Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 12:55:02 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: μαζευει κανενας χαρτια  (Αναγνώστηκε 21823 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 01:13:45 πμ »

εγω εχω καμια 30αρια κομματια με το ζορι..τα ελληνικα ειναι λιγα σε μετριες καταστασεις και καποια ξενα..δεν τρελαινομαι για τα χαρτονομισματα οσο με νομισματα,αλλα θα ηθελα να γεμισω 1-2 αλμπουμακια με διαφορα ξενα,ετσι να υπαρχουν,σαν ''ποικιλια χρωματων και σχεδιων''..για ελληνικα δεν εχω σκεφτει ποτε να μαζεψω αλλα αν πεσει τιποτα στα χερια μου το κραταω.ισως καποια στιγμη στο μελλον να κανω και μια τετοια συλλογη..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
NIKOS-50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 01:23:49 μμ »

Και εγω μαζευω και χαρτονομισματα.Εχουν και αυτα την ομορφια τους
και την ιστορια τους.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 01:32:41 μμ »

Τα δύο θέματα σχετίζονται μεταξύ τους;



Είναι θέμα ράτσας ή εκπαίδευσης; Θέλω να πω, τίποτα σε χαρτονομισματόσκυλο δεν κυκλοφορεί;

Είτε έτσι είτε αλλιώς, πρέπει να το δεις επαγγελματικά. Δηλαδή, να πειραματιστείς είτε με τις ράτσες είτε με την εκπαίδευση...


Δεν με διαβάζεις, λαίμαι...  Άνεση εκπαίδευση εκπαίδευση εκπαίδευση Στριφογύρισμα ματιών  Γλώσσα

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=9139.msg105032#msg105032

Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 03:42:27 μμ »

Εγώ έχω αρκετά ξένα (Αμερικάνικα-Πακιστάν-Τουμπάι-Κίνα-Ιαπωνία-Φιλλιπίνες-Αφρικάνικα-Αγγλικά-Ρουμάνικα-Ρώσικο και πολλές άλλες χώρες). Μου τα έφερνε ο πατέρας μου από ταξίδια που έκανε όταν ήταν ναυτικός.
Από Ελληνικά ξεκίνησα τους τελευταίους μήνες προσπαθώντας να μαζέψω τα κατοχικά για αρχή μιας και είναι η πιο φθηνή και η πιο ενδιαφέρον περίοδος πιστεύω. Και έχω και τα της Γ' Δημοκρατίας. θεωρώ ομορφότερες τις συλλογές χαρτονομισμάτων από των νομισμάτων...
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 03:54:44 μμ »

Εγώ έχω αρκετά ξένα (Αμερικάνικα-Πακιστάν-Τουμπάι-Κίνα-Ιαπωνία-Φιλλιπίνες-Αφρικάνικα-Αγγλικά-Ρουμάνικα-Ρώσικο και πολλές άλλες χώρες). Μου τα έφερνε ο πατέρας μου από ταξίδια που έκανε όταν ήταν ναυτικός.
Από Ελληνικά ξεκίνησα τους τελευταίους μήνες προσπαθώντας να μαζέψω τα κατοχικά για αρχή μιας και είναι η πιο φθηνή και η πιο ενδιαφέρον περίοδος πιστεύω. Και έχω και τα της Γ' Δημοκρατίας. θεωρώ ομορφότερες τις συλλογές χαρτονομισμάτων από των νομισμάτων...

υπαρχει μεγαλυτερος "καμβας" για να παρουσιασει ο καλλιτεχνης το εργο του...
Καταγράφηκε
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 10:57:02 μμ »

Mαζευω και εγω χαρτονομισματα,ελληνικα και ξενα.Το μεγαλυτερο ενδιαφερων μου ειναι στα ελληνικα.Εχω αρκετα σε διαφορες καταστασεις και το ονειρο μου ειναι καποια στιγμη να μπορεσω να τα αποκτισω ολα.Πριν γραφτω στο στεκι  τα χαρτονομισματα ηταν για εμενα το Α και το Ω της συλλογης μου. Τα ειχα πανω απο τα νομισματα.Αυτο αλλαξε και ο λογος ειναι οτι εδω μεσα εμαθα να βλεπω με αλλο ματι τα νομισματα.Η φθορα ενος νομισματος,το καθαρισμα του,το πεδιο του ο βαθμος του κ.α. με εκαναν να τα λατρεψω.Παρολα αυτα τα χαρτονομισματα εχουν μια ξεχωριστη θεση στην καρδια μου!!!!!
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 11:07:00 μμ »

Mαζευω και εγω χαρτονομισματα,ελληνικα και ξενα.Το μεγαλυτερο ενδιαφερων μου ειναι στα ελληνικα.Εχω αρκετα σε διαφορες καταστασεις και το ονειρο μου ειναι καποια στιγμη να μπορεσω να τα αποκτισω ολα.Πριν γραφτω στο στεκι  τα χαρτονομισματα ηταν για εμενα το Α και το Ω της συλλογης μου. Τα ειχα πανω απο τα νομισματα.Αυτο αλλαξε και ο λογος ειναι οτι εδω μεσα εμαθα να βλεπω με αλλο ματι τα νομισματα.Η φθορα ενος νομισματος,το καθαρισμα του,το πεδιο του ο βαθμος του κ.α. με εκαναν να τα λατρεψω.Παρολα αυτα τα χαρτονομισματα εχουν μια ξεχωριστη θεση στην καρδια μου!!!!!

Προσωπική συμβουλή: Φύγε αμέσως, το στέκι βλάφτει σοβαρά την υγεία σου και τη συλλογή σου...
 Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 11:22:40 μμ »



Προσωπική συμβουλή: Φύγε αμέσως, το στέκι βλάφτει σοβαρά την υγεία σου και τη συλλογή σου...
 Στριφογύρισμα ματιών
Τι εννοει ο ποιητης?ΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορία?? Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 11:28:29 μμ »

Χιουμορ   Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 11:33:32 μμ »

Πριν γραφτω στο στεκι  τα χαρτονομισματα ηταν για εμενα το Α και το Ω της συλλογης μου.

:-)
Καταγράφηκε
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 11:37:52 μμ »



:-)
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSN8LjbSomnMjdeTDfSxZCwQWyH-BoqIFQ6hHdW11qUsvGUy5od
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 11:43:20 μμ »

Έχω και εγώ κάποια ξένα , και αρκετά ελληνικά επί το πλείστον κατοχικά . . . και ένα λεύκωμα από κάποια τράπεζα για την οικονομική συντριβή της Ελλάδος στην κατοχή . κάποια μέρα θα βάλω μια Φώτο αν ξέρη κανείς να μου δόση πληροφορίες για αυτό .  Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 11:44:29 μμ »

Εννοώ ότι προτιμώ τα χαρτονομίσματα από τα νομίσματα που συζητούνται εδώ μέσα συνήθως...
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 07:17:30 μμ »

μας εβαλε ο σπαστικός και γραψαμε 3 σελιδες....και ακομα περιμενουμε  Θυμός
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 08:09:10 μμ »

μας εβαλε ο σπαστικός και γραψαμε 3 σελιδες....και ακομα περιμενουμε  Θυμός
Μάλλον το ξέχασε.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences