Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 10:18:38 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η ΠΙΣΤΗ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ?  (Αναγνώστηκε 10102 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 08, 2013, 12:30:26 μμ »

Ρε symeou13 επικοινωνείς με τον εγκεφαλο σου? Τι μας τσαμπουνάς τώρα? Οτι το παραπάνω γεγονός εγινε? Οτι στο χειρουργείο μεσα εμφανίστηκε μία που το επαιζε ιατρός και ο κανονικός χειρουργός την άφησε να κάνει κουμάντο?ΑπορίαΑπορίαΑπορία?
Και οτι εμεις οι απιστοι όταν ερθει η ωρα της κρίσης θα κλαίμε? Εισαι επειικώς αστείος και σου συνιστώ να πας σε έναν ψυχίατρο να του τα πεις.

Φίλε ολα αυτά βασίζονται σε μία μόνο λέξη και αυτη είναι ΠΙΣΤΕΥΩ. Πιστευεις!!! Δεν θεωρείς, εικάζεις , αποδεικνύεις ΤΙΠΟΤΑ. Απλά πιστεύεις..... Οταν εχεις αποδείξεις ελα να μας τις πεις και να μας πεις πως εμεις οι απιστοι θα καούμε στην κόλαση αλλιώς κρατα τα για τον εαυτό σου. Προσυλητισμός εδώ μεσα δε χωρά. Τραβά στο κατηχητικό αν ψάχνεις για φερέφωνα.

Επίσης εάν '''πιστεύεις''' γάμα την ιατρική και όταν αρρωστήσεις τράβα στον πνευματικό σου να σε γιατρέψει.

Φιλε solferino νομιζω οτι εχεις εκτραπει και με τους χαρακτηρισμους σου προσβαλλεις και υποβιβαζεις τον συνομιλητη σου.Στα γραφομενα του δηλωνει καθαρα και ξαστερα οτι ο καθενας οτι θελει πιστευει.Υπο ποια εννοια και με ποιου την εξουσιοδοτηση αφαιρεις το δικαιωμα του αλλου να εκφρασει την αποψη του δεν το καταλαβαινω.Στηριζομενος που ανακαλυψες προσπαθεια προσυλητισμου και την απαγορευσες μαλιστα δια ροπαλου(προσυλητισμος εδω μεσα δεν χωρα).Ο καθενας φιλε μου εχει δικαιωμα να πιστευει οτι θελει αρκει να εχει καταλαβει οτι το ιδιο δικαιωμα εχει και ο απεναντι του.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 08, 2013, 12:48:30 μμ »

o kαθένας εχει δικαίωμα να πιστεύει ότι γουστάρει φίλε ellinas και δεν του στερώ απολύτως τίποτα. Αλλά όταν μιλάμε για θρησκεία - θαύματα ειναι κατι που δεν αποκεικνύεται με κάποιον τρόπο καλό θα είναι ο καθένας να το κρατά για τον εαυτό του και όχι να το κοινοποιει σε ενα φόρουμ συλλεκτικής φύσεως.

Ατάκες του τύπου ότι εγω που δεν ασπάζομαι τα θαύματα θα κλαίω την ώρα της κρίσης τι ειναι σε παρακαλω??? Πες μου τι ειναι?Απορία

Και εγω πιστεύω στα Νεφελιμ. Μαλλον όχι , πιστεύω στον Αντον λα βευ και την σατανιστική εκκλήσία του. Ε? Πως θα σου φαινότανε αν άνοιγα ένα τοπικ με μια παραβολή σατανιστικου τύπου??? Ε? Πες μου ... Θρησκεία είναι και αυτή. Καποιοι την ασπάζονται.

Ανάργυρε εχεις δικιο. δεν ξαναγράφω σε αυτό το τόπικ. ελπιζω δηλαδή....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1865


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 11:11:35 πμ »

Νομιζω οτι τον ψυχιατρο τον χρειαζεσαι εσυ solferino και προσεξε τους χαρακτηρισμους σου και πως συμπεριφερεσαι και μιλας στον κοσμο. Αλλα εαν ετσι μεγαλωσες αυτο δεν αλλαζει. Στα αρ.........α μου αν πιστευεις η οχι στο θεμα αυτο.
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 11:27:20 πμ »

Παιδιά χαλαρώστε λίγο. Δεν υπάρχει περίπτωση να συμφωνούμε όλοι με όλους και με όλα. Αν κάτι δεν σας αρέσει προσπεράστε το και πάτε παρακάτω. Όλα είναι σεβαστά, και η μια η άποψη και η άλλη πάντα όμως εξαρτάται από πια οπτική το βλέπει ο κάθε ένας από μας. Δεν είναι ανάγκη να χαρακτηριζόμαστε μεταξύ μας άσχημα, δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, ΗΡΕΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 12:13:14 μμ »

Συγνωμη,αλλα απο καθαρα αλτρουιστικη διαθεση,θελω να βοηθησω εναν φιλο μου,και μελος της ιστοσελιδας μας!κατοικο Καλλιθεας αθηνων.υποφερει απο βαρειας μορφης,νοητικη στερηση!μηπως καποιος φιλος ξερει καποιον καλο ψυχιατρο?η εστω και καποιον θαυματουργο αγιο!μηπως βοηθηση τον αμοιρο φιλος μας?ας μου στειλη πμ.ευχαριστω!γιαννηςτ.                                                                                                υγ.λεωνιδα μπορει να γινεις καλα,μην στεναχωριεσαι!!!
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 12:17:44 μμ »

Συγνωμη που επεμβαινω, αλλα οταν βλεπω καποιον χρηστη να λεει καποιον να προσεχει τους χαρακτηρισμους του και μετα να λεει στα αρ.... μου , ε τοτε ειναι φαιδρο. Χανεις το δικιο σου ετσι.
Η ιστορια ειναι ωραια, αλλα σιγουρα για την εγκυροτητα της δεν υπαρχουν αποδειξεις, ας μη φανατιζομαστε, στο κατω κατω υπαρχουν τοσα προβληματα εκει εξω, εδω ο ΓΑΠ δινει διαλεξεις για την οικονομια και πληρωνεται κιολας και εμεις τσακωνομαστε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 01:00:45 μμ »

η έλλειψη μόρφωσης και παιδείας σκοτώνει τελικά.

Δεν με νοιάζει να καώ φίλε , θα γλυτώσουν οι δικοί μου και τα έξοδα κηδείας στους παπαδες.

symeou13 τράβα διάβασε κάνενα βιβλίο να ανοίξει το μάτι σου. Δες οι καλοί Χριστιανοί πόσους έχουν σφαξει, κάψει , αποκεφαλίσει, βασανίσει , ευνουχίσει, τρυπήσει, ξεσκίσει, ΟΛΑ στο όνομα της πίστης και μετα ανέβασε γλυκαναλατες ιστοριούλες ΨΕΥΤΙΚΕΣ.


Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 01:49:12 μμ »

Ηρεμήστε...  Χαμόγελο
Αν νομίζετε πως θα βγάλετε άκρη... τότε σίγουρα θα βγάλετε άκρη και με αυτό...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2013, 02:15:09 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 02:11:48 μμ »

αυτη η ευφραδεια λογου,πραγματικα ειναι χαρισμα!και ομως φιλοι μου,κατι τετοιοι παραγοντες,πολιτικοι,και παντος ειδους χαρισματικοι ανθρωποι,μας εφεραν εδω που ειμαστε!σαν χωρα.μηπως πρεπει να σκεφτουμε,οτι και εμεις?η τους μοιαζουμε!η μας αρεσει να μας κανουν κατι τετοιοι κουμαντο!οπως ο γαπ,ο ανηψιος,ο μαζι τα φαγαμε(διαιτολογος),κατι δηθεν αριστεροι προοδευτικοι,κατι δεξιοι εθνωσωτηρες υπερελληνες!και φυσικα οι, οπου φυσαει ο ανεμος παμε(το πιο επιβιωσιμο ειδος,απο την αρχαιοτητα!).δυστηχως ομως,και εγω που τα γραφω!απλως τα γραφω απο την ζεστη του δωματιου μου!χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2013, 02:26:14 μμ από giannist » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 02:25:14 μμ »

η έλλειψη μόρφωσης και παιδείας σκοτώνει τελικά.

Δεν με νοιάζει να καώ φίλε , θα γλυτώσουν οι δικοί μου και τα έξοδα κηδείας στους παπαδες.

symeou13 τράβα διάβασε κάνενα βιβλίο να ανοίξει το μάτι σου. Δες οι καλοί Χριστιανοί πόσους έχουν σφαξει, κάψει , αποκεφαλίσει, βασανίσει , ευνουχίσει, τρυπήσει, ξεσκίσει, ΟΛΑ στο όνομα της πίστης και μετα ανέβασε γλυκαναλατες ιστοριούλες ΨΕΥΤΙΚΕΣ.



αγαπητε φιλε σολφερινο τα γραφεις πολυ σωστα στην πρωτη σου παραγραφο για την ελλειψη μορφωσης και παιδειας,και την ασπαζομε!οσο για τα υπολοιπα για  τον Χριστουλη,που εγω προσωπικα τα λογια του τα πιστευω!ισως δεν πρεπει να τον ξανασταυρωσουμε,επειδη μερικοι για δικους τους λογους,παρερμηνευσαν τα λογια του για ιδιον ωφελος!ειμαι αθρησκος,αλλα οχι αθεος!με οτι και αν σημαινει για καποιον θεωση.σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 02:30:49 μμ »

Μια ερώτηση φίλε Γίαννη προς εσένα μιας που τα πιστεύεις. Θέλω η απάντηση σου σε παρακαλώ να είναι σύντομη και γρήγορη (εχω τους λόγους μου). Η ερώτηση είναι η εξής :

 Τα εχεις διαβάσει ποτέ στη ζωη σου τα λόγια του Χριστού, ήτοι την Αγια Γραφή, Παλαιά και Καινή?Απορία??
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 02:35:07 μμ »

Δεν πατε για κανα καφεδακι ολοι να <ξελαμπικαρετε >λεω εγω;;;;


Υ.Σ Βασιλη κακως ανοιγεις κουβεντουλα  του ειδους ,με ανθρωπους που καλως ειτε κακως <πιστευουν>
      Η πιστη δεν εχει λογικη και η συζητηση δεν προκειται να καταληξει πουθενα εκτος απο αψιμαχια Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 03:02:47 μμ »

Σωτήρη είσαι πιο κοντά στον Βασίλη. Βγάλτον μια βόλτα για καφέ. Ισως ξελαμπικάρουν και οι άλλοι. Διαφορετικά θα παρακαλέσω τον Κώστα να ξαναβάλει το video...
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 03:25:37 μμ »

Θα σας παρακαλουσα ολους να ειστε πιο προσεκτικοι με τους χαρακτηρισμους σας και θα σας θυμιζα οτι το Στεκι ειναι χωρος συλλεκτων νομισματων και θεματων που περιστρεφονται γυρω απο το νομισμα. Δεν ειμαστε φορουμ θεματων γυρω απο την θρησκεια και το τι πιστευει ο καθενας, και δεν φιλοδοξουμε να γινουμε κατι τετοιο.
Aν ποτέ επιτραπούν τα νομίσματα πριν το 1830 μας βλέπω μετά από αυτή την την κουβέντα να μαζεύουμε βυζαντινά της εικονομαχίας. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 03:32:50 μμ »

καλησπερα απ'οτι βλεπω δε μπηκε καλα το 13,απο τσακωμους αλλο τιποτα,καλα λενε μας ψεκάζουν,για να ηρεμησουμε φιλαρακια μια παρεα ειμαστε και ξεκινατε να μιλατε για νομίσματα να μαθαίνουμε εμεις οι νεοι Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences