Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 01:42:26 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μπάρα 1kg ασήμι  (Αναγνώστηκε 43946 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #75 στις: Μάιος 05, 2016, 05:58:44 μμ »

Άλλο αυτό.... άλλο....  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Μάιος 05, 2016, 06:05:35 μμ »

Στην θεωρια ολοι μπρουκληδες και γαλαντομοι ειμαστε, στην πραξη γινονται καθε τοσο ηρωικοι καβγαδες στο στεκι για το εαν μια κοινη λιρα αξιζει 5-10 ευρω πανω η κατω. Κλείσιμο ματιού
Το ιδιο και στα συλλεκτικα, παζαρια επι παζαριων για λιγα ευρω, προσφορες κουκουρουκου "και αμα θες", οποτε κατι μου λεει οτι ο δραχμοφονισμος δεν ειναι κατι το αγνωστο, ουτε κατι το πρωτοτυπο στους Ελληνικους συλλεκτικους κυκλους.
+100000
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Μάιος 05, 2016, 06:30:45 μμ »

Στην θεωρια ολοι μπρουκληδες και γαλαντομοι ειμαστε, στην πραξη γινονται καθε τοσο ηρωικοι καβγαδες στο στεκι για το εαν μια κοινη λιρα αξιζει 5-10 ευρω πανω η κατω. Κλείσιμο ματιού
Το ιδιο και στα συλλεκτικα, παζαρια επι παζαριων για λιγα ευρω, προσφορες κουκουρουκου "και αμα θες", οποτε κατι μου λεει οτι ο δραχμοφονισμος δεν ειναι κατι το αγνωστο, ουτε κατι το πρωτοτυπο στους Ελληνικους συλλεκτικους κυκλους, ειδικα αυτη την εποχη.
Τι αλλο να πω τα ειπε ΟΛΑ....
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Μάιος 05, 2016, 07:27:14 μμ »

Αν είναι να αποκτήσω κάτι συλλεκτικό, του γούστου μου, και ο νους μου είναι στο τι θα γίνει σε πέντε χρόνια με την ισοτιμία της στερλίνας στην περιοχή του δολαρίου και πως θα γυρίσουν τα σουάπς σε ρήτρα σι ντι ες, άστο καλύτερα γιατί πάμε στο ανέκδοτο με τον γρύλο, το ξέρουμε όλοι ε?
Ποσο ωραια τα λες  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Όχι τίποτα άλλο αλλά με αυτά που διαβάζω σε λίγο δεν θα μου μοιάζει διόλου παράξενο να μοιράζονται και "σιγουράκια" στο Στέκι...

"Έχω ένα σιγουράκι δίφραγκο του 68, είσαι?"  Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Παρακολουθω ενεργα το στεκι περιπου 7 μηνες - τοσο ασχολουμαι- με το χομπυ αυτο....νομισματα σε παλλαδιο και πλατινα δεν εχω δει εκτος απο καποια πωληση παλαιοτερα μια και μοναδικη....την μεριδα του λεοντος των πωλησεων αφορα λιρες και γενικα ΧΡΥΣΟ.
Τα 2 πρωτα μεταλλα ειναι φουσκα,ενω ο χρυσος οχι?
Τα 2 πρωτα μεταλλα εχουν την μεγαλυτερη χασουρα σε μια πιθανη μεταπωληση,ενω ο χρυσος οχι?
Συμφωνα με τα λεγομενα σου,οι ενοτητες ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΣ ΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥ 2015-2016-2020....επρεπε να σε αφηνουν παγερα αδιαφορο,αλλα οι οικονομικες αναλυσεις δινουν και παιρνουν ,το περιεργο ειναι οτι εχει και αρκετα post σου....αλλα εκει γινεσαι επενδυτης-οικονομολογος-χρηματιστης....(εκει γινεται στεκι επενδυτων)...αλλα ο συλλεκτισμος,συλλεκτισμος.
Το ενα ματι στο ταμπλο και το αλλο στις λιρες....
Οποτε το "σιγουρακι" δεν ειναι το διφραγκο του `68...

Υ.Γ. Ο ενικος δεν ανακλα ειρωνια-ασεβεια απεναντι σου(αν και προσωπικα αυτη εισεπραξα),θελω να υπερτονισω οτι αναφερομαι στο προσωπο σου....δεν υπαρχει λογος αγανακτησης,κουβεντα κανουμε.... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #79 στις: Μάιος 05, 2016, 07:41:05 μμ »

Αν είναι να αποκτήσω κάτι συλλεκτικό, του γούστου μου, και ο νους μου είναι στο τι θα γίνει σε πέντε χρόνια με την ισοτιμία της στερλίνας στην περιοχή του δολαρίου και πως θα γυρίσουν τα σουάπς σε ρήτρα σι ντι ες, άστο καλύτερα γιατί πάμε στο ανέκδοτο με τον γρύλο, το ξέρουμε όλοι ε?
Ποσο ωραια τα λες  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Όχι τίποτα άλλο αλλά με αυτά που διαβάζω σε λίγο δεν θα μου μοιάζει διόλου παράξενο να μοιράζονται και "σιγουράκια" στο Στέκι...

"Έχω ένα σιγουράκι δίφραγκο του 68, είσαι?"  Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Παρακολουθω ενεργα το στεκι περιπου 7 μηνες - τοσο ασχολουμαι- με το χομπυ αυτο....νομισματα σε παλλαδιο και πλατινα δεν εχω δει εκτος απο καποια πωληση παλαιοτερα μια και μοναδικη....την μεριδα του λεοντος των πωλησεων αφορα λιρες και γενικα ΧΡΥΣΟ.
Τα 2 πρωτα μεταλλα ειναι φουσκα,ενω ο χρυσος οχι?
Τα 2 πρωτα μεταλλα εχουν την μεγαλυτερη χασουρα σε μια πιθανη μεταπωληση,ενω ο χρυσος οχι?
Συμφωνα με τα λεγομενα σου,οι ενοτητες ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΣ ΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥ 2015-2016-2020....επρεπε να σε αφηνουν παγερα αδιαφορο,αλλα οι οικονομικες αναλυσεις δινουν και παιρνουν ,το περιεργο ειναι οτι εχει και αρκετα post σου....αλλα εκει γινεσαι επενδυτης-οικονομολογος-χρηματιστης....(εκει γινεται στεκι επενδυτων)...αλλα ο συλλεκτισμος,συλλεκτισμος.
Το ενα ματι στο ταμπλο και το αλλο στις λιρες....
Οποτε το "σιγουρακι" δεν ειναι το διφραγκο του `68...

Υ.Γ. Ο ενικος δεν ανακλα ειρωνια-ασεβεια απεναντι σου(αν και προσωπικα αυτη εισεπραξα),θελω να υπερτονισω οτι αναφερομαι στο προσωπο σου....δεν υπαρχει λογος αγανακτησης,κουβεντα κανουμε.... Κλείσιμο ματιού
Κουβέντα να κάνουμε όση θέλεις, αλλά να καταλαβαινόμαστε.... Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Μάιος 05, 2016, 07:47:08 μμ »

Πιστευεις δηλαδη οτι μεγαλο ποσοστο των μελων δεν κινουνται, στο τοξο συλλετη-επενδυτη?Απορία
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #81 στις: Μάιος 05, 2016, 07:57:34 μμ »

Πιστευεις δηλαδη οτι μεγαλο ποσοστο των μελων δεν κινουνται, στο τοξο συλλετη-επενδυτη?Απορία
Πιστεύω ότι ο καθένας μπορεί να συλλέγει ότι τραβάει η ψυχή του και ο οργανισμός του, ότι τον κάνει να αισθάνεται όμορφα, αν αυτό είναι το τερπνόν ή το ωφέλιμο για κείνον είναι καθαρά θέμα δικό του αλλά το να θελήσει να αποκτήσει κάτι και να το περνά μέσα από δεκάδες επενδυτικά φίλτρα, συσχετισμούς τυχαίους ή μη, περιπτωσιολογίες, κονφορμισμούς, μαντεψιές ακόμα και για την ένταση που θα χτυπήσει η πεταλούδα τα φτερά της κάπου στην Ασία, οδηγεί σε ψυχαναγκασμούς.....αυτό πιστεύω....  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #82 στις: Μάιος 05, 2016, 08:00:49 μμ »

Συλλεκτισμος και επενδυση ειναι εν μερει αλληλενδετα.... -τωρα το ειδα-
δεν μπορει να βαζει τον πηχη ψηλα γιατι απλα θα απογοητευει-τσακιστει.

Νομίζω ότι έχουμε χάσει τη μπάλλα μόνοι μας...

1. Μπαίνεις σε ένα ζαχαροπλαστείο έχοντας λεφτά για μία μόνο πάστα. Βλέπεις μια Α πάστα που σου αρέσει πολύ και μια Β πάστα με επενδυτική προοπτική. Εσύ αποφασίζεις ποια από τις δύο θα αγοράσεις, με τα δικά σου κριτήρια. Γιατί να απογοητευτείς, σε οποιδήποτε από τις δύο περιπτώσεις; Σε υποχρεώνει κανείς να αγοράσεις την "επενδυτικότερη";

2. Αφού αποφασίσεις ποια θα αγοράσεις, βλέπεις ότι κοστίζει 1,50 ευρώ. Λες στον ταμία: "Έχω 1,40, τα θέλετε;" Πού είναι το πρόβλημα;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Μάιος 05, 2016, 08:12:05 μμ »

Πιστευεις δηλαδη οτι μεγαλο ποσοστο των μελων δεν κινουνται, στο τοξο συλλετη-επενδυτη?Απορία
Πιστεύω ότι ο καθένας μπορεί να συλλέγει ότι τραβάει η ψυχή του και ο οργανισμός του, ότι τον κάνει να αισθάνεται όμορφα, αν αυτό είναι το τερπνόν ή το ωφέλιμο για κείνον είναι καθαρά θέμα δικό του αλλά το να θελήσει να αποκτήσει κάτι και να το περνά μέσα από δεκάδες επενδυτικά φίλτρα, συσχετισμούς τυχαίους ή μη, περιπτωσιολογίες, κονφορμισμούς, μαντεψιές ακόμα και για την ένταση που θα χτυπήσει η πεταλούδα τα φτερά της κάπου στην Ασία, οδηγεί σε ψυχαναγκασμούς.....αυτό πιστεύω....  Χαμόγελο
Συμφωνω απολυτα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Μάιος 05, 2016, 08:12:56 μμ »

Συλλεκτισμος και επενδυση ειναι εν μερει αλληλενδετα.... -τωρα το ειδα-
δεν μπορει να βαζει τον πηχη ψηλα γιατι απλα θα απογοητευει-τσακιστει.

Νομίζω ότι έχουμε χάσει τη μπάλλα μόνοι μας...

1. Μπαίνεις σε ένα ζαχαροπλαστείο έχοντας λεφτά για μία μόνο πάστα. Βλέπεις μια Α πάστα που σου αρέσει πολύ και μια Β πάστα με επενδυτική προοπτική. Εσύ αποφασίζεις ποια από τις δύο θα αγοράσεις, με τα δικά σου κριτήρια. Γιατί να απογοητευτείς, σε οποιδήποτε από τις δύο περιπτώσεις; Σε υποχρεώνει κανείς να αγοράσεις την "επενδυτικότερη";

2. Αφού αποφασίσεις ποια θα αγοράσεις, βλέπεις ότι κοστίζει 1,50 ευρώ. Λες στον ταμία: "Έχω 1,40, τα θέλετε;" Πού είναι το πρόβλημα;
Ετσι ειναι Γιωργο η μπαλλα χαθηκε
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Μάιος 05, 2016, 08:13:42 μμ »

να ρωτήσω κι εγω με την σειρά μου τον γιατρό και όλους τους υπόλοιπους, γιατί με αυτά τα χρήματα να μην αγοράσεις εικοσάρικα του 60 που αντικρούουν και τις αρνητικές επιπτώσεις που προαναφέρθηκαν για την μπάρα; είναι ψυχολογικοί οι λόγοι;
Το τελευταίο αν δεν ακούγεται ωραία μπορώ να το μετατρέψω σε '' λόγους ψυχολογίας''.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Μάιος 05, 2016, 08:17:34 μμ »

Προσωπικά πέρα απο τις λίρες και τα ασημένια επενδυτικά νομίσματα όλα τα άλλα είναι πρός χάριν γούστου.Συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου μέσα για να μην παρεξηγηθώ.Οπως πολύ σωστά είπε ο Βασίλης Sabby πιο πάνω ένα τάληρο Κρητικής έκανε διπλάσια χρήματα παλιότερα και τώρα με το ιντερνετ που βρίσκεις σχεδόν τα πάντα οι τιμές έχουν κοπεί στη μέση και πάλι οι πωλητες παρακαλάνε με τον τρόπο τους για να διώξουν κάποια κομμάτια που άλλωτε τους παρακαλούσαν άλλοι να τα πάρουν.Ωραίες οι συλλογές και γι αυτό άλλωστε είμαστε όλοι εδώ στο στέκι συλλεκτών επειδή μας αρέσει να συλλέγουμε διάφορα ωραία συλλεκτικά αντικείμενα και ιδιαίτερα νομίσματα.Οχι όμως οτι σε μια ξαφνική και απότομη καταστροφή που θα βρεί κάποιον απο μας θα κοιτάξει να πουλήσει για να σωθεί η οικογένειά του έναν έναν τους Γεώργιους και τους Παύλους και δεν ξέρω γω τί άλλο έχει μαζέψει.Την ώρα εκείνη θα κοιτάξει να σκοτώσει καμια λιρίτσα να σωθεί και μάλιστα τρέχοντας.Γνωρίζω άνθρωπο που το 2012 πήρε 40 λίρες με 315 ευρώ τη μία απο τράπεζα Ελλάδος και έφτασε στο σημείο να παρακαλάει χρυσοχόο να του τις πάρει με 200 ευρω.Λοιπόν πιστεύει κάποιος απο δω μέσα έχων σώας τας φρένας οτι οοοοοολα αυτά τα νομίσματα χαλκινα και μη που αποθηκεύουμε σε άλμπουμ και κιβώτια κάποια στιγμή θα μας σώσουν  απο κάποια ενδεχόμενη οικονομική καταστροφή;Το θέμα δεν είναι αν θα χάσουμε 50 ευρω αν χρειαστεί να πουλήσουμε μια μπάρα κιλού ασήμι σε κάποιον αλλα αν γίνει κάποιος πόλεμος π.χ.αν αυτή η μπάρα μπορεί να αγοράσει μια κότα και δυό αυγά.Εχω δεί μπροστά στα μάτια μου και συγκεκριμένα στην είσοδο του Carrefour εδώ στην Πάτρα που άλλοτε υπήρχε σαράφικο όπως μπαίνεις στην καντρική πόρτα να σκοτώνουν οικογένειες χρυσαφικά με το κιλό προκειμένου να πληρώσουν υποχρεώσεις.Αντε λοιπόν σε αυτούς να μιλήσεις για primium και κολοκύθια τούμπανα και τιμές spot.Μαζεύουμε για να γουστάρουμε που έλεγε και κάποιος και όχι για να σωθούμε με αυτά που μαζεύουμε.Εκτός αν όλα κυλήσουν ρόδινα τα επόμενα 50 χρόνια  στην Ελλάδα μας και τότε μπορούμε να μιλάμε για κέρδη και primium.Σε αντίθετη περίπτωση τα παιδιά μας θα μας τα πετάξουν όλα αυτά τα ωραία κερματάκια που μαζεύουμε  στον πρώτο κάδο που θα βρούνε εύκαιρο.
Αυτά τα ολίγα απο μένα τον ελάχιστο συλλέκτη αλλα μερακλή έστω και σε χαμηλές καταστάσεις κάποιων νομισμάτων για συλλογή όμως και όχι για εμπόριο Κλείσιμο ματιού
Σπύρος
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Μάιος 05, 2016, 08:26:08 μμ »

Πιστευεις δηλαδη οτι μεγαλο ποσοστο των μελων δεν κινουνται, στο τοξο συλλετη-επενδυτη?Απορία
Πιστεύω ότι ο καθένας μπορεί να συλλέγει ότι τραβάει η ψυχή του και ο οργανισμός του, ότι τον κάνει να αισθάνεται όμορφα, αν αυτό είναι το τερπνόν ή το ωφέλιμο για κείνον είναι καθαρά θέμα δικό του αλλά το να θελήσει να αποκτήσει κάτι και να το περνά μέσα από δεκάδες επενδυτικά φίλτρα, συσχετισμούς τυχαίους ή μη, περιπτωσιολογίες, κονφορμισμούς, μαντεψιές ακόμα και για την ένταση που θα χτυπήσει η πεταλούδα τα φτερά της κάπου στην Ασία, οδηγεί σε ψυχαναγκασμούς.....αυτό πιστεύω....  Χαμόγελο
Οπως το θετεις ειναι σωστο,αλλιως δεν θα λεγονταν χομπυ.
Οταν ομως ο Α,ο Β αφιερωνεται σε αυτο το χομπυ επενδυοντας τους κοπους του(μιας και ειναι δαπανηρο,το ατιμο Χαμόγελο),δεν εχει στο πισω μερος του μυαλου του και τον παραγοντα ασφαλεια-επενδυση??...σε μικρο ποσοστο,αλλα το εχει....Σε αυτο ακριβος αναφερομαι....
Αναφερομαι παντα για ατομα μεσαιας ταξης και οχι για τον μεγαλοεισοδηματια που αυτος,δεν εχει τετοιο διλημμα...ακραιο,αλλα ετσι πιστευω ειναι.
Καταγράφηκε
Dr.Christos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 248


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Μάιος 05, 2016, 08:30:10 μμ »

να ρωτήσω κι εγω με την σειρά μου τον γιατρό και όλους τους υπόλοιπους, γιατί με αυτά τα χρήματα να μην αγοράσεις εικοσάρικα του 60 που αντικρούουν και τις αρνητικές επιπτώσεις που προαναφέρθηκαν για την μπάρα; είναι ψυχολογικοί οι λόγοι;
Το τελευταίο αν δεν ακούγεται ωραία μπορώ να το μετατρέψω σε '' λόγους ψυχολογίας''.

Ποτέ μην υποτιμάς τον παράγοντα της ψυχολογίας στην οικονομία, έλεγε ένας γνωστός μου που κατάφερε πρόσφατα να εισχωρήσει στη σχετική ακαδημαϊκή κοινότητα..
Δυστυχώς δεν είμαι πεπεισμένος ότι τα 20δραχμα του 60 αντικρούουν τις σχετικές αρνητικές επιπτώσεις της μπάρας.
Για παράδειγμα, αν έβαζε κάποιος μια ασημένια μπάρα του κιλού προς πώληση στο στέκι σε τιμή σποτ, θα έβρισκε τουλάχιστον έναν αγοραστή (αναφέρομαι σε εμένα και παραβλέπω την άμεση αν και θεωρητική εκδήλωση ενδιαφέροντος άλλων μελών). Για τα 20δραχμα έχω παρατηρήσει πολύ πρόσφατα να μη φεύγουν σε τιμές πώλησης που δίνουν για λιώσιμο.. Δε μπαίνω και δεν έχει ουσία να μπω στη διαδικασία εξήγησης του φαινομένου γιατί θα δανειστώ κι άλλες ρήσεις του προαναφερθέντος γνωστού.
Προσωπικά, έχοντας ήδη κάποιες εκατοντάδες 20δραχμα θα αντλούσα περισσότερη ευχαρίστηση στο να κρατώ μια μπάρα του κιλού στο χέρι μου από το να προσθέσω μια σακούλα 20άρικα, αλλά αυτό αφορά τα περί ορέξεως..  Χαμόγελο

Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Μάιος 05, 2016, 08:31:38 μμ »

Συλλεκτισμος και επενδυση ειναι εν μερει αλληλενδετα.... -τωρα το ειδα-
δεν μπορει να βαζει τον πηχη ψηλα γιατι απλα θα απογοητευει-τσακιστει.

Νομίζω ότι έχουμε χάσει τη μπάλλα μόνοι μας...

1. Μπαίνεις σε ένα ζαχαροπλαστείο έχοντας λεφτά για μία μόνο πάστα. Βλέπεις μια Α πάστα που σου αρέσει πολύ και μια Β πάστα με επενδυτική προοπτική. Εσύ αποφασίζεις ποια από τις δύο θα αγοράσεις, με τα δικά σου κριτήρια. Γιατί να απογοητευτείς, σε οποιδήποτε από τις δύο περιπτώσεις; Σε υποχρεώνει κανείς να αγοράσεις την "επενδυτικότερη";

2. Αφού αποφασίσεις ποια θα αγοράσεις, βλέπεις ότι κοστίζει 1,50 ευρώ. Λες στον ταμία: "Έχω 1,40, τα θέλετε;" Πού είναι το πρόβλημα;
Σε αυτο αναφερομαι οτι σαν χομπυ πρεπει να αντιμετωπιζεται και οχι να κοβω,απο την οικογενεια για να μπορεσω να αποκτησω το ταδε νομισμα....οσο για την επενδυτικη ταρτα δεν θα την παρω γιατι θα την δωσω σε αλλον να την φαει και δεν θα γευτω την γλυκα της...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences