Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 09:40:58 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 δραχμη 1868  (Αναγνώστηκε 27215 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:48:31 μμ »

υποπαπαρα αυτο εννοειται......με το παρα μου....... Φιλί
κωστα κανεις δε "χαριζει" κανεις και το ξερεις......εκτος και "χαριζεις" εσυ που δε νομιζω..../ οποτε τι προσφορες κτλ περιμενεις?
αλλα και αυτη η διατιμηση...βλεπετε οτι σε καταστασεις απο μσ και κατω οι τιμες πανε.....σε κοινα νομισματα αναφερομαι, για σπανιοτητες δε ξερω.τωρα για τιμες καταλογων κτλ εγω τα ακουω βερεσε......φουσκα ηταν οπως και πολλα αλλα.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:50:52 μμ »

Επειδή μου αρέσει να κουράζω...  Κλείσιμο ματιού

Περιμένω προσφορές με Ρ.Μ.

Είχα βγάλει και μια ζήτηση για αρκετά του Γεωργίου, αλλά είχα λιγοστές προτάσεις.
Και ειδικά για κάποιες αξίες, μηδενικές προτάσεις.
Κώστα επειδή ψιλά δεν έχω (δραχμές) πενταδραχμα του Γεωργίου θες που εχω ?

αν εχεις στη τσεπη μαζι με τα χοντρα κανα 50ρακι του 68 στειλτο εδω Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
κερναω 5 μπουκαλια τσιπουρο 1 γιδα και 100 κιλα λαδι Σαρκασμός
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:52:31 μμ »

Δεν μπορώ να συλλάβω το σκεπτικό σας... τελικά όλοι για το χρήμα.

Έβγαλα μια ζήτηση για να μαζέψω όσα μπορώ του Γεωργίου, να βάλω και γω κάποια που έχω (κυρίως τα Τάλιρα και κάποια μονόλεπτα) και να τα δωρίσω σε ένα παιδί, που δεν έχει τη δυνατότητα. Τόσο απλά είναι τα πράγματα.

Του χάρισα όλα τα νομίσματα από το 1910 μέχρι το 2000... και συνεχίζουμε.

Αλλά βλέπετε... το πιο απλό, είναι τελικά και το πιο δύσκολο, όταν κάνουμε πολύπλοκες σκέψεις.

Καλό βράδυ... αύριο ξυπνάμε για το σχολείο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:56:26 μμ »

Δεν μπορώ να συλλάβω το σκεπτικό σας... τελικά όλοι για το χρήμα.

Έβγαλα μια ζήτηση για να μαζέψω όσα μπορώ του Γεωργίου, να βάλω και γω κάποια που έχω (κυρίως τα Τάλιρα και κάποια μονόλεπτα) και να τα δωρίσω σε ένα παιδί, που δεν έχει τη δυνατότητα. Τόσο απλά είναι τα πράγματα.

Του χάρισα όλα τα νομίσματα από το 1910 μέχρι το 2000... και συνεχίζουμε.

Αλλά βλέπετε... το πιο απλό, είναι τελικά και το πιο δύσκολο, όταν κάνουμε πολύπλοκες σκέψεις.

Καλό βράδυ... αύριο ξυπνάμε για το σχολείο.
Νομίζω τη σύνδεση της ζήτησης των νομισμάτων του Γεωργίου που έψαχνες για αυτό τον πολύ καλό σκοπό (και σοβαρολογώ) με την αξία και τη ζήτηση των Δραχμών του Γεωργίου, εσύ την έκανες... Και συγνώμη προκαταβολικά αν κάνω λάθος!
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 12:00:32 πμ »

κωστα εγω δε ξερω τι ζητηση εχεις βαλει για γεωργιο κτλ (γιατι δε πολυβλεπω πλεον) και δεν αναφερομαι σε εσενα σαν ατομο η το τι κανεις, απλα σχολιαζω οτι διαβαζω γενικοτερα.στη παρουσα φαση, επειδη το εχεις ξαναγραψει λεω για το οτι αναφερεις, φερτε μου τοσα με τοσο και εχει γινει μοδα πλεον.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 12:03:13 πμ »

τελικα το παληκαρι αγορασε φτηνα η ακριβα?μπερδευτηκα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
ποσο εχει ωρε παιδια τελικα μια χφ δραχμη καθαρισμενη του 1868?
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 12:07:53 πμ »

για τους αλλους 90 για σενα 150 με τις μιζες Σαρκασμός
ποσο να χει ρε λευτερη........το βαθμο που εχει - τη προσφορα αυτου που τη πηρε - ποσα θα εδινες.οσα θα εδινες εχει Χαμόγελο (βαρατε ελευθερα Σαρκασμός)
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 12:15:11 πμ »

δεν αντι λεγω  μου εδειξες απλα του 73 δεν ειπα κατι αλλο και στο κατω κατω δεν ψωνιζω μεσω ιντρνετ εχω βρει 1 75χρονο που ειναι απο τους καλους συλεκτες στα γιαννενα  καιγια τους ΧΨ λογους τα πουλαει για αλλους εδωςα πολλα για αλλους λιγα για αλλους εκλεισα τριπες εμενα αυτη μου ελειπε απο της δραχμες και αυτη πιρα τωρα ΟΠΩΣ ΞΑΝΑ ΕΙΠΑ ΔΕΚΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ αν με επιασε θυμα μαγκια του
Βασίλη το βασικό είναι αν σου αρέσει και σε ικανοποιεί εσένα. Στο κάτω-κάτω όλοι έχουμε αγοράσει κάτι ακριβότερα και όλοι ψάχνουμε να βρούμε την ευκαιρία να ψωνίσουμε φθηνότερα. Όπως επίσης ως τι αγόρασες το νόμισμα, ως ακυκλοφόρητο και ακαθάριστο ή ως κυκλοφορημένο; Να έχεις δηλαδή επίγνωση τι αγοράζεις  Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 02:14:27 πμ »

Βασίλη το βασικό είναι αν σου αρέσει και σε ικανοποιεί εσένα. Στο κάτω-κάτω όλοι έχουμε αγοράσει κάτι ακριβότερα και όλοι ψάχνουμε να βρούμε την ευκαιρία να ψωνίσουμε φθηνότερα. Όπως επίσης ως τι αγόρασες το νόμισμα, ως ακυκλοφόρητο και ακαθάριστο ή ως κυκλοφορημένο; Να έχεις δηλαδή επίγνωση τι αγοράζεις  Κλείσιμο ματιού.
+1000
Έχω φάει κάτι φούτσες  Κλάμα Φιλί μη μασάς Βασίλειε, μάθε κ διάβασε πρώτα περί καταστάσεων και μετά θα τη βρείς την άκρη για πιο εύστοχες αγορές που προπάντων θα σε χαροποιήσουν.
Έχω πληρώσει για νόμισμα αρκετή υπεραξία ΑΛΛΑ το ήθελα πολύ.......δεν με ένοιαξε το κόστος αλλά η ικανοποίηση της απόκτησης του.
Καταγράφηκε

oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 04:03:39 πμ »

Aτελειωτο θεμα..
εχει υπεραναλυθει..επι του πρακτεου τις πιο πολλες φορες...δεν "λειτουργει" ουτε ο "πατος" ουτε η "κορυφη" στις τιμες...κατεβαινεις μεσο ορο κοστους ..οσο εξασκεισε στις καταστασεις
Καλη συνεχεια σε ολους μας
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 07:47:30 πμ »

Επειδή μου αρέσει να κουράζω...  Κλείσιμο ματιού

Περιμένω προσφορές με Ρ.Μ.

Είχα βγάλει και μια ζήτηση για αρκετά του Γεωργίου, αλλά είχα λιγοστές προτάσεις.
Και ειδικά για κάποιες αξίες, μηδενικές προτάσεις.
Στην αρχή ζήταγες με 60, μετά πήγε στα 15-30 και στα πμ να φανταστώ θα πάει 10. Ποιος να σου στείλει;
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 08:11:49 πμ »

Στην αρχή ζήταγες με 60, μετά πήγε στα 15-30 και στα πμ να φανταστώ θα πάει 10. Ποιος να σου στείλει;
Γιώργο μου καλημέρα και να με συγχωρείς... Εγώ δεν έδωσα τις τιμές, άλλοι τις έδωσαν. Και έτσι τους ζήτησα, να μου στείλουν προσφορά, στις τιμές που αυτοί παρέθεσαν. Παρόλα αυτά, όλοι ασχοληθήκατε μ' μένα και κανείς δεν ασχολήθηκε με τις τιμές που παρέθεσαν οι φίλοι.
Απ τη μια σας φαίνεται περίεργο και είναι κατακριτέο, να ζητάω σε τόσο χαμηλές τιμές... κι απ' την άλλη προσπαθείτε να με πείσετε ότι οι τιμές είναι τόσο χαμηλές.
Μπερδεύτηκα...   Αναποφασιστικότητα Απορία



Λοτ 243 στα 66 ευρω σε σλαμπ .Να βρω και αλλα ??
http://www.nomisma.gr/auction/auction.aspx?AuctionId=127&CategoryId=113&TypeId=2&pageno=1

Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 08:19:01 πμ »

 Από αυτό εγώ καταλαβαίνω πάντως ότι ζήταγες με 60 πάντως.
 Όχι , 15 δεν αξίζουν και δεν πιστεύω να πάρεις πρόταση από κανένα
θα ηθελα να μου βρειτε 1 δραχμη του 1868 χωρις χτυπηματα και φθορες και ας ειναι πλυμενη καθαρισμενη και οτι αλλο λετε στα 60 ευρω και ας μην ειναι πιστοποιημενη και την αγοραζω τωρα

Χαρτάκι και στην ουρά παρακαλώ... σε πρόλαβε άλλος.   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Η ζήτηση ισχύει, διότι τη δική μου την έδωσα και θέλω να κλείσω την τρύπα.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 08:26:37 πμ »

Από αυτό εγώ καταλαβαίνω πάντως ότι ζήταγες με 60 πάντως.
 Όχι , 15 δεν αξίζουν και δεν πιστεύω να πάρεις πρόταση από κανένα
θα ηθελα να μου βρειτε 1 δραχμη του 1868 χωρις χτυπηματα και φθορες και ας ειναι πλυμενη καθαρισμενη και οτι αλλο λετε στα 60 ευρω και ας μην ειναι πιστοποιημενη και την αγοραζω τωρα

Χαρτάκι και στην ουρά παρακαλώ... σε πρόλαβε άλλος.   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Η ζήτηση ισχύει, διότι τη δική μου την έδωσα και θέλω να κλείσω την τρύπα.

Μα φυσικά ζητούσα πιστοποιημένη AU με 60.
Και επίσης ζητούσα Raw με 15.
Και συνεχίζω να αναζητώ... επί ματαίω.

Εγώ δεν έδωσα τις τιμές, άλλοι τις έδωσαν. Και έτσι τους ζήτησα, να μου στείλουν προσφορά, στις τιμές που αυτοί παρέθεσαν. Αφού παρέθεσαν αυτές τις τιμές, χαζός είμαι να ζητήσω με υψηλότερη τιμή ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 08:31:24 πμ »

Συγνώμη που επεμβαίνω άλλα ο Κώστας έχει δίκιο, όταν δίνεις μία τιμή θα πρέπει να έχεις τα κότσια και να ανταπεξέλθεις μετά σε αυτήν. Δεν μπορούμε να πετάμε βαρελότα, απλά για να έχουμε να λέμε κάτι, και όταν έρθει ο χρόνος να αποδείξουμε τα λεγόμενά μας, να θεωρούμε ότι οι τιμές ισχύουν για τα νομίσματα των άλλων και όχι για τα δικά μας. Μου χει τύχει άπειρες φορές, τουλάχιστον εγώ όταν δίνω τιμή σε αξιολόγηση βάζω την τιμή στην οποία εγώ θα πουλούσα ή θα αγόραζα. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences