Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 10:20:15 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Eπίτιμο Μέλος 2015  (Αναγνώστηκε 23104 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 01, 2015, 11:36:14 πμ »

Τα θερμά μου συγχαρητήρια για το έργο που παράγετε καθώς και τις σημαντικές διακρίσεις που λαμβάνετε.Να έχετε την δύναμη και το κουράγιο μέσα σε αυτές τις γενικότερα δύσκολες στιγμές να μας προσφέρετε όμορφες νομισματικές δημιουργίες.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 01, 2015, 03:32:47 μμ »

Συγχαρητήρια
Καταγράφηκε

vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 01, 2015, 06:21:57 μμ »

Συγχαρητήρια κ. Σταματόπουλε
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 01, 2015, 07:52:40 μμ »

Θερμά Συγχαρητήρια για το άριστο έργο σας.
Καταγράφηκε

dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 01, 2015, 08:01:23 μμ »

Μπράβο στα παιδιά για την κίνηση, συγχαρητήρια και στον κο Σταματόπουλο για άλλη μια φορά. Όσο για τα άλλα....στον υπομονετικό και άξιο άνθρωπο, μεγαλύτερο καλό κάνουν οι εχθροί παρά οι φίλοι, γιατί παίρνει την αρνητική ενέργεια και την μετατρέπει με εσωτερικές διεργασίες σε θετική και δημιουργία...
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 01, 2015, 10:16:28 μμ »

Μπράβο στο Στέκι για την πρωτοβουλία που πήρε και τα θερμά μου συγχαρητήρια  στον κ. Γ.  Σταματόπουλο για τα θαυμάσια νομίσματα που δημιουργεί για να κοσμούν τις συλλογές μας.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5195

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 02, 2015, 12:35:19 μμ »

Αλλα θέλω να πώ και κάτι άλλο. Τελικά απο την πείρα μου, η μεγάλη πάλη δεν είναι μόνο με το ανάγλυφο ή το χαρακτικό σου, αλλα με τούς λεγόμενους θεσμούς.Αυτους πρέπει να προσπελάσεις και αυτούς να ξεπεράσεις και όχι να κρύβεςαι υποκριτικά πίσω απο αυτούς.Θα μπορούσα να κάνω ενα νόμισμα το χρόνο και να είμαι χαλαρός και ωραίος,να κάνω το οχταωρό μου,χωρίς κανένα προσωπικό κόστος.Αλλα έτσι τι θα άφηνα πίσω μου ύστερα απο τριάντα χρόνια υπηρεσίας;Χαρτάκια διατάξεις και εγκυκλίους;Καλλιτέχνης είμαι και δεν αφήνω τον εαυτό μου να πέσει σε τέτοια παγίδα.


Εύγε βρε Σταματόπουλε, εύγε!!!! Τι άλλο να πώ; Πραγματικά σε χαίρομε και σε θαυμάζω!!!

Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 02, 2015, 09:50:44 μμ »

Εγώ τα δικά μου συγχαρητήρια ήθελα να τα δώσω "δια ζώσης", στην ΠΝΕ, αλλά έστω και από εδώ, έστω και αργά. έστω και τελευταίος εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα χαρακτικά για το μέλλον και όχι μόνο νομισματικά!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 02, 2015, 09:57:14 μμ »

Διαβασα παρα πολλα για τον κυριο Σταματοπουλο χωρις να ξερω ποιος είναι , Συγχαρητιρια για το εργο σας  και την διακρηση σας .


ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ




Προσλήφθηκε στην ΤΕ το 1997.

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

Γεννήθηκε στην Αθήνα το 1963. Το 1982 εισάγεται στην Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών της Αθήνας, όπου σπουδάζει γλυπτική με καθηγητές τον Γ. Νικολαiδη και τον Θ. Παπαγιάννη. Το 1984 βραβεύεται με χρηματική υποτροφία του Ι.Κ.Υ. Τελειώνει τις σπουδές του με άριστα το 1988.

Το 1995 εργάζεται στο μουσείο γλυπτών της Ακρόπολης.

Το 1996 κατόπιν δlαγωνισμού αναλαμβάνει να φιλοτεχνεί νομίσματα και μετάλλια για λογαριασμό της Τράπεζας της Ελλάδας.

Έργα του βρίσκονται σε δημόσιους χώρους και ιδιωτικές συλλογές.

ΣΥΜΠΟΣΙΑ – ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ – ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

1986        Συμπόσιο Γλυπτικής στα Γιάννενα.

1988        ‘Εκθεση τελειοφοίτων στη Σχολή Καλών Tε:x:vώv.

1993        Γλυπτικές Σuvθέσεlς στην Αίθουσα Συλλόγου Γλυπτών .

1994        Υπαίθρια έκθεση γλυπτικής στον Eθνικό Κήπο, υπό την αιγiδα του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Αθηναίων .

1994        Ομαδική έκθεση γλυπτικής του Επιμελητηρiου Εικαστικωv Τεχνών στην Ολυμπία.

1995        ‘Εκθεση στην Aiθουσα του Συλλόγου Γλυπτών με τίτλο «Χορός, Μουσική».

1995        Υπαίθρια έκθεση γλυπτικής στους Χώρους του Νοσοκομείου ΥΓΕΙΑ, με την ευκαιρία του εορτασμού των 25 Χρόνων του.

1997        Ατομική στην Αίθουσα Tέxvnς ‘Εκφραση.

1999 Διεθνές Συμπόσιο Γλυπτικής σε μάρμαρο στην Carrara της Ιταλίας

1999 Φιλοτέχνηση της Ελληνικής Όψης των Ευρωκερμάτων.

2000 Υπαίθρια έκθεση γλυπτικής στους χώρους του νοσοκομείου Υγεία

2000 Ομαδική έκθεση γλυπτικής στην Αίθουσα Tέxvnς ‘Εκφραση.

2001 Συμμετοχή στην BIENNALE INTERNAZIONALE DEL ARTE CONTEMPORANEA στην Φλωρεντία της Ιταλίας

2001 Β’ Βραβείο γλυπτικής για την φιλοτέχνηση Μνημείου σε κεντρική πλατεία του δήμου Αιγάλεω.

2001 Ομαδική έκθεση γλυπτικής στην Πινακοθήκη Πιερίδη.

2001 CHEAP ART Θεσσαλονίκης.

2002 Ομαδική Έκθεση γλυπτικής στην Αίθουσα Τέχνης “Ζυγός”.

2002 Ομαδική Έκθεση γλυπτικής στην Αίθουσα Τέχνης “Έκφραση”.

2002 Ατομική Έκθεση γλυπτικής στην Αίθουσα Τέχνης “Έκφραση”.

2002 Συμπόσιο Γλυπτικής στο Αλικάντε της Ισπανίας.

2002 Συμπόσιο Ισπανίας

2004 Ατομική Έκθεση γλυπτικής στην Αίθουσα Τέχνης “Έκφραση”

2004 Συμπόσιο Γλυπτικής στην Αγ. Παρασκευή για την Ολυμπιάδα

2004 Συμπόσιο Γλυπτικής στον Διόνυσο για την Ολυμπιάδα

2006 Συμπόσιο Γλυπτικής στον Πειραιά

2008 Πρώτο βραβείο για τον Σχεδιασμό του επετειακού Ευρωκέρματος για τα 10 χρόνια της Ο.Ν.Ε.

2009 Διεθνές διακρίσεις για τον σχεδιασμό BLISTER και αναμνηστικών νομισμάτων.

Ο καλλιτέχνης αντλεί έμπνευση από τον φυσικό κόσμο, κυρίως από μορφές ζωής του αέρα, της γης και της θάλασσας. Στην τελευταία του δουλειά κυριαρχούν μεταξύ άλλων τα ψάρια, οι μέλισσες, τα μυρμήγκια, τα πουλιά, τα λουλούδια και οι κορμοί δέντρων, σε καμπυλόγραμμα σχήματα με διάφορες παραλλαγές. Πρώτες ύλες στη δουλειά του είναι το ξύλο, ο μπρούντζος, το μάρμαρο και τα κεραμικά, ενώ συγχρόνως πειραματίζεται με νέα υλικά, όπως ο πολυεστέρας.Τεχνίτης και αυθεντικός δημιουργός, ο Γιώργος Σταματόπουλος ασχολείται ο ίδιος με το έργο του από την πρώτη στιγμή της σύλληψης έως το τελικό στάδιο της υλοποίησής του. Οι εξαιρετικά καλαίσθητες ελληνικές όψεις των κερμάτων Ευρώ, οι οποίες απέσπασαν επαίνους, είναι δικό του έργο.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 07, 2015, 08:00:21 πμ »

Τελευταιος και καταιδρωμενος οπως λενε.

Συγχαρητηρια κυριε Σταματοπουμε για τις επιτυχιες σας! Ευχομαι και αλλες στο μελλον!
Φυσικα απο εναν ΓΙΩΡΓΟ δεν περιμεναμε τιποτα λιγοτερο απο μια διακριση!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Οταν την προηγουμενη εβδομαδα ειδα το τι προτεινε η συντονιστικη ομαδα (και μπραβο τους που το σκεφτηκαν και ειδικα τον (πρωτεργατη) της ιδεας,  απευθειας ειπα οτι ηταν το ελαχιστο που μπορουσαμε να κανουμε σε εσας σαν στεκι συλλεκτων !!
Τελιωνωντας το μονο που εχω να πω ειναι οτι χαιρομαστε να σας εχουμε μαζι μας και ειναι μεγαλη μας τιμη να σας φιλοξενουμε στην παρεα μας και να μοιραζεστε μαζι μας τις σκεψεις σας , τις ιδεες σας πανω στην νομισματικη!!
Φιλικα
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 07, 2015, 08:23:13 μμ »

Τελευταιος και καταιδρωμενος οπως λενε.

Συγχαρητηρια κυριε Σταματοπουμε για τις επιτυχιες σας! Ευχομαι και αλλες στο μελλον!
Φυσικα απο εναν ΓΙΩΡΓΟ δεν περιμεναμε τιποτα λιγοτερο απο μια διακριση!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Οταν την προηγουμενη εβδομαδα ειδα το τι προτεινε η συντονιστικη ομαδα (και μπραβο τους που το σκεφτηκαν και ειδικα τον (πρωτεργατη) της ιδεας,  απευθειας ειπα οτι ηταν το ελαχιστο που μπορουσαμε να κανουμε σε εσας σαν στεκι συλλεκτων !!
Τελιωνωντας το μονο που εχω να πω ειναι οτι χαιρομαστε να σας εχουμε μαζι μας και ειναι μεγαλη μας τιμη να σας φιλοξενουμε στην παρεα μας και να μοιραζεστε μαζι μας τις σκεψεις σας , τις ιδεες σας πανω στην νομισματικη!!
Φιλικα
herakliotis
+1
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 09, 2015, 01:40:39 μμ »

Κλεινοντας σας ευχαριστώ ξανά όλους καθώς και τους διαχειριστές γι΄αυτη την πολύ μεγάλη τιμή που μου επιφυλάξατε. Να είστε όλοι καλά.
Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 10, 2015, 08:56:17 μμ »

Με την ευκαιρία της μεγάλης αυτής τιμής που μου κάνατε σήμερα θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας που ήθελα να το πω εδώ ´και πολύ καιρό. Τώρα όμως είναι η κατάλληλη στιγμή να το αποκαλύψω.Όλες αυτές οι επιτυχίες μου οφείλονται στη δύναμη που μου δίνετε να συνεχίζω να δίνω το καλύτερο. Όμως είναι και μια απάντηση σε κάποιους πρώην συναδέλφους μου συνταξιούχους πλέον που με αξιολογούσαν ως μέτριο και ανεπαρκή στα επίσημα φύλλα αξιολόγησης στην υπηρεσία μου που με ακολουθούσαν για χρόνια μετά.Το μόνο όπλο που είχα για να αντιμετωπίσω αυτήν την κατάσταση ήταν η ίδια μου η δουλειά.Το Νομισματικό πρόγραμμα που υπάρχει κάθε χρόνο πλέον έστω και με τα προβλήματά του,ειναι δημιούργημα προσωπικής εργασίας πραγματικα λίγων ανθρώπων διοικητικών και τεχνικών,που πιστεύουμε στις δυνατότητες μας και λειτουργούμε ομαδικά ο κάθε ένας απο το πόστο του. Με ένα νόμισμα το χρόνο δεν μπορούσα να ανάδειξω τις δημιουργικές μου δυνατότητες, και έτσι δούλεψα πάρα πολύ για να έχετε στα χέρια σας τα νομίσματα που κυκλοφορούν σήμερα!Ισως με το να με αξιολογήσουν τόσο πολυ αυστηρά οι πρώην συνάδελφοι μου(με το ρεκόρ του χειροτέρου υπαλλήλου στην Τράπεζα) να πέτυχαν αυτο πραγματικά ήθελα εγώ, και δεν ήθελαν εκείνοι!!!!!

Εεεε ρε Ελλαδάρα αθάνατη!
Πόσες και πόσες φορές την έχω ακούσει αυτή την ιστορία!
Ένας από τους λόγους που φτάσαμε εκεί που φτάσαμε!

Συγχαρητήρια για την καταπληκτική δουλειά σας, η οποία αποδεικνύει, για άλλη μία φορά, τα (εν πολλοίς αναξιοποίητα) ταλέντα που υπάρχουν στην Ελλάδα και τώρα φεύγουν, κατά δεκάδες χιλιάδες, στο εξωτερικό.

Συγχαρητήρια επίσης για την εκλογή σας ως Επίτιμο Μέλος, την οποία αξίζετε στο ακέραιο.
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 18, 2016, 08:21:02 πμ »

παντα αξιος με υγεια κ ομαρφα νομισματα Σαρκασμός Στριφογύρισμα ματιών Έκπληξη Μεγάλο χαμόγελο Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 18, 2016, 05:50:03 μμ »

Επ'ευκαιρίαν της ανακίνησης του θέματος,εκφράζω κι εγώ τον κύριο Σταματόπουλο για την προσφορά του στον τομέα που εργάζεται,ή μάλλον πιό σωστά δημιουργεί,τις ευχαριστίες μου που δοξάζει το κοινό μας επώνυμο με τις δημιουργίες του.
Και μετά την κατάθεση ψυχής απο μέρους του,παραθέτω και μία δική μου.
Προ δύο ετών,έλαβα "εύημνον μνεία" απο την Διοίκηση του Οργανισμού που εργάζομαι"για την εξοικονόμηση χρημάτων που επετεύχθη χάριν στις επισκευές που πραγματοποίησε,κλπ κλπ".
Απο τότε άνοιξαν οι ασκοί του Αιόλου και δέχομαι full τάκλιν απο συναδέλφους και προισταμένους.
Αυτό όμως άθελά τους,είναι η κινητήριος δύναμη μου.
Πρός όλους όσους αντιμετωπίζουν παρόμοιες καταστάσεις,έχω να πώ το γνωστό:"Τα σκουλήκια,στα νόστιμα φρούτα επιτίθενται." Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο
Κύριε Σταματόπουλε,κανένας δεν μπορεί να κάνει ένα χέρι σαν το δικό σας να "τρέμει".Αυτό φαίνεται απο τα νομίσματα-κοσμήματα που μας προσφέρετε,και σας ευχαριστούμε για την προσφορά σας σε όσους απο εμάς μαζεύουμε "κέρματα". Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences