Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 12:29:13 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 771095 φορές)
0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #915 στις: Ιούνιος 20, 2013, 12:47:56 μμ »

Εγω θα στοκαρω λιριτσες με 220 σαν τρελος!Και τον Οκτωβριο θα πουλαω με 320 παλι σαν τρελος! Γλώσσα Γλώσσα :PΦυλαξε το ποστ μου αυτο και καντο μια παραθεση τον Οκτωβρη!!Εγω δεν θα ειμαι εδω!Δεν ξερω αν εχουν ιντερνετ στο ΜΠΑΛΙ Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
SENTOUKI
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 270



Προφίλ
« Απάντηση #916 στις: Ιούνιος 20, 2013, 12:57:01 μμ »

Για να μην ξεχνιομαστε αυτα ειχα γραψει 2 φορες στο παρελθον ( δειτε τις ημερομηνιες των ποστ ) ....και καπιοι τοτε μου εκαναν παραπονα για τις αποψεις μου.


Προσωπικα πιστευω οτι ολοι αγοραζουμε χρυσο για να κερδισουμε πρωτιστως και δευτευρευωντως για εξασφαλιση σε περιπτωση κραχ καθοτι ειναι πολυ λιγες οι πιθανοτητες να συμβει αυτο , οσο για την αποψη μου για την πορεια του χρυσου παραθετω το παλαιοτερο μου ποστ ( σε ανυποπτο χρονο και με τιμη 310 για την λιρα ).
Οπως ειπα και τοτε πιστευω οτι θα τον δουμε χαμηλοτερα ( οι δικη μου προβλεψη ειναι για 800-850 ευρω η ουγκια ) και θα παραμεινει εκει για αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα ( 1 με 2 ετη ισως ) πιο μακροπροθεσμα ομως ειναι σιγουρα οτι θα τον δουμε παλι σε νεα ρεκορ

Σιγουρα σε αρκετα χαμηλοτερα απο τα σημερινα επιπεδα παντως.
Προσωπικα πιστευω οτι ο ανοδικος κυκλος του χρυσου εχει κλεισει μετα απο 12 συνεχη χρονια ,
λογικα θα τον δουμε αρκετα χαμηλότερα και θα παραμεινει εκει για αρκετο διαστημα , παντα υπολογιζοντας τα σημερινα δεδομενα.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #917 στις: Ιούνιος 20, 2013, 01:19:51 μμ »

Εγω θα στοκαρω λιριτσες με 220 σαν τρελος!Και τον Οκτωβριο θα πουλαω με 320 παλι σαν τρελος! Γλώσσα Γλώσσα ΓλώσσαΦυλαξε το ποστ μου αυτο και καντο μια παραθεση τον Οκτωβρη!!Εγω δεν θα ειμαι εδω!Δεν ξερω αν εχουν ιντερνετ στο ΜΠΑΛΙ Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Ναχαμε να λεγαμε και παλι τα ιδια λεμε......
Αυτες που στοκαρισες με 320 να δω ποτε θα τις δωσεις Απορία
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #918 στις: Ιούνιος 20, 2013, 01:26:59 μμ »

Παντα υπαρχει η ευκαιρεια για κερδος αν φτασει η ουγγια 1000 δολλαρια οπως λεει ο Ρουμπινι θα σταματησουν την εξόρυξη ολα τα ορυχεια στον πλανητη γιατι θα ειναι πλεον ασυμφορη η εξορυξη.Αυτο ομως τι σημαινει?Απορία
Θα καταναλωθει ολη η διαθεσιμη ποσοτητα στον πλανητη η το μεγαλυτερο μεος αυτης και μετα οι τιμες θα εκτιναχθυν για αλλη μια φορα.Ετσι η λιριτσα θα παει 350 και 400 ευρω!!!!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
strataras
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 334


Προφίλ
« Απάντηση #919 στις: Ιούνιος 20, 2013, 01:27:36 μμ »

ασχέτως της δικής μου άποψης εσεις πως ερμηνεύετε ρε παιδιά το όσα συμβαίνουν γύρω μας?

Το 2008 ξέσπασε η κρίση στην Αμερική , λογικό και εμόμενο να στραφούν πολλοί στο μέταλο. Επειτα η κρίση προσώρησε στην Ευρώπη, λογικό να διατηρηθούν οι υψηλές τιμές. Τώρα δείχνει σιγά σιγά να εκτονώνεται η κρίση με παρα πολύ αργους ρυθμούς. Εσεις αν είχατε τώρα πολύ χρημα , χρυσό και ασήμι θα αγοράζατε? Ή μήπως ομολογα και μετοχες? Ή μήπως ακίνητα και οικόπεδα που είναι τσάμπα?


Για ακίνητα μην βιάζεσαι να αγοράσεις.
Είναι ακόμη ψηλά οι τιμές.
Από το 2008,έχουν πέσει μόνο 30%-35%.
Περίμενε κάνα εξάμηνο.
Από τις 1/1/2014 και μετά,που θα ξεκινήσει η κατάσχεση και ο πληστηριασμός 110.000 ακινήτων από τις τράπεζες θα δεις γλέντια.
Ήδη οι τράπεζες έχουν κατασχέσει 180.000 ακίνητα,και εάν βάλεις τα 200.000 ακίνητα που είναι αδιάθετα,θα καταρρεύσει η κτηματαγορά.
Θα πηγαίνεις στο Ειρηνοδικείο και θα αγοράζεις ακίνητο με 20.000-25.000 ευρώ.
Οπότε λιγάκι υπομονή για αγορά ακινήτων.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #920 στις: Ιούνιος 20, 2013, 01:32:55 μμ »

Το μεγαλο Θεμα ομως για εμας που δεν ειμαστε μεγαλοεπενδυτες και εχουμε απο 10-100 κομματια οπως ειπε και ο φιλος ο Βασίλης δεν υπαρχει λόγος αγχους.Με το να χασεις 5,10,100,200,400 ευρω δεν θα φτωχινεις!!!
Το παιχνιδι αυτο ειναι μακροπροθεσμο αγοραζεις τωρα και σε 30 χρονια παιρνεις το κερδος σου.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
strataras
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 334


Προφίλ
« Απάντηση #921 στις: Ιούνιος 20, 2013, 01:36:36 μμ »

http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Markets/LIRA/DispItem.aspx?FltFld=ID&FltVal=697

Στα 1.286 δολάρια η ουγγιά.

Έχει και πιο κάτω.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #922 στις: Ιούνιος 20, 2013, 01:42:20 μμ »

Το μεγαλο Θεμα ομως για εμας που δεν ειμαστε μεγαλοεπενδυτες και εχουμε απο 10-100 κομματια οπως ειπε και ο φιλος ο Βασίλης δεν υπαρχει λόγος αγχους.Με το να χασεις 5,10,100,200,400 ευρω δεν θα φτωχινεις!!!
Το παιχνιδι αυτο ειναι μακροπροθεσμο αγοραζεις τωρα και σε 30 χρονια παιρνεις το κερδος σου.


Πές τα ρε Θοδωρή. Φωνάζουμε πολλοί από αυτό το ποστ....ότι ο χρυσός και ειδικά η λίρα δέν είναι
επένδυση.Καταφύγιο είναι!!! Θές να φυλάξεις χρήματα για τα γεραματά σου....μια λιρίτσα το μήνα,το τρίμηνο,κλπ.
Και την εξαργυρώνεις μετά από 30 χρόνια!
Έχεις την αντικειμενική αξία της εποχής που θα την εξαργυρώσεις,και άν σε θέλει η τύχη....έχεις και μια υπεραξία!
Καταγράφηκε
robin_hood59
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #923 στις: Ιούνιος 20, 2013, 01:43:51 μμ »

Εγω επιμενω στο Μεταλλο!Ο χρυσος χειραγωγειται!Οποιος δειξει αυτοσυγκρατηση και δεν κανει βεβιασμενες κινησεις στο μελλον δεν θα βγει χαμενος!!! Κλείσιμο ματιού
Συμφωνώ απόλυτα. Είναι στάση για να ανέβουν και κάποιοι άλλοι στο τρένο.
Καταγράφηκε

Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #924 στις: Ιούνιος 20, 2013, 01:53:29 μμ »

http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Markets/LIRA/DispItem.aspx?FltFld=ID&FltVal=697

Στα 1.286 δολάρια η ουγγιά.

Έχει και πιο κάτω.



1120 δολάρια μέχρι το τέλος του χρόνου. Δική μου εκτίμηση Στράτο.
Εκτός και άν συμβεί κάτι....στις Γερμανικές εκλογές.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #925 στις: Ιούνιος 20, 2013, 02:16:09 μμ »

http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Markets/LIRA/DispItem.aspx?FltFld=ID&FltVal=697

Στα 1.286 δολάρια η ουγγιά.

Έχει και πιο κάτω.


Ειπα και εγω θα ρθει δεν θα ρθει Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #926 στις: Ιούνιος 20, 2013, 02:17:48 μμ »

Το μεγαλο Θεμα ομως για εμας που δεν ειμαστε μεγαλοεπενδυτες και εχουμε απο 10-100 κομματια οπως ειπε και ο φιλος ο Βασίλης δεν υπαρχει λόγος αγχους.Με το να χασεις 5,10,100,200,400 ευρω δεν θα φτωχινεις!!!
Το παιχνιδι αυτο ειναι μακροπροθεσμο αγοραζεις τωρα και σε 30 χρονια παιρνεις το κερδος σου.

+10000000000000000

Πες τα ρε Θοδωρη!Ακομα δεν εχουν καταλαβει οτι το παιχνιδι με το χρυσο ειναι μακροπροθεσμο!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #927 στις: Ιούνιος 20, 2013, 02:18:28 μμ »

Εγω θα στοκαρω λιριτσες με 220 σαν τρελος!Και τον Οκτωβριο θα πουλαω με 320 παλι σαν τρελος! Γλώσσα Γλώσσα :PΦυλαξε το ποστ μου αυτο και καντο μια παραθεση τον Οκτωβρη!!Εγω δεν θα ειμαι εδω!Δεν ξερω αν εχουν ιντερνετ στο ΜΠΑΛΙ Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Ναχαμε να λεγαμε και παλι τα ιδια λεμε......
Αυτες που στοκαρισες με 320 να δω ποτε θα τις δωσεις Απορία

Ποιος σου ειπε οτι θα τις δωσω;; Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #928 στις: Ιούνιος 20, 2013, 02:28:31 μμ »

Ε ρε οποτε κανει βουτα ο ατιμος!!!!σελιδες ολοκληρες γραφουμε και ολοι ειδικοι γινομαστε!!!!!
Πεφτει ο χρυσος βγαινουν καποιοι και λενε τα χα πει εγω!!!! ανεβαινει τα ιδια!!!
Ε αφου ανεβενει και κατεβενει τι να κανουμε!!!!
Οπως ειπε και ο φιλος μια σταση ειναι!!!Φορτωστε τα αμπαρια και στο μελλον δεν θα χασετε!!!!!
Τετοιες ευκαιριες δυσκολα θα ξαναβρουμε!!!!
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #929 στις: Ιούνιος 20, 2013, 04:45:22 μμ »

Οτι ανεβενει κατεβενει και ταναπαλι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences