Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 11:13:47 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 ΛΕΠΤΑ 1831!  (Αναγνώστηκε 39074 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sauron
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Απρίλιος 16, 2011, 09:49:28 πμ »

Καλησπέρα παίδες. Νέος κι άπειρος στην παρέα και φυσικά πρωτίστως διαβάζω μπας και μάθω κατιτίς! Γλώσσα

Κάποια γνώμη για την εν λόγω δεκάρα? Ενδιαφέρουσα φαίνεται.. Χαμόγελο

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110675038476&ssPageName=STRK:MEWAX:I
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Απρίλιος 16, 2011, 09:56:48 πμ »

H δεκαρα αυτη φιλε ειναι αρκετα δυσκολη και θα γινει μαχη για το ποιος θα την κατοχυρωση στο ονομα του!!
Ηδη ακονιζουν το δοντια τους απο Ελλαδα αλλα και απο Αμερικη για το ποιος θα την παρει!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Sauron
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Απρίλιος 16, 2011, 10:00:55 πμ »

Σίγουρα δεν είναι για τα δικά μου δόντια  Σαρκασμός
Θα χαρώ πάντως να την πάρει κάποιος Έλληνας να τη δούμε κι από πιο κοντά! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Απρίλιος 16, 2011, 10:08:25 πμ »

Το να την δεις απο κοντα χλωμο το βλεπω!! Ολα τα νομισματα τα τρωνε χοντρα ντοσιε και θυριδες τραπεζων!! Κανενας δεν τα κανει βολτες γυρω γυρω να τα δειχνει!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 21, 2011, 08:24:49 μμ »

Καλησπέρα παίδες. Νέος κι άπειρος στην παρέα και φυσικά πρωτίστως διαβάζω μπας και μάθω κατιτίς! Γλώσσα

Κάποια γνώμη για την εν λόγω δεκάρα? Ενδιαφέρουσα φαίνεται.. Χαμόγελο

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110675038476&ssPageName=STRK:MEWAX:I


Και εις αλλα με υγεια!! Κλείσιμο ματιού
Εκλεισε στα 275 ευρω περιπου!! Προσωπικα το θεωρω ενα πολυ σπανιο νομισμα σφαλμα μια και αντι των 17 γραμμαριων το νομισμα αυτο ηταν μολις 12.7 συμφωνα με τον πωλητη!!
Πολυ λεπτος δισκος πιστευω και με διαφορετικο παχος ως προς τα δυο πλευρικα ακρα!!
Και η κατασταση του δεν ηταν vf οπως λεει στην περιγραφη αλλα το νομισμα αυτο ειναι xf++ κατα εμε!!
Αξιζει να το εχουμε σε φωτο μια και ειναι κατι το μοναδικο βαση των παραπανων, , ,

Δεν ξερω οι υπολοιποι Καπαδιστριακηδες πως το βλεπεται σαν νομισμα, , ,
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Sauron
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 25, 2011, 12:36:36 μμ »

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
 Η αλήθεια είναι οτι περίμενα να κλείσει παραπάνω,οπότε έκανα την προσφορά και τελικά έτυχε και το πήρα. Αν τα άξιζε ή όχι τα χρήματα δε με απασχολεί πολύ,καθώς όπως κι εσύ επεσήμανες έχει κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον.

Μόλις το παραλάβω θα προσπαθήσω να βγάλω καλύτερες φωτογραφίες,αν κι αυτές που έχεις βάλει δείχνουν τα στοιχεία που το κάνουν να ξεχωρίζει!

Μόνο η διάβρωση στην πάνω πλευρά με ανησυχεί λιγάκι,αλλά όπως έχει γραφτεί κι αλλού..χαλκός είναι με τα καλά και τα κακά του.. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 26, 2011, 09:31:55 μμ »

Καλησπέρα παίδες. Νέος κι άπειρος στην παρέα και φυσικά πρωτίστως διαβάζω μπας και μάθω κατιτίς! Γλώσσα

Κάποια γνώμη για την εν λόγω δεκάρα? Ενδιαφέρουσα φαίνεται.. Χαμόγελο

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110675038476&ssPageName=STRK:MEWAX:I
γιωργο, αυτο ελεγα,υπεροχο!!!!

Και εις αλλα με υγεια!! Κλείσιμο ματιού
Εκλεισε στα 275 ευρω περιπου!! Προσωπικα το θεωρω ενα πολυ σπανιο νομισμα σφαλμα μια και αντι των 17 γραμμαριων το νομισμα αυτο ηταν μολις 12.7 συμφωνα με τον πωλητη!!
Πολυ λεπτος δισκος πιστευω και με διαφορετικο παχος ως προς τα δυο πλευρικα ακρα!!
Και η κατασταση του δεν ηταν vf οπως λεει στην περιγραφη αλλα το νομισμα αυτο ειναι xf++ κατα εμε!!
Αξιζει να το εχουμε σε φωτο μια και ειναι κατι το μοναδικο βαση των παραπανων, , ,

Δεν ξερω οι υπολοιποι Καπαδιστριακηδες πως το βλεπεται σαν νομισμα, , ,
Καταγράφηκε
Sauron
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Μάιος 04, 2011, 12:18:37 μμ »

Ας βάλω και κάποιες φωτογραφίες όπως είχα υποσχεθεί! Πολύ όμορφο όντως..η τελευταία δείχνει τη διαφορά του πάχους που έχει στις 2 μεριές!




Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Μάιος 04, 2011, 03:33:54 μμ »

Πολυ ωραια φιλε μου!! Να την χαιρεσαι Κλείσιμο ματιού
Στις φωτο σου φαινετε και το πεδιο του νομισματος οτι δεν ειναι τοσο <τζαμι> ή λειο που προβληματισε καποιους και μιλησαν για πλαστο νομισμα!!
Το νομισμα ειναι Οκ και ειναι και μ ο ν α δ ι κ ο !!Δεν πιστευω οτι θα ξαναδουμε τετοιο ελατωμα σε δισκο του Καποδιστρια!!
Απορω πως καταφερε ο πωλητης και εκανε τοσο λειο να φαινετε το πεδιο στις φωτο του ενω δεν ειναι Απορία
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Μάιος 05, 2011, 12:17:18 πμ »

γιωργο,αν κοιταξεις στις δημοπρασιες της πνε,τα πιο,πολλα ειναι κτυπημενα ετσι,δηλαδη η μια πλευρα μερικες φορες δεν φαινεται καθολου,και η αλλη,ειναι αψογη,οπως και η συγκεκριμενη,κοιτα ειδικα την δημοπρασια 109,ποσο εφθασε μια δεκαρα,ξεπερασε τα 1200-1300ευρω,δεν ξερω αν κανω λαθος τον αριθμο της δημοπρασιας,αλλα πρεπει να ειναι πριν τρεις η τεσσερεις δημοπρασιες και εχει αρκετες δεκαρες του 31.ως προς την γνησιωτητα αυτο εγκειτε σε θεμα νομισματολογων,δεν μπορω,να πω την γνωμη μου,ακολουθω το ενστικτο μου,και ειναι κριμα να απαξιονω ενα νομισμα,επειδη δεν μου καθεται εμενα.ειδικα στις δεκαρες του 31,σε ωρισμενα λειπουν ολοκληρες λεξεις,γιατι ειναι στραβοπατημενα και το αλλο θεμα ειναι τελειο.οπως ολοι ξερουμε τα καποδιστριακα,θελουν μεγαλη αναλυση,γιατι καθε κομματι σχεδον,ειναι και ποικιλια.τωρα ως προς τις κοπιες ας το αφησουμε καλυτερα,γιατι δεν βγαινει ακρη,φταινε τα μηχανηματα της εποχης?παντως αν ειναι οντως καλη η δεκαρα ειναι σχεδον ακυκλοφορητη,και ας ειναι στραβοπατημενη,ειναι τελεια χαραξη.σε χαιρετω,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2011, 12:38:11 πμ από giannist » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Μάιος 05, 2011, 12:44:00 πμ »

γιωργο,αν κοιταξεις στις δημοπρασιες της πνε,τα πιο,πολλα ειναι κτυπημενα ετσι,δηλαδη η μια πλευρα μερικες φορες δεν φαινεται καθολου,και η αλλη,ειναι αψογη,οπως και η συγκεκριμενη,κοιτα ειδικα την δημοπρασια 109,ποσο εφθασε μια δεκαρα,ξεπερασε τα 1200-1300ευρω,δεν ξερω αν κανω λαθος τον αριθμο της δημοπρασιας,αλλα πρεπει να ειναι πριν τρεις η τεσσερεις δημοπρασιες και εχει αρκετες δεκαρες του 31.ως προς την γνησιωτητα αυτο εγκειτε σε θεμα νομισματολογων,δεν μπορω,να πω την γνωμη μου,ακολουθω το ενστικτο μου,και ειναι κριμα να απαξιονω ενα νομισμα,επειδη δεν μου καθεται εμενα.ειδικα στις δεκαρες του 31,σε ωρισμενα λειπουν ολοκληρες λεξεις,γιατι ειναι στραβοπατημενα και το αλλο θεμα ειναι τελειο.οπως ολοι ξερουμε τα καποδιστριακα,θελουν μεγαλη αναλυση,γιατι καθε κομματι σχεδον,ειναι και ποικιλια.τωρα ως προς τις κοπιες ας το αφησουμε καλυτερα,γιατι δεν βγαινει ακρη,φταινε τα μηχανηματα της εποχης?παντως αν ειναι οντως καλη η δεκαρα ειναι σχεδον ακυκλοφορητη,και ας ειναι στραβοπατημενη,ειναι τελεια χαραξη.σε χαιρετω,γιαννηςτ.
συγνωμη η πρωτη εικοσαρα,ειχε την τιμη που σου ελεγα εχω τον καταλογο.αλλα τωρα βλεπω τροποποιηση?εγω ειxα αγορασει την vf-xf-220eyro.10λεπτα του 31.την πουλαω 200ευρω.
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 22, 2011, 03:43:39 μμ »

χαιρετώ την παρέα.
τί λέτε γι αυτή τη δεκάρα; ακανόνιστο περίγραμμα, ανομοιόμορφο πάχος, σπασμένος δίσκος αλλά και τοπικά κοφτερό πάτημα!;!
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 22, 2011, 04:14:55 μμ »

περιεργη,αλλα ομορφη,ειδικα ο φοινικας ειναι πολυ ομορφος.γιαννηςτ
Καταγράφηκε
bpikou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 582


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 25, 2011, 11:33:21 μμ »

Μία όμορφη 10άρα, που δυστυχώς τελείωσε νωρίς!!!
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=220804629553&si=YQtYznH0ysKcw2vkm5oQI98tvbY%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 26, 2011, 01:28:01 μμ »

καποιος την ειδε με ποπυπουλα στην κοπιλια και την τσιμπησε κατω απο το τραπεζι! δυστυχως οι πουσ.... ες συνεχιζονται! ας το χαρει με υγεια!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences