Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 13, 2024, 11:03:33 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: μια δημοσκοπηση για μας.... τι θα ψηφισετε στο δημοψηφισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 05, 2015, 08:58:28 πμ)
ναι (στα μετρα ) - 34 (24.6%)
οχι (στα μετρα ) - 91 (65.9%)
αποχή - 13 (9.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 137

Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 86
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ναι η οχι ?  (Αναγνώστηκε 308912 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 27, 2015, 05:24:27 μμ »

ΟΧΙ αλλα μετρα ,σεβαστη αποψη ολων και αυτων που θα ψηφισουν ναι,την αποχη δεν καταλαβαινω βεβαια
το ερωτημα ειναι πολυ σαφες ποιο σαφες δεν γινεται ,αν υποθεσουμε οτι λεμε ΝΑΙ την κυριακη ολα ωραια μια χαρα φπα-μισθοι-συνταξεις ολα κοντα στα 350ε αν ψηφισουμε ΟΧΙ το μπαλλακι αλλαζει γηπεδο και παει στους αγαπητους εταιρους μας να αποφασισουν μια και εμεις δεν μπορουμε να πουμε φευγουμε η αλλασουμε νομισμα ....η ιστορικη ευθυνη ανηκει στον εγγονο του ταγματασφαλιτη σοιμπλε τζουνιορ και της λοιπης παρεας του μετα το δημοψηφισμα,προσωπικα ΟΧΙ και ειμαι απο τους βολεμενους (δουλευω στον ιδιωτικο τομεα) βαζω το χερι στο ευαγγελιο κοιταω πισω 2 αιωνες και ψηφιζω για το μελλον των παιδιων μου(μας)......εμενα με χαντακωσανε τοσα χρονια τουλαχιστον τα παιδια μου οχι....κριμα που η εκ των εσω δεν διαισθανονται την αναγκη συσπειρωσης διπλα στον τσιπρα και κοιτανε μονο την παρτη τους και του καθε μπομπολα,,,,,,ρητορικο ερωτημα φανταζεσται τσιπρας-σαμαρας-φωφη-πανος-μπομπολακης να ηταν ολοι μαζι την κυριακη στο οχι;;;τι θα κανανε οι εταιροι;;;υπενθυμιζω στην ισλανδια χωρις να ξερει τι εστι τροικα ψηφισαν 94 τοις εκατο ΟΧΙ...εμεις ξερουμε ποια ,ποιοι ειναι τι σκοπο εχουν και που το πηγαινουν τους ξεφτυλισε ο τσιπρας με τα 8 δις μετρα που δεν δεχτηκαν.......και ειμαστε ολοι μαζι ενωμενοι τουλαχιστον εμεις οι μικροι
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 27, 2015, 05:30:35 μμ »

ΟΧΙ στα μέτρα και από μένα για δύο λόγους. Τον πρώτο τον καταλαβαίνετε. Κλείσιμο ματιού
Ο δεύτερος είναι ότι η πεθερά μου με σύνταξη μόλις 650 ευρώ σκέφτεται να ψηφίσει ΝΑΙ. Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 27, 2015, 06:03:24 μμ »

μολις απαντησε ο Γιανης στα ερωτηματα μου.......
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 27, 2015, 06:34:28 μμ »

ΟΧΙ στα μέτρα και από μένα για δύο λόγους. Τον πρώτο τον καταλαβαίνετε. Κλείσιμο ματιού
Ο δεύτερος είναι ότι η πεθερά μου με σύνταξη μόλις 650 ευρώ σκέφτεται να ψηφίσει ΝΑΙ.
[
/quote]



Γενικώς οι πεθερές καταστροφή είναι τα λέγαμε προχθές   Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 27, 2015, 06:40:04 μμ »

ΟΧΙ στα μέτρα και από μένα για δύο λόγους. Τον πρώτο τον καταλαβαίνετε. Κλείσιμο ματιού
Ο δεύτερος είναι ότι η πεθερά μου με σύνταξη μόλις 650 ευρώ σκέφτεται να ψηφίσει ΝΑΙ. Θυμός Θυμός Θυμός
Ειπαμε στειλε την απο δω να ησυχασεις
Καταγράφηκε
KOKO-27
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 618


god of war


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 27, 2015, 07:05:49 μμ »

τρεξτε ψηφιστε !!για να μην πεθανει πολιτικα  ο τσιπρας,
πεταει  το μπαλακι στον λαο...
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΣΑΝΟ ...ΑΠΟΧΗ



Καταγράφηκε

δεν χανω ποτε.... η κερδιζω η μαθαινω.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 27, 2015, 07:06:54 μμ »

Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 27, 2015, 07:11:24 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


Ζήκος - Στα' διάλα' ...
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 27, 2015, 07:12:19 μμ »

Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 27, 2015, 07:24:26 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 27, 2015, 07:26:55 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καλοοο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 27, 2015, 10:15:02 μμ »

ΟΧΙ αλλα μετρα ,σεβαστη αποψη ολων και αυτων που θα ψηφισουν ναι,την αποχη δεν καταλαβαινω βεβαια
το ερωτημα ειναι πολυ σαφες ποιο σαφες δεν γινεται ,αν υποθεσουμε οτι λεμε ΝΑΙ την κυριακη ολα ωραια μια χαρα φπα-μισθοι-συνταξεις ολα κοντα στα 350ε αν ψηφισουμε ΟΧΙ το μπαλλακι αλλαζει γηπεδο και παει στους αγαπητους εταιρους μας να αποφασισουν μια και εμεις δεν μπορουμε να πουμε φευγουμε η αλλασουμε νομισμα ....η ιστορικη ευθυνη ανηκει στον εγγονο του ταγματασφαλιτη σοιμπλε τζουνιορ και της λοιπης παρεας του μετα το δημοψηφισμα,προσωπικα ΟΧΙ και ειμαι απο τους βολεμενους (δουλευω στον ιδιωτικο τομεα) βαζω το χερι στο ευαγγελιο κοιταω πισω 2 αιωνες και ψηφιζω για το μελλον των παιδιων μου(μας)......εμενα με χαντακωσανε τοσα χρονια τουλαχιστον τα παιδια μου οχι....κριμα που η εκ των εσω δεν διαισθανονται την αναγκη συσπειρωσης διπλα στον τσιπρα και κοιτανε μονο την παρτη τους και του καθε μπομπολα,,,,,,ρητορικο ερωτημα φανταζεσται τσιπρας-σαμαρας-φωφη-πανος-μπομπολακης να ηταν ολοι μαζι την κυριακη στο οχι;;;τι θα κανανε οι εταιροι;;;υπενθυμιζω στην ισλανδια χωρις να ξερει τι εστι τροικα ψηφισαν 94 τοις εκατο ΟΧΙ...εμεις ξερουμε ποια ,ποιοι ειναι τι σκοπο εχουν και που το πηγαινουν τους ξεφτυλισε ο τσιπρας με τα 8 δις μετρα που δεν δεχτηκαν.......και ειμαστε ολοι μαζι ενωμενοι τουλαχιστον εμεις οι μικροι

Τι ενωμενοι φιλε μου? ποτε ειμασταν ενωμενοι ως λαος? Ολες οι προηγουμενες κυβερνησεις ειναι μπλεγμενες σε σκανδαλα,μιζες και κατασπαταληση δημοσιου χρηματος και οιι γερμανοι τους κρατανε απο τ @ρχιδια! ποιοι να σκεφτουν το καλο του τοπου? αυτοι που εκλεβαν εσενα κ μενα 35χρονια? προταση μομφης λεει ο Σαμαρας!  ποσο πιο ξεφτιλας μπορει να γινει??? Εφυγε απ την εξουσια αλλα καθεται ακομη στα 4!
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 28, 2015, 12:04:36 πμ »

mpifteki φιλε +1000000000000000000
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 28, 2015, 12:27:25 πμ »

 O Τσιπρας ειχε λαικη εντολη για σκληρη διαπραγματευση ( με στοχο καλυτερη συμφωνια) και οχι για ρηξη με αναποδραστη συνεπεια την εξοδο της Ελλαδας απο το Ευρω.
 Πολυ καλα κανει και το βαζει δημοψηφισμα, ετσι ωστε η οποια αποφαση να ειναι εθνικη επιλογη και να χρεωθει στον λαο και οχι να γινει ο ιδιος αποδιοπομπαιος τραγος.
 Οι ευρωπαιοι το εφτασαν στα ακρα, το τερματισαν.

Δημήτρη , πολύ σωστά το τοποθέτησες , με λακωνικό έλλογο λόγο και σε σωστά ελληνικά.

Ακουω την " ελαφρια και χαρουμενη " εκδοχη οτι και Οχι να ψηφισουν οι Ελληνες, απλως θα επανελθουν με νεες, ελαφρυτερες προτασεις οι ευρωπαιοι.
Δεν ειμαι καθολου σιγουρος.
Νομιζω οτι ειναι μια χρυση ευκαιρια να τελειωνουν μαζι μας.

Και αυτό σωστό το βρίσκω.  Την ίδια αίσθηση έχω και εγώ.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:10:37 μμ »

σημερα το ΟΧΙ
αυριο το ΝΑΙ


http://www.webcameras.gr/loc_wc/webcameras.asp?ID=2
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 86
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences