Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 10:33:02 πμ
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 25TH ANNIVERSARY AUSTRALIAN KOOKABURRA 2015 1OZ SILVER PROOF  (Αναγνώστηκε 49186 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #135 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:02:58 μμ »

παλιοσυριανε αλλο λεει ο Μιχαλης

Τοτε όταν γραφει κατω από το σχολιο μου να είναι σαφερτερος φιλε, γιατι εγω το βρηκα ασχετο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #136 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:03:13 μμ »

Χαρε το 62% των μαθητων που ρωτηθηκαν τι εορταζουμε την 25η Μαρτιου δεν απαντησε σωστα

Δηλαδη οποιος δεν ενδιαφέρεται για αναμνηστικα δεν γνωριζει ιστορια;;
Ενδιαφερον συνειρμος . Ισως δικαιολογει τον ενδιαφερον σας  για τα αναμνηστικα,αν αυτά σας βοηθουν να μαθετε ιστορια

Τωρα αυτα που γραφεις με παραθεση τα γραφομενα μου που κολλαει
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #137 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:03:58 μμ »

Χαρε το 62% των μαθητων που ρωτηθηκαν τι εορταζουμε την 25η Μαρτιου δεν απαντησε σωστα

Δηλαδη οποιος δεν ενδιαφέρεται για αναμνηστικα δεν γνωριζει ιστορια;;
Ενδιαφερον συνειρμος . Ισως δικαιολογει τον ενδιαφερον σας  για τα αναμνηστικα,αν αυτά σας βοηθουν να μαθετε ιστορια

Τωρα αυτα που γραφεις με παραθεση τα γραφομενα μου που κολλαει

Εγραψα πιο πανω , κι αν παρεξηγησα ζητω συγνωμη
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #138 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:04:36 μμ »

βρε Σωτηρη αφου αναφερετε στον haro
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:05:22 μμ »

Αν σε λενε χαρο γιατι εκει μιλησα εγω θα σε καταλαβαινα τωρα δεν μπορω να σε πιασω τι λες
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #140 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:06:17 μμ »

οκ ρε παιδια ειπα περεξηγησα.
Το άλλο το ζοντοβολο φταιει. Σαρκασμός
Ζητω συγνωμη
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #141 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:07:36 μμ »

Χαρε το 62% των μαθητων που ρωτηθηκαν τι εορταζουμε την 25η Μαρτιου δεν απαντησε σωστα

Φιλε Ελληνα, αυτου του ειδους τα "γκαλοπ" της πλακας που επι χρονια γινονται (πολλες φορες ως ρεπορταζ για την ΤV η για να εντυπωσιασουν στις φυλλαδες) με αφηνουν αδιαφορο τελειως και τα θεωρω μπουρδες, βαζουν ενα μαρκουτσι μπροστα στα ανηλικα, που ειναι στον κοσμο τους, και περιμενουν απαντηση.
Αν ρωτησεις οποιοδηποτε ενηλικο Ελληνα τι γιορταζουμε στις 25 του Μαρτη, λες να παρεις πολλες λαθος απαντησεις?
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #142 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:07:44 μμ »

Σωτηρη τωρα που το θυμηθηκα...πες του και αλλα φιλε μου ...αυτος ο κεφαλας φταιει που δεν σε ειδα την Κυριακη 
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:11:15 μμ »

Χαρε το 62% των μαθητων που ρωτηθηκαν τι εορταζουμε την 25η Μαρτιου δεν απαντησε σωστα

Φιλε Ελληνα, αυτου του ειδους τα "γκαλοπ" της πλακας που επι χρονια γινονται (πολλες φορες ως ρεπορταζ για την ΤV η για να εντυπωσιασουν στις φυλλαδες) με αφηνουν αδιαφορο τελειως και τα θεωρω μπουρδες, βαζουν ενα μαρκουτσι μπροστα στα ανηλικα, που ειναι στον κοσμο τους, και περιμενουν απαντηση.
Αν ρωτησεις οποιοδηποτε ενηλικο Ελληνα τι γιορταζουμε στις 25 του Μαρτη, λες να παρεις πολλες λαθος απαντησεις?
η ανηψια μου και ο φιλος της παντως που ρωτησα εγω μου εδωσαν απαντηση που μου εφυγαν ολα τα σφραγισματα απο τα δοντια(ενηλικοι και οι δυο) Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #144 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:14:39 μμ »

Σωτηρη τωρα που το θυμηθηκα...πες του και αλλα φιλε μου ...αυτος ο κεφαλας φταιει που δεν σε ειδα την Κυριακη  

 

Toν καθυστέρησες φαινεται και με εχει αχτι. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:15:22 μμ »

Πάντως σε μια χώρα που έχει πέσει πείνα μεγάλη (συλλέκτες ελάχιστοι) και πόλεμος από έξω, εγώ δεν βλέπω κανένα πρόβλημα στην πώληση των αναμνηστικών με λίγες εξαιρέσεις...μια χαρά πουλάνε, και μερικά σταθερά 3 χρόνια τώρα σε τιμή 2 φορές της έκδοσης τους.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #146 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:17:54 μμ »

Σύντροφοι!

Ένα θέμα είναι αν κάποιος γνωρίζει τον Σταματόπουλο ή όχι.

Ένα άλλο θέμα είναι αν κάποιος δεν γνωρίζει μεν τον Σταματόπουλο, αλλά γνωρίζει όλα τα παρατιθέμενα:
Σε μια συζήτηση με μια κυρία από την ΤτΕ μου είχε πει οτι κάθε φορά που ετοιμάζουν συλλεκτικά νομίσματα γίνεται μάχη για να μπορέσουν να "παίξουν" λίγο με το εθνόσημο και κάθε φορά η καλλιτεχνική ομάδα χάνει, καθώς και οτι γενικά οι εγκριτικές επιτροπές είναι άκαμπτες και δεν δέχονται τις αλλαγές. Και είναι κρίμα γιατί η χάραξη είναι πολύ όμορφη και προσεγμένη, τα θέματα όμως είναι προβλέψιμα και τετριμμένα.

Εν ολίγοις μου δίνεται η εντύπωση πως στην ΤτΕ φαίνεται λίγο αγγαρεία η όλη φάση με τα συλλεκτικά και αρνείται πεισματικά να κάνει ένα βηματάκι παραπέρα και να επενδύσει σε μια αξιοπρεπή πρόταση.
Για τα υπόλοιπα περί εκκλησίας του δήμου τώρα, άλλο βάζω σε δημοψήφισμα πιθανά σχέδια και διαλέγει ο κόσμος και άλλο συνελεύσεις επιτροπών και υποεπιτροπών όπου -μαντεύω- ο μέσος όρος ηλικίας είναι στα πρόθυρα της σύνταξης στην καλύτερη.

Κάπου εδώ πάμε όλοι παραλία και αρχίζουμε να πετάμε τα νομίσματά μας να κάνουν πηδηματάκια στα κύματα. Και τραβάμε βίντεο ποιος θα κάνει από οκτώ και πάνω...
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:32:45 μμ »

Πάντως σε μια χώρα που έχει πέσει πείνα μεγάλη (συλλέκτες ελάχιστοι) και πόλεμος από έξω, εγώ δεν βλέπω κανένα πρόβλημα στην πώληση των αναμνηστικών με λίγες εξαιρέσεις...μια χαρά πουλάνε, και μερικά σταθερά 3 χρόνια τώρα σε τιμή 2 φορές της έκδοσης τους.


Αυτό είναι αληθεια!! 

Υ.Σ και το μενου είναι ζορικο!! Γλώσσα
http://www.stamatopoulostavern.gr/



Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Απρίλιος 07, 2015, 12:29:16 πμ »

Σύντροφοι!

Ένα θέμα είναι αν κάποιος γνωρίζει τον Σταματόπουλο ή όχι.

Ένα άλλο θέμα είναι αν κάποιος δεν γνωρίζει μεν τον Σταματόπουλο, αλλά γνωρίζει όλα τα παρατιθέμενα:
Σε μια συζήτηση με μια κυρία από την ΤτΕ μου είχε πει οτι κάθε φορά που ετοιμάζουν συλλεκτικά νομίσματα γίνεται μάχη για να μπορέσουν να "παίξουν" λίγο με το εθνόσημο και κάθε φορά η καλλιτεχνική ομάδα χάνει, καθώς και οτι γενικά οι εγκριτικές επιτροπές είναι άκαμπτες και δεν δέχονται τις αλλαγές. Και είναι κρίμα γιατί η χάραξη είναι πολύ όμορφη και προσεγμένη, τα θέματα όμως είναι προβλέψιμα και τετριμμένα.

Εν ολίγοις μου δίνεται η εντύπωση πως στην ΤτΕ φαίνεται λίγο αγγαρεία η όλη φάση με τα συλλεκτικά και αρνείται πεισματικά να κάνει ένα βηματάκι παραπέρα και να επενδύσει σε μια αξιοπρεπή πρόταση.
Για τα υπόλοιπα περί εκκλησίας του δήμου τώρα, άλλο βάζω σε δημοψήφισμα πιθανά σχέδια και διαλέγει ο κόσμος και άλλο συνελεύσεις επιτροπών και υποεπιτροπών όπου -μαντεύω- ο μέσος όρος ηλικίας είναι στα πρόθυρα της σύνταξης στην καλύτερη.

Κάπου εδώ πάμε όλοι παραλία και αρχίζουμε να πετάμε τα νομίσματά μας να κάνουν πηδηματάκια στα κύματα. Και τραβάμε βίντεο ποιος θα κάνει από οκτώ και πάνω...


Τι ζόρι τραβάς φίλε μου? Αυτή τη συζήτηση είχα, αυτά μου είπε, αυτά λέω. Άμα σε προσβάλλει τόσο πολύ που δεν ξέρω τον Σταματόπουλο τι πρέπει να κάνω για να ξελυσσάξεις? Δεν γουστάρω ελληνικό νόμισμα, δεν το συλλέγω και δεν το ψάχνω, και αν ο κύριος Σταματόπουλος ευθύνεται για τα νομίσματα που βγάζουμε δεν θέλω και να τον γνωρίσω. Εσένα πού σε τσούζει και τον άλλο πιο πάνω που λέει καλύτερα να μην ασχολούμαι με τον συλλεκτισμό επειδή δεν τον ξέρω? Για να κατεβαίνουμε από τα καλάμια σιγά σιγά.
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #149 στις: Απρίλιος 07, 2015, 12:51:22 πμ »

Μου αρέσει που το θέμα δεν έχει ξεφύγει καθόλου από το τίτλο του..  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences