρεσει να γινομαι κακος,μακαρι να ηταν σπανιο!!!αλλα αν θες την αληθεια,ειναι κοινο και σε χαμηλη κατασταση δυστηχως!!!τωρα αν σου αρεσει να σου πουμε οτι αξιζει χιλιαδες ευρω?μαλλον θα σε κοροιδευμουμε.μια ερευνα στην αγορα,η σε καταλογο,θα σε πειση.σε χαιρετω,και ελπιζω να βρεις σπανιωτερα και πιο ακριβα.αυτη σχεδον,ειναι κατα βαθος, η ενδομυχη σκεψη ολων μας,αλλα η πραγματικοτητα συνηθως,μας απογοητευει,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 07:34:12 μμ »

<<Αφου μια στιγμη εκανα να του το δειξω σε μασουρακι μπας και καταλαβει!!>>
Για να καταλαβεις ειχε καμια 100 τμχ νομισματα απο το 1970 και μετα (Μεταχειρισμενα) και ΠΙΣΤΕΥΕ οτι θα τα εδινε 5000 ευρω!!
και δεν του χαριζες καμμια δεκαρια κερματα  για να καταλβει τι βλακεια τον εδερνε!

Οχι !! Διοτι μετα στον επομενο με 110 νομισματα στο χερι θα του ζητουσε 6000 ευρω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 08:01:38 μμ »

καλο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 08:27:56 μμ »

Πριν ενδεκα χρονια ειχε μπει στην χρυση ευκαιρια αγγελια που ελεγε: πωλειται 20αρα του 1912 ή 12.000.000
δραχμες ή ανταλλαγη με οικοπεδο Έκπληξη στο Λαγονησι,πηρα τηλεφωνο και του ειπα: οτι δεν εχω τα χρηματα  αλλα εχω οικοπεδο στο Λαγονησι Σαρκασμός μου ειπε σε ποιο σημειο και του απαντησα: μεταξυ Λαγονησι και Αιγινας,  Σαρκασμός καταλαβενεται πως τελειωσε η συνδιαλεξη. Σαρκασμός
Στην περιπτωση της φιλης Ασχετης δεν ειναι κατι αξιολογο τα νομισματα της ομως αν τα παρει απο τον θειο της και θελει, να ξεκινησει μια συλλογη, ειναι μια αρχη, εμεις κοσμο θελουμε να συλλεγει νομισματα Χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 08:32:29 μμ »

μου ειπε σε ποιο σημειο και του απαντησα: μεταξυ Λαγονησι και Αιγινας,  

Αα εσενα εχω Γειτονα? Και δεν ηξερα ποιανου ειναι το διπλανο χωραφι , , , ,  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 08:50:58 μμ »

μου ειπε σε ποιο σημειο και του απαντησα: μεταξυ Λαγονησι και Αιγινας,  

Αα εσενα εχω Γειτονα? Και δεν ηξερα ποιανου ειναι το διπλανο χωραφι , , , ,  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα
οχι για πολυ, αν μου προσφερει και την δεκαρα του 1912 θα το δωσω , , , ,  :   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 09:01:13 μμ »

μου ειπε σε ποιο σημειο και του απαντησα: μεταξυ Λαγονησι και Αιγινας,  

Αα εσενα εχω Γειτονα? Και δεν ηξερα ποιανου ειναι το διπλανο χωραφι , , , ,  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα
οχι για πολυ, αν μου προσφερει και την δεκαρα του 1912 θα το δωσω , , , ,  :   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ασε μην τον ενοχλης!! Θα σου δωσω εγω την δεκαρα και θα σου κανω δωρο και την πενταρα!!
Το χρειαζωμε το οικοπεδο σου για να φτιαξω μια πισινα!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Άσχετη
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 12, 2011, 06:16:03 μμ »

Κύριοι αυτό το νόμισμα είναι του θείου μου και αν δεν είχε ανάγκη να μάθει  την αξία του νομίσματος δεν θα ρώταγα ούτε θα άνοιγα τον λογαριασμό!!!δεν περίμενα πολλά λεφτά!!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences