Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 12:40:55 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: μια δημοσκοπηση για μας.... τι θα ψηφισετε στο δημοψηφισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 05, 2015, 08:58:28 πμ)
ναι (στα μετρα ) - 34 (24.6%)
οχι (στα μετρα ) - 91 (65.9%)
αποχή - 13 (9.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 137

Σελίδες: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 86
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ναι η οχι ?  (Αναγνώστηκε 307826 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #540 στις: Ιούλιος 04, 2015, 12:37:21 πμ »

Πριν την πέσω για νάνι θυμήθηκα ένα καλό που μου είπε ένας Φιλος σήμερα....

´´´´ΡΕ ΣΥ ΘΟΔΩΡΗ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΠΡΟΔΟΣΑΛΤΕ ΤΙ ΛΥΣΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΟ ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΡΓΥΡΙΑ.?´´´
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
NIKOS-50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #541 στις: Ιούλιος 04, 2015, 02:05:11 πμ »

Βρε ενταξει ,,εχουμε καταλαβει Κλείσιμο ματιού
Αλλα ρε παιδια ..ειλικρινα ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ..ριξτε μια ματια εδω ..τι σημαινει χρεοκωπια..
Δε κρατηθηκα..καλα ειναι εντελως μαλλκες,,ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..
ΔΕΣΤΕ ρε παιδια ..τι σημαινει χρεοκωπια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μετα ..φτυστε τον..προσοχη στην οθονη  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο..τι μας κυβερνουσε
http://olympia.gr/2015/07/03/%CF%83%CE%B5-%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B2%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%B5-20-%CE%B8%CE%B1-%CE%BC%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B5%CF%80%CE%B1/

Οι καταστροφικές επιπτώσεις της χρεοκοπίας


Δεν εχω iPhone καρδια μου....
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #542 στις: Ιούλιος 04, 2015, 07:06:41 πμ »

Όταν πετάς από ψηλά, μοιάζει η γη με ζωγραφιά... Χαμόγελο

https://www.youtube.com/watch?v=2zDjy9S4RQ4

Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #543 στις: Ιούλιος 04, 2015, 08:11:12 πμ »

Οι κοπελλιες με κανανε και δεν φορω σακκακι
μου πηρανε την κεφαλη θα μεινω στο σοκκακι.Ταμπαχανιωτικο.ΚΡΗΤΗ.









Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #544 στις: Ιούλιος 04, 2015, 08:31:06 πμ »

Πριν την πέσω για νάνι θυμήθηκα ένα καλό που μου είπε ένας Φιλος σήμερα....

´´´´ΡΕ ΣΥ ΘΟΔΩΡΗ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΠΡΟΔΟΣΑΛΤΕ ΤΙ ΛΥΣΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΟ ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΡΓΥΡΙΑ.?´´´

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο πολυ καλο,
αιτουμαι αδειας για τη χρησιμοποιηση του θοδωρη!!!
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #545 στις: Ιούλιος 04, 2015, 08:45:23 πμ »

 Εγώ θλίβομαι με αυτά που βλέπω τις τελευταιες μέρες στας τηλεοράσεις... Το να κάθομαι αποβλακωμένος και να βλέπω ένα πρόγραμμα που ίσως υπάρχει παρόμοιο μόνο στην Β.Κορέα, που δείχνει τον Κιμ Γιονγκ Γιανγκ την ώρα της ομιλίας και έναν ταλαίπωρο υπουργό να παίρνει έναν υπνάκο. Αφου τον κόψανε στα τέσσερα τον δώσανε να τον φάνε οι Τιγρεις εμπρός στις κάμερες προς γνωση και συμμόρφωση!
 Θλίβομαι για το ότι ο κάθε αναρμόδιος , ανάγαγει το δημοψήφισμα σε ότι θέλει αυτός.
 Για να υπάρχει νοημοσύνη υπάρχει μια βασική προυπόθεση... Δεν πρέπει να υπάρχει φόβος.
 Οπότε και γω σαν αναρμόδιος το αναγαγω το δημοψήφισμα διαφορετικά. Για μένα το ναι είναι ναι στο φόβο. Το όχι είναι ναι στην νοημοσύνη. Και βέβαια στο κομμάτι για το οποίο είμαι αρμόδιος ξέρω και τι θα ψηφίσω...

Υ.Γ. Την δευτέρα όμως δεν θα έχω κανέναν αντίπαλο, ούτε του ΝΑΙ ούτε του ΟΧΙ, θα έχω μόνο φίλους, συναδέλφους και συμπολίτες...
Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #546 στις: Ιούλιος 04, 2015, 09:40:11 πμ »

https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xta1/v/t42.1790-2/11654538_750108241772725_1187961924_n.mp4?efg=eyJybHIiOjQ3NywicmxhIjo1MTJ9&rl=477&vabr=265&oh=c5a3327de652d6e7390e57b6c3d5ae51&oe=5597A769

https://www.youtube.com/watch?v=QEIO096CrPY&app=desktop

αλλαζω το χαρακτηρα της συλλογης μου!!!
μαζευω οτιδηποτε εχει να κανει με δημοσιογραφο Σαρκασμός
Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #547 στις: Ιούλιος 04, 2015, 09:44:01 πμ »

αλλο ενα μαργαριταρακι...
https://www.youtube.com/watch?v=fodL0MWnVac
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #548 στις: Ιούλιος 04, 2015, 10:03:20 πμ »

Kαλημερα σας.

Διαβασα σημερα τα αποτελσματα γκαλοπ που δινει οριακο προβαδισμα στο ναι.
 Ελπιζω οι οπαδοι του αφου αποφασισαν ότι εγω μπορω να αντεξω τα μετρα να μην ξαναπαραπονεθουν  πλεον από Δευτερα .

Σε αυτους τους  λατρεις της φαπας αφιερωνω και έναν αγαπημενο μου ηθοποιο.



https://www.youtube.com/watch?v=20VaXU8S_6s
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #549 στις: Ιούλιος 04, 2015, 10:04:30 πμ »

Εγώ θλίβομαι με αυτά που βλέπω τις τελευταιες μέρες στας τηλεοράσεις... Το να κάθομαι αποβλακωμένος και να βλέπω ένα πρόγραμμα που ίσως υπάρχει παρόμοιο μόνο στην Β.Κορέα, που δείχνει τον Κιμ Γιονγκ Γιανγκ την ώρα της ομιλίας και έναν ταλαίπωρο υπουργό να παίρνει έναν υπνάκο. Αφου τον κόψανε στα τέσσερα τον δώσανε να τον φάνε οι Τιγρεις εμπρός στις κάμερες προς γνωση και συμμόρφωση!
 Θλίβομαι για το ότι ο κάθε αναρμόδιος , ανάγαγει το δημοψήφισμα σε ότι θέλει αυτός.
 Για να υπάρχει νοημοσύνη υπάρχει μια βασική προυπόθεση... Δεν πρέπει να υπάρχει φόβος.
 Οπότε και γω σαν αναρμόδιος το αναγαγω το δημοψήφισμα διαφορετικά. Για μένα το ναι είναι ναι στο φόβο. Το όχι είναι ναι στην νοημοσύνη. Και βέβαια στο κομμάτι για το οποίο είμαι αρμόδιος ξέρω και τι θα ψηφίσω...

Υ.Γ. Την δευτέρα όμως δεν θα έχω κανέναν αντίπαλο, ούτε του ΝΑΙ ούτε του ΟΧΙ, θα έχω μόνο φίλους, συναδέλφους και συμπολίτες...
Τα λες.πολυ καλα φιλε,ομως καμια φορα ανιχνευοντας την τρομοκρατια κ το φοβο που οντως καλλιεργειται δεν βλεπουμε οτι πραγματι υπαρχει το.κακο σεναριο παρα την προπαγανδα,οτι πραγματι υπαρχουν και φανατισμενοι του οχι οι οποιοι αν νομιμοποιηθουν δεν θα εχουν φιλους.και συμπολιτες αλλα.μονο εχθρους!!ειναι λαθος πισω απ τν προπαγανδα να μην βλεπουμε την ξεκαθαρη επικινδυνοτητα που ελλοχευει,κ αυτο αποτελει ρεαλιστικη θεαση των πραγματων οχι φοβο
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #550 στις: Ιούλιος 04, 2015, 10:28:04 πμ »

ρεαλιστικη θεαση των πραγματων οχι φοβο

Ρεαλιστική θέαση των πραγμάτων ακόμα είναι το ότι αν βγεις από το σπίτι σου αυξάνεις τις πιθανότητες να σε πατήσει αυτοκίνητο, όπως και το ότι αν παραμείνεις στο σπίτι σου αυξάνονται οι πιθανότητες αν γίνει ισχυρός σεισμός να πέσει και να σε πλακώσει, οπότε, σύμφωνα με το σκεπτικό που έγραψες, μόνη λύση είναι να παραμένεις ακίνητος για πάντα στο κεφαλάρι της εξώπορτας!
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
vengaga
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #551 στις: Ιούλιος 04, 2015, 10:40:09 πμ »

Για πολλά χρόνια διεφθαρμένες κυβερνήσεις της μεταπολίτευσης κρατήθηκαν στήν εξουσία δημιουργώντας εναν τεράστιο κρατικό μηχανισμό βασισμένο στις πελατειακές σχέσεις.Αυτός ο εκτός  των αλλων αναποτελεσματικός μηχανισμός κατασπατάλησε τούς πόρους της πατρίδας μας παράλληλα με συνεχή δανεισμο.Ρεμουλες ,αρπαχτές,παροχές,50ρηδες συνταξιούχοι,επιδόματα...παρουσίας,...οθόνης κλπ.Δημιουργηθηκε μια Ελλάδα, οχι απλώς χωρις μέλλον,αλλα δυστυχώς ουτε παρων.Η χωρα δεν παράγει τιποτα, απλώς καταναλωνει.
Οταν τελειωσαν τα δανεικά, πάλι στην ουσια κανείς δεν θέλησε να κάνει πραγματικές μεταρυθμίσεις(που ζητουσαν οι μισητοι εταιροι μας),αλλα οριζόντια, ισοπεδωτικά εισπρακτικά μέτρα,ισα-ισα να την βγάλουμε μέχρι τα επόμενα δανεικά,στραγγαλίζοντας καθε προσπάθεια δημιουργίας.
Το ιδιο δυστυχώς συνεχίζει να κάνει και η τωρινή κυβέρνηση.Προσληψεις στο δημόσιο την τελευταια εβδομάδα,2000 στήν ΕΡΤ, αρκει να δημιουργουμε πελάτες για να διατηρηθουμε στην εξουσία.Εξ αλλου ποιος νοιάζεται αν απέτυχε παταγωδώς να διαπραγματευτει.Ξεκινησε μια διαπραγμάτευση απο 1,7 δις και την εφτασε μεσα σε 5 μηνες στά 8δις,θεωρωντας οτι γεματοι υπερηφάνια θα πάμε να ξαναδανειστουμε.
Και οταν πηρε χαμπάρι οτι τα δανεικα(αλλα δυστυχως οχι αγύριστα ) τελειωσαν μας πεταει ενα δημοψηφισμα στην μουρη πατωντας πανω στην ανέχεια των Ελλήνων, χωρις να εχουν καταλάβει ουτε οι ιδιοι γιατι ακριβώς ψηφίζουμε.
Εγω πιστεύω οτι ο σκληρός πυρήνας του κρατικισμού και του κρατικοδίαιτου παρασιτισμου με αυτο το δημοψήφισμα "παίζει τα ρέστα" του(για να χρησιμοποιήσω ορους παιγνίων),για να διατηρηθει στην εξουσια.

Για αυτο θα ψηφισω  ναι!

ελπίζοντας οτι θα δημιουργηθει αμεσα μια κυβέρνηση τεχνοκρατων( οχι πολιτικων) που θα μας κρατησει στην Ευρωπη και το Ευρω και η χωρα επιτέλους θα αρχίσει να παράγει.
 
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #552 στις: Ιούλιος 04, 2015, 10:42:10 πμ »

Θλίβομαι για το ότι ο κάθε αναρμόδιος , ανάγαγει το δημοψήφισμα σε ότι θέλει αυτός.

Μήπως το δημοψήφισμα σχεδιάστηκε επίτηδες ασαφές για να χρησιμοποιηθεί το όποιο αποτέλεσμα... όπως να 'ναι;

Δεν πρέπει να υπάρχει φόβος.

Εγώ συνεχίζω να μην καταλαβαίνω αυτά τα περί φόβου. Ας πούμε ότι ξεκινήσαμε το 1953 να πάρουμε την Πόλη. Και... κάπου σκοντάψαμε. Π.χ. τα βρήκαμε σκούρα στο Μπιζάνι ή στο Κιλκίς (πολύ σκούρα). Ή στο Πέτα. Ή στο Μεσολόγγι. Θα κάνουμε δημοψήφιαμα αν θα συνεχίσουμε την προσπάθειά μας; Ή πώς θα τη συνεχίσουμε;

Αυτοί που "έλιωσαν να πολεμήσουν τον Μπραϊμη στο Νιόκαστρο" τι θα λένε που πάμε να την κάνουμε γυριστή με κάποιο δημοψήφισμα;
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #553 στις: Ιούλιος 04, 2015, 10:42:58 πμ »

Ωραίος!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #554 στις: Ιούλιος 04, 2015, 10:57:43 πμ »

Εγω λεω οτι επειδη προπαγανδα υπαρχει εκατερωθεν (οχι η ναι γιατι αλλαξαμε και τη φυσικη συλλογιστικη πορεια στην ελλαδα!!)να ενημερωνομαστε σφαιρικα και να μην αποφευγουμε τη μια φακα και πεφτουμε στην αλλη,οτι κ αν σημαινει αυτο.Αυτο μονο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 86
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences